2023 spalio 4 d. trečiadienis, 22:06
Reklama  |  facebook

Darbo vieta namuose – nauja būtinybė, kuri keičia ir NT rinką

2020-08-25 11:48
Jokių kelionių į biurą ir streso kelyje, daugiau laiko sau – šiuos ir kitus privalumus vardija Lietuvoje dėl COVID-19 pandemijos įvesto karantino namuose įpratę dirbti žmonės. Dalis jų toliau naudojasi galimybėmis kartais pailsėti nuo biuro šurmulio, o kiti susimąsto, ar vis garsiau kalbant apie antrą pandemijos bangą neteks vėl prisiminti šių privalumų ir pakeisti darbo aplinkos iš biuro į namų.
nuotrauka
„Bonava Lietuva“ iliustr.


Minimos įmonės
Bonava Lietuva, UAB
Archimes, UAB

Susiformavus naujai realybei, architektai ir nekilnojamo turto (NT) plėtotojai sutaria, kad nepriklausomai nuo buto ploto ar piniginės storio, kiekviename būste turi atsirasti vietelė darbui su kompiuteriu.

Ieško patogumo

Karantinas ir darbas namuose pakeitė ne tik dalies žmonių įpročius ir supratimą apie darbo aplinką, bet ir NT rinką, ypač Vilniuje, pastebi NT plėtros bendrovės „Bonava Lietuva“ vadovas Remigijus Pleteras. Jo teigimu, naujo būsto besižvalgantys žmonės vystytojams pradėjo užduoti iki tol nedažnai girdėtą klausimą – ar būsto plane numatyta erdvė, kurioje būtų galima įrengti darbo vietą?

„Tendencija renkantis būstą iš anksto atsižvelgti, ar, ir jei taip, tai kur bus galima įrengti darbo kampelį, įgauna pagreitį. Žinoma, pagrinde tai siejama su COVID-19 pandemija ir galimybe turėti saugią darbo aplinką karantino metu, bet tuo pačiu pastebime, kad įsirengti darbo vietą namuose nori vis daugiau žmonių, ypač tarp jaunimo, kurio darbo specifika nereikalauja fiziškai būti biure“, – pranešime cituojamas R. Pleteras.

NT eksperto teigimu, tuo pačiu keičiasi ir vilniečių požiūris į gyvenamąją vietą. Jei anksčiau buvo populiaru įsigyti būstą kuo arčiau centro, šiemet pastebima tendencija rinktis labiau ekonominės klasės būstą, pavyzdžiui, Pašilaičių mikrorajone, ir, pageidautina, iškart su pilna apdaila. Tokios tendencijos, kaip rašoma pranešime, lengvai paaiškinamos – jei vilniečiui nereikia kasdien keliauti į biurą miesto centre, alternatyva šiomis dienomis įsigyti būstą pigiau ir greičiau tampa tikrai patrauklesne. 

Kokybiška darbo vieta – ir nedideliame bute

Kaip teigia architektūros studijos „Archimes“ architektas Vytautas Jazepčikas, norint įrengti kokybišką darbo vietą, visiškai pakanka ir 50 kv. m dydžio būsto, kas šiandien yra vienas populiariausių pasirinkimų tarp naujakurių. Tam tiesiog reikalingas funkcionaliai išplanuotas būsto planas, taip pat gerai apgalvoti interjero sprendimai.

„Administracinėse patalpose darbo vietai reikalaujama skirti 6 kv. m, tad jei gyvenate didesniame bute, įsirengti ją nebus jokių problemų. Atskiras kambarys tam nebūtinas, svarbiau yra tinkamai pritaikyti ir išreikšti darbo vietą, kad būtumėte produktyvesni ir jaustumėtės patogiai“, – cituojamas architektas.

Dirbant patogioje darbo vietoje, o ne, pavyzdžiui, gulint lovoje ar susilenkus prie žurnalinio staliuko, saugoma ir sveikata. Tačiau didžiausiam komfortui užtikrinti būtina atsižvelgti į keletą svarbių aspektų.

„Būtinai pasirinkite patogią ir reguliuojamą darbo kėdę, nepagailėkite tam išleisti daugiau. Jei yra galimybė, įsirenkite reguliuojamo aukščio stalą. Jei norite dirbti prie lango, įvertinkite, kad saulė nešviestų tiesiai į kompiuterio ekraną ar jums į akis. Būtinai įsirenkite dirbtinį apšvietimo šaltinį“, – pataria V. Jazepčikas.

Kaip teigia architektas, dažniausiai darbo vietą galima įsirengti be radikalių būsto išplanavimo pakeitimų. Tuomet reikia tiesiog protingai pertvarkyti erdves, perstumdyti ar pakeisti baldus. 

„Kartais darbo vieta namuose gali būti nepastebima. Žmonės dažnai renkasi integruojamus ir transformuojamus baldus, kuriuose vyrauja užlenkiamos ir atlenkiamos, „išvažiuojančios“ detalės. Taip pat darbo vietą galima paprasčiausiai įsirengti pasirenkant prailgintus stalviršius, prie kurių pastatoma patogi kėdė“, – aiškina ekspertas ir teigia, kad dažnai visus įrengimo darbus galima paprasčiausiai derinti su vystytoju, kuris ir pastatė namą, ir daro pilną apdailą jūsų būstui. 
Statybunaujienos.ltPandemijos iššūkiai

nuotrauka
2022-11-23 06:09
COVID-19 pandemija gyvenimo tempą pakeitė visame pasaulyje, nors apie tokios ligos atsiradimo galimybę mokslininkai skelbė dešimtis metų. Ligos išplitimo išvengti nepavyko. Ir tai nėra paskutinis panašios epidemijos protrūkis – terpių, patogių naujiems virusams vystytis, tik gausėja.
nuotrauka
2022-07-01 08:40
Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (Fondą), investuos 1,5 mln. Eur į pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvių nuomos sprendimus teikiančią įmonę „Workland“.
nuotrauka
2022-03-22 08:30
Šių metų kovo 16 d. sukako dveji metai, kai Lietuvos verslas veikia pandemijos sąlygomis. Siekdamas įvertinti, kuriuos sektorius pandemija paveikė labiausiai, kredito biuras „Creditinfo Lietuva" palygino įmonių vėlavimo atsiskaityti ir bankroto rizikos rodiklius 2022, 2021 ir 2020 metais. Dėl anksči...
nuotrauka
2021-12-01 09:05
Pastaraisiais metais nemenkas iššūkis teko tiek komercinių palatų nuomininkams, tiek nuomotojams. Dėl pandemijos kaita buvo intensyvi ir dažnai nenuspėjama. Šiandien situacija šioje sferoje gana stabili ir labiau prognozuojama, tačiau tiek nuomininkai, tiek nuomotojai vis dar patiria specifinių sunk...
nuotrauka
2021-08-13 09:03
Apskritai Baltijos šalyse biurai yra vienas didžiausių ir labiausiai kredituojamų komercinio nekilnojamojo turto sričių. Lietuvoje ši sritis yra pritraukusi maždaug 1 mlrd. eurų, arba apie 30–40 proc., visų kredito įstaigų suteiktų nekilnojamojo turto verslo paskolų dalį.
nuotrauka
2021-07-28 09:10
Pandemijos metu medicinos produktų tiekimas strigo ne tik dėl viešųjų pirkimų, tiekėjų pajėgumų, ar dėl koronaviruso pandemijos pakitusių tiekimo grandinių. Daugeliu atvejų nebuvo įvertinti poreikiai, pokyčiai, nesuplanuoti ir nesuprojektuoti scenarijai, nes daugeliui net nekilo mintis, kad šiuos ve...
nuotrauka
2021-07-22 09:27
Pirmąjį pusmetį investicijos į komercinio nekilnojamojo turto (NT) projektus Baltijos šalyse siekė 640 mln. eurų – beveik du kartus daugiau nei 2020 m. pirmoje pusėje. Lietuva išlieka aktyviausiu regionu komercinio NT rinkoje – čia įdarbinta beveik pusė Baltijos šalyse fiksuotų investicijų, antroje ...
nuotrauka
2021-07-15 06:29
2020-ieji supurtė ramų Norvegijos gyvenimą: pandemija, nedarbas, karantinas, Norvegijos kronos nuvertėjimas, naftos kainų svyravimai. Tačiau nepraėjus nė metams, šios šalies ekonomika atsigavo – planuojamas augimas sveikatos priežiūros, statybos, informacinių ir ryšių technologijų, mažmeninės prekyb...
nuotrauka
2021-06-29 07:19
Nuo praėjusių metų lapkričio 7 d., kai šalyje buvo paskelbtas karantinas, iki birželio 28 d. Ekonomikos ir inovacijų ministerija iš viso yra patvirtinusi 164,6 mln. eurų paramą nukentėjusiam verslui. Subsidijoms skirta 124,9 mln. eurų, lengvatinėms paskoloms – 32 mln. eurų, turgavietės mokesčio komp...
nuotrauka
2021-06-23 06:21
Pandemija privertė peržvelgti biurų plėtros ypatumus ir atskleidė naujas tendencijas. Nekilnojamojo turto (NT) projektų plėtotojai bando įvertinti augančias statybų kainas, vis didesnius pastatų tvarumo ir aplinkos reikalavimus, taip pat nuotolinio darbo įtaką. Tad komercinio NT rinkoje iššūkių apst...
nuotrauka
2021-06-14 07:36
Europos Komisija (EK) yra paskelbusi šešis prioritetus 2019–2024 metams: „Europos žaliasis kursas“, „Žmonėms tarnaujanti ekonomika“, „Prie skaitmeninio amžiaus prisitaikiusi Europa“, „Europinės gyvensenos propagavimas“, „Pasaulyje stipresnė Europa“ ir „Naujas postūmis Europos demokratijai“.
nuotrauka
2021-06-10 11:21
Per praėjusius metus darbas iš namų tapo norma, kurią į savo kasdienybę adaptavo daug įmonių. Darbdaviai gali nebesukti galvos kaip organizuoti veiklą darbuotojams dirbant iš namų, tačiau kyla nauji klausimai. Vis garsiau ir dažniau šnekama apie biurų eros pabaigą – ar šios prognozės turi realų pagr...
nuotrauka
2021-06-07 10:56
Nors statistika fiksuoja mažiau bankrotų, tačiau tai tik laikinas reiškinys dėl pasikeitusio juridinių asmenų nemokumo reguliavimo. Beveik neabejotina, jog Seimo sprendimas karantino metu ir 3 mėnesius po jo įmonių vadovams netaikyti pareigos inicijuoti bankrotą bus atšauktas ir tada bankrotų skaiči...
nuotrauka
2021-06-07 10:47
Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki birželio 7 d. iš viso yra patvirtinusi 148,1 mln. eurų paramą nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui.
nuotrauka
2021-06-04 10:06
Karantinas Lietuvos gyventojams atskleidė jų būsto ypatumus: išryškino ne tik namų privalumus, bet ir trūkumus. Didžiąją laiko dalį praleisdami namuose žmonės įvertino būsto plotą, jo išplanavimą ir funkcionalumą.
nuotrauka
2021-06-03 10:55
Staiga sustabdyta valstybės pagalba, lėtesnis, nei tikimasi, ekonomikos atsigavimas ar dar vienas išorės šokas ekonomikai pablogintų suvaržymų paveiktų įmonių finansinę būklę ir padidintų vadinamųjų įmonių zombių skaičių.
nuotrauka
2021-06-02 07:57,      papildyta 2021-06-09 15:00, Papildyta
Statybinių medžiagų ir gaminių trūkumas, tiekimo sutrikimai paprastai yra kompensuojami augančiomis kainomis. Todėl kaip pagrindinė šiuo metu žaliavų kainų augimo priežastis yra įvardijamas atsigaunantis vartojimas, kuriam patenkinti nebepakanka žaliavų pasiūlos.
nuotrauka
2021-05-28 09:54
Kauno miesto taryba priėmė mokestines lengvatas orientuotas į verslus, sunkiai išgyvenančius COVID–19 pandemiją. Siekiant sušvelninti „karantininius“ padarinius mokesčiai už NT, žemės ir valstybinės žemės nuomą sumažės ketvirtadaliu, o apgyvendinimo paslaugų sektoriui – net 50 proc.
nuotrauka
2021-05-04 07:44
Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki gegužės 3 d. patvirtino 104 mln. eurų paramą nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui.
nuotrauka
2021-04-27 14:40
Išaugus Covid-19 pandemijai valdyti skirtų gaminių paklausai, Lietuvos ir visos Europos gamintojai fiksuoja kylančias plastiko gaminių kainas. Pandemijos sąlygomis dėl logistikos konteinerių trūkumo ir sulėtėjusios JAV plastiko sektoriaus gamybos kainas dar labiau kelia žaliavų trūkumas.

Statybunaujienos.lt » Pandemijos iššūkiai