2021 birželio 19 d. šeštadienis, 17:25
Reklama  |  facebook

Dažniausiai užduodami klausimai dėl nuomos mokesčio kompensacijos

2020-05-13 07:43
Paraiškas dėl nuomos mokesčio kompensavimo galima teikti jau nuo gegužės 4 d., tačiau vis dar sulaukiama daug teorinių bei praktinių klausimų dėl galimybės pasinaudoti šia kompensacija. Komentuoja Šiaurės ir Baltijos šalių teisininkų įmonės „Fondia“ specialistai Lietuvoje.
nuotrauka
Portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Minimos įmonės
Fondia Lietuva, UAB

Kam skiriama kompensacija?

Nuomininkams – įmonėms ir verslininkams, kurių pagrindinė vykdoma veikla yra įtraukta į draudžiamų vykdyti veiklų sąrašą. Nuomininkas, kurio pagrindinė veikla nebuvo uždrausta karantino laikotarpiu, negali gauti kompensacijos.

Pagrindinės veiklos draudimas karantino laikotarpiu yra būtina sąlyga, norint pretenduoti į nuomos mokesčio kompensaciją.

Kas yra kompensuojama?

Subsidijos objektas yra nuomos mokestis ir su nuoma susijusios išlaidos pvz. komunalinės išlaidos, apyvartos, marketingo ar panašaus tipo mokesčiai nuomotojui.

Kokio dydžio yra nuomos mokesčio kompensacija?

Maksimali kompensacija - 50 proc. 2020 m. vasario mėn. taikyto nuomos mokesčio dydžio.

Už kokį laikotarpį skiriama nuomos mokesčio kompensacija?

Nuo 2020 m. kovo 16 d. – iki karantino pabaigos + 60 k. d. (bet ne ilgiau nei 2020 m. gruodžio 31 d.). 

Kokie dokumentai reikalingi?

- Registrų centrui pateiktos finansinės ataskaitos už 2019 m.
- Registrų centre registruota nuomos sutartis
- Sąskaitos ar kiti mokėjimo už nuomą dokumentai
- SVV deklaracija
- Susitarimas tarp nuomotojo ir nuomininko dėl nuolaidos nuomos mokesčiui

Į ką atkreipti dėmesį susitarime su nuomotoju dėl nuolaidos?

- Susitarimas turi būti rašytinis
- Susitarimas neprivalo būti registruotas Registrų centre
- Susitarime rekomenduojame aiškiai nurodyti, kokiems mokesčiams taikoma nuolaida (nuomos, marketingo, apyvartos ir pan.)
- Rekomenduojame nuolaidos taikymo terminą nusirodyti aplinkybėmis, ne konkrečiomis datomis, pvz. karantino pabaiga + 60 k. d.

Kokios pagrindinės sąlygos nuomos mokesčio kompensavimui:

- Nuomotojas po karantino paskelbimo datos yra sumažinęs nuomos mokestį pareiškėjui ne mažiau kaip 30 proc.
Nuomos mokesčio sumažinimas ne mažiau kaip 30 proc. yra būtina sąlyga, norint gauti kompensaciją, tad nuomininkas ir nuomotojas turi derėtis. Jeigu nuomotojas nesideri/nesutinka, nuomininkas gali imtis (jeigu yra atitinkami sutartyje ar Civiliniam kodekse numatyti pagrindai) teisinių priemonių nuomos mokesčio sumažinimui.
- Nuomos sutartis, kuri pasirašyta ne vėliau kaip 2020 m. kovo 15 d., paraiškos pateikimo metu turi būti galiojanti ir įregistruota VĮ Registrų centre
- Nuomotojo išrašytos PVM sąskaitos–faktūros, pagal kurias skaičiuojama kompensacija, yra pateiktos į VMI i.MAS
- Nuomininko vykdoma pagrindinė veikla atitinka veiklas, kurios karantino laikotarpiu buvo arba yra uždraustos ir kurių draudimo laikotarpiu jis nevykdė
- Nuomininkas ir nuomotojas nepriklauso tai pačiai įmonių grupei
- Nuomininko metinės pajamos 2019 m. neviršijo 50 mln. EUR arba turto balansinė vertė 2019 m. gruodžio 31 d. neviršijo 43 mln. EUR.

Pritaikius karantino švelninimo priemones veikla nebebuvo ribojama, ar galima pretenduoti į nuomos mokesčio kompensaciją?

Taip, aplinkybė, kad tam tikra veikla karantino laikotarpio pradžioje buvo uždrausta, tačiau švelninant karantiną tapo leidžiama, neturi įtakos nuomos mokesčio kompensacijos skyrimui ir mokėjimui, jeigu nuomininkas tokios veiklos jos draudimo laikotarpiu nevykdė.

Karantino metu buvo uždrausta pagrindinė veikla, tačiau buvo vykdoma ne pagrindinė veikla, ar galima pretenduoti į nuomos mokesčio kompensaciją?

Taip. Nuomos mokesčio kompensacijos skyrimui ir mokėjimui įtakos neturi aplinkybė, kad nuomininkas nevykdydamas karantino laikotarpiu uždraustos savo pagrindinės veiklos, vykdė nepagrindinę karantino metu neuždraustą veiklą.

Ar INVEGA priima kreditines sąskaitas?

Ne.

Kur pildyti paraišką?

https://nuoma.invega.lt/login

Paraišką privalo pildyti nuomininko vadovas.

Ar informacija apie išmokėtą kompensaciją bus vieša?

Taip, teikdamas paraišką nuomininkas sutinka, jog išmokėta kompensacijos suma bei įmonės pavadinimas būtų skelbiamas INVEGOS interneto svetainėje.

Kokie papildomi įpareigojimai nuomininkui?

- Nuomininkas, gavęs dalinio nuomos mokesčio kompensaciją, sumoka nuomotojui nuomos mokestį ne vėliau kaip per 5 darbo dienas (jei sąskaita faktūra nėra apmokėta)
- Nuomininkas įsipareigoja saugoti su nuomos mokesčio skaičiavimu, sumokėjimu bei daliniu jo kompensavimu susijusius dokumentus ne trumpiau kaip 5 kalendorinius metus.
Statybunaujienos.lt
Pandemijos iššūkiai

nuotrauka
2021-06-16 09:09
Kaip ant mielių kylančios būsto kainos lietuvių smarkiai negąsdina – pardavėjai džiaugiasi, kad graibstomi ir naujos, ir senos statybos butai, o apklausos rodo, kad būsto paklausa ir toliau gali didėti.
nuotrauka
2021-06-14 07:36
Europos Komisija (EK) yra paskelbusi šešis prioritetus 2019–2024 metams: „Europos žaliasis kursas“, „Žmonėms tarnaujanti ekonomika“, „Prie skaitmeninio amžiaus prisitaikiusi Europa“, „Europinės gyvensenos propagavimas“, „Pasaulyje stipresnė Europa“ ir „Naujas postūmis Europos demokratijai“.
nuotrauka
2021-06-10 11:21
Per praėjusius metus darbas iš namų tapo norma, kurią į savo kasdienybę adaptavo daug įmonių. Darbdaviai gali nebesukti galvos kaip organizuoti veiklą darbuotojams dirbant iš namų, tačiau kyla nauji klausimai. Vis garsiau ir dažniau šnekama apie biurų eros pabaigą – ar šios prognozės turi realų pagr...
nuotrauka
2021-06-07 10:56
Nors statistika fiksuoja mažiau bankrotų, tačiau tai tik laikinas reiškinys dėl pasikeitusio juridinių asmenų nemokumo reguliavimo. Beveik neabejotina, jog Seimo sprendimas karantino metu ir 3 mėnesius po jo įmonių vadovams netaikyti pareigos inicijuoti bankrotą bus atšauktas ir tada bankrotų skaiči...
nuotrauka
2021-06-07 10:47
Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki birželio 7 d. iš viso yra patvirtinusi 148,1 mln. eurų paramą nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui.
nuotrauka
2021-06-04 10:06
Karantinas Lietuvos gyventojams atskleidė jų būsto ypatumus: išryškino ne tik namų privalumus, bet ir trūkumus. Didžiąją laiko dalį praleisdami namuose žmonės įvertino būsto plotą, jo išplanavimą ir funkcionalumą.
nuotrauka
2021-06-03 10:55
Staiga sustabdyta valstybės pagalba, lėtesnis, nei tikimasi, ekonomikos atsigavimas ar dar vienas išorės šokas ekonomikai pablogintų suvaržymų paveiktų įmonių finansinę būklę ir padidintų vadinamųjų įmonių zombių skaičių.
nuotrauka
2021-06-02 07:57,      papildyta 2021-06-09 15:00, Papildyta
Statybinių medžiagų ir gaminių trūkumas, tiekimo sutrikimai paprastai yra kompensuojami augančiomis kainomis. Todėl kaip pagrindinė šiuo metu žaliavų kainų augimo priežastis yra įvardijamas atsigaunantis vartojimas, kuriam patenkinti nebepakanka žaliavų pasiūlos.
nuotrauka
2021-05-28 09:54
Kauno miesto taryba priėmė mokestines lengvatas orientuotas į verslus, sunkiai išgyvenančius COVID–19 pandemiją. Siekiant sušvelninti „karantininius“ padarinius mokesčiai už NT, žemės ir valstybinės žemės nuomą sumažės ketvirtadaliu, o apgyvendinimo paslaugų sektoriui – net 50 proc.
nuotrauka
2021-05-04 07:44
Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki gegužės 3 d. patvirtino 104 mln. eurų paramą nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui.
nuotrauka
2021-04-27 14:40
Išaugus Covid-19 pandemijai valdyti skirtų gaminių paklausai, Lietuvos ir visos Europos gamintojai fiksuoja kylančias plastiko gaminių kainas. Pandemijos sąlygomis dėl logistikos konteinerių trūkumo ir sulėtėjusios JAV plastiko sektoriaus gamybos kainas dar labiau kelia žaliavų trūkumas.
nuotrauka
2021-04-19 10:09
Metai Vilniaus biurų rinkoje prasidėjo pozityviai – sudarytų nuomos sutarčių plotas per pirmąjį ketvirtį pasiekė 31 tūkst. kv. m. Kaip skelbiama tarptautinės nekilnojamojo turto (NT) konsultacijų bendrovės „Newsec“ parengtoje Vilniaus biurų rinkos 2021 m. I ketvirčio apžvalgoje, dėl pandemijos sukel...
nuotrauka
2021-04-16 15:13,      papildyta 2021-04-16 16:40, Papildyta Pagalbos verslui fondo pranešimu
Šią savaitę UAB „Enerstena“ išsiuntė informacinius laiškus kreditoriams informuodama apie inicijuojamą restruktūrizacijos procesą ir pakviesdama į kreditorių susirinkimą.
nuotrauka
2021-04-13 10:59
Laikinai stojančios įvairių objektų statybos mūsų šalyje yra tapusios ganėtinai įprastu reiškiniu. Lazdynų baseinas Vilniuje, Kauno centre stūksantis viešbutis-vaiduoklis, Nidos kultūros centras yra tik keletas to neišvengusių pastatų. Su kliūtimis susiduria ir infrastruktūros projektai, o papildomų...
nuotrauka
2021-03-23 13:02
Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki kovo 23 dienos patvirtino 27,33 mln. eurų dydžio subsidijas nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui, taip pat suteikė 18,34 mln. eurų lengvatinių paskolų, dar 1,07 mln. eurų skirta turgavietės mokesčio kompensacijoms.
nuotrauka
2021-03-23 11:09
VĮ Lietuvos oro uostai ir statybų bendrovė „Mitnija“ sutarė nutraukti rangos sutartį dėl naujo Vilniaus oro uosto keleivių išvykimo terminalo statybos. Toks sprendimas priimtas dėl to, kad pandemijos sukelti finansiniai iššūkiai aviacijos sektoriui apsunkino projekto finansavimo paieškas ir neleido ...
nuotrauka
2021-03-16 09:45
Lygiai prieš metus šalyje buvo įvestas pirmasis karantinas, o didžioji dalis verslo persikėlė dirbti į virtualią erdvę. Nestandartinė situacija ypatingų gebėjimų pareikalavo ir iš aukščiausio lygio vadovų, kurie, pasak Šarūno Dyburio, vadovų paieškos įmonės „AIMS International Lietuva“ vadovaujančio...
nuotrauka
2021-03-15 08:13
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitiko su Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) vadovu Aurimu Želviu ir Valstybinės mokesčių inspekcijos vadove Edita Janušiene. Ministrė pabrėžė, kad nuo pandemijos nukentėjusio verslo netenkina paramos teikimo tempai, susitikimo metu numatyti...
nuotrauka
2021-03-12 10:56
Kovo 16 d. sueis metai nuo pirmojo karantino pradžios Lietuvoje. Nors per pastaruosius 12 mėnesių Lietuvoje karantinas buvo paskelbtas daugiau nei 220 dienų, ekonomika per šį sudėtingą laikotarpį nesugriuvo. Priešingai, teigiamai nustebinome ir save, ir visą pasaulį.
nuotrauka
2021-03-12 10:38
Per pandemiją trijų Baltijos šalių gyventojai būstus perka itin aktyviai, tačiau kauniečiai, klaipėdiečiai ir Rygos gyventojai su pavydu žiūri į Vilnių ir Taliną, kur naujos statybos butų nuperkama kelis kartus daugiau.

Statybunaujienos.lt » Pandemijos iššūkiai