2024 gegužės 30 d. ketvirtadienis, 21:08
Reklama  |  facebook

Dažniausiai užduodami klausimai dėl nuomos mokesčio kompensacijos

2020-05-13 07:43
Paraiškas dėl nuomos mokesčio kompensavimo galima teikti jau nuo gegužės 4 d., tačiau vis dar sulaukiama daug teorinių bei praktinių klausimų dėl galimybės pasinaudoti šia kompensacija. Komentuoja Šiaurės ir Baltijos šalių teisininkų įmonės „Fondia“ specialistai Lietuvoje.
nuotrauka
Portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Minimos įmonės
Fondia Lietuva, UAB

Kam skiriama kompensacija?

Nuomininkams – įmonėms ir verslininkams, kurių pagrindinė vykdoma veikla yra įtraukta į draudžiamų vykdyti veiklų sąrašą. Nuomininkas, kurio pagrindinė veikla nebuvo uždrausta karantino laikotarpiu, negali gauti kompensacijos.

Pagrindinės veiklos draudimas karantino laikotarpiu yra būtina sąlyga, norint pretenduoti į nuomos mokesčio kompensaciją.

Kas yra kompensuojama?

Subsidijos objektas yra nuomos mokestis ir su nuoma susijusios išlaidos pvz. komunalinės išlaidos, apyvartos, marketingo ar panašaus tipo mokesčiai nuomotojui.

Kokio dydžio yra nuomos mokesčio kompensacija?

Maksimali kompensacija - 50 proc. 2020 m. vasario mėn. taikyto nuomos mokesčio dydžio.

Už kokį laikotarpį skiriama nuomos mokesčio kompensacija?

Nuo 2020 m. kovo 16 d. – iki karantino pabaigos + 60 k. d. (bet ne ilgiau nei 2020 m. gruodžio 31 d.). 

Kokie dokumentai reikalingi?

- Registrų centrui pateiktos finansinės ataskaitos už 2019 m.
- Registrų centre registruota nuomos sutartis
- Sąskaitos ar kiti mokėjimo už nuomą dokumentai
- SVV deklaracija
- Susitarimas tarp nuomotojo ir nuomininko dėl nuolaidos nuomos mokesčiui

Į ką atkreipti dėmesį susitarime su nuomotoju dėl nuolaidos?

- Susitarimas turi būti rašytinis
- Susitarimas neprivalo būti registruotas Registrų centre
- Susitarime rekomenduojame aiškiai nurodyti, kokiems mokesčiams taikoma nuolaida (nuomos, marketingo, apyvartos ir pan.)
- Rekomenduojame nuolaidos taikymo terminą nusirodyti aplinkybėmis, ne konkrečiomis datomis, pvz. karantino pabaiga + 60 k. d.

Kokios pagrindinės sąlygos nuomos mokesčio kompensavimui:

- Nuomotojas po karantino paskelbimo datos yra sumažinęs nuomos mokestį pareiškėjui ne mažiau kaip 30 proc.
Nuomos mokesčio sumažinimas ne mažiau kaip 30 proc. yra būtina sąlyga, norint gauti kompensaciją, tad nuomininkas ir nuomotojas turi derėtis. Jeigu nuomotojas nesideri/nesutinka, nuomininkas gali imtis (jeigu yra atitinkami sutartyje ar Civiliniam kodekse numatyti pagrindai) teisinių priemonių nuomos mokesčio sumažinimui.
- Nuomos sutartis, kuri pasirašyta ne vėliau kaip 2020 m. kovo 15 d., paraiškos pateikimo metu turi būti galiojanti ir įregistruota VĮ Registrų centre
- Nuomotojo išrašytos PVM sąskaitos–faktūros, pagal kurias skaičiuojama kompensacija, yra pateiktos į VMI i.MAS
- Nuomininko vykdoma pagrindinė veikla atitinka veiklas, kurios karantino laikotarpiu buvo arba yra uždraustos ir kurių draudimo laikotarpiu jis nevykdė
- Nuomininkas ir nuomotojas nepriklauso tai pačiai įmonių grupei
- Nuomininko metinės pajamos 2019 m. neviršijo 50 mln. EUR arba turto balansinė vertė 2019 m. gruodžio 31 d. neviršijo 43 mln. EUR.

Pritaikius karantino švelninimo priemones veikla nebebuvo ribojama, ar galima pretenduoti į nuomos mokesčio kompensaciją?

Taip, aplinkybė, kad tam tikra veikla karantino laikotarpio pradžioje buvo uždrausta, tačiau švelninant karantiną tapo leidžiama, neturi įtakos nuomos mokesčio kompensacijos skyrimui ir mokėjimui, jeigu nuomininkas tokios veiklos jos draudimo laikotarpiu nevykdė.

Karantino metu buvo uždrausta pagrindinė veikla, tačiau buvo vykdoma ne pagrindinė veikla, ar galima pretenduoti į nuomos mokesčio kompensaciją?

Taip. Nuomos mokesčio kompensacijos skyrimui ir mokėjimui įtakos neturi aplinkybė, kad nuomininkas nevykdydamas karantino laikotarpiu uždraustos savo pagrindinės veiklos, vykdė nepagrindinę karantino metu neuždraustą veiklą.

Ar INVEGA priima kreditines sąskaitas?

Ne.

Kur pildyti paraišką?

https://nuoma.invega.lt/login

Paraišką privalo pildyti nuomininko vadovas.

Ar informacija apie išmokėtą kompensaciją bus vieša?

Taip, teikdamas paraišką nuomininkas sutinka, jog išmokėta kompensacijos suma bei įmonės pavadinimas būtų skelbiamas INVEGOS interneto svetainėje.

Kokie papildomi įpareigojimai nuomininkui?

- Nuomininkas, gavęs dalinio nuomos mokesčio kompensaciją, sumoka nuomotojui nuomos mokestį ne vėliau kaip per 5 darbo dienas (jei sąskaita faktūra nėra apmokėta)
- Nuomininkas įsipareigoja saugoti su nuomos mokesčio skaičiavimu, sumokėjimu bei daliniu jo kompensavimu susijusius dokumentus ne trumpiau kaip 5 kalendorinius metus.
Statybunaujienos.ltPandemijos iššūkiai

nuotrauka
2024-02-06 10:38
Mus nuolat supa galybė ligų sukėlėjų bei bakterijų. Jie aktyvūs būna ten, kur lankosi daug žmonių, pavyzdžiui, ligoninėse, mokyklose, sporto klubuose, biuruose. Pasak specialistų, ypač šaltuoju metų laiku, kai gerokai padaugėja kosinčių ir čiaudinčių žmonių, užkrečiamų ligų prevencijai gali būti pan...
nuotrauka
2023-12-27 10:21
Dauguma Vilniaus darbdavių taiko hibridinį darbo modelį ir ieško būdų, kaip pritraukti darbuotojus į biurus, o į šią tendenciją atsižvelgia ir nekilnojamo turto vystytojai.
nuotrauka
2023-11-27 11:46
Didžiosios dalies Lietuvos savivaldybių faktinės išlaidos beveik kasmet viršija modeliuojamas, o didžiausias išlaidų perviršis patiriamas komunalinių paslaugų, būsto bei aplinkosaugos srityse. Tą parodė savivaldybių išlaidų analizė, atlikta Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) kartu su Finans...
nuotrauka
2022-11-23 06:09
COVID-19 pandemija gyvenimo tempą pakeitė visame pasaulyje, nors apie tokios ligos atsiradimo galimybę mokslininkai skelbė dešimtis metų. Ligos išplitimo išvengti nepavyko. Ir tai nėra paskutinis panašios epidemijos protrūkis – terpių, patogių naujiems virusams vystytis, tik gausėja.
nuotrauka
2022-07-01 08:40
Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (Fondą), investuos 1,5 mln. Eur į pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvių nuomos sprendimus teikiančią įmonę „Workland“.
nuotrauka
2022-03-22 08:30
Šių metų kovo 16 d. sukako dveji metai, kai Lietuvos verslas veikia pandemijos sąlygomis. Siekdamas įvertinti, kuriuos sektorius pandemija paveikė labiausiai, kredito biuras „Creditinfo Lietuva" palygino įmonių vėlavimo atsiskaityti ir bankroto rizikos rodiklius 2022, 2021 ir 2020 metais. Dėl anksči...
nuotrauka
2021-12-01 09:05
Pastaraisiais metais nemenkas iššūkis teko tiek komercinių palatų nuomininkams, tiek nuomotojams. Dėl pandemijos kaita buvo intensyvi ir dažnai nenuspėjama. Šiandien situacija šioje sferoje gana stabili ir labiau prognozuojama, tačiau tiek nuomininkai, tiek nuomotojai vis dar patiria specifinių sunk...
nuotrauka
2021-08-13 09:03
Apskritai Baltijos šalyse biurai yra vienas didžiausių ir labiausiai kredituojamų komercinio nekilnojamojo turto sričių. Lietuvoje ši sritis yra pritraukusi maždaug 1 mlrd. eurų, arba apie 30–40 proc., visų kredito įstaigų suteiktų nekilnojamojo turto verslo paskolų dalį.
nuotrauka
2021-07-28 09:10
Pandemijos metu medicinos produktų tiekimas strigo ne tik dėl viešųjų pirkimų, tiekėjų pajėgumų, ar dėl koronaviruso pandemijos pakitusių tiekimo grandinių. Daugeliu atvejų nebuvo įvertinti poreikiai, pokyčiai, nesuplanuoti ir nesuprojektuoti scenarijai, nes daugeliui net nekilo mintis, kad šiuos ve...
nuotrauka
2021-07-22 09:27
Pirmąjį pusmetį investicijos į komercinio nekilnojamojo turto (NT) projektus Baltijos šalyse siekė 640 mln. eurų – beveik du kartus daugiau nei 2020 m. pirmoje pusėje. Lietuva išlieka aktyviausiu regionu komercinio NT rinkoje – čia įdarbinta beveik pusė Baltijos šalyse fiksuotų investicijų, antroje ...
nuotrauka
2021-07-15 06:29
2020-ieji supurtė ramų Norvegijos gyvenimą: pandemija, nedarbas, karantinas, Norvegijos kronos nuvertėjimas, naftos kainų svyravimai. Tačiau nepraėjus nė metams, šios šalies ekonomika atsigavo – planuojamas augimas sveikatos priežiūros, statybos, informacinių ir ryšių technologijų, mažmeninės prekyb...
nuotrauka
2021-06-29 07:19
Nuo praėjusių metų lapkričio 7 d., kai šalyje buvo paskelbtas karantinas, iki birželio 28 d. Ekonomikos ir inovacijų ministerija iš viso yra patvirtinusi 164,6 mln. eurų paramą nukentėjusiam verslui. Subsidijoms skirta 124,9 mln. eurų, lengvatinėms paskoloms – 32 mln. eurų, turgavietės mokesčio komp...
nuotrauka
2021-06-23 06:21
Pandemija privertė peržvelgti biurų plėtros ypatumus ir atskleidė naujas tendencijas. Nekilnojamojo turto (NT) projektų plėtotojai bando įvertinti augančias statybų kainas, vis didesnius pastatų tvarumo ir aplinkos reikalavimus, taip pat nuotolinio darbo įtaką. Tad komercinio NT rinkoje iššūkių apst...
nuotrauka
2021-06-14 07:36
Europos Komisija (EK) yra paskelbusi šešis prioritetus 2019–2024 metams: „Europos žaliasis kursas“, „Žmonėms tarnaujanti ekonomika“, „Prie skaitmeninio amžiaus prisitaikiusi Europa“, „Europinės gyvensenos propagavimas“, „Pasaulyje stipresnė Europa“ ir „Naujas postūmis Europos demokratijai“.
nuotrauka
2021-06-10 11:21
Per praėjusius metus darbas iš namų tapo norma, kurią į savo kasdienybę adaptavo daug įmonių. Darbdaviai gali nebesukti galvos kaip organizuoti veiklą darbuotojams dirbant iš namų, tačiau kyla nauji klausimai. Vis garsiau ir dažniau šnekama apie biurų eros pabaigą – ar šios prognozės turi realų pagr...
nuotrauka
2021-06-07 10:56
Nors statistika fiksuoja mažiau bankrotų, tačiau tai tik laikinas reiškinys dėl pasikeitusio juridinių asmenų nemokumo reguliavimo. Beveik neabejotina, jog Seimo sprendimas karantino metu ir 3 mėnesius po jo įmonių vadovams netaikyti pareigos inicijuoti bankrotą bus atšauktas ir tada bankrotų skaiči...
nuotrauka
2021-06-07 10:47
Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki birželio 7 d. iš viso yra patvirtinusi 148,1 mln. eurų paramą nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui.
nuotrauka
2021-06-04 10:06
Karantinas Lietuvos gyventojams atskleidė jų būsto ypatumus: išryškino ne tik namų privalumus, bet ir trūkumus. Didžiąją laiko dalį praleisdami namuose žmonės įvertino būsto plotą, jo išplanavimą ir funkcionalumą.
nuotrauka
2021-06-03 10:55
Staiga sustabdyta valstybės pagalba, lėtesnis, nei tikimasi, ekonomikos atsigavimas ar dar vienas išorės šokas ekonomikai pablogintų suvaržymų paveiktų įmonių finansinę būklę ir padidintų vadinamųjų įmonių zombių skaičių.
nuotrauka
2021-06-02 07:57,      papildyta 2021-06-09 15:00, Papildyta
Statybinių medžiagų ir gaminių trūkumas, tiekimo sutrikimai paprastai yra kompensuojami augančiomis kainomis. Todėl kaip pagrindinė šiuo metu žaliavų kainų augimo priežastis yra įvardijamas atsigaunantis vartojimas, kuriam patenkinti nebepakanka žaliavų pasiūlos.

Statybunaujienos.lt » Pandemijos iššūkiai