2025 m. liepos 11 d. penktadienis, 6:30:31
Reklama  |  facebook

Kaip įrengti butą, kurį išnuomotumėte per dieną: Nijolės ir Modesto istorija

2019-04-19 11:21
Įsirengti būstą taip, kad jis išsyk taptų jaukiais namais – tai ne tik nelengva ir atsakinga užduotis, bet ir tam tikra avantiūra, į kurią stačia galva nerti išdrįsta ne kiekvienas. Nijolė ir Modestas – pastaraisiais metais daugiau laiko tolimojoje Kinijoje nei gimtinėje praleidžiantys sutuoktiniai. Pirmiesiems savo namams pasirinkę dviejų kambarių butą ir savarankiškai jį įsirengę netrukus ėmė svarstyti apie išnuomojimą.
nuotrauka
Dizaineriai pataria neperkrauti daiktais ar detalėmis interjero. CITUS iliustr.


Minimos įmonės
Citus, UAB

Panašu, kad drąsiais sprendimais jauna pora pataikė tiesiai į dešimtuką: paskelbę apie nuomą, šeimininkai norinčiuosius apžiūrėti butą rikiavo į eilę, o nuomininkus rado dar tą patį vakarą. Nijolės ir Modesto įrengtas dviejų kambarių butas vienoje populiariausių būsto nuomos grupių „Facebook“ tinkle surinko kelis šimtus teigiamų įvertinimų, o iš numatytų apžiūrų įvyko tik viena.

„Pirmieji butu susidomėję ir jį apžiūrėję žmonės jį ir išsinuomojo“, – apie tai, kaip pavyko rasti nuomininkus, pasakoja Nijolė ir džiaugiasi, kad jaunos poros sprendimus įvertino ir profesionalai.

Pirmas kriterijus – vieta

Nusprendę įsigyti būstą sutuoktiniai pirmiausia įvertino tai, kurioje miesto dalyje būtų patogiausia gyventi. „Esame šiuolaikiški, bet visgi vertiname ir gamtos artumą. Ilgesnį laiką pagyvenę didmiestyje nusprendėme, kad būstas ramioje vietoje šalia gamtos turi daugiau privalumų. Juk namai ir turėtų būti ta vieta, kurioje būtų galima atitrūkti nuo miesto šurmulio“, – pasakoja nekilnojamąjį turtą Vilniuje, Pilaitėje nusprendę įsigyti sutuoktiniai.

Kaip pasakoja sutuoktiniai, kartą Šanchajuje savaitę jiems teko gyventi 12 kv. metrų bute, kuriame miegojo ir dirbo. Pasak moters, po tokiame mažame bute praleistos savaitės jiedu su sutuoktiniu nusprendė, kad patogiam gyvenimui būtina erdvė, kurioje būtų atskiras miegamasis. Būtent tokį būstą – dviejų kambarių ir 36 kv. metrų – jie ir įsigijo.

Kaip įsirengti sau, kad patiktų ir kitiems?

„Iš tiesų, nuo pat pradžių būstą pirkome su mintimi, kad jį nuomosime, nes patys šiuo metu daugiau laiko praleidžiame Šanchajuje. Tačiau neatmetėm galimybės, kad ir patiems gali tekti čia pagyventi, todėl įrenginėjome kaip sau. Keliaujant ir dažnai keičiant gyvenamąją vietą po truputį dėliojosi mūsų pirmųjų namų vizija“, – pasakoja Nijolė. Visų interjero planavimo ir kūrimo darbų, padedant tėvams ir draugams, jie ėmėsi patys.

Vienas labiausiai dėmesį traukiančių sprendimų – vietoje televizoriaus pasirinktas projektorius. 

Nors daug keliaujantys sutuoktiniai daiktų stengiasi neprikaupti, pasakoja įrenginėdami butą daug dėmesio skyrę būtent daiktų laikymo sprendimams.

„Visi daugiau ar mažiau kaupiame daiktus, todėl mūsų tikslas buvo funkcionaliai išnaudoti buto plotą, kad jame netruktų erdvių daiktams susidėti“, – pasakoja Nijolė. Taip miegamajame atsirado erdvi spinta rūbams, o prieškambaryje sumontuota sieninė spinta stumdomomis durimis.

Daug dėmesio bute skirta ir erdvių apšvietimui. „Modestas – grafikos dizaineris. Jis nuo pat pradžių akcentavo apšvietimo svarbą, norėjo, kad jis būtų įvairus ir net buvo nusižiūrėjęs konkrečius šviestuvus tam tikroms buto vietoms. Štai, pavyzdžiui, sieninius kvadratinius šviestuvus vežėmės iš Kinijos, nes Lietuvoje jų kaina buvo 6 kartus didesnė. – pasakoja Nijolė. – Esame švaros, šviesos ir estetikos mėgėjai ir tai nulėmė mūsų pasirinkimus interjero dizaine“.

Profesionalų patarimai: universalūs sprendimai egzistuoja

Didžiausias iššūkis yra atspėti, kas gali patikti potencialiems nuomininkams, tačiau CITUS interjero dizainerė Lina Urban įsitikinusi, kad tai įmanoma: universalūs sprendimai egzistuoja, tereikia būti nuosaikesniems.

„Planuojantys savarankiškai įrengti butą, kuris būtų patrauklus būsimam nuomininkui ir „neužsigulėtų lentynose“, siūlyčiau interjerui rinktis universalesnę stilistiką – labai ryškios sienos, ypač minimalistiniai ar asketiški interjero sprendimai patiks ne kiekvienam“, – apibendrina specialistė ir pataria rinktis šiltas, šviesias ir neutralias sienų spalvas ir vengti šaltų atspalvių, kurie nekuria jaukumo.

Interjero dizainerė akcentuoja, kad patrauklus bus toks butas, kuris bus šviesus, jaukus ir patogus gyventi, taip pat atspindės šiuolaikines tendencijas. Jaukumą kuria detalės: šiuolaikiškos užuolaidos, pagalvėlės, paveikslai, veidrodžiai, vazonai ir augalai.

Tačiau perkrauti daiktais ar detalėmis interjero taip pat nedera. „Klysta tie, kurie į nuomoti planuojamą būstą sutempia tai, ko nebenaudoja patys – įvairius rakandus ar net sodo baldus. Laikini namai turėtų suteikti šiek tiek laisvės būsimiems gyventojams juos bent minimaliai keisti, prisitaikyti sau“, – sako ekspertė.

Pasak jos, sutuoktiniai atrado patrauklią ir universalią stilistiką: butas šviesus, neperkrautas, jame daug vietos pasidėti daiktams. Taip pat čia palikta erdvės nuomininko saviraiškai, o „wow“ efektą sukuria vietoje televizoriaus naudojamas projektorius.

Lina Urban akcentuoja, kad kai kuriuos interjero elementus reikėtų rinktis tik kokybiškus ir išskiria tris svarbiausius:

1. Svarstant, kokią pirkti grindų dangą, vertėtų įvertinti galimybę kloti medinį parketą, tačiau jei jis per brangus, galima rinktis aukštos klasės laminatą, itin atspari yra ir vinilinė danga.

2. Daug galvos skausmo sutaupys kokybiška santechnika – patikimų gamintojų, bet nebūtinai naujausiose kolekcijose pristatoma įranga užtikrins ilgalaikį jos naudojimą.

3. Trečia dedamoji – patogi virtuvė. Pastebima, kad žmonės linkę vis dažniau gaminti namuose, todėl jiems bus svarbus patvarus stalviršis ir kiti gaminimui skirti paviršiai bei pilna įrangos komplektacija – sprendimas įrengti tik kaitlentę be orkaitės dalį nuvils.

Tuo tarpu baldai – net ir dideli savo gabaritais – yra pakeičiami ir atnaujinami lengviau. Sofą ar universalesnę sofą–lovą, miegamojo lovą, smulkiuosius baldus: staliukus, spinteles, komodas galima išsirinkti baldų išparduotuvėse bei interneto parduotuvėse.

Atidžiai apsvarstyti dizainerė pataria vonios kambario plyteles, nes jas pakeisti yra gana sudėtinga, nemažai kainuoja ir užtrunka. „Kad išvengtumėte nereikalingos netvarkos ir rūpesčių namuose, rekomenduoju ir šioje patalpoje rinktis šviesias, pastelines, gal net vienspalves ar natūralias medžiagas – medį, akmenį – atkartojančias plyteles, kurios tikrai estetiškai nepasens, ir susilaikyti nuo labai intensyvių ar žaismingų“, – sako Lina Urban.

Paskutinis interjero dizainerės patarimas – sudaryti „sąžiningą“ biudžetą su aiškiomis ir nepamažintomis kainų eilutėmis. Matant bendrą sumą, bus aišku kur galima sutaupyti, o kur verta skirti daugiau lėšų.

CITUS iliustr.

Statybunaujienos.lt



Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2025-07-09 15:25
Lietuvoje žinoma architektė, dvi kadencijas Lietuvos architektų sąjungai vadovavusi Rūta Leitanaitė pavasarį sugrįžo į KTU Statybos ir architektūros fakultetą kaip Architektūros studijų programos vadovė.
nuotrauka
2025-07-09 09:49
Kairysis Nemuno krantas Kaune netrukus pasikeis neatpažįstamai – išrinkta trečiojo ir tolesnių „Nemunaičių“ kvartalo etapų architektūrinė vizija. Tarptautiniame „SBA Urban“ rengtame architektūros konkurse dalyvavo 15 architektų komandų iš viso pasaulio. Konkursą laimėjo 3 architektų komandos – I vie...
nuotrauka
2025-07-07 08:17
Naujamiestis – vienas iš greičiausiai augančių sostinės rajonų ir strateginė Vilniaus teritorija, kur sprendimai dėl plėtros šiandien gali nulemti ne tik šio rajono, bet ir miesto gyvybingumo ateitį, sako NT ir verslo ekspertai. Sparčiai besikeičiantis buvęs pramoninis rajonas vis dar neturi aiškaus...
nuotrauka
2025-07-04 13:49
Daugeliui kava yra daugiau nei rytinis gėrimas. Tai ritualas, malonumas ir jėgų suteikiantis eliksyras, galintis į gerą pakeisti net sunkiausią dieną. Tačiau kalbant apie tokį svarbų gėrimą, dažnas nesusimąsto, kaip pasirinktas kavos ruošimo būdas gali paveikti jos skonį. Net ir naudojant tą pačią k...
nuotrauka
2025-07-03 10:02
Tęsdama ilgalaikį įsipareigojimą remti Ukrainos pokario atsigavimą, Italijos architektų studija „Scandurra Studio" buvo pakviesta pristatyti projektą „Ateities mokykla Ukrainai" 2025 m. Lvivo urbanistiniame forume, kuris vyko birželio 11-13 d.
nuotrauka
2025-07-02 11:59
Nacionalinis plėtros bankas ILTE skyrė kiek daugiau nei pusę milijono eurų Kėdainių rajone esančio Kalnaberžės dvaro atnaujinimui. Pasak projektą įgyvendinančios UAB „Rangon“ vadovo, siekiama atgaivinti nykstantį kultūros paveldą ir pritaikyti jį šiuolaikiniams visuomenės poreikiams.
nuotrauka
2025-07-01 08:41
Pirmadienį, birželio 30 d., Panevėžyje, Juozo Miltinio dramos teatre įvyko Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA) 2025 ceremonija, kurios metu pagerbti geriausi architektūriniai kūriniai Lietuvoje.
nuotrauka
2025-06-30 14:39
Vilniaus centrinėje dalyje, tarp A.Juozapavičiaus ir Žvejų gatvių, esantis sklypas įgys naują veidą – baigėsi konkursas, kuriame penkios architektūros studijos varžėsi dėl galimybės sukurti gyvenamąjį kvartalą prie Mindaugo tilto. Laimėtoju pripažintas studijos „Aketuri Architektai“ projektas „FLUME...
nuotrauka
2025-06-30 08:34
Bet kuris kokybiškas produktas gimsta dar braižymo lentoje, o jo kelionė tęsiasi tol, kol patikimai tarnauja daugelį metų. Todėl renkantis jungiklius, svarbu ne tik dizainas – dar svarbiau, iš ko ir kaip jie pagaminti. Originalūs JUNG jungikliai išsiskiria išgaamžėmis medžiagomis, pažangiomis gamybo...
nuotrauka
2025-06-27 15:46
Stresas, įtampa, nuovargis – dažni šiuolaikinio žmogaus palydovai. Todėl vis svarbesniu tampa klausimas – kur mes galime atgauti jėgas? Pasak psichologo, atsakymas slypi ten, kur praleidžiame daugiausia laiko – mūsų namuose. Tinkamai kuriama namų aplinka gali tapti ne tik atsipalaidavimo erdve, bet ...
nuotrauka
2025-06-27 14:46
Klaipėdos centrinio pašto pastate, kur numatoma įkurti F. W. Argelanderio mokslo ir meno centrą – pažintis su navigacijos, astronomijos, pašto istorijos ekspozicijomis, pačiu Argelanderiu bei Prūsijos karališkąja šeima, interaktyvūs sprendimai, erdvės mokslui, menui, bendruomenėms. Jau išnagrinėtos ...
nuotrauka
2025-06-27 14:34
Naujausias Turto banko užsakymu atliktas tyrimas parodė, kad, renkantis darbdavį, kas penktam gyventojui svarbi ergonomiška darbo vieta. Psichologas-psichoterapeutas Erikas Siudikas pritaria – kai darbo erdvė jauki, yra oro, šviesos, darnos, kūnas atsipalaiduoja, imama giliau kvėpuoti, mąstyti ir ku...
nuotrauka
2025-06-27 10:31
Vilniaus Dailės akademijos ir Islandijos menų universiteto tyrėjos Viltės Adomavičiūtės vystomas projektas „Hempforma“ pateko tarp 22 finalininkų prestižiniame pasauliniame Naujojo europinio bauhauzo (NEB) prizo konkurse. „Hempforma“ siūlo gaminti tyrimais pagrįstas tvarias biokompozitines akustines...
nuotrauka
2025-06-27 10:19
Kultūros infrastruktūros centro (KIC) Kultūros paveldo objektų priežiūros ir konsultavimo grupės „FIXUS Mobilis“ įgyvendinamas edukacinis projektas „PASIDAIRYK PATS“ (oficialus pavadinimas „Apsaugok ir sutaupyk: paveldo prevencinė priežiūra“) sulaukė didelio susidomėjimo. Tą patvirtino ir surengta k...
nuotrauka
2025-06-27 08:52
Vilniaus koncertų ir sporto rūmai – išskirtinės architektūros ir istorinės atminties objektas – šiandien išgyvena tylų irimo procesą. Neeksploatuojamo pastato priežiūra reikalauja vis daugiau valstybės lėšų, o nesiimant sprendimų dėl jo įveiklinimo, šios investicijos tėra laikinos priemonės, – rašom...
nuotrauka
2025-06-26 15:07
Tarptautinės rinkos tyrimų kompanijos „Kantar“ (UAB „TNS LT“) Vilniaus biuras praėjusią savaitę persikėlė į naujas patalpas baigiamo rekonstruoti Šv. Jokūbo komplekso teritorijoje. Atskirame 19 amžiaus pabaigos pastate bendrovė suderino istorinį paveldą su šiuolaikiniu darbo organizavimu.
nuotrauka
2025-06-26 14:36
Lietuvos oro uostai (LTOU) skelbia, kad jau sudaryta geriausių architektūrinių idėjų naujam Vilniaus oro uosto atvykimo terminalui pasiūlymų eilė. Tarptautinė komisija, kuri buvo sudaryta iš oro uostų atstovų ir gerai žinomų Lietuvos bei užsienio architektų, įvardino penkias geriausias idėjas, o pir...
nuotrauka
2025-06-20 16:31
Istorija be mitų: ekspertų žvilgsnis į Atgimimo aikštę – į taip pavadintą diskusiją archeologus, istorikus, kitų sričių ekspertus bei visuomenę pakvietė Klaipėdos savivaldybė. Prieš tęsiant projekto įgyvendinimą, dar kartą siekta išgirsti įžvalgas apie aikštės istorinį kontekstą bei šiandieninius mi...
nuotrauka
2025-06-20 15:13
Ilguvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčioje (Šakių r.) baigiami tvarkybos darbai, pradėti 2022 metų spalį. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu buvo tvarkoma ne tik bažnyčios pastatas, bet ir šalia esant varpinė. Šie darbai yra labai svarbūs siekiant išsaugoti vertingą regiono sakralinį stati...
nuotrauka
2025-06-20 07:45
Ottas Alveris, vienas iš Mustamäe valstybinės vidurinės mokyklos projektuotojų, teigia, kad natūralios šviesos įnešimas į šiuolaikinius viešuosius pastatus yra iššūkis bet kuriam architektui.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras