2021 gegužės 13 d. ketvirtadienis, 11:13
Reklama  |  facebook

Kaip nuotolinis darbas ir pandemija paveikė Vilniaus biurų rinką

2021-04-19 10:09
Metai Vilniaus biurų rinkoje prasidėjo pozityviai – sudarytų nuomos sutarčių plotas per pirmąjį ketvirtį pasiekė 31 tūkst. kv. m. Kaip skelbiama tarptautinės nekilnojamojo turto (NT) konsultacijų bendrovės „Newsec“ parengtoje Vilniaus biurų rinkos 2021 m. I ketvirčio apžvalgoje, dėl pandemijos sukelto neapibrėžtumo biuro nuomos sprendimus atidėjusios įmonės vėl planuoja plėtrą bei biuro nuomos ir naudojimo strategiją.
nuotrauka
Portalo Statybunaujienos.lt (Alekso Jauniaus) nuotr.


Minimos įmonės
Newsec, UAB

„Newsec“ ekspertai atkreipia dėmesį, kad pirmas šių metų ketvirtis rodo, kad biurų rinka išlieka aktyvi bei tvari, jo metu netgi fiksuotas reikšmingas išnuomoto ploto augimas. Tikimasi, kad 2021 m. Vilniaus biurų rinkoje gali būti išnuomota daugiau 100 tūkst. kv. metrų, taip išlaikant vidutinius 5 metų biurų ploto įsisavinimo rodiklius.

Biurų poreikis išlieka nuosekliai tvarus

„Pirmo ketvirčio rinka – aktyvi, sandoriai vyksta, o tai rodo, kad biurų aktualumas išlieka ir kompanijos planuoja grįžimą į biurus bei siekia sukurti maksimaliai šiandienines aktualijas atitinkančias erdves. Daugelis šiuo metu sudaromų sutarčių yra pasirašomos įprastam 5 metų laikotarpiui, o kai kurios įmonės renkasi palankias nuomos sąlygas užsitikrinti ir ilgesniam laikotarpiui. Pastebime, kad daugeliui nuomininkų vis labiau svarbus tampa lankstumas – esant poreikiui didinti arba mažinti plotą nuomos eigoje“, – cituojamas „Newsec“ nuomininkų atstovavimo paslaugų grupės vadovas Martynas Babilas.

Ekspertas pažymi, kad nors nuotolinis darbas tapo nauja kasdienybe, didžioji dalis įmonių ir toliau biurą laiko pagrindine vieta darbui ir kūrybai, kur puoselėjama bendrovės kultūra ir vertybės, skatinamas bendradarbiavimas ir komandinis rezultatas. Tik maža dalis kompanijų, tvirtina „Newsec“, pereina prie visiško nuotolinio darbo ir reikšmingai mažina plotą – rinkoje dominuoja poreikis kelias dienas per savaitę dirbti nuotoliniu būdu, tačiau didesnę dalį darbo valandų leisti biure.

„Tai parodo ir didieji pirmojo ketvirčio sandoriai – Vilniuje besikuriantys paslaugų centrai bei IT įmonės pagal savo darbo pobūdį galėtų dirbti iš bet kur, tačiau jos ir toliau renkasi investuoti ir kurti kokybiškus biurus. Ilgalaikį biurų poreikį taip pat atspindi ir didžiųjų šalies įmonių statomi nuosavi daugiafunkciai biurų miesteliai, į kuriuos siekiama suburti darbuotojus jiems pasiūlant unikalią ir įtraukiančią erdvę. Tokie sprendimai ir projektai padeda suburti įmonės darbuotojus, stiprina bendrovės identitetą ir prekės ženklo bei darbdavio pozicionavimą“, – cituojamas M. Babilas.

Vienas iš konkurencinių pranašumų – naujas ir modernus biuras

Prie Vilniaus biurų rinkos, „Newsec“ pastebėjimu, aktyvumo stipriai prisideda naujai į rinką ateinančios tarptautinės įmonės, kurios ir toliau Vilniuje steigia savo padalinius bei paslaugų centrus. Didžiausią nuomos sandorį šiais metais sudarė JAV medicinos technologijų bendrovė „Dexcom“, išsinuomojusi 6 tūkst. kv. m verslo kvartale „Business Stadium“. Tarp naujų užsienio įmonių nuomos sandorius taip pat sudarė Baltarusijos IT įmonė bei naujas tarptautinis paslaugų centras – šiems trims didžiausiems pirmo 2021 m. ketvirčio sandoriams, kurie visi sudaryti centriniame verslo rajone, tarpininkavo „Newsec“.

„IT bendrovės šiandien yra vienas iš biurų rinkos variklių, nes jos, konkuruodamos dėl talentų, stengiasi pasiūlyti įvairių naudų, iš kurių viena svarbiausių – moderni, ergonomiška ir sveika darbo aplinka. Naujas ir šiuolaikinis biuras yra matomas kaip viena iš efektyvių ir sąlyginai nebrangių priemonių, padedančių darbdaviui pritraukti ir išlaikyti talentus, sukuriant malonią bei įtraukiančią erdvę“, – sako M. Babilas.

Dabartinė vakansija neviršija Europos vidurkio

Per 2021 m. I ketv. neženkliai padaugėjo laisvo biuro ploto B klasės pastatuose – vakansija pakilo nuo 7,4 proc. iki 8,1 proc. Pagrindinė to priežastis – priduotas naudojimui „Business Garden“ pirmasis pastatas. A klasės segmente vakansija liko nepakitusi – 5,9 proc., nors laisvą biurų rinkos plotą papildė „Lvovo“ verslo centras. Bendras laisvas biuro plotas Vilniaus rinkoje šiuo metu siekia 7,1 proc., panašiai kaip ir Europos sostinių vidurkis.

Nors statybų kainos kyla reikšmingai, Vilniaus biurų rinkoje nuomos kainos išlieka stabilios ir keičiasi tik su VKI indekso pokyčiu. Dėl nuosaikios, bet augančios biurų rinkos vakansijos bei išaugusio pasirinkimo galima teigti, kad rinka yra palankesnė nuomininkams B klasės segmente, tačiau A klasės pasiūla šiemet ir 2022 m. yra reikšmingai mažėjanti – šios klasės pastatuose nuoma siekia 16-17,5 EUR, tuo tarpu B klasės biuruose – 10-14 EUR.

„Newsec“ nuomininkų atstovavimo paslaugų grupės vadovas atkreipia dėmesį, kad renkantis biurą svarbu atsižvelgti ne vien tik į kainą, bet ir į visą nuomos paketą, kuriame ir atsispindi tikroji konkurencija tarp naujų modernių bei antros kartos biurų pastatų.

Statybunaujienos.lt
Pandemijos iššūkiai

nuotrauka
2021-05-04 07:44
Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki gegužės 3 d. patvirtino 104 mln. eurų paramą nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui.
nuotrauka
2021-04-27 14:40
Išaugus Covid-19 pandemijai valdyti skirtų gaminių paklausai, Lietuvos ir visos Europos gamintojai fiksuoja kylančias plastiko gaminių kainas. Pandemijos sąlygomis dėl logistikos konteinerių trūkumo ir sulėtėjusios JAV plastiko sektoriaus gamybos kainas dar labiau kelia žaliavų trūkumas.
nuotrauka
2021-04-16 15:13,      papildyta 2021-04-16 16:40, Papildyta Pagalbos verslui fondo pranešimu
Šią savaitę UAB „Enerstena“ išsiuntė informacinius laiškus kreditoriams informuodama apie inicijuojamą restruktūrizacijos procesą ir pakviesdama į kreditorių susirinkimą.
nuotrauka
2021-04-13 10:59
Laikinai stojančios įvairių objektų statybos mūsų šalyje yra tapusios ganėtinai įprastu reiškiniu. Lazdynų baseinas Vilniuje, Kauno centre stūksantis viešbutis-vaiduoklis, Nidos kultūros centras yra tik keletas to neišvengusių pastatų. Su kliūtimis susiduria ir infrastruktūros projektai, o papildomų...
nuotrauka
2021-03-23 13:02
Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki kovo 23 dienos patvirtino 27,33 mln. eurų dydžio subsidijas nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui, taip pat suteikė 18,34 mln. eurų lengvatinių paskolų, dar 1,07 mln. eurų skirta turgavietės mokesčio kompensacijoms.
nuotrauka
2021-03-23 11:09
VĮ Lietuvos oro uostai ir statybų bendrovė „Mitnija“ sutarė nutraukti rangos sutartį dėl naujo Vilniaus oro uosto keleivių išvykimo terminalo statybos. Toks sprendimas priimtas dėl to, kad pandemijos sukelti finansiniai iššūkiai aviacijos sektoriui apsunkino projekto finansavimo paieškas ir neleido ...
nuotrauka
2021-03-16 09:45
Lygiai prieš metus šalyje buvo įvestas pirmasis karantinas, o didžioji dalis verslo persikėlė dirbti į virtualią erdvę. Nestandartinė situacija ypatingų gebėjimų pareikalavo ir iš aukščiausio lygio vadovų, kurie, pasak Šarūno Dyburio, vadovų paieškos įmonės „AIMS International Lietuva“ vadovaujančio...
nuotrauka
2021-03-15 08:13
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitiko su Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) vadovu Aurimu Želviu ir Valstybinės mokesčių inspekcijos vadove Edita Janušiene. Ministrė pabrėžė, kad nuo pandemijos nukentėjusio verslo netenkina paramos teikimo tempai, susitikimo metu numatyti...
nuotrauka
2021-03-12 10:56
Kovo 16 d. sueis metai nuo pirmojo karantino pradžios Lietuvoje. Nors per pastaruosius 12 mėnesių Lietuvoje karantinas buvo paskelbtas daugiau nei 220 dienų, ekonomika per šį sudėtingą laikotarpį nesugriuvo. Priešingai, teigiamai nustebinome ir save, ir visą pasaulį.
nuotrauka
2021-03-12 10:38
Per pandemiją trijų Baltijos šalių gyventojai būstus perka itin aktyviai, tačiau kauniečiai, klaipėdiečiai ir Rygos gyventojai su pavydu žiūri į Vilnių ir Taliną, kur naujos statybos butų nuperkama kelis kartus daugiau.
nuotrauka
2021-02-22 07:19
Užklupusi pandemija diktuoja naujas ne tik gyvenimo, bet ir darbo taisykles, o modernių sprendimų ieškantis verslas vis dažniau kuriasi moduliniuose statiniuose.
nuotrauka
2021-02-19 16:04
Per nepilną mėnesį nuo subsidijų skirstymo pradžios daugiausiai paramos gavo prekybos, apgyvendinimo ir maitinimo bei apdirbamosios gamybos sektoriaus įmonės – jos sudarė daugiau kaip pusę (55 proc.) visų paramos gavėjų, o šių sektorių įmonėms išmokėta 61 proc. visos paramos.
nuotrauka
2021-02-19 08:04
Iki vasario 18 dienos nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui jau patvirtinta 17,8 mln. eurų subsidijų, parama paskirstyta 8489 įmonėms. Taip pat 197 įmonėms jau suteikta 8,53 mln. eurų lengvatinių paskolų.
nuotrauka
2021-02-11 13:57
Iki vasario 10 dienos nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui jau pervesta 14,6 mln. eurų subsidijų, parama pasiekė 7050 įmonių sąskaitas. Taip pat 121 įmonei jau suteikta 6,27 mln. eurų lengvatinių paskolų.
nuotrauka
2021-02-10 07:52
Iki vasario 8 d. nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui jau pervesta 12 mln. eurų subsidijų, parama pasiekė 5 704 įmonių sąskaitas. Taip pat 89 įmonėms jau suteikta 4,4 mln. eurų lengvatinių paskolų.
nuotrauka
2021-02-03 09:29
Atsižvelgdama į besitęsiančius ūkinės veiklos ribojimus ir siekdama paremti dėl COVID-19 protrūkio nukentėjusią ekonomiką, Europos Komisija (EK) iki 2021 m. gruodžio 31 d. pratęsė valstybės pagalbos laikinąjį komunikatą ir padidino paramos priemonėms taikomas ribas.
nuotrauka
2021-02-02 11:58
Lietuvos verslas šiuo metu susiduria ne tik su įvairiais karantino apribojimais, darbo jėgos trūkumu, bet ir su dvejopu įstatymų taikymu.
nuotrauka
2021-01-27 10:50
Nuo šiandien, sausio 27 dienos, įsigalioja nauja pranešimų apie prastovas Valstybinei darbo inspekcijai (VDI) teikimo tvarka. Darbdaviai, skelbiantys prastovas nuo šios dienos, turės pateikti detalesnę informaciją apie kiekvieną darbuotoją, kuriam skelbiama prastova bei galės rinktis vieną iš dviejų...
nuotrauka
2021-01-22 08:39
Kas yra savarankiška ir nesavarankiška verslo įmonė, kaip kiekvienos grupės subjektas turi pildyti paraiškas, siekiant gauti subsidiją nuo COVID-19 finansiškai nukentėjusioms įmonėms, kokius duomenis ir kaip pateikti, kaip paraiškos bus vertinamos, atliekamos pareiškėjų atitikimo Vyriausybės nustaty...
nuotrauka
2021-01-20 09:14
Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, jog nuo šiandien, sausio 20 d., savarankiškos įmonės gali teikti paraišką vienkartinei negrąžintinai subsidijai gauti.

Statybunaujienos.lt » Pandemijos iššūkiai