2024 vasario 25 d. sekmadienis, 0:21
Reklama  |  facebook

Kaip rinktis darbo stalą, kad, pakilus nuo jo, kūnas nemaustų Video

2023-12-08 08:06
Prie rašomojo stalo žmogus praleidžia didelę dienos dalį. Kaip, įrengiant darbo vietą, pasirinkti darbo stalą, kad galima būtų dirbti efektyviai, nekenkiant sveikatai?
nuotrauka
Asociatyvi „Kėdžių centro“ nuotr.


Minimos įmonės
Vildika (Kėdžių centras), UAB

Vildika / Kėdžių centras„Kėdžių centro“ ekspertai atkreipia dėmesį, kad darbo vieta turi būti ergonomiška, t. y., reikia sukurti tokias darbo sąlygas, kurios atitinka žmogaus fizines galimybes, kad būtų užtikrintas efektyvus darbo procesas ir darbuotojų gerovė.

Renkantis darbo stalą, paprastai nekyla abejonių, kad jis konkrečiam žmogui gali būti netinkamas. Neretai namuose stalai montuojami prie rūbų spintos, daromi pratęsiant palanges arba įsigyjama per daug negalvojant. Biuruose stalai ir kėdės paprastai yra vienodi. Pasekmės pasirodo netrukus: kelias valandas praleidęs standartinėje darbo vietoje, žmogus jaučiasi taip, tarsi būtų dirbęs sunkų fizinį darbą, dėl kurio maudžia nugarą, pečius, apsunkusios kojos. Priežastis – netinkamai įrengta darbo vieta.

Kokių klaidų reikia vengti, norint įrengti darbo vietą?

Žmogaus ūgis. Šis parametras, renkantis stalą, yra itin svarbus. Tinkamas stalo aukštis yra toks, kai, sėdint ant kėdės, kojos su grindimis sudaro statų 90° kampą, pėdos padėtos ant grindų, o sulenktos rankos su stalviršiu liečiasi taip pat stačiu kampu. Šios proporcijos nesunkiai išlaikomos sėdint prie fiksuoto 72–75 cm aukščio stalo, kai žmogus yra 170–185 cm ūgio.

O jei žmogus žemesnis ar aukštesnis?

Žemesnio ūgio žmonės, norėdami jaustis komfortiškai ir išlaikyti 90° rankų kampą su stalviršiu, dažnai sėdi aukštai pakėlę sėdynę. Tačiau taip pėdos praranda atramą su grindimis, nes jų tiesiog nesiekia, šlaunys stipriai įsirėžia į kėdės kraštą, pakinta dubens pakrypimo kampas ir ilgainiui žmonės pradeda skųstis kojų tirpimu ir skausmu apatinėje nugaros srityje. Jei vis tik žemo ūgio žmogus pasirenka sėdėti ant kėdės, siekdamas pėdomis grindis, tuomet rankos per daug pakeliamos, pakyla ir pečiai, todėl netrukus pasireiškia ir skausmas trapeciniuose pečių juostos ar kituose viršutinės nugarinės dalies raumenyse.

kintamo aukščio stalai VILDIKA

Asociatyvi „Kėdžių centro“ nuotr.

Aukštesnio ūgio žmonėms dažniausia problema – per žemas stalviršis, kuris verčia sėdėti sulinkus arba stipriai nuleidus kėdės sėdynę. Ilgai laikant per kelius stipriai sulenktas kojas, kirkšnies srityje atsiranda spaudimas, kuris neigiamai veikia ne tik kojas, bet ir vidaus organus.

Išeitis – rinktis tinkamą konkrečiam žmogui stalą.

Jei stalu namuose ar biure naudosis skirtingo ūgio žmonės, geriausias sprendimas – reguliuojamo aukščio stalas. Tokiu būdu kiekvienas susikurs komfortišką darbo vietą. Rinkoje – didelė reguliuojamo aukščio stalų pasiūla, tačiau svarbu atkreipti dėmesį į jų technines charakteristikas. Stalo kojų eiga (minimalus ir maksimalus aukštis) nurodo, kiek stalviršis gali būti nuleidžiamas ir pakeliamas. Tai itin svarbu žemesniems nei 170 cm ir aukštesniems nei 195 cm ūgio žmonėms. 

Kėdžių centras

Lentelėje kairėje –
rekomendacinio pobūdžio skaičiai, kurie leis nesuklysti renkantis darbo stalą.  

Taigi, kuriant ergonomišką darbo vietą, rekomenduojama:

Pasirinkti tinkamo aukščio stalą. Rekomenduojama atsižvelgti, ar darbo vietoje avėsite avalynę aukštu padu.
Pasirinkti tinkamą stalo plotį. Naudojant per siaurą darbo stalą, kompiuterio ekranas bus per arti sėdinčiojo akių. Rekomenduojamas 70–80 cm gylio stalviršis.
Pasirinkti stalviršio spalvą, priklausomai nuo patalpos apšvietimo. Itin saulėtose patalpose verta rinktis vidutinio šviesumo dangas. Baltus, blizgius, itin atspindinčius stalviršius geriau rinktis šiaurės-rytų krypties kambariuose.

www.kedziucentras.lt

Statybunaujienos.lt

Reguliuojamo aukščio stalai. KĖDŽIŲ CENTRAS
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-02-22 10:12
Daugeliui neatskiriamas kiekvieno ryto įprotis yra mėgstamos kavos puodelis. Modernūs ir funkcionalūs kavos aparatai tapo patikimais pagalbininkais ruošiant šį nepakeičiamą ryto gėrimą. Visgi rytinis kavos ruošimo ritualas toks svarbus ne tik dėl rezultato, bet ir paties proceso. Kad jis būtų lengve...
nuotrauka
2024-02-15 10:10
Dalimis tvarkomi Astravo dvaro sodybos rūmai pamažu atgauna savo buvusį grožį. Šią savaitę pasirašytas Astravo dvaro sodybos rūmų Belvederio fasadų remonto darbų priėmimo aktas.
nuotrauka
2024-02-14 08:42
Kuriant namų interjerą, vienas iš svarbiausių uždavinių yra grindų ir baldų derinimas. Grindys yra interjero pagrindas, o baldai – akcentai, kurie suteikia asmeninio charakterio. Šiame straipsnyje suteiksime gaires, kaip derinti grindis ir baldus, kad sukurtumėte jaukią ir patrauklią namų aplinką.
nuotrauka
2024-02-09 12:31
Vasario 16-ąją apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai bus įteiktas entuziastingiems kultūros paveldo puoselėtojams – verslininkui Augustinui Jankevičiui ir paramos fondo „Augustus“ vadovui Arvydui Urbiui. Jų pastangomis buvusiame Klaipėdos dujų fabriko pastatų komplekse atgimė du išskirtiniai past...
nuotrauka
2024-02-07 07:27
Naujos kartos „hansgrohe iBox universal 2“ – tai patobulintas „hansgrohe iBox universal“, kuris nepraranda populiarumo jau 23-jus metus. Patobulinto įrenginio esmė – novatoriška paslėpta potinkinė technologija „iBox universal 2“, kuri idealiai tinka vonios kambariui įrengti.
nuotrauka
2024-02-06 11:07
Kaip ir ieškant naujų namų, taip ir renkantis biurą – klausimų daugelis turi daugiau nei atsakymų. Kaip išsirinkti biurą, kurio nereikėtų palikti po vienerių metų?
nuotrauka
2024-02-06 10:46
Vilniaus Antakalnio kapinėse baigiami sovietinius karius vaizdavusio paminklo demontavimo darbai – nukeliamas postamentas ir aukuras.
nuotrauka
2024-02-06 08:43
Turto banko, kartu su Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija skelbtame naujojo teismų pastato Klaipėdoje architektūriniame konkurse sulaukta 11 projektų pasiūlymų. Geriausią projektą išrinks komisija, sutartį su laimėtoju ketinama pasirašyti antrąjį metų ketvirtį.
nuotrauka
2024-02-05 10:35
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) savivaldybių vyriausiesiems architektams pristatė nuo vasario 1 d. įsigaliojusius pokyčius, susijusius su Lietuvos bendrojo plano sprendinių įgyvendinimu.
nuotrauka
2024-02-02 12:38
Naujas postūmis siekiant atgaivinti Klaipėdos centrinio pašto kompleksą – Klaipėdos savivaldybės ir Kultūros ministerijai pavaldžios biudžetinės įstaigos Kultūros infrastruktūros centro atstovai aptarė artimiausius galimus žingsnius, kad procesas pajudėtų. Pačiame pašto komplekse vykusio susitikimo ...
nuotrauka
2024-01-31 15:08
Ne paslaptis, kad svajojant apie nuosavus namus, neretai kyla daugybė klausimų. Žvalgomės geriausio varianto – ieškome būsto su potencialu, kuriame galėtume realizuoti savo idėjas ir sukurti saugią, jaukią bei visiems poreikiams lanksčią erdvę. Natūralu, kad šių svajonių išsipildymui koją dažnai pak...
nuotrauka
2024-01-26 07:59
Jau daugiau nei 20 metų sostinės gimtadienį vainikuoja Vilniaus garsinančių lyderių apdovanojimai. Už idėjas ir darbus Vilniui, miesto puoselėjimą ir garsinimą kasmet Šv. Kristoforo statulėlėmis apdovanojami iškiliausi vilniečiai. Reikšmingiausi miesto apdovanojimai įteikt dešimt laureatų.
nuotrauka
2024-01-24 14:07
Klaipėdos savivaldybė praneša numačiusi šiais metais skirti lėšų F. W. Argelanderio mokslo ir meno centro koncepcijai parengti, kad Klaipėdos centrinis paštas galėtų atgimti. Planuojama, kad Kultūros ministerijai pavaldi biudžetinė įstaiga Kultūros infrastruktūros centras artimiausiu metu pradės cen...
nuotrauka
2024-01-22 16:43
Praėjusią savaitę Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje (Trakų g. 9) buvo pristatyti beveik dešimtmetį trukę skliautų tapybos restauravimo darbai. Pagrindinės navos skliautuose atsivėrė unikalūs sienų tapybos kūriniai.
nuotrauka
2024-01-17 16:03
Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Architektūros kokybės vertinimo metodiką, kuri leis sukurti aiškesnę ir skaidresnę architektūros kokybės vertinimo sistemą, iš anksto žinomą visiems, dalyvaujantiems statinių projektavimo ar teritorijų planavimo procesuose.
nuotrauka
2024-01-16 14:22
Daugiau nei 2 mlrd. eurų vertės Norvegijos sostinėje Osle kylantis Vyriausybės kvartalas savo šalyje sulaukia ne mažiau dėmesio ir diskusijų nei A. Goštauto kvartalo transformacijos projektas Lietuvoje. Iššūkiai ir klausimai, kuriuos sprendžia norvegai panašūs: susisiekimas, saugumas, siekis kurti n...
nuotrauka
2024-01-15 14:47
Dažų gamintojas „PPG Tikkurila" 2024-ųjų metų spalva išrinko persikinio atspalvio „Nude in Nizza". Šis atspalvis spinduliuoja šilumą, atspindi gerumą, meilę ir žaismingumą.
nuotrauka
2024-01-10 09:31
Jei įsivaizduojate tipinį daugiabučių rajono kiemą, tikriausiai mintyse iškyla asfaltuotos automobilių aikštelės vaizdas. O žiemą apsnigtuose daugiabučių kiemuose vietos automobiliams net neužtenka, todėl vairuotojai palieka juos ant takų ar pievelių. Ar gali kiemas būti kitoks? Tvarios miestų ir in...
nuotrauka
2024-01-08 13:36
Nuo sausio mėnesio Vilniaus miesto savivaldybės specialistai analizuos, kaip praktiškai pritaikomas ir įgyvendinamas pagrindinis miesto teritorijų planavimo dokumentas – bendrasis miesto planas. Į stebėsenos procesą įsitrauks ir nepriklausomi ekspertai.
nuotrauka
2024-01-03 13:59
Valgomo baldai ir jų akcentas – valgomojo stalas – itin svarbūs kiekvienuose namuose. Pastarieji suburia šeimą, artimuosius ir draugus kartu minėti gražiausias metų šventes, sukaktis ar tiesiog kartu pavakarieniauti. Interjero dizainerė pastebi, renkantis naują valgomojo stalą, o kartu su juo – ir k...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras