2024 rugsėjo 20 d. penktadienis, 20:37
Reklama  |  facebook

Kaip vienos įmonės pietūs menininkams tapo atrama veikti maitinimo įstaigai ir keliolikai smulkiųjų tiekėjų Fotogalerija

2020-11-14 09:49
Kauno valstybinio lėlių teatro darbuotojus MB „Virmalda“ per antrąjį karantiną vaišina pietumis, kuriuos, jų užsakymu, kasdien ruošia UAB „Miesto sodas“.
nuotrauka
Karantininiai pietūs Kauno valstybiniame lėlių teatre. Teatro nuotr.


Minimos įmonės
Virmalda, MB

„Statybos sektorius, kurio dalimi yra mūsų įmonė, turi privilegiją dirbti per karantiną: mūsų veikla neapribota, neuždrausta dirbti. Todėl girdėdami kultūros darbuotojų, menininkų nusiskundimus dėl ištikusių problemų, nutarėme pasidalinti su tais, kuriems šiuo metu sunkiau negu mums“, – sako Virginijus Rabačius, MB „Virmalda“ direktorius.

Dėl paramos „Virmaldos“ savininkai (Virginijus ir Romaldas Rabačiai) tarėsi ir su savo įmonės žmonėmis. Visi sutarė, kad reikia teikti ne piniginę paramą, o eiti labiau įtraukiančiu keliu. Verslininkai, kurie ruošia maistą, per karantiną neteko klientų, o kultūros sektoriaus darbuotojai neteko žiūrovų, taigi ir įprastinių pajamų. Todėl verslininkai, apmokėdami už kultūros darbuotojų pietus, suvedė tuos, kurie gamina, su tais, kurie pietauja. 

„Mes esame nedidelė įmonė, todėl pasirinkome remti nedidelį teatrą, įtraukdami ir tuo pat metu padėdami smulkiam maitinimo verslui“, – sako V. Rabačius.

Kodėl paramos pasiūlymas sutrikdė teatro vadovą

Egidijus Tamošiūnas, Kauno valstybinio lėlių teatro vadovo pavaduotojas, neslepia buvęs sutrikęs. Įprastai teatras yra paramos prašytojas ir neretai sulaukiantis neigiamo arba, geriausiu atveju, neutralaus atsakymo.

Nuotraukoje –
Pietų lauknešėliai Kauno valstybiniame lėlių teatre 

„Kai paskambino Virginijus Rabačius ir pasiūlė paramą, iš pradžių net nesuvokiau, apie ką kalba, net paklausiau, kiek tai mums kainuos, – sako E. Tamošiūnas, pastebėdamas, kad per ilgą jo praktiką tai buvo pirmas atvejis, kai be jokių prašymų kažkas pasiūlo paramą. – Priklausomai nuo veiklos pobūdžio, kaip dekoracijų gaminimas, kalėdinio spektaklio repeticijos, teatre paprastai šiuo metu yra apie 27 darbuotojus. Anksčiau nueidavome užkąsti į Laisvės alėją, o dabar visa uždaryta. Todėl žinią apie karantino metu „Virmaldos“ dovanojamus pietus žmonės sutiko džiugiai – kaip kitaip galima reaguoti, kai pietūs atnešami į darbo vietą?“ 

„Virmalda“ teatrui suteikė galimybę patiems pasirinkti maisto tiekėjus. Pasak E. Tamošiūno, ilgai galvoti nereikėjo. Kauniečius nuo seno siejo bendrystė su „Miesto sodo“ įmone: vykstant lėlių teatrų festivaliams, atvykus svečiams, juos maitindavo „Miesto sode“; darbuotojai taip pat ten valgydavo, nes vertina gerą kainos ir kokybės santykį. Kita vertus, jie įsikūrę arti teatro, tad nereikia maisto gabenti iš toli.

Teatrą su „Virmalda“ taip pat sieja sena bendrystė. Dar 2018 m. jie rekonstravo teatro pastatą.

„Gegužę pradėję darbus, „Virmaldos“ žmonės remontą baigė iki prasidedant kalėdinių spektaklių metui. Pastatas be didesnio remonto buvo 60 metų, tad atsirado daug nenumatytų darbų, tačiau lenkiu galvą prieš „Virmaldos“ žmones, kurie darė visa, kad teatras nepatirtų problemų. Kaip sako Virginijus, „jei dėl mūsų negali vykti spektakliai, tai kokia mūsų darbo prasmė?“. Teatro darbas jiems buvo prioritetinis, statybininkai ėjo iš paskos, prisitaikydami prie mūsų“, – pasakoja E. Tamošiūnas. Rangos sutartis ir darbai užbaigti, tad, pasak teatro atstovo, dar ir dėl to nustebino „Virmaldos“ pasiūlymas: jie neturi jokių įsipareigojimų, darbus atliko taip gerai, kad kitų teatrų atstovai, besirūpinantys remontais, negali tuo patikėti. 

„Virmaldos“ užsakymas leidžia kvėpuoti maitinimo įmonei ir jos tiekėjams

UAB „Miesto sodas“, pasak direktoriaus Gintauto Rumino, per antrąjį karantiną prastovas paskelbė 80 proc. darbuotojų. 

„Dirbti sutrumpintą darbo laiką palikome dalį stipriausių darbuotojų, kurie ruošia maistą išsinešimui. Bet tai – „katino ašaros“. Darbas juda palengva, bet turime vilties, kad karantinas neužtruks ilgai, – sako G. Ruminas. – „Virmaldos“ užsakymas ruošti pietus Kauno valstybinio lėlių teatro darbuotojams yra ir gražus poelgis, teikiantis impulsą kitiems, ir naudingas mūsų įmonei: jau iš vakaro žinome, ką ruošime, kiek žmonių maitinsime. Galime planuoti ir turėti darbo“.

Nuotraukoje –
restorano „Miesto sodas“ šefas Artūr Adnrijevskij ir restorano vadovė Jurgita Vedrickienė

Karantino suvaržymai, kaip akcentuoja G. Ruminas, nėra vien tik maitinimo įmonių veiklos apribojimas ar uždarymas. „Miesto sodas“ įprastai turi 50–60 smulkesnių ir stambesnių tiekėjų, kurie tiekia daržoves, konditerijos gaminius, įpakavimą, valymo priemonės bei daugelį paslaugų, gaminių, produktų, be kurių maitinimo verslas neveikia. Tokiu būdu „Virmaldos“ dovanojami pietūs teatrui sukuria tinklą, kuris leidžia kvėpuoti ir maitinimo įstaigai, ir tiekėjams. 

„Miesto sodas“ žaliavas stengiasi užsakinėti iš smulkiųjų tiekėjų, nes, pasak G. Rumino, „kaip sunku mums, taip sunku ir jiems“. Jeigu smulkusis verslas padeda vieni kitiems, lanksčiai organizuoja atsiskaitymus, tai didieji tiekėjai išlygų smulkiam verslui netaiko: apie atidėjimus sunkmečiu nėra net kalbos – pinigų reikalauja „į priekį“.

Padėdamas kitam, padedi ir sau

Iki pandemijos, kaip sako „Miesto sodo“ direktorius G. Ruminas, jų įmonė taip pat teikdavo paramą. O atėjus sunkiam metui, niekas nėra net pasidomėjęs, kaip galėtų padėti vienas kitam ir „Miesto sodui“. „Virmalda“ buvo vienintelė, tačiau maitinimo įmonės vadovas viliasi, kad šis pavyzdys paskatins ir kitus, parodys, kaip padėdamas kitam, gali padėti ir sau. 

„Jeigu sunkiu metu gyveni geriau už kitą – imi ir padedi jam, – sako „Virmaldos“ vadovas V. Rabačius. – Vien valstybė – be verslo, be žmonių, – negali išspręsti visų šio sunkmečio problemų – visuomenė turi būti solidari. Gal ateis laikas, kai mes būsime silpni – tada mums padės tie, kurie tuo metu bus stipresni.“

Pašnekovų nuotraukos

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka




Pandemijos iššūkiai

nuotrauka
2024-02-06 10:38
Mus nuolat supa galybė ligų sukėlėjų bei bakterijų. Jie aktyvūs būna ten, kur lankosi daug žmonių, pavyzdžiui, ligoninėse, mokyklose, sporto klubuose, biuruose. Pasak specialistų, ypač šaltuoju metų laiku, kai gerokai padaugėja kosinčių ir čiaudinčių žmonių, užkrečiamų ligų prevencijai gali būti pan...
nuotrauka
2023-12-27 10:21
Dauguma Vilniaus darbdavių taiko hibridinį darbo modelį ir ieško būdų, kaip pritraukti darbuotojus į biurus, o į šią tendenciją atsižvelgia ir nekilnojamo turto vystytojai.
nuotrauka
2023-11-27 11:46
Didžiosios dalies Lietuvos savivaldybių faktinės išlaidos beveik kasmet viršija modeliuojamas, o didžiausias išlaidų perviršis patiriamas komunalinių paslaugų, būsto bei aplinkosaugos srityse. Tą parodė savivaldybių išlaidų analizė, atlikta Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) kartu su Finans...
nuotrauka
2022-11-23 06:09
COVID-19 pandemija gyvenimo tempą pakeitė visame pasaulyje, nors apie tokios ligos atsiradimo galimybę mokslininkai skelbė dešimtis metų. Ligos išplitimo išvengti nepavyko. Ir tai nėra paskutinis panašios epidemijos protrūkis – terpių, patogių naujiems virusams vystytis, tik gausėja.
nuotrauka
2022-07-01 08:40
Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (Fondą), investuos 1,5 mln. Eur į pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvių nuomos sprendimus teikiančią įmonę „Workland“.
nuotrauka
2022-03-22 08:30
Šių metų kovo 16 d. sukako dveji metai, kai Lietuvos verslas veikia pandemijos sąlygomis. Siekdamas įvertinti, kuriuos sektorius pandemija paveikė labiausiai, kredito biuras „Creditinfo Lietuva" palygino įmonių vėlavimo atsiskaityti ir bankroto rizikos rodiklius 2022, 2021 ir 2020 metais. Dėl anksči...
nuotrauka
2021-12-01 09:05
Pastaraisiais metais nemenkas iššūkis teko tiek komercinių palatų nuomininkams, tiek nuomotojams. Dėl pandemijos kaita buvo intensyvi ir dažnai nenuspėjama. Šiandien situacija šioje sferoje gana stabili ir labiau prognozuojama, tačiau tiek nuomininkai, tiek nuomotojai vis dar patiria specifinių sunk...
nuotrauka
2021-08-13 09:03
Apskritai Baltijos šalyse biurai yra vienas didžiausių ir labiausiai kredituojamų komercinio nekilnojamojo turto sričių. Lietuvoje ši sritis yra pritraukusi maždaug 1 mlrd. eurų, arba apie 30–40 proc., visų kredito įstaigų suteiktų nekilnojamojo turto verslo paskolų dalį.
nuotrauka
2021-07-28 09:10
Pandemijos metu medicinos produktų tiekimas strigo ne tik dėl viešųjų pirkimų, tiekėjų pajėgumų, ar dėl koronaviruso pandemijos pakitusių tiekimo grandinių. Daugeliu atvejų nebuvo įvertinti poreikiai, pokyčiai, nesuplanuoti ir nesuprojektuoti scenarijai, nes daugeliui net nekilo mintis, kad šiuos ve...
nuotrauka
2021-07-22 09:27
Pirmąjį pusmetį investicijos į komercinio nekilnojamojo turto (NT) projektus Baltijos šalyse siekė 640 mln. eurų – beveik du kartus daugiau nei 2020 m. pirmoje pusėje. Lietuva išlieka aktyviausiu regionu komercinio NT rinkoje – čia įdarbinta beveik pusė Baltijos šalyse fiksuotų investicijų, antroje ...
nuotrauka
2021-07-15 06:29
2020-ieji supurtė ramų Norvegijos gyvenimą: pandemija, nedarbas, karantinas, Norvegijos kronos nuvertėjimas, naftos kainų svyravimai. Tačiau nepraėjus nė metams, šios šalies ekonomika atsigavo – planuojamas augimas sveikatos priežiūros, statybos, informacinių ir ryšių technologijų, mažmeninės prekyb...
nuotrauka
2021-06-29 07:19
Nuo praėjusių metų lapkričio 7 d., kai šalyje buvo paskelbtas karantinas, iki birželio 28 d. Ekonomikos ir inovacijų ministerija iš viso yra patvirtinusi 164,6 mln. eurų paramą nukentėjusiam verslui. Subsidijoms skirta 124,9 mln. eurų, lengvatinėms paskoloms – 32 mln. eurų, turgavietės mokesčio komp...
nuotrauka
2021-06-23 06:21
Pandemija privertė peržvelgti biurų plėtros ypatumus ir atskleidė naujas tendencijas. Nekilnojamojo turto (NT) projektų plėtotojai bando įvertinti augančias statybų kainas, vis didesnius pastatų tvarumo ir aplinkos reikalavimus, taip pat nuotolinio darbo įtaką. Tad komercinio NT rinkoje iššūkių apst...
nuotrauka
2021-06-14 07:36
Europos Komisija (EK) yra paskelbusi šešis prioritetus 2019–2024 metams: „Europos žaliasis kursas“, „Žmonėms tarnaujanti ekonomika“, „Prie skaitmeninio amžiaus prisitaikiusi Europa“, „Europinės gyvensenos propagavimas“, „Pasaulyje stipresnė Europa“ ir „Naujas postūmis Europos demokratijai“.
nuotrauka
2021-06-10 11:21
Per praėjusius metus darbas iš namų tapo norma, kurią į savo kasdienybę adaptavo daug įmonių. Darbdaviai gali nebesukti galvos kaip organizuoti veiklą darbuotojams dirbant iš namų, tačiau kyla nauji klausimai. Vis garsiau ir dažniau šnekama apie biurų eros pabaigą – ar šios prognozės turi realų pagr...
nuotrauka
2021-06-07 10:56
Nors statistika fiksuoja mažiau bankrotų, tačiau tai tik laikinas reiškinys dėl pasikeitusio juridinių asmenų nemokumo reguliavimo. Beveik neabejotina, jog Seimo sprendimas karantino metu ir 3 mėnesius po jo įmonių vadovams netaikyti pareigos inicijuoti bankrotą bus atšauktas ir tada bankrotų skaiči...
nuotrauka
2021-06-07 10:47
Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki birželio 7 d. iš viso yra patvirtinusi 148,1 mln. eurų paramą nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui.
nuotrauka
2021-06-04 10:06
Karantinas Lietuvos gyventojams atskleidė jų būsto ypatumus: išryškino ne tik namų privalumus, bet ir trūkumus. Didžiąją laiko dalį praleisdami namuose žmonės įvertino būsto plotą, jo išplanavimą ir funkcionalumą.
nuotrauka
2021-06-03 10:55
Staiga sustabdyta valstybės pagalba, lėtesnis, nei tikimasi, ekonomikos atsigavimas ar dar vienas išorės šokas ekonomikai pablogintų suvaržymų paveiktų įmonių finansinę būklę ir padidintų vadinamųjų įmonių zombių skaičių.
nuotrauka
2021-06-02 07:57,      papildyta 2021-06-09 15:00, Papildyta
Statybinių medžiagų ir gaminių trūkumas, tiekimo sutrikimai paprastai yra kompensuojami augančiomis kainomis. Todėl kaip pagrindinė šiuo metu žaliavų kainų augimo priežastis yra įvardijamas atsigaunantis vartojimas, kuriam patenkinti nebepakanka žaliavų pasiūlos.

Statybunaujienos.lt » Pandemijos iššūkiai