2024 gegužės 21 d. antradienis, 17:21
Reklama  |  facebook

Kaunas mažina pandemijos pasekmes – taikys mokesčių lengvatas

2021-05-28 09:54
Kauno miesto taryba priėmė mokestines lengvatas orientuotas į verslus, sunkiai išgyvenančius COVID–19 pandemiją. Siekiant sušvelninti „karantininius“ padarinius mokesčiai už NT, žemės ir valstybinės žemės nuomą sumažės ketvirtadaliu, o apgyvendinimo paslaugų sektoriui – net 50 proc.
nuotrauka
Kauno m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Kauno m. savivaldybė,
Pagalba galės pasinaudoti daugiau kaip 3000 mieste veikiančių verslų. Kaunas tikisi, kad tai padės išsaugoti darbo vietas ir sumažinti patiriamus nuostolius.
Pagalba tūkstančiams verslų

„Nuo pandemijos nukentėjusios Kauno įmonės tikrai nepamirštos ir darome viską, kad jų nuostoliai bent iš dalies būtų kompensuoti. Pagalbos ranka tiesiama visiems, kurie turėjo visiškai sustabdyti ar smarkiai apriboti veiklas karantino metu. Etapinis vakcinavimas, galimybių pasas ir švelnėjantis karantinas teikia vilčių, kad grįžtame į įprastines gyvenimo ir darbo vėžes. Tikimės, kad lengvatos paspartins verslų atsitiesimo procesus, o sutaupytos lėšos bus panaudotos išlaikant darbuotojus, investuojant į reikalingas priemones ir vėl atveriant duris klientams“, – cituojamas Kauno miesto savivaldybės vicemeras Andrius Palionis.

Šiemet nekilnojamojo turto, žemės ir valstybinės žemės nuomos už 2021 m. mokesčio – 25 ar 50 procentų – lengvatomis galės pasinaudoti virš 3000 skirtingų verslų.  

Šiemet nekilnojamojo turto, žemės ir valstybinės žemės nuomos už 2021 m. mokesčio – 25 ar 50 procentų – lengvatomis galės pasinaudoti virš 3000 skirtingų verslų. Tokį sprendimą patvirtino Kauno taryba.

Mažinama mokestinė našta

Mokesčiai už nekilnojamąjį turtą, žemę ir valstybinės žemės nuomą perpus sumažinami viešbučiams ir trumpalaikio apgyvendinimo paslaugas teikiantiems verslams. Šiam sektoriui miestas skiria 50 proc. lengvatą, kadangi sumažėjus turistų srautams bei koncertams ir konferencijoms persikėlus į virtualią erdvę ypač sumenko verslų generuojamos pajamos.

25 proc. mokestinė lengvata bus taikoma ir visiems Kaune veikiantiems juridiniams asmenims – kultūros įstaigoms, laisvalaikio, pramogų ir kitoms pasilinksminimo vietoms, sporto klubams, sveikatinimo paslaugų centrams ir sanatorijoms bei kitoms poilsio erdvėms, – turinčioms nekilnojamojo turto ar žemės sklypus bei nuomojantiems valstybinę žemę.

Finansinė našta mažinama ir viešojo maitinimo sektoriui, parduotuvėms bei prekybos centrams, kurie karantino metu buvo pilnai sustabdę prekybą, negeneravo pajamų bei neteikė paslaugų per kurjerius.

Į lengvatas nepretenduoja įmonės, kurios viso karantino metu teikė maisto, veterinarijos, vaistų, optikos prekių, ortopedijos priemonių ar laidojimo reikmenų pardavimo paslaugas, taip pat prekiavo maistu turgavietėse.

Kauno lauko kavinės buvo atleistos nuo vietinės rinkliavos

Skatinant smulkiojo ir vidutinio verslo sugrįžimą į darbus, visos Kauno lauko kavinės buvo atleistos nuo vietinės rinkliavos ir joms leista maksimaliai išsiplėsti erdvėje. Šiemet tokiu miesto pasiūlymu suskubo pasinaudoti beveik šimto kavinių savininkai.

Mokestinė našta taip pat palengvinta ir visiems savivaldybės nekilnojamojo turto nuomininkams. Numatytus kriterijus atitinkančios įmonės bei įstaigos sulauks lengvatos iki 70 procentų arba visiško atleidimo nuo nuomos mokesčio, praneša savivaldybė. Toks sprendimas papildomą finansinį stabilumą suteikia Kauno miesto padaliniuose įsikūrusioms vaistinėms, biudžetinėse įstaigose veikiančioms valgykloms.

Sudėtingą pandeminį periodą išgyvenančios miesto įmonės sulaukia jau ne pirmo pagalbos paketo. 2020 metais Kauno savivaldybė verslams taikė lengvatas nuo 25 iki 100 procentų. 
Statybunaujienos.ltPandemijos iššūkiai

nuotrauka
2024-02-06 10:38
Mus nuolat supa galybė ligų sukėlėjų bei bakterijų. Jie aktyvūs būna ten, kur lankosi daug žmonių, pavyzdžiui, ligoninėse, mokyklose, sporto klubuose, biuruose. Pasak specialistų, ypač šaltuoju metų laiku, kai gerokai padaugėja kosinčių ir čiaudinčių žmonių, užkrečiamų ligų prevencijai gali būti pan...
nuotrauka
2023-12-27 10:21
Dauguma Vilniaus darbdavių taiko hibridinį darbo modelį ir ieško būdų, kaip pritraukti darbuotojus į biurus, o į šią tendenciją atsižvelgia ir nekilnojamo turto vystytojai.
nuotrauka
2023-11-27 11:46
Didžiosios dalies Lietuvos savivaldybių faktinės išlaidos beveik kasmet viršija modeliuojamas, o didžiausias išlaidų perviršis patiriamas komunalinių paslaugų, būsto bei aplinkosaugos srityse. Tą parodė savivaldybių išlaidų analizė, atlikta Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) kartu su Finans...
nuotrauka
2022-11-23 06:09
COVID-19 pandemija gyvenimo tempą pakeitė visame pasaulyje, nors apie tokios ligos atsiradimo galimybę mokslininkai skelbė dešimtis metų. Ligos išplitimo išvengti nepavyko. Ir tai nėra paskutinis panašios epidemijos protrūkis – terpių, patogių naujiems virusams vystytis, tik gausėja.
nuotrauka
2022-07-01 08:40
Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (Fondą), investuos 1,5 mln. Eur į pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvių nuomos sprendimus teikiančią įmonę „Workland“.
nuotrauka
2022-03-22 08:30
Šių metų kovo 16 d. sukako dveji metai, kai Lietuvos verslas veikia pandemijos sąlygomis. Siekdamas įvertinti, kuriuos sektorius pandemija paveikė labiausiai, kredito biuras „Creditinfo Lietuva" palygino įmonių vėlavimo atsiskaityti ir bankroto rizikos rodiklius 2022, 2021 ir 2020 metais. Dėl anksči...
nuotrauka
2021-12-01 09:05
Pastaraisiais metais nemenkas iššūkis teko tiek komercinių palatų nuomininkams, tiek nuomotojams. Dėl pandemijos kaita buvo intensyvi ir dažnai nenuspėjama. Šiandien situacija šioje sferoje gana stabili ir labiau prognozuojama, tačiau tiek nuomininkai, tiek nuomotojai vis dar patiria specifinių sunk...
nuotrauka
2021-08-13 09:03
Apskritai Baltijos šalyse biurai yra vienas didžiausių ir labiausiai kredituojamų komercinio nekilnojamojo turto sričių. Lietuvoje ši sritis yra pritraukusi maždaug 1 mlrd. eurų, arba apie 30–40 proc., visų kredito įstaigų suteiktų nekilnojamojo turto verslo paskolų dalį.
nuotrauka
2021-07-28 09:10
Pandemijos metu medicinos produktų tiekimas strigo ne tik dėl viešųjų pirkimų, tiekėjų pajėgumų, ar dėl koronaviruso pandemijos pakitusių tiekimo grandinių. Daugeliu atvejų nebuvo įvertinti poreikiai, pokyčiai, nesuplanuoti ir nesuprojektuoti scenarijai, nes daugeliui net nekilo mintis, kad šiuos ve...
nuotrauka
2021-07-22 09:27
Pirmąjį pusmetį investicijos į komercinio nekilnojamojo turto (NT) projektus Baltijos šalyse siekė 640 mln. eurų – beveik du kartus daugiau nei 2020 m. pirmoje pusėje. Lietuva išlieka aktyviausiu regionu komercinio NT rinkoje – čia įdarbinta beveik pusė Baltijos šalyse fiksuotų investicijų, antroje ...
nuotrauka
2021-07-15 06:29
2020-ieji supurtė ramų Norvegijos gyvenimą: pandemija, nedarbas, karantinas, Norvegijos kronos nuvertėjimas, naftos kainų svyravimai. Tačiau nepraėjus nė metams, šios šalies ekonomika atsigavo – planuojamas augimas sveikatos priežiūros, statybos, informacinių ir ryšių technologijų, mažmeninės prekyb...
nuotrauka
2021-06-29 07:19
Nuo praėjusių metų lapkričio 7 d., kai šalyje buvo paskelbtas karantinas, iki birželio 28 d. Ekonomikos ir inovacijų ministerija iš viso yra patvirtinusi 164,6 mln. eurų paramą nukentėjusiam verslui. Subsidijoms skirta 124,9 mln. eurų, lengvatinėms paskoloms – 32 mln. eurų, turgavietės mokesčio komp...
nuotrauka
2021-06-23 06:21
Pandemija privertė peržvelgti biurų plėtros ypatumus ir atskleidė naujas tendencijas. Nekilnojamojo turto (NT) projektų plėtotojai bando įvertinti augančias statybų kainas, vis didesnius pastatų tvarumo ir aplinkos reikalavimus, taip pat nuotolinio darbo įtaką. Tad komercinio NT rinkoje iššūkių apst...
nuotrauka
2021-06-14 07:36
Europos Komisija (EK) yra paskelbusi šešis prioritetus 2019–2024 metams: „Europos žaliasis kursas“, „Žmonėms tarnaujanti ekonomika“, „Prie skaitmeninio amžiaus prisitaikiusi Europa“, „Europinės gyvensenos propagavimas“, „Pasaulyje stipresnė Europa“ ir „Naujas postūmis Europos demokratijai“.
nuotrauka
2021-06-10 11:21
Per praėjusius metus darbas iš namų tapo norma, kurią į savo kasdienybę adaptavo daug įmonių. Darbdaviai gali nebesukti galvos kaip organizuoti veiklą darbuotojams dirbant iš namų, tačiau kyla nauji klausimai. Vis garsiau ir dažniau šnekama apie biurų eros pabaigą – ar šios prognozės turi realų pagr...
nuotrauka
2021-06-07 10:56
Nors statistika fiksuoja mažiau bankrotų, tačiau tai tik laikinas reiškinys dėl pasikeitusio juridinių asmenų nemokumo reguliavimo. Beveik neabejotina, jog Seimo sprendimas karantino metu ir 3 mėnesius po jo įmonių vadovams netaikyti pareigos inicijuoti bankrotą bus atšauktas ir tada bankrotų skaiči...
nuotrauka
2021-06-07 10:47
Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki birželio 7 d. iš viso yra patvirtinusi 148,1 mln. eurų paramą nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui.
nuotrauka
2021-06-04 10:06
Karantinas Lietuvos gyventojams atskleidė jų būsto ypatumus: išryškino ne tik namų privalumus, bet ir trūkumus. Didžiąją laiko dalį praleisdami namuose žmonės įvertino būsto plotą, jo išplanavimą ir funkcionalumą.
nuotrauka
2021-06-03 10:55
Staiga sustabdyta valstybės pagalba, lėtesnis, nei tikimasi, ekonomikos atsigavimas ar dar vienas išorės šokas ekonomikai pablogintų suvaržymų paveiktų įmonių finansinę būklę ir padidintų vadinamųjų įmonių zombių skaičių.
nuotrauka
2021-06-02 07:57,      papildyta 2021-06-09 15:00, Papildyta
Statybinių medžiagų ir gaminių trūkumas, tiekimo sutrikimai paprastai yra kompensuojami augančiomis kainomis. Todėl kaip pagrindinė šiuo metu žaliavų kainų augimo priežastis yra įvardijamas atsigaunantis vartojimas, kuriam patenkinti nebepakanka žaliavų pasiūlos.

Statybunaujienos.lt » Pandemijos iššūkiai