2022 liepos 1 d. penktadienis, 1:54
Reklama  |  facebook

Psichologė pataria, ko reikia namuose gerai savijautai

2022-06-17 13:03
Vis daugiau jaunų porų, planuodamos įsigyti naują būstą, turi dar vieną planą – kurti šeimą. Tokiu atveju, keliami kriterijai naujam būstui yra kitokie: labiau atsižvelgiama į tai, kas gali būti aktualu ne tik suaugusiam, bet ir vaikui. Pasak psichologės ir nekilnojamo turto (NT) eksperto, labai svarbu, kad nauji namai atlieptų kiekvieno namų gyventojo poreikius ilguoju laikotarpiu. Ypač, kad namuose būtų tiek fiziškai, tiek emociškai jauku, saugu ir gera gyventi.
nuotrauka
BONAVA LIETUVA / FB nuotr.


Minimos įmonės
Bonava Lietuva, UAB

Pirmas žingsnis – įsigilinti į turėtas patirtis

Kuriantis naujuose namuose, jaunoms šeimoms gali kilti iššūkių bandant suderinti skirtingus poreikius ir lūkesčius bendrai erdvei. Psichologės psichoterapeutės, tinklaraščio „Namų terapija“ autorės bei knygos „Namų psichologija“ bendraautorės Irmos Skruibienės pastebėjimu, žmogui svarbios erdvės „nusispalvina“ emocinėmis patirtimis. Giliausią žymą palieka namai, kuriuose augome, bei kitos svarbios vietos, kuriose leidome savo vaikystę.

„Vaikystės patirtys bene labiausiai formuoja žmogų ir jo suvokimą į daugelį dalykų. Taip pat ir į tai, kokie turi būti ritualai, įpročiai, tvarkos palaikymo būdai naujuose namuose. Sekame pavyzdžiais, kuriuos matėme aplinkoje, kurioje augome“, – pranešime cituojama psichologė ir akcentuoja, kad kiekvienas turi savitą estetinį pajautimą, todėl bendrų namų erdvių matymas poroje gali išsiskirti.

Užbėgant galimiems konfliktams už akių, I. Skruibienė pataria įsiklausyti vieniems į kitus ir įsigilinti į turėtas, ypač vaikystės patirtis, kada jautėmės saugiai arba atvirkščiai, kada saugumo trūko: „Tai svarbu, nes būtent jos mums siejasi su saugumu ir komfortu arba jų nebuvimu. Tokiu būdu poroje bus lengviau ieškoti būdų, kaip bent dalelę jaukaus vaikystės patyrimo perkelti į kuriamus naujus namus, o taip pat nekartoti negatyvių patirčių“.

Anot jos, patyrimo išraiškos gali būti labai įvairios. Vieniem galbūt norėsis į naują namų erdvę įnešti konkrečią spalvą, raštą, garsą ar kvapą, o kiti pirmenybę teiks ritualams ir bendravimo būdui. Visgi I. Skruibienės teigimu, reikėtų nepamiršti, kad erdves jaukumu ir saugumu labiausiai „nuspalvina“ emocinės patirtys ir santykis.

Namai, kuriuose iškart galima apsigyventi


NT bendrovės „Bonava Lietuva“ vadovas Remigijus Pleteras pastebi, kad jaunos poros ar šeimos, užėjusios apžiūrėti galimo įsigyti būsto, pirmiausia įvertina, kaip jame jaučiasi, ar matomas vaizdas juos džiugina.

„Pirmas įspūdis įsirėžia giliai, o ar jis bus teigiamas ar ne, nulemia, kokius potyrius pirmiausia sukelia prieš mus matomas vaizdas. Pastebime, kad jaunos šeimos nori įžengti į namus, kuriuose jau nieko netrūksta, tik būtiniausių daiktų, nes visa kita užsipildys su žmonėmis ir pačiu gyvenimu“, – cituojamas R. Pleteras.

Anot jo, jaunos šeimos dažniausiai renkasi pilnos apdailos būstą naujos statybos daugiabučių komplekse, kad galėtų nieko nelaukiant įsikurti. Jos įprastai nori įsigyti 2–3 kambarių, apie 55 kv. m būstą.

„Jauni dirbantys žmonės atsakingai pasveria savo finansines galimybes ir stengiasi priimti toliaregiškus sprendimus. Todėl jų paieškos radare atsiduria būstai, kurie yra su pilna apdaila. Toks sprendimas leidžia sutaupyti ne tik laiko sąnaudų, bet ir išvengti papildomų, įrengimui skirtų paskolų“, – aiškina NT ekspertas.

Vieta – aktuali kiekvienam šeimos nariui

Pasak R. Pletero, būsto kokybė jaunoms šeimoms yra labai svarbi, tačiau ne mažiau svarbi yra gyvenamojo būsto lokacija ir išvystyta viešoji infrastruktūra. Pastaroji yra aktuali visiems šeimos nariams.

„Renkantis būstą, ypatingai vaikus auginančiai šeimai, svarbi patogi lokacija ir šeimos poreikius atliepiantis išvystytas būtiniausių paslaugų tinklas. Pavyzdžiui, mokykos, privatūs ir valstybiniai darželiai, sveikatos priežiūros įstaigos, prekybos centrai, sporto klubai, baseinas. Taip pat jauniems būsto pirkėjams aktualus geras susisiekimas viešuoju transportu,“ – pažymi NT ekspertas ir priduria, kad prieš perkant būstą tam tikroje lokacijoje derėtų įvertinti ir paties rajono padėtį ir perspektyvas.

Atokesni, nuo miesto centro esantys rajonai neretai šliejasi prie miško, kur yra nemažai pasivaikščiojimui skirtų takų. Anot „Bonava Lietuva“ vadovo, tokios vietos itin patrauklios tėvams, auginantiems mažus vaikus: „Jie vertina švaresnį aplinkos orą bei ramesnį miesto judėjimą. Be to, pastebime, kad šiuo metu paklausą turi būstai su plačiomis laisvalaikio erdvėmis, žaliosiomis zonomis, kaimynystės erdvėmis“.

Naujos statybos name – daugiau patogumų šeimai

Jaunos dirbančios šeimos nori naujumo, šviežumo ir modernumo jausmo savo namuose. Todėl jos dažniausiai žvalgosi būsto naujos statybos daugiabučių komplekse, kur ne tik butas, bet ir laiptinė, garažas, sandėliukas, laisvalaikio zonos – viskas kvepia naujumu ir yra išpuoselėta daugelio rankų.

„Uždirbanti jauna šeima retai kuri svarsto įsigyti butą senos statybos name. Jos žiūri plačiau, į visumą, ir nori gražios ir jaukios aplinkos, kuri dar gali pasiūlyti protingų ar lengvinančių gyvenimą sprendimų“, – sako NT ekspertas ir vienus tokių įvardija atskirą sandėliuką susidėti daiktams, specialią vietą laikyti vaikišką vežimėlį ar dviratį.

Naujos statybos daugiabučių namų kompleksuose automobilių ir elektromobilių savininkai taip pat gali saugiai palikti automobilį stovėjimo aikštelėje ar požeminiame garaže, įkrauti elektra varomą transportą. Pagalvota ir apie pačių mažiausių šeimos narių pramogas ir užimtumą. Įrengtos modernios vaikų žaidimų aikštelės su integruotais edukaciniais elementais.

BONAVA LIETUVA / FB nuotr.

Statybunaujienos.lt
Žymės  NT rinka
NT projektai

nuotrauka
2022-06-28 10:14
„Orion Asset Management“ valdomas fondas pristato rinkai naują NT objektą Palangos centre – „Palangos ašis“. Jau stovinčiame keturių pastatų komplekse – 165 poilsio ir komercinės patalpos. Dalis jų – aukščiausiame daugiaaukštyje Palangos centre, iš kurio atsiveria įspūdingi miesto ir jūros horizonta...
nuotrauka
2022-06-28 09:44
Pastarieji dveji metai NT rinkoje buvo kitokie dėl įvairių priežasčių: 2020 m. staiga užklupusi Covid-19 pandemija, o pastaruoju metu ir prasidėjęs karas Ukrainoje. Nepaisant pasaulinių sukrėtimų, Lietuvos NT rinka nuo 2020 m. kaista. NT ekspertas sako, kad galo kol kas nematyti, nes žmonės būstą pe...
nuotrauka
2022-06-23 12:59
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „GALIO GROUP" gavo leidimą naujo gyvenamojo projekto „CityZen" statybai Vilniaus miesto centrinėje dalyje, Šeimyniškių g. Šiame projekte dviem etapais bus pastatyti 274 butai ir apie 1900 kv. m komercinių patalpų pirmuose pastatų aukštuose.
nuotrauka
2022-06-23 10:44
Nenuostabu, kad Lietuvos didmiesčių gyventojams vis dar trūksta automobilių stovėjimo vietų tiek miestuose, tiek prie namų. Tačiau apklausa parodė, kad įsigydami nuosava būstą tautiečiai daugiau dėmesio skiria žaliosioms erdvėms, kurias mielai iškeistų į papildomas automobilių stovėjimo vietas.
nuotrauka
2022-06-20 16:42
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo bylą dėl nekilnojamojo turto vystytojo pareigos pateikti garantinio laikotarpio prievolių įvykdymo užtikrinimą būsto pirkėjams.
nuotrauka
2022-06-17 09:55
Vilniuje, Santaros gatvėje, šalia Santaros klinikų baigiami statyti modernūs studentų namai „SHED Co-living Vilnius”, atitinkantys geriausių pasaulio universitetų taikomus studentų apgyvendinimo standartus. Planuojama, kad rugsėjo mėnesį duris atversiantys studentų namai taps ne tik puikia alternaty...
nuotrauka
2022-06-14 15:47
Nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas“ Vilniuje pradėjo dar vieno bendro gyvenimo, arba „co-living“, komplekso statybas. Naujamiestyje, Vytenio gatvėje, įsikursiančiame komplekse bus įrengti 153 apartamentai bei modernios bendros erdvės, pritaikytos darbui, poilsiui ir bendruomenės gyvenimui.
nuotrauka
2022-06-14 15:03
Vienu patraukliausių gyvenamųjų namų kvartalų Kaune tituluojamas „Piliamiestis“ pasipildys nauju daugiabučiu. Tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ dešiniojoje Neries krantinėje, kitapus Kauno senamiesčio, pradeda jau 15-ojo modernaus gyvenamojo namo statybas. Projektas laikinosios...
nuotrauka
2022-06-06 10:41
Pasaulyje populiarėjančios tvarumo idėjos neapleidžia ir Lietuvos. Ši tema veržiasi ir į nekilnojamojo turto rinką, kuomet namų ieškantys pirkėjai apsvarsto ir poveikį aplinkai statant jų nusižiūrėtą būstą.
nuotrauka
2022-06-03 11:50
Šį sezoną nuomos rinka nepaliauja stebinti. „Baltic Sotheby's International Realty" ekspertai pastebi, kad permainingais pirmaisiais 2022 metų mėnesiais, nekilnojamojo turto pardavimo apimtys mažėjo, tačiau nuomos rinka augo net tris kartus. Į Lietuvą persikeliant vis daugiau pažangių kaimyninių šal...
nuotrauka
2022-06-03 11:21
Nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas“ tęsia naujo gyvenamųjų namų kvartalo „Aitvarų namai“ statybas populiariame Vilniaus Lazdynėlių mikrorajone. Ketvirtojo ir penktojo etapo metu „Eriadas“ Lazdynėliuose pastatys dar šešis gyvenamuosius namus, kuriuose iš viso pirkėjams bus pasiūlyti 302 nauji...
nuotrauka
2022-06-01 11:34
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ užbaigė septintąjį statybų etapą Paupyje, Vilniaus Senamiestyje.
nuotrauka
2022-05-30 15:22
Šiuo metu yra kur kas daugiau galimybių burtis vietos bendruomenėms negu prieš dešimtmetį ar anksčiau. Prie minėtų pokyčių prisideda tiek išmanios technologijos, socialiniai tinklai, tiek didesnė veiklų įvairovė naujai kuriamuose gyvenamuosiuose kvartaluose.
nuotrauka
2022-05-25 11:05
Vilniaus Šnipiškių rajone vystomame gyvenamųjų namų kvartale „Naujasis Skansenas“ pradedama naujo, 6 aukštų ketvirtojo etapo namo su 41 butu statyba. Jis bus baigtas kartu su trečiojo etapo namų statybų pabaiga.
nuotrauka
2022-05-23 10:35
Dešimtis tūkstančių eurų siekiantis būsto kreditas gali kelti nerimą ilgam įsipareigojusiems žmonėms, tad kai kurie gyventojai ima galvoti apie paskolos grąžinimą anksčiau numatyto termino. Nors tai padaryti galima pora skirtingų būdų, pasak ekspertų, dažnu atveju grąžinti paskolos anksčiau laiko ne...
nuotrauka
2022-05-17 11:22
Statybos valdymo įmonė „Eriadas“ pradeda naujo kvartalo „Parko pakrantė“ statybas Klaipėdoje, šalia Malūno parko. Kvartale, esančiame netoli nuo miesto centro, bus pastatyti penki daugiabučiai namai, kuriuose jau siūloma įsigyti 90 butų.
nuotrauka
2022-05-12 14:19
Kaune, Žemuosiuose Kaniūkuose, prasidėjo išskirtinio daugiabučių kvartalo statybos, kuriam ne veltui suteiktas „Pušų apartamentų“ vardas. Netoliese Lampėdžio ežero iškils ne pavieniai daugiabučiai, o darniai funkcionuojantis gyvenamasis kompleksas su žaliąja erdve, išskirtiniais augalais, erdviomis ...
nuotrauka
2022-05-12 14:08
„Citus“ viešinimo procedūrai Vilniaus m. savivaldybėje pateikė planuojamo daugiafunkcio projekto pirmųjų dviejų etapų projektinius pasiūlymus. Investicijos į projektą, numatoma, viršys 60 mln. Eur.
nuotrauka
2022-05-03 09:00
Jau šią vasarą pačioje Kauno Laisvės alėjos širdyje duris atvers unikalus bendruomeniško būsto kompleksas „66 STORIES“. Vis dėlto, naujasis „co-living“ prisidės ne tik prie paklausios apgyvendinimo pasiūlos formavimo. Šis projektas kuria ir naujos kartos investavimo į nekilnojamąjį turtą galimybę ki...
nuotrauka
2022-05-02 11:47
Nekilnojamo turto vystymo kompanija REWO vietoje buvusios gamyklos Bukčiuose numato daugiabučių gyvenamųjų namų plėtrą. Vilniaus miesto savivaldybei pateiktuose projektiniuose pasiūlymuose 3,1 ha teritorijos konversijos metu planuojama pastatyti maždaug 515 butų ir apie 2.000 kv. m komercinių patalp...

Statybunaujienos.lt » NT projektai