2022 gruodžio 1 d. ketvirtadienis, 2:30
Reklama  |  facebook

Psichologė pataria, ko reikia namuose gerai savijautai

2022-06-17 13:03
Vis daugiau jaunų porų, planuodamos įsigyti naują būstą, turi dar vieną planą – kurti šeimą. Tokiu atveju, keliami kriterijai naujam būstui yra kitokie: labiau atsižvelgiama į tai, kas gali būti aktualu ne tik suaugusiam, bet ir vaikui. Pasak psichologės ir nekilnojamo turto (NT) eksperto, labai svarbu, kad nauji namai atlieptų kiekvieno namų gyventojo poreikius ilguoju laikotarpiu. Ypač, kad namuose būtų tiek fiziškai, tiek emociškai jauku, saugu ir gera gyventi.
nuotrauka
BONAVA LIETUVA / FB nuotr.


Minimos įmonės
Bonava Lietuva, UAB

Pirmas žingsnis – įsigilinti į turėtas patirtis

Kuriantis naujuose namuose, jaunoms šeimoms gali kilti iššūkių bandant suderinti skirtingus poreikius ir lūkesčius bendrai erdvei. Psichologės psichoterapeutės, tinklaraščio „Namų terapija“ autorės bei knygos „Namų psichologija“ bendraautorės Irmos Skruibienės pastebėjimu, žmogui svarbios erdvės „nusispalvina“ emocinėmis patirtimis. Giliausią žymą palieka namai, kuriuose augome, bei kitos svarbios vietos, kuriose leidome savo vaikystę.

„Vaikystės patirtys bene labiausiai formuoja žmogų ir jo suvokimą į daugelį dalykų. Taip pat ir į tai, kokie turi būti ritualai, įpročiai, tvarkos palaikymo būdai naujuose namuose. Sekame pavyzdžiais, kuriuos matėme aplinkoje, kurioje augome“, – pranešime cituojama psichologė ir akcentuoja, kad kiekvienas turi savitą estetinį pajautimą, todėl bendrų namų erdvių matymas poroje gali išsiskirti.

Užbėgant galimiems konfliktams už akių, I. Skruibienė pataria įsiklausyti vieniems į kitus ir įsigilinti į turėtas, ypač vaikystės patirtis, kada jautėmės saugiai arba atvirkščiai, kada saugumo trūko: „Tai svarbu, nes būtent jos mums siejasi su saugumu ir komfortu arba jų nebuvimu. Tokiu būdu poroje bus lengviau ieškoti būdų, kaip bent dalelę jaukaus vaikystės patyrimo perkelti į kuriamus naujus namus, o taip pat nekartoti negatyvių patirčių“.

Anot jos, patyrimo išraiškos gali būti labai įvairios. Vieniem galbūt norėsis į naują namų erdvę įnešti konkrečią spalvą, raštą, garsą ar kvapą, o kiti pirmenybę teiks ritualams ir bendravimo būdui. Visgi I. Skruibienės teigimu, reikėtų nepamiršti, kad erdves jaukumu ir saugumu labiausiai „nuspalvina“ emocinės patirtys ir santykis.

Namai, kuriuose iškart galima apsigyventi


NT bendrovės „Bonava Lietuva“ vadovas Remigijus Pleteras pastebi, kad jaunos poros ar šeimos, užėjusios apžiūrėti galimo įsigyti būsto, pirmiausia įvertina, kaip jame jaučiasi, ar matomas vaizdas juos džiugina.

„Pirmas įspūdis įsirėžia giliai, o ar jis bus teigiamas ar ne, nulemia, kokius potyrius pirmiausia sukelia prieš mus matomas vaizdas. Pastebime, kad jaunos šeimos nori įžengti į namus, kuriuose jau nieko netrūksta, tik būtiniausių daiktų, nes visa kita užsipildys su žmonėmis ir pačiu gyvenimu“, – cituojamas R. Pleteras.

Anot jo, jaunos šeimos dažniausiai renkasi pilnos apdailos būstą naujos statybos daugiabučių komplekse, kad galėtų nieko nelaukiant įsikurti. Jos įprastai nori įsigyti 2–3 kambarių, apie 55 kv. m būstą.

„Jauni dirbantys žmonės atsakingai pasveria savo finansines galimybes ir stengiasi priimti toliaregiškus sprendimus. Todėl jų paieškos radare atsiduria būstai, kurie yra su pilna apdaila. Toks sprendimas leidžia sutaupyti ne tik laiko sąnaudų, bet ir išvengti papildomų, įrengimui skirtų paskolų“, – aiškina NT ekspertas.

Vieta – aktuali kiekvienam šeimos nariui

Pasak R. Pletero, būsto kokybė jaunoms šeimoms yra labai svarbi, tačiau ne mažiau svarbi yra gyvenamojo būsto lokacija ir išvystyta viešoji infrastruktūra. Pastaroji yra aktuali visiems šeimos nariams.

„Renkantis būstą, ypatingai vaikus auginančiai šeimai, svarbi patogi lokacija ir šeimos poreikius atliepiantis išvystytas būtiniausių paslaugų tinklas. Pavyzdžiui, mokykos, privatūs ir valstybiniai darželiai, sveikatos priežiūros įstaigos, prekybos centrai, sporto klubai, baseinas. Taip pat jauniems būsto pirkėjams aktualus geras susisiekimas viešuoju transportu,“ – pažymi NT ekspertas ir priduria, kad prieš perkant būstą tam tikroje lokacijoje derėtų įvertinti ir paties rajono padėtį ir perspektyvas.

Atokesni, nuo miesto centro esantys rajonai neretai šliejasi prie miško, kur yra nemažai pasivaikščiojimui skirtų takų. Anot „Bonava Lietuva“ vadovo, tokios vietos itin patrauklios tėvams, auginantiems mažus vaikus: „Jie vertina švaresnį aplinkos orą bei ramesnį miesto judėjimą. Be to, pastebime, kad šiuo metu paklausą turi būstai su plačiomis laisvalaikio erdvėmis, žaliosiomis zonomis, kaimynystės erdvėmis“.

Naujos statybos name – daugiau patogumų šeimai

Jaunos dirbančios šeimos nori naujumo, šviežumo ir modernumo jausmo savo namuose. Todėl jos dažniausiai žvalgosi būsto naujos statybos daugiabučių komplekse, kur ne tik butas, bet ir laiptinė, garažas, sandėliukas, laisvalaikio zonos – viskas kvepia naujumu ir yra išpuoselėta daugelio rankų.

„Uždirbanti jauna šeima retai kuri svarsto įsigyti butą senos statybos name. Jos žiūri plačiau, į visumą, ir nori gražios ir jaukios aplinkos, kuri dar gali pasiūlyti protingų ar lengvinančių gyvenimą sprendimų“, – sako NT ekspertas ir vienus tokių įvardija atskirą sandėliuką susidėti daiktams, specialią vietą laikyti vaikišką vežimėlį ar dviratį.

Naujos statybos daugiabučių namų kompleksuose automobilių ir elektromobilių savininkai taip pat gali saugiai palikti automobilį stovėjimo aikštelėje ar požeminiame garaže, įkrauti elektra varomą transportą. Pagalvota ir apie pačių mažiausių šeimos narių pramogas ir užimtumą. Įrengtos modernios vaikų žaidimų aikštelės su integruotais edukaciniais elementais.

BONAVA LIETUVA / FB nuotr.

Statybunaujienos.lt
Žymės  NT rinka
NT projektai

nuotrauka
2022-11-28 14:06
Dar arčiau Kauno pilies, šalia upės netrukus iškils keturi nauji daugiabučiai, pasiūlysiantys 132 naujus butus ir išskirtines panoramas. Tokios naujakurių jau pamėgto „Piliamiesčio“ kvartalo plėtros ėmėsi tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“.
nuotrauka
2022-11-27 06:17
Tęsiantis neapibrėžtai situacijai, kai dėl didėjančio EURIBOR auga įvairių paskolų palūkanos, sparčiai kilo energijos ir įvairių produktų bei paslaugų kainos, ne vienam gyventojui kilo minčių – ką reikėtų daryti su paskolos įmokomis, jei netekčiau darbo? Vienas iš būdų apsidrausti – įsigyti paskolos...
nuotrauka
2022-11-24 10:42
Kylančios palūkanos ir infliacijos tempai gyventojus, ypač – turinčiuosius paskolų, skatina apdairiau planuotis finansus. Lietuvos bankų asociacija (LBA) primena: jeigu asmeninė finansinė situacija blogėtų ir grėstų nesklandumais grąžinant paskolas, nereikėtų neigti problemos. Pirmiausia vertėtų per...
nuotrauka
2022-11-24 09:53
Dešinėje Neries krantinėje Kaune tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ užbaigė dar vieno modernaus gyvenamojo namo statybas. Tai jau 13-as „Piliamiesčio“ kvartalo daugiabutis ir trečiasis užbaigtas per pastarąjį mėnesį. Miesto būsto rinką namas papildė 54 šiuolaikiškais butais.
nuotrauka
2022-11-22 10:06
NT kainodaroje įvyko reikšmingų pokyčių, kuriuos nulėmė rekordinė infliacija ir palūkanų normų augimas, karas ir išaugęs karo pabėgėlių skaičius mūsų šalyje. Dėl to augo nuomos ir būsto kainos, kurios pastaruoju metu pradėjo stabilizuotis. Tačiau NT skelbimų duomenys rodo, jog nuomojamo būsto rinkoj...
nuotrauka
2022-11-17 15:27
Gyvenamoji, poilsio, kūrybinės dirbtuvės, svečių namai, administracinės - tokios paskirties parduodamas patalpas kaip butus galima rasti populiariuose nekilnojamojo turto pardavimo ir nuomos svetainėse. Neretai gyvenamoji būsto naudojimo paskirtis nurodoma didžiosiomis raidėmis, kartais su šauktukai...
nuotrauka
2022-11-14 06:51
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Orner“ Vilniaus Lazdynėlių mikrorajone įpusėjo statyti projektą „Lazdynėliai Pictures“. Trijuose keturių aukštų daugiabučiuose suplanuoti 204 butai – į projektą bendrovė investuoja 19 mln. eurų.
nuotrauka
2022-11-11 12:04
Pastaruoju metu teismų praktikoje ir viešojoje erdvėje girdime atvejų, kuomet nekilnojamojo turto (NT) pardavėjai nutraukė su pirkėjais sudarytas preliminariąsias NT pirkimo pardavimo sutartis. Lietuvos apeliacinis teismas neseniai užbaigė nagrinėti ginčą priešingoje situacijoje: pirkėjas nutraukė t...
nuotrauka
2022-11-10 19:36
Bendrovė „Baltic Asset Management“ investuoja 10 mln. eurų į būstų projektą Naujamiestyje. Naujos statybos projektas „Haivo“ įsikurs Smolensko g. 12 ir nekilnojamojo turto rinką Vilniuje papildys 96 būstais. Pirmame aukšte suplanuotos komercinės patalpos.
nuotrauka
2022-11-09 09:41
Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų sako, kad jų mėnesio pajamos yra nepakankamos nuosavam būstui įsigyti, atskleidė šį rudenį vykdytas tyrimas. Kokie dar veiksniai trukdo šalies gyventojams nusipirkti norimus namus ir kiek žmonių yra sukaupę būsto paskolos pradiniam įnašui reikalingas lėšas, koment...
nuotrauka
2022-11-04 16:37
Energetinių resursų, medžiagų ir statybų kainoms šiemet pasiekus rekordines aukštumas, įkalnėn iš paskos pasileido ir nuomos rinka. Tendencijos tokios pačios ir privataus būsto, ir verslo segmente. Tačiau būsto nuomos terminas paprastai gerokai trumpesnis, nei nuomojantis verslo patalpas, todėl gali...
nuotrauka
2022-11-03 11:11
Kovojant su šešėline ekonomika ir rūpinantis pinigų plovimo prevencija, nuo šių metų lapkričio 1 d. draudžiami visi atsiskaitymai ir bet kokie kiti mokėjimai grynaisiais pinigais, jeigu jie viršija 5000 eurų (arba šią sumą atitinkančią sumą užsienio valiuta).
nuotrauka
2022-10-28 14:07
Viena didžiausių nekilnojamojo turto (NT) plėtotojų Lietuvoje bendrovė „Realco“ Didlaukio g. 45B ir 53 esančiuose sklypuose planuoja statyti gyvenamosios paskirties kvartalą, kurio projektiniai pasiūlymai pateikti viešinimui Vilniaus miesto savivaldybei. 1,67 ha ploto sklypuose suprojektuotame kvart...
nuotrauka
2022-10-28 09:33
Palangoje baigiamas statyti pirmasis A++ energinės klasės poilsio paskirties ypatingas statinys, kuris čia įsikūrusius gyventojus džiugins itin mažomis sąskaitomis už šildymą. Akivaizdu, kad ir šiandien, kai energiniai ištekliai ypač brangūs, ir ateityje jų taupus naudojimas tampa prioritetu būstų s...
nuotrauka
2022-10-25 10:02
Kasdien Lietuvoje sudaroma šimtai nekilnojamojo turto pirkimo–pardavimo sandorių. Dalis asmenų nekilnojamąjį turtą įsigyja kaip investiciją, kiti – jį perka kaip gyvenamąjį būstą savo ir savo šeimos poreikiams. Kadangi nekilnojamojo turto rinka paskutiniu metu tik plėtėsi, paklausa gerokai augo, rin...
nuotrauka
2022-10-20 11:36
Imti paskolą būsto įsigijimui – svarbus gyvenimo sprendimas. Todėl nenuostabu, kad nekilnojamojo turto (NT) projektų plėtotojai nuolat sulaukia su tuo susijusių klausimų. Šiame tekste – keletas svarbiausių dalykų, kuriuos reikėtų žinoti, įsivertinti, atsižvelgti prieš imant paskolą būstui.
nuotrauka
2022-10-18 11:17
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group" didžiausiame jos plėtojamame daugiabučių projekte „reVingis" pradeda antrojo kvartalo „Park Space" statybas. Antruoju etapu 2025 m. pirmame ketvirtyje šalia Vilniaus Vingio parko bus pastatyti 155 įvairaus dydžio bei planavimo butai bei 7 kitos pask...
nuotrauka
2022-10-13 11:14
Šiais metais pastebimai išaugo būsto nuomos sutarčių registravimas. Tokias tendencijas stebintys Registrų centro analitikai augimą sieja ne tik su noru įtvirtinti santykius tarp būsto savininko ir nuomininko, tačiau ir su valstybės taikomomis pagalbos priemonėmis bei išaugusiu atvykėlių iš Ukrainos ...
nuotrauka
2022-10-13 09:35
Vienu reikšmingiausių pastarojo meto plėtros projektų Kaune laikomas „Piliamiesčio“ kvartalas dešiniojoje Neries krantinėje pasipildė dar dviem naujais namais. Kvartalą vystančios tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ pastatyti daugiabučiai iškilo itin patrauklioje vietoje, greta...
nuotrauka
2022-10-13 09:17
MERKO toliau vysto prieš kelerius metus inicijuotą projektą „Vilnelės skverai“ – pradėti statyti naujo etapo namai.

Statybunaujienos.lt » NT projektai