2024 liepos 13 d. šeštadienis, 9:19
Reklama  |  facebook

Rugsėjį Užimtumo tarnyba išdavė 4099 leidimus dirbti užsieniečiams

2022-11-08 08:19
4099 – tiek dokumentų, leidžiančių užsieniečiams dirbti mūsų šalyje (leidimų dirbti ir sprendimų dėl darbo atitikties), buvo išduota rugsėjį. Pasibaigus kvotai paslaugų sektoriuje rugpjūčio pabaigoje, darbdaviai suskubo teikti prašymus Užimtumo tarnybai. Per devynis šių metų mėnesius darbdaviai iš viso jų pateikė daugiau kaip 9 tūkst.
nuotrauka
Užimtumo tarnybos nuotr.


Minimos įmonės
Užimtumo tarnyba,
Šiemet daugiausiai leidimų dirbti Lietuvoje ir sprendimų dėl darbo atitikties išduota užsieniečiams: tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojams – 41 proc., virėjams – 10 proc., maisto pusgaminių ruošėjams – 3 proc.

Pernai tuo pačiu laikotarpiu 40 proc. visų išduotų dokumentų, suteikiančių teisę dirbti Lietuvoje, buvo išduoti Ukrainos piliečiams. Prasidėjus karui, šios šalies piliečiams išduodamų leidimų ir sprendimų kiekis gerokai sumažėjo.

„Atvykusiems karo pabėgėliams ir negalintiems grįžti į savo šalį Ukrainos piliečiams nereikia gauti leidimo dirbti ar sprendimo dėl darbo atitikties. Anksčiau didžioji dauguma dokumentų, leidžiančių dirbti Lietuvoje, būdavo išduodama vyrams (92 proc.), o populiariausia profesija – tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojas (daugiau kaip 15 tūkst. leidimų dirbti ir sprendimų). Darbdaviai turėjo ieškoti kitų alternatyvų, nes ukrainiečiai vyrai liko kovoti savo gimtojoje šalyje“, – Užimtumo tarnybos pranešime cituojama Trečiųjų šalių piliečių įdarbinimo koordinatorė Ernesta Varnaitė.

Šiais metais pasikeitė atvykstančiųjų kilmės šalių spektras: leidimai dirbti Lietuvoje ir sprendimai dėl darbo atitikties buvo išduoti 59 valstybių piliečiams (pernai – 57). Didžioji leidimų dirbti ir sprendimų dalis išduota Baltarusijos (40 proc. visų išduotų dokumentų, suteikiančių teisę dirbti Lietuvoje), Ukrainos – 11,6 proc., Kirgizijos – 9 proc., Tadžikistano – 8 proc., Uzbekistano piliečiams – 6 proc.

Mūsų šalyje ketino įsidarbinti 54 Tailando piliečiai, 48 – Nepalo, 30 – Pakistano. Leidimai dirbti ir sprendimai dėl darbo atitikties taip pat išduoti ir Bangladešo, Libano, Meksikos, Maroko, Ganos, Irano, Andoros piliečiams. Rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais šalyje pageidavo įsidarbinti iš Kongo Demokratinės Respublikos, Nigerijos, Afganistano ir Kamerūno atvykę vyrai, praneša Užimtumo tarnyba.

Dėl galimybės įdarbinti trečiųjų šalių piliečius daugiausiai kartų kreipėsi įmonės „Sematix“, „Girmeta“, „Transmėja“, „KLP transport", „Girtrans".

Per devynis šių metų mėnesius panaikinti 2244 dokumentai, leidžiantys užsieniečiams dirbti Lietuvoje: 1614 – leidimų dirbti, 133 – leidimai dirbti sezoninį darbą, 490 – sprendimų dėl užsieniečio darbo atitikties Lietuvos darbo rinkos poreikiams, 7 – sprendimai dėl užsieniečio aukštos profesinės kvalifikacijos reikalaujančio darbo atitikties darbo rinkos poreikiams. Tuo pačiu laikotarpiu pernai buvo panaikintas 1841 leidimas dirbti ir sprendimas dėl darbo atitikties.

Nuo rugpjūčio 1 d. neteisėtai Lietuvos valstybės sieną kirtusiems užsieniečiams ir daliai prieglobsčio prašytojų buvo suteikta galimybė įsidarbinti, nepaisant turimos darbo patirties ar išsilavinimo. Iki rugsėjo 30 d. nurodytiems užsieniečiams Užimtumo tarnyboje išduota 13 leidimų dirbti pagalbiniais, nekvalifikuotais kelių priežiūros darbininkais, kelininkais, plastikinių gaminių mašinų operatoriais. 
Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2024-07-12 16:46
Seimas po pateikimo pritarė Aplinkos ministerijos parengtiems Žemės įstatymo ir lydinčiųjų įstatymų pakeitimams, kurie leis valstybinę žemę naudoti efektyviau ir sudarys sąlygas visuomenei gauti maksimalią naudą. Šiuos pakeitimus paskatino Konstitucinio teismo sprendimas ir identifikuotas teisinio r...
nuotrauka
2024-07-11 13:35
Klaipėdos uostui centrinėje miesto dalyje rengiantis statyti naują kruizinių laivų terminalą, baigtos galimo poveikio aplinkai vertinimo atrankos procedūros. Aplinkos apsaugos agentūros sprendimu poveikio aplinkai vertinimas šiems darbams neprivalomas. Šiuo metu vykdomos rangos darbų pirkimo procedū...
nuotrauka
2024-07-11 09:38
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) birželio 11 d. paskelbusi 4 paramos kvietimus gyventojams, norintiems įsirengti saulės elektrines arba padidinti jau turimų saulės elektrinių galią, jau sulaukė virš 13 tūkst. gyventojų paraiškų. Iš Energetikos ministerijos skirtų 40 mln. eurų, jau rezervuot...
nuotrauka
2024-07-11 08:02
Kauno technologijos universitetas (KTU) nuolat siekia gerinti architektūros studijų kokybę, investuodamas į modernią infrastruktūrą, auditorijas ir siekdamas tobulinti studentų patirtį. 2024 metais Statybos ir architektūros fakultete (SAF) buvo įrengta unikali virtualios realybės auditorija.
nuotrauka
2024-07-10 13:31
Perdegimo sindromas gali užklupti dėl pernelyg didelio darbo krūvio, užimtumo bei menko poilsio ir darbo balanso. Nors perdegimas niekaip nesusijęs su metų laikais, ekspertai įspėja, kad vasarą reikėtų būti atidesniems ir stebėti savo psichologinę sveikatą. Pasak jų, vasaros grafikas dažniausiai ku...
nuotrauka
2024-07-10 11:18
Energinis efektyvumas Lietuvos gyventojams vis dar yra svarbiausia tvaraus pastato savybė – šį aspektą kaip svarbiausią nurodo kas antras šalies gyventojas (54 proc.), rodo reprezentatyvi „Spinter tyrimai" apklausa. Tuo tarpu pastato neutralumas klimatui, bioįvairovės apsauga ar turimi tarptautiniai...
nuotrauka
2024-07-09 10:56
Paskelbtas konkursas Statybos sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) direktoriaus pareigoms užimti. Kandidatai prašymus ir dokumentus gali pateikti iki liepos 23 d.
nuotrauka
2024-07-08 15:46
Birželio 25 - liepos 5 dienomis gyventojai galėjo balsuoti už labiausiai patinkantį naują pavadinimą dviem Fabijoniškių gatvėms – Liudo Giros ir Salomėjos Nėries. Iš viso gyventojai pasiūlė 1 776 pavadinimus. Po tris pavadinimus kiekvienai gatvei balsavimui išrinko Fabijoniškių bendruomenė kartu su ...
nuotrauka
2024-07-08 09:34
Dar šiemet planuojama atnaujinti valstybinių profesinių mokymo įstaigų mokinių bendrabučius Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija penkiems mokinių bendrabučiams atnaujinti iš savo asignavimų skyrė beveik 1,5 mln. eurų.
nuotrauka
2024-07-08 08:02
Plėsdama centralizuotų viešųjų pirkimų elektroninio katalogo asortimentą, nacionalinė centrinė perkančioji organizacija CPO LT į jį įtraukė visoms Lietuvos savivaldybėms ir kitoms įstaigoms reikalingas paslaugas. Dar šiemet el. kataloge jos galės įsigyti būtiniausius kelių, gatvių ir vamzdynų tinklų...
nuotrauka
2024-07-05 14:27
Liepos 4 d. Aukščiausiajame Teisme išnagrinėta byla, kurioje buvo sprendžiama dėl daugiabučio namo administratoriaus atsakomybės už žalą, atsiradusią netinkamai vykdant daugiabučio namo priežiūrą, taip pat dėl draudimo teismui nagrinėjant bylą spręsti klausimus dėl neįtrauktų dalyvauti byloje asmenų...
nuotrauka
2024-07-05 08:37
Šiandien Kauno technologijos universitete (KTU) prasideda antrasis priėmimo į magistrantūros studijas etapas. Pirmojo etapo metu prašymus studijuoti magistrantūroje pateikė per 800 stojančiųjų. Šiais metais daugiausiai dėmesio sulaukė informatikos mokslų, inžinerijos – elektronikos, elektros, gamybo...
nuotrauka
2024-07-05 07:59
Siekiant užtikrinti gyventojų komfortą ir gerovę, akustikos ir garso reikalavimai pastatų projektuose tampa vis svarbesni. Akustikos kokybė turi didelę reikšmę ne tik gyvenamosiose patalpose, bet ir biuruose, mokyklose, ligoninėse, kt. pastatuose. Garso izoliacija padeda sumažinti triukšmo lygį, užt...
nuotrauka
2024-07-04 14:53
Išskirtiniame Turto banko aukcione už beveik 500 tūkst. eurų parduoti gyvenamosios ir ūkinės paskirties pastatai Balsio ežero pakrantėje Vilniuje. Bendras statinių plotas sudaro 250 kv. m.
nuotrauka
2024-07-04 13:29
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Inovacijų agentūra ir Aplinkos projektų valdymų agentūra kviečia įmones ir toliau konsultuotis dėl naujų finansavimo priemonių investicijoms į atsinaujinančių energijos išteklių bei švaresnės gamybos, energijos vartojimo efektyvumo technologijų diegimo pr...
nuotrauka
2024-07-04 09:20
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) nuo liepos 4 d. kviečia įmones, turinčias jau veikiančią elektrinę ar dar tik ketinančias jas vystyti, teikti paraiškas paramai gauti, įsirengiant kaupimo įrenginius. Energetikos ministerijos inicijuotam kvietimui numatyta skirti 48 mln. eurų.
nuotrauka
2024-07-03 14:50
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtiems Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos pakeitimams, kurie numato, kad rūsio patalpų pritaikymas priedangai būtų įtraukiamas į pastato atnaujinimo priemonių, finansuojamų suteikiant lengvatinį kreditą, sąrašą.
nuotrauka
2024-07-03 13:43
Prasideda kasmetinės meno rėmimo programos „Kuriu Vilnių" paraiškų teikimo etapas. Menininkai yra kviečiami iki rugsėjo 16 d. siūlyti kūrinių idėjas iš anksto parinktoms Vilniaus erdvėms papuošti.
nuotrauka
2024-07-03 09:20
Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas antradienį lankėsi Alytuje, kur apžiūrėjo vystomą Lietuvos kariuomenės Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono infrastruktūrą – rekonstruotas kareivines ir naująsias pėstininkų kovos mašinų remonto dirbtu...
nuotrauka
2024-07-02 15:04
Vilniaus miesto savivaldybė pristato sostinės gynybos politikos planą, kurį sudaro dvi pagrindinės – civilinės saugos stiprinimo ir paramos gynybai – dalys. Planuojama įsigyti kontrmobilumo priemonių, įrengti treniruočių erdvę dronams, plėsti priedangų tinklą.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Įmonės GERBŪVIO PROJEKTAI apyvartas augina plečiamas paslaugų paketas ir kelių projektai

Įmonė „Gerbūvio projektai“ įgyja pagreitį. Jau trečius metus sparčiai auga užsakymų portfelis, o nuo 2020 m. apyvarta kasmet auga kone dvigubai. 2023-aisiais įmonė tempo nemažino.