2023 spalio 4 d. trečiadienis, 6:50
Reklama  |  facebook

Siūlo naujovę, kuri leis įvertinti neformalias darbuotojų kompetencijas

2017-08-24 08:19
Šiuolaikinei technologijų pažangos apsuptai visuomenei mokymasis visą gyvenimą tampa aktualiu ir pagrindiniu švietimo principu. Neformalus ugdymas šiame kontekste atlieka vis svarbesnį vaidmenį, sukurdamas galimybes naujų kompetencijų ugdymui, papildomų žinių įgijimui, didindamas asmens savarankiškumą, veiklumą ir pranašumą karjeros kelyje, kuriame pasiekti tikslą padeda sukauptas „kompetencijų aplankas“.
nuotrauka
Asociatyvi LRV nuotr.


Minimos įmonės
Kauno technologijos universitetas (KTU),

Kauno technologijos universitetas (KTU), siekdamas, kad neformalaus ugdymo veiklų metu įgyjamos kompetencijos būtų užfiksuojamos ir atpažįstamos darbdavių, tapo pirmuoju universitetu Lietuvoje, taikančiu skaitmeninių ženkliukų technologiją moksleivių, studentų ir darbuotojų kompetencijų pripažinimui.

KTU, būdamas atviras ir į visuomenės pažangą orientuotas universitetas, suteikia galimybes kiekvienam naudotis inovatyvia ir pažangia skaitmeninių ženkliukų technologija neformalaus ugdymo pasiekimams fiksuoti.

Naujas skaitmeninis standartas

Skaitmeniniai ženkliukai – tai naujas skaitmeninis standartas neformalaus mokymosi ir ugdymo pasiekimų pripažinimui, leidžiantis susikurti savo „kompetencijų aplanką“, vizualizuoti mokymosi procesą, apibūdinti pasiekimus ir tikslingai valdyti savo karjerą.

Tai – skaitmeninė inovacija, vertę kurianti ne tik asmeniui, įgyjančiam kompetencijas, bet visiems ugdymo procese dalyvaujantiems asmenims: mokytojams, dėstytojams, kitiems besidalijantiems žiniomis ir gerąja praktika.

Tai ir darbdaviui vertę kurianti technologija, padedanti įvertinti darbuotojo mokymąsi, aktyvumą, pažangą bei atpažinti reikiamas kompetencijas turinčius potencialius darbuotojus.

„Siekiame, kad neformalaus ugdymo metu įgyti kompetencijas patvirtinantys įrodymai – skaitmeniniai ženkliukai – būtų ne tik renkami ir kaupiami, bet taip pat taptų priemone konstruoti savo karjeros kelią ir leistų sustiprinti savo poziciją, pavyzdžiui, teikiant kandidatūrą praktikos vietai, darbo pozicijai, studijoms, konkursams ir kita“, – vardijo KTU Karjeros ir ugdymo centro (KUC) vadovė Lina Slavickaitė.

Interaktyvus pasiekimų įrodymas

Lyginant ženkliukus su kitais tradiciniais žinių ir gebėjimų pripažinimo būdais, tokiais kaip sertifikatai, diplomai ar suteikti laipsniai, skaitmeniniai ženkliukai yra naujas skaitmeninis standartas neformalaus mokymosi ir ugdymo pasiekimų pripažinimui, kuris pristato naujas galimybes.

Viena jų – interaktyvus pasiekimų įrodymų, atvaizduojamų sertifikate, atnaujinimas asmeninėje vartotojo paskyroje, kurioje kiekvienas turi galimybę generuoti sertifikatą su pasirinktais kompetencijų patvirtinimais.

Tai – vartotojo poreikiams pritaikyta technologija, leidžianti pačiam formuoti ir pateikti aktualiausią informaciją apie einamuoju laikotarpiu sukauptus ženkliukus.

L. Slavickaitė pažymi, kad skaitmeninių ženkliukų idėja kilo iš poreikio fiksuoti žmonių neformalaus ugdymo(si) pasiekimus: „Darbuotojų paieškos, įvairių atrankų metu ne visada paprasta pamatyti, ar vykdė kandidatas gyvenimo aprašyme deklaruojamas veiklas ar ne. Ženkliukai yra vykdytų veiklų įrodymas.“

Turės pranašumą darbo rinkoje

Universitete sėkmingai vykdomos studentų neformalaus ugdymo programos, aktyviai veikia studentiškos organizacijos, meno kolektyvai. Vis daugiau studentų įsitraukia į įvairias neformalaus ugdymo veiklas, priklauso organizacijoms, savanoriauja, atlieka papildomą praktiką, lankosi seminaruose, konferencijose.

Tokiu būdu yra ugdomos jų kompetencijos, kurios bus atvaizduotos „kompetencijų aplanke“ bei taps svariu priedu prie CV, siekiant norimos praktikos ar darbo pozicijos.

KTU studentai baigdami studijas turės pranašumą darbo rinkoje ne tik dėl sėkmingai baigtų studijų ir įgytų žinių, bet ir dėl kompetencijų įrodymais pripildyto „kompetencijų aplanko“, kurio tikrumą patvirtins Universitetas.

„KTU į studento karjeros valdymą žvelgia plačiau ir taiko kompleksinius sprendimus, užtikrinant studijų ir papildomų veiklų kokybę, todėl drąsiai priėmėme sprendimą taikyti skaitmeninių ženkliukų technologiją kompetencijų pripažinimui“, – teigė L. Slavickaitė.

Pasitelkiami išmanieji telefonai 

Skaitmeniniai ženkliukai veikia kaip mikro-pažymėjimai. Jie vizualizuoja mokymosi procesą, parodo progresą, apibūdina pasiekimus. Ženkliukai gali būti grupuojami pagal pasirinktų veiklų kategorijas, projektus ir savyje talpinti patvirtinimus apie ženkliuko gavėjo kompetencijas ir pasiekimus.

Infografikas čia. 

Skaitmeninių ženkliukų technologija veikia „Badgecraft.eu“ platformoje, o naudojimui išmaniajame telefone parsisiunčiama „Badge Wallet“ programėlė.

„Vartotojams, norintiems matyti KTU siūlomas galimybes, paprasčiausia naudotis mobiliąja „Badge Wallet“ programėle. Į veiklas įsitraukti galima skanuojant QR kodus, kurie bus pateikiami įvairiais būdais bei gavus pakvietimą į savo elektroninį paštą“, – paaiškino L. Slavickaitė.

Naujas įrankis socialiniuose tinkluose

Pasak KUC vadovės, diskusijų apie socialinių tinklų svarbą ir panaudojimą asmeninėje ir darbinėje veikloje jau nebevyksta – tai akivaizdu: „Skaitmeniniai ženkliukai patrauklūs tuo, kad jų kaupimo platforma leidžia juos susieti su socialiniais tinklais ir kitomis elektroninėmis platformomis.“

Mokymo įstaigos, darbdaviai, būsimi darbuotojai – visi sieks naudoti būdus, darbdaviams padedančius atrasti jiems reikiamus kompetentingus darbuotojus ir įvertinti jų neformalaus ugdymo pasiekimus.

Ženkliukų gavėjai gali ne tik generuoti elektroninį sertifikatą, bet ir dalintis savo pasiekimais socialiniuose tinkluose: „Facebook“, „LinkedIn“, „Twitter“, internetiniuose dienoraščiuose, ePortfolio bei pridėti ženkliuko nuorodas į savo gyvenimo aprašymą.

„Surinktais ženkliukais dalinantis socialinėje erdvėje, žmogus pats sprendžia, kokius savo pasiekimus viešinti, todėl asmeniui išlieka pasirinkimo laisvė, leidžianti pateikti tuo metu jam aktualiausią informaciją”, – dėmesį atkreipė L. Slavickaitė.

Naudingiau už standartinį CV

Pašnekovės teigimu, stebint darbo rinkos tendencijas ir socialiniam tinklui „LinkedIn“ po truputį keičiant standartinius CV, skaitmeniniai ženkliukai papildys asmens „LinkedIn“ profilį kaip svorį ir vertę turintis deklaruojamų veiklų įrodymas.

Darbdaviams tai taps priemone atpažinti neformaliajame ugdyme dalyvaujančius asmenis, kurių sukauptas ir KTU patvirtintas „kompetencijų aplankas“ atskleis kur kas daugiau nei tik standartinis CV.

„Neabejoju, kad skaitmeniniai ženkliukai Lietuvoje ilgainiui taps plačiai atpažįstamu, pripažįstamu ir naudojamu įrankiu. Tuo tarpu, aukštajame moksle tam starto signalą duoda KTU“, – džiaugėsi L. Slavickaitė.

Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2023-10-03 13:54
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) už peržiūrai reikalingų dokumentų nepateikimą šešiems mėnesiams sustabdė UAB „Banduva“ kvalifikacijos atestato galiojimą.
nuotrauka
2023-10-03 13:02
Klaipėdoje paskutinius žingsnius žengia sveikatos centro įkūrimo procesas, pradėtas siekiant didesnio sveikatos paslaugų prieinamumo gyventojams. Galimybe dalyvauti kuriant sveikatos centrą Klaipėdoje jau susidomėjo daugiau nei trys dešimtys gydymo įstaigų visame uostamiestyje.
nuotrauka
2023-10-03 11:01
Lietuvos energetikos agentūra (LEA) paskelbė antrą kvietimų etapą juridiniams asmenims teikti paraiškas kompensuoti dalį jų įrengiamų elektromobilių privačių įkrovimo prieigų išlaidų. Šiame etape kvietimams suplanuota skirti 19,57 mln. eurų. Bendrai jungtinio projekto metu siekiama iki 2026 m. įre...
nuotrauka
2023-10-03 10:11
Planuojama, kad 2024 m. pradžioje Lietuvoje pradės veikti šiuo metu testuojama Nuotekų tvarkymo informacijos sistema, leisianti užtikrinti, kad į aplinką nepatektų nevalytos nuotekos. Taip pat sumažės administracinė našta nuotekų tvarkytojams ir jų veiklą prižiūrinčioms institucijoms.
nuotrauka
2023-10-03 07:21
Nuo praėjusių metų pradžios Lietuvoje įsigaliojo statybos techninis reglamentas (STR), iš esmės keičiantis vėdinamo fasado naudojimą. Pagal STR, vėdinamam fasadui sukurti nebeužtenka to, kad visi komponentai būtų sertifikuoti. Dabar jis turi būti tiekiamas kaip vieno gamintojo elementas ir turėti ET...
nuotrauka
2023-10-02 16:23
Anot architektų, Vilniaus plėtra iki vieno milijono įmanoma nebent darant miestą kompaktiškesnį. Seime diskusiją apie milijoninį miestą surengusio Ateities komiteto pirmininko Raimundo Lopatos teigimu, apie Lietuvos sostinę verta mąstyti ir futuristiškai.
nuotrauka
2023-10-02 15:36
Rugsėjo 29 d. Mickūnuose, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės teritorijoje, atidarytas pirmasis, pilotinis, Inžinerinių priemonių parkas. Pradedama kurti valstybės gynybos metu kritiškai svarbi nauja kontrmobilumo sistema, kurią sudarys 18-ka tokio pobūdžio Inžinerinių priem...
nuotrauka
2023-10-02 10:47
Nors apie technologinio pramonės perversmo įtaką šalies verslams kalbama jau daugiau nei dešimtmetį, ekspertai prognozuoja, jog Lietuvos įmonių laukia dar didesni pasikeitimai. Anot Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto (KTU EVF) dekanės, profesorės dr. Editos Gimžauskienės...
nuotrauka
2023-10-02 10:36
Kauniečiams seniai pažįstamo studentų laisvalaikio klubo „Kolegos“ vietoje iškilo naujas unikalus pastatas – Kauno technologijos universiteto (KTU) tarpdisciplininis prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. KTU Studentų miestelio vaizdą pakeitęs pastatas ne tik leido išsaugoti buvusio pastato arc...
nuotrauka
2023-10-02 07:48
Stogo langai įneša 3 kartus daugiau dienos šviesos negu fasadiniai langai. Kai kalbama apie stogo langus, dažniausiai pagalvojame apie šlaitinius stogus, bet ar žinojote, kad yra sprendimų, praplečiančių erdvės pojūtį namuose bei leidžiančių mėgautis puikiu vaizdu į dangų, ir plokštiems stogams?
nuotrauka
2023-09-30 14:29
Aplinkos ministerija parengė Statybinių atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimus, kurie paskatins perdirbtas statybines atliekas naudoti kaip antrinę žaliavą, užtikrins aiškesnį teisinį statybinių atliekų tvarkymo reguliavimą. Siūloma nustatyti kriterijų sistemą, kuri užtikrintų tinkamą inertinių staty...
nuotrauka
2023-09-29 15:56
Aplinkos ministerija patikslino, kokios institucijos nagrinės strateginio poveikio aplinkai vertinimo (SPAV) dokumentus, ir suteikė visuomenei daugiau galimybių dalyvauti SPAV procesuose bei į juos įsitraukti.
nuotrauka
2023-09-28 15:09
Mūsų visuomenėje yra išties įprasta praktika, kuomet būsto paskolos galimybėmis žmonės naudojasi prireikus naujo būsto – dažnai didesnio, erdvesnio ar tiesiog patogesnėje lokacijoje. Gauta suma panaudojama nekilnojamojo turto įsigyjimui ar būsto statymui, taip sukuriant visiškai naujas sąlygas komfo...
nuotrauka
2023-09-28 13:58
Nacionalinio stadiono vietoje intensyviai vyksta pasiruošimo darbai – sunkiasvorė technika kasa žemę ir ruošia vietą pamatams, įrengiami bandomieji pamatų poliai, gaminamos ir montuojamos statybinės konstrukcijos.
nuotrauka
2023-09-28 13:28
Aplinkos ministerijos apklausa atskleidė, kad žaliuosius pirkimus, t.y. darančius kuo mažesnį poveikį aplinkai visuose produkto gyvavimo ciklo etapuose, Lietuvoje vykdyti tampa vis paprasčiau.
nuotrauka
2023-09-28 12:07
Nuspręsta, kad fizinis barjeras gali būti įrengiamas ir prie valstybės sienos esančiose valstybės saugomų teritorijų šlapiose bei pelkėtose vietose.
nuotrauka
2023-09-28 11:53
Rengiantis Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais 2025 m. vasarį, Telšiuose ir Alytuje pradėti montuoti vieni svarbiausių sinchronizacijos įrenginių – sinchroniniai kompensatoriai. Jie padeda stabilizuoti elektros sistemos dažnį ir padidina tinklo dinaminį ...
nuotrauka
2023-09-27 12:48
Valstybės duomenų agentūra praneša, kad šių metų rugpjūtį statybos sąnaudų elementų kainos, palyginti su liepa, sumažėjo 0,3 procento, bet nuo pernai vasaros jos iš viso paaugo 2,9 proc.
nuotrauka
2023-09-27 12:18
Pernai Lietuvoje įvyko daugiau kaip 130 tūkst. nekilnojamojo turto (NT) sandorių, o turto įsigijimams su paskola prireikė profesionaliai įvertinti, kokia objektyvi įsigyjamo turto vertė. „Spinter tyrimų" atliktos apklausos duomenimis, už tai, kad turtą vertintų tik kvalifikuoti specialistai, pasisak...
nuotrauka
2023-09-27 11:17
Nuo rugsėjo 23 d. įsigaliojo Gaisrinės saugos pagrindinių reikalavimų pakeitimai, atveriantys galimybes statyti aukštesnius nei 5 aukštų visuomeninius pastatus, naudojant iš medienos ir organinių medžiagų pagamintus statybos produktus. Iki šiol maksimalus tokių pastatų aukštis negalėjo viršyti 5 auk...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos