2024 gegužės 28 d. antradienis, 1:51
Reklama  |  facebook

Siūlo naujovę, kuri leis įvertinti neformalias darbuotojų kompetencijas

2017-08-24 08:19
Šiuolaikinei technologijų pažangos apsuptai visuomenei mokymasis visą gyvenimą tampa aktualiu ir pagrindiniu švietimo principu. Neformalus ugdymas šiame kontekste atlieka vis svarbesnį vaidmenį, sukurdamas galimybes naujų kompetencijų ugdymui, papildomų žinių įgijimui, didindamas asmens savarankiškumą, veiklumą ir pranašumą karjeros kelyje, kuriame pasiekti tikslą padeda sukauptas „kompetencijų aplankas“.
nuotrauka
Asociatyvi LRV nuotr.


Minimos įmonės
Kauno technologijos universitetas (KTU),

Kauno technologijos universitetas (KTU), siekdamas, kad neformalaus ugdymo veiklų metu įgyjamos kompetencijos būtų užfiksuojamos ir atpažįstamos darbdavių, tapo pirmuoju universitetu Lietuvoje, taikančiu skaitmeninių ženkliukų technologiją moksleivių, studentų ir darbuotojų kompetencijų pripažinimui.

KTU, būdamas atviras ir į visuomenės pažangą orientuotas universitetas, suteikia galimybes kiekvienam naudotis inovatyvia ir pažangia skaitmeninių ženkliukų technologija neformalaus ugdymo pasiekimams fiksuoti.

Naujas skaitmeninis standartas

Skaitmeniniai ženkliukai – tai naujas skaitmeninis standartas neformalaus mokymosi ir ugdymo pasiekimų pripažinimui, leidžiantis susikurti savo „kompetencijų aplanką“, vizualizuoti mokymosi procesą, apibūdinti pasiekimus ir tikslingai valdyti savo karjerą.

Tai – skaitmeninė inovacija, vertę kurianti ne tik asmeniui, įgyjančiam kompetencijas, bet visiems ugdymo procese dalyvaujantiems asmenims: mokytojams, dėstytojams, kitiems besidalijantiems žiniomis ir gerąja praktika.

Tai ir darbdaviui vertę kurianti technologija, padedanti įvertinti darbuotojo mokymąsi, aktyvumą, pažangą bei atpažinti reikiamas kompetencijas turinčius potencialius darbuotojus.

„Siekiame, kad neformalaus ugdymo metu įgyti kompetencijas patvirtinantys įrodymai – skaitmeniniai ženkliukai – būtų ne tik renkami ir kaupiami, bet taip pat taptų priemone konstruoti savo karjeros kelią ir leistų sustiprinti savo poziciją, pavyzdžiui, teikiant kandidatūrą praktikos vietai, darbo pozicijai, studijoms, konkursams ir kita“, – vardijo KTU Karjeros ir ugdymo centro (KUC) vadovė Lina Slavickaitė.

Interaktyvus pasiekimų įrodymas

Lyginant ženkliukus su kitais tradiciniais žinių ir gebėjimų pripažinimo būdais, tokiais kaip sertifikatai, diplomai ar suteikti laipsniai, skaitmeniniai ženkliukai yra naujas skaitmeninis standartas neformalaus mokymosi ir ugdymo pasiekimų pripažinimui, kuris pristato naujas galimybes.

Viena jų – interaktyvus pasiekimų įrodymų, atvaizduojamų sertifikate, atnaujinimas asmeninėje vartotojo paskyroje, kurioje kiekvienas turi galimybę generuoti sertifikatą su pasirinktais kompetencijų patvirtinimais.

Tai – vartotojo poreikiams pritaikyta technologija, leidžianti pačiam formuoti ir pateikti aktualiausią informaciją apie einamuoju laikotarpiu sukauptus ženkliukus.

L. Slavickaitė pažymi, kad skaitmeninių ženkliukų idėja kilo iš poreikio fiksuoti žmonių neformalaus ugdymo(si) pasiekimus: „Darbuotojų paieškos, įvairių atrankų metu ne visada paprasta pamatyti, ar vykdė kandidatas gyvenimo aprašyme deklaruojamas veiklas ar ne. Ženkliukai yra vykdytų veiklų įrodymas.“

Turės pranašumą darbo rinkoje

Universitete sėkmingai vykdomos studentų neformalaus ugdymo programos, aktyviai veikia studentiškos organizacijos, meno kolektyvai. Vis daugiau studentų įsitraukia į įvairias neformalaus ugdymo veiklas, priklauso organizacijoms, savanoriauja, atlieka papildomą praktiką, lankosi seminaruose, konferencijose.

Tokiu būdu yra ugdomos jų kompetencijos, kurios bus atvaizduotos „kompetencijų aplanke“ bei taps svariu priedu prie CV, siekiant norimos praktikos ar darbo pozicijos.

KTU studentai baigdami studijas turės pranašumą darbo rinkoje ne tik dėl sėkmingai baigtų studijų ir įgytų žinių, bet ir dėl kompetencijų įrodymais pripildyto „kompetencijų aplanko“, kurio tikrumą patvirtins Universitetas.

„KTU į studento karjeros valdymą žvelgia plačiau ir taiko kompleksinius sprendimus, užtikrinant studijų ir papildomų veiklų kokybę, todėl drąsiai priėmėme sprendimą taikyti skaitmeninių ženkliukų technologiją kompetencijų pripažinimui“, – teigė L. Slavickaitė.

Pasitelkiami išmanieji telefonai 

Skaitmeniniai ženkliukai veikia kaip mikro-pažymėjimai. Jie vizualizuoja mokymosi procesą, parodo progresą, apibūdina pasiekimus. Ženkliukai gali būti grupuojami pagal pasirinktų veiklų kategorijas, projektus ir savyje talpinti patvirtinimus apie ženkliuko gavėjo kompetencijas ir pasiekimus.

Infografikas čia. 

Skaitmeninių ženkliukų technologija veikia „Badgecraft.eu“ platformoje, o naudojimui išmaniajame telefone parsisiunčiama „Badge Wallet“ programėlė.

„Vartotojams, norintiems matyti KTU siūlomas galimybes, paprasčiausia naudotis mobiliąja „Badge Wallet“ programėle. Į veiklas įsitraukti galima skanuojant QR kodus, kurie bus pateikiami įvairiais būdais bei gavus pakvietimą į savo elektroninį paštą“, – paaiškino L. Slavickaitė.

Naujas įrankis socialiniuose tinkluose

Pasak KUC vadovės, diskusijų apie socialinių tinklų svarbą ir panaudojimą asmeninėje ir darbinėje veikloje jau nebevyksta – tai akivaizdu: „Skaitmeniniai ženkliukai patrauklūs tuo, kad jų kaupimo platforma leidžia juos susieti su socialiniais tinklais ir kitomis elektroninėmis platformomis.“

Mokymo įstaigos, darbdaviai, būsimi darbuotojai – visi sieks naudoti būdus, darbdaviams padedančius atrasti jiems reikiamus kompetentingus darbuotojus ir įvertinti jų neformalaus ugdymo pasiekimus.

Ženkliukų gavėjai gali ne tik generuoti elektroninį sertifikatą, bet ir dalintis savo pasiekimais socialiniuose tinkluose: „Facebook“, „LinkedIn“, „Twitter“, internetiniuose dienoraščiuose, ePortfolio bei pridėti ženkliuko nuorodas į savo gyvenimo aprašymą.

„Surinktais ženkliukais dalinantis socialinėje erdvėje, žmogus pats sprendžia, kokius savo pasiekimus viešinti, todėl asmeniui išlieka pasirinkimo laisvė, leidžianti pateikti tuo metu jam aktualiausią informaciją”, – dėmesį atkreipė L. Slavickaitė.

Naudingiau už standartinį CV

Pašnekovės teigimu, stebint darbo rinkos tendencijas ir socialiniam tinklui „LinkedIn“ po truputį keičiant standartinius CV, skaitmeniniai ženkliukai papildys asmens „LinkedIn“ profilį kaip svorį ir vertę turintis deklaruojamų veiklų įrodymas.

Darbdaviams tai taps priemone atpažinti neformaliajame ugdyme dalyvaujančius asmenis, kurių sukauptas ir KTU patvirtintas „kompetencijų aplankas“ atskleis kur kas daugiau nei tik standartinis CV.

„Neabejoju, kad skaitmeniniai ženkliukai Lietuvoje ilgainiui taps plačiai atpažįstamu, pripažįstamu ir naudojamu įrankiu. Tuo tarpu, aukštajame moksle tam starto signalą duoda KTU“, – džiaugėsi L. Slavickaitė.

Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2024-05-27 10:34
Praėjusią savaitę „Via Lietuva" pasirašė sutartį dėl paskutiniosios kelio „Via Baltica" nuo Marijampolės iki Lenkijos sienos atkarpos rekonstrukcijos darbų atlikimo. Planuojama, kad intensyvūs modernizavimo darbai šiame kelio ruože turėtų prasidėti jau birželio pradžioje, baigtis – kitų metų antroje...
nuotrauka
2024-05-27 10:04
Aplinkos ministerija informavo vandentvarkos įmones, kad nuo š. m. liepos 1 d. jos galės priimti nuotekas iš nuotekų vežėjų tik jeigu bus pateikti duomenys Nuotekų tvarkymo informacinėje sistemoje (NTIS).
nuotrauka
2024-05-24 16:57
Ketvirtadienį Vilniuje INVEGOS iniciatyva surengta konferencija „Daugiabučių namų modernizavimo fondo ateitis". Joje, be kitų šios srities ekspertų, dalyvavo ir Europos Komisijos atstovas Andreas von Busch, pabrėžęs, kad iki 2030 m. bus siekiama padvigubinti pastatų renovacijos apimtis, ženklias inv...
nuotrauka
2024-05-24 11:36
Per pirmąsias tris savaites nuo finansinės priemonės „Milijardas verslui" starto įmonės suskubo aktyviai teikti paraiškas finansavimui gauti. Nacionalinė plėtros įstaiga INVEGA sulaukė 25 paraiškų paskoloms, kurių bendra prašoma suma viršija 1 mlrd. eurų, tad nuo šiol klientų teikiamos paraiškos sko...
nuotrauka
2024-05-24 11:08
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo bandymo papirkti Aplinkos apsaugos departamento (AAD) darbuotoją. Įtarimai šiuo metu pareikšti vienam asmeniui.
nuotrauka
2024-05-23 10:55
Kaip pranešė Finansų ministerija, VĮ Turto bankas, centralizuotai valdantis administracinės paskirties valstybės nekilnojamąjį turtą, turi naują vadovą. Nuo šių metų gegužės 22 d., laimėjęs Finansų ministerijos paskelbtą konkursą, VĮ Turto banko generalinio direktoriaus pareigas pradeda eiti Gintara...
nuotrauka
2024-05-23 10:39
Nuo 2025 m. daugiau nei du aukštus turinčiuose daugiabučiuose namuose SND balionai negalės būti naudojami. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) primena apie galimybę pasinaudoti valstybės parama ir daugiabučiuose namuose atsisakyti suskystintų naftos dujų (SND) balionų, juos pakeičiant kitais e...
nuotrauka
2024-05-23 10:29
Tvarumas nekilnojamojo turto (NT) ir statybų rinkai šiandien aktualus kaip niekada. Tačiau tvari sektoriaus strategija gali būti sutelkta ne tik į atliekų, neigiamo poveikio aplinkai ir CO2 mažinimą, žaliųjų sprendimų bei atsinaujinančios energijos naudojimą, bet ir teritorijų konversiją. Tai – tars...
nuotrauka
2024-05-23 10:01
2024 m. padėtas pagrindas ilgai lauktam architektūros ir urbanistikos kokybės proveržiui Lietuvoje. Sukurti įrankiai savivaldybėms, regioninėms architektų taryboms, architektams ir projektuotojams, kurie suteikia daugiau aiškumo, skaidrumo verslui, įtvirtina gyventojų ir bendruomenių lūkesčius.
nuotrauka
2024-05-22 15:16
Vyriausybės kanceliarija, bendradarbiaudama su Latvijos investicijų ir plėtros agentūra (LIAA), paskelbė dizaino konkursą dėl bendro Baltijos (Latvijos ir Lietuvos) paviljono statybos tarptautinėje parodoje „Expo 2025 Osaka“, kuri vyks nuo 2025 m. balandžio 13 d. iki spalio 13 d. Osakoje, Kansai reg...
nuotrauka
2024-05-22 07:04
Prasidėjus šildymo ar vėsinimo sezonui, viena iš svarbiausių aktualijų tampa klausimas, kaip palaikyti norimą temperatūrą namuose be didelių šildymo ar vėsinimo sąnaudų. Populiariausias veiksmų planas – sienų izoliacija ir alternatyvūs šildymo-vėsinimo būdai. Tačiau paprastai pamirštama, kad didžiau...
nuotrauka
2024-05-21 14:36
Investicija į nekilnojamąjį turtą (NT) lietuviams visada buvo viliojantis pasirinkimas, tai atskleidė ir pandemija, kai dažnas puolė ieškoti antro būsto pajūryje ar sodybos užmiestyje. Pranešime cituojamas NT ekspertas Marius Bružas sako, kad nors šis bumas jau praėjo, išskirtinio būsto poreikis yra...
nuotrauka
2024-05-21 13:26
Seimas po pateikimo pritarė Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo ir Geležinkelių transporto kodekso pataisoms, kurios geriau suderina gyventojų ir ūkio subjektų interesus, aiškiau reglamentuoja žemės naudojimo ir ūkinės veiklos vykdymo galimybes teritorijose, kuriose taikomos specialiosios že...
nuotrauka
2024-05-21 07:11
Apie 40 % visų šalčio tiltų pastate susidaro dėl sienų ir kolonų. Ir tai lemia apie 10 % šildymo energijos nuostolių. Vokietijos įmonė SCHÖCK BAUTEILE GmbH sukūrė ir rinkai pasiūlė tvarių, patogių ir aukštos kokybės sprendimų – SCHÖCK SCONNEX gaminių asortimentą, prisidedantį prie tvaraus pastato ko...
nuotrauka
2024-05-20 14:31
Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu siekiant turtinės naudos, dokumentų klastojimu bei sukčiavimu pareikšti buvusiam Vilniaus miesto ...
nuotrauka
2024-05-17 08:39
Ketvirtadienį, gegužės 16 d., Seime pritarta Krašto apsaugos ministerijos inicijuotam Gynybos ir saugumo pramonės įstatymo projektui, sudarančiam palankesnes sąlygas šios srities pramonės augimui, kartu stiprinant šalies saugumą, gynybos technologijų pažangą ir Lietuvos pramonės tarptautinį konkuren...
nuotrauka
2024-05-17 07:58
Turto bankas sostinėje, J. Kairiūkščio g. 10, įgyvendins atnaujinimo projektą, kurio metu bus pastatyti keli modernūs pastatai. Planuojama, kad bendras pastatų plotas sudarys apie 6 200 kv. m, o jų statyba kainuos apie 16,7 mln. Eur. Atnaujinimo projektui gegužės pradžioje pritarė LR Vyriausybė, sta...
nuotrauka
2024-05-17 06:35
Seimas priėmė Aplinkos apsaugos įstatymo, Aplinkos oro apsaugos įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kurios padės spręsti lokalias taršos problemas gyvenamosiose vietovėse ir sustiprins savivaldybių galias įgyvendinant funkcijas aplinkos apsaugos srityje.
nuotrauka
2024-05-17 06:30
Vilniaus miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro pareiškimus dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamaisiais įsakymais, skyrė baudas dėl korupcijos teritorijų planavimo ir statybų valstybinės priežiūros srityse. Kaltais dėl kyšininkavimo pripažinti 2 asmenys, ji...
nuotrauka
2024-05-17 06:14
Aplinkos ministerija kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija parengė ir teikia derinti Medžiagų ar daiktų priskyrimo prie šalutinių produktų kriterijų nustatymo ir priskyrimo šalutiniams produktams tvarkos aprašą. Jame siūloma šalutiniams produktams priskirti visose ūkio šakose, ne tik apdirbam...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos