2022 spalio 1 d. šeštadienis, 11:43
Reklama  |  facebook

Siūlo naujovę, kuri leis įvertinti neformalias darbuotojų kompetencijas

2017-08-24 08:19
Šiuolaikinei technologijų pažangos apsuptai visuomenei mokymasis visą gyvenimą tampa aktualiu ir pagrindiniu švietimo principu. Neformalus ugdymas šiame kontekste atlieka vis svarbesnį vaidmenį, sukurdamas galimybes naujų kompetencijų ugdymui, papildomų žinių įgijimui, didindamas asmens savarankiškumą, veiklumą ir pranašumą karjeros kelyje, kuriame pasiekti tikslą padeda sukauptas „kompetencijų aplankas“.
nuotrauka
Asociatyvi LRV nuotr.


Minimos įmonės
Kauno technologijos universitetas (KTU),

Kauno technologijos universitetas (KTU), siekdamas, kad neformalaus ugdymo veiklų metu įgyjamos kompetencijos būtų užfiksuojamos ir atpažįstamos darbdavių, tapo pirmuoju universitetu Lietuvoje, taikančiu skaitmeninių ženkliukų technologiją moksleivių, studentų ir darbuotojų kompetencijų pripažinimui.

KTU, būdamas atviras ir į visuomenės pažangą orientuotas universitetas, suteikia galimybes kiekvienam naudotis inovatyvia ir pažangia skaitmeninių ženkliukų technologija neformalaus ugdymo pasiekimams fiksuoti.

Naujas skaitmeninis standartas

Skaitmeniniai ženkliukai – tai naujas skaitmeninis standartas neformalaus mokymosi ir ugdymo pasiekimų pripažinimui, leidžiantis susikurti savo „kompetencijų aplanką“, vizualizuoti mokymosi procesą, apibūdinti pasiekimus ir tikslingai valdyti savo karjerą.

Tai – skaitmeninė inovacija, vertę kurianti ne tik asmeniui, įgyjančiam kompetencijas, bet visiems ugdymo procese dalyvaujantiems asmenims: mokytojams, dėstytojams, kitiems besidalijantiems žiniomis ir gerąja praktika.

Tai ir darbdaviui vertę kurianti technologija, padedanti įvertinti darbuotojo mokymąsi, aktyvumą, pažangą bei atpažinti reikiamas kompetencijas turinčius potencialius darbuotojus.

„Siekiame, kad neformalaus ugdymo metu įgyti kompetencijas patvirtinantys įrodymai – skaitmeniniai ženkliukai – būtų ne tik renkami ir kaupiami, bet taip pat taptų priemone konstruoti savo karjeros kelią ir leistų sustiprinti savo poziciją, pavyzdžiui, teikiant kandidatūrą praktikos vietai, darbo pozicijai, studijoms, konkursams ir kita“, – vardijo KTU Karjeros ir ugdymo centro (KUC) vadovė Lina Slavickaitė.

Interaktyvus pasiekimų įrodymas

Lyginant ženkliukus su kitais tradiciniais žinių ir gebėjimų pripažinimo būdais, tokiais kaip sertifikatai, diplomai ar suteikti laipsniai, skaitmeniniai ženkliukai yra naujas skaitmeninis standartas neformalaus mokymosi ir ugdymo pasiekimų pripažinimui, kuris pristato naujas galimybes.

Viena jų – interaktyvus pasiekimų įrodymų, atvaizduojamų sertifikate, atnaujinimas asmeninėje vartotojo paskyroje, kurioje kiekvienas turi galimybę generuoti sertifikatą su pasirinktais kompetencijų patvirtinimais.

Tai – vartotojo poreikiams pritaikyta technologija, leidžianti pačiam formuoti ir pateikti aktualiausią informaciją apie einamuoju laikotarpiu sukauptus ženkliukus.

L. Slavickaitė pažymi, kad skaitmeninių ženkliukų idėja kilo iš poreikio fiksuoti žmonių neformalaus ugdymo(si) pasiekimus: „Darbuotojų paieškos, įvairių atrankų metu ne visada paprasta pamatyti, ar vykdė kandidatas gyvenimo aprašyme deklaruojamas veiklas ar ne. Ženkliukai yra vykdytų veiklų įrodymas.“

Turės pranašumą darbo rinkoje

Universitete sėkmingai vykdomos studentų neformalaus ugdymo programos, aktyviai veikia studentiškos organizacijos, meno kolektyvai. Vis daugiau studentų įsitraukia į įvairias neformalaus ugdymo veiklas, priklauso organizacijoms, savanoriauja, atlieka papildomą praktiką, lankosi seminaruose, konferencijose.

Tokiu būdu yra ugdomos jų kompetencijos, kurios bus atvaizduotos „kompetencijų aplanke“ bei taps svariu priedu prie CV, siekiant norimos praktikos ar darbo pozicijos.

KTU studentai baigdami studijas turės pranašumą darbo rinkoje ne tik dėl sėkmingai baigtų studijų ir įgytų žinių, bet ir dėl kompetencijų įrodymais pripildyto „kompetencijų aplanko“, kurio tikrumą patvirtins Universitetas.

„KTU į studento karjeros valdymą žvelgia plačiau ir taiko kompleksinius sprendimus, užtikrinant studijų ir papildomų veiklų kokybę, todėl drąsiai priėmėme sprendimą taikyti skaitmeninių ženkliukų technologiją kompetencijų pripažinimui“, – teigė L. Slavickaitė.

Pasitelkiami išmanieji telefonai 

Skaitmeniniai ženkliukai veikia kaip mikro-pažymėjimai. Jie vizualizuoja mokymosi procesą, parodo progresą, apibūdina pasiekimus. Ženkliukai gali būti grupuojami pagal pasirinktų veiklų kategorijas, projektus ir savyje talpinti patvirtinimus apie ženkliuko gavėjo kompetencijas ir pasiekimus.

Infografikas čia. 

Skaitmeninių ženkliukų technologija veikia „Badgecraft.eu“ platformoje, o naudojimui išmaniajame telefone parsisiunčiama „Badge Wallet“ programėlė.

„Vartotojams, norintiems matyti KTU siūlomas galimybes, paprasčiausia naudotis mobiliąja „Badge Wallet“ programėle. Į veiklas įsitraukti galima skanuojant QR kodus, kurie bus pateikiami įvairiais būdais bei gavus pakvietimą į savo elektroninį paštą“, – paaiškino L. Slavickaitė.

Naujas įrankis socialiniuose tinkluose

Pasak KUC vadovės, diskusijų apie socialinių tinklų svarbą ir panaudojimą asmeninėje ir darbinėje veikloje jau nebevyksta – tai akivaizdu: „Skaitmeniniai ženkliukai patrauklūs tuo, kad jų kaupimo platforma leidžia juos susieti su socialiniais tinklais ir kitomis elektroninėmis platformomis.“

Mokymo įstaigos, darbdaviai, būsimi darbuotojai – visi sieks naudoti būdus, darbdaviams padedančius atrasti jiems reikiamus kompetentingus darbuotojus ir įvertinti jų neformalaus ugdymo pasiekimus.

Ženkliukų gavėjai gali ne tik generuoti elektroninį sertifikatą, bet ir dalintis savo pasiekimais socialiniuose tinkluose: „Facebook“, „LinkedIn“, „Twitter“, internetiniuose dienoraščiuose, ePortfolio bei pridėti ženkliuko nuorodas į savo gyvenimo aprašymą.

„Surinktais ženkliukais dalinantis socialinėje erdvėje, žmogus pats sprendžia, kokius savo pasiekimus viešinti, todėl asmeniui išlieka pasirinkimo laisvė, leidžianti pateikti tuo metu jam aktualiausią informaciją”, – dėmesį atkreipė L. Slavickaitė.

Naudingiau už standartinį CV

Pašnekovės teigimu, stebint darbo rinkos tendencijas ir socialiniam tinklui „LinkedIn“ po truputį keičiant standartinius CV, skaitmeniniai ženkliukai papildys asmens „LinkedIn“ profilį kaip svorį ir vertę turintis deklaruojamų veiklų įrodymas.

Darbdaviams tai taps priemone atpažinti neformaliajame ugdyme dalyvaujančius asmenis, kurių sukauptas ir KTU patvirtintas „kompetencijų aplankas“ atskleis kur kas daugiau nei tik standartinis CV.

„Neabejoju, kad skaitmeniniai ženkliukai Lietuvoje ilgainiui taps plačiai atpažįstamu, pripažįstamu ir naudojamu įrankiu. Tuo tarpu, aukštajame moksle tam starto signalą duoda KTU“, – džiaugėsi L. Slavickaitė.

Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2022-09-30 15:33
Turto bankas, siekdamas kuo efektyviau panaudoti Šakiuose valdomą administracinį valstybės turtą, įgyvendino visą eilę pokyčių, kurie šiandien leidžia pasidžiaugti rezultatais. Vietoje šešių neefektyviai naudojamų valstybės administracinių pastatų, mieste liks trys – tačiau pilnai užpildyti.
nuotrauka
2022-09-29 14:43
2022 m. LEDVANCE ekspozicija aplankys kelias Europos šalis ir sustos didmeninės prekybos įmonėse bei kitose patogiose vietose, kad pademonstruotų naujausius LEDVANCE gaminius – nuo šviestuvų, lempų, LED modulių, iki elektrinių komponentų ir šviesos valdymo sistemų, skirtų montuotojams ir projektuoto...
nuotrauka
2022-09-29 09:50
Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui turėjo statybinių medžiagų ir gaminių kainų padidėjimas 1,2 proc., mašinų ir mechanizmų darbo valandos kainų padidėjimas 0,4 proc., ir vidutinio valandinio bruto darbo užmokesčio sumažėjimas 1,2 proc. Iš statybinių medžiagų ir gaminių daugiausia – 7,7 proc. pa...
nuotrauka
2022-09-28 12:54
Aplinkos ministerija patikslino Vyriausybės nutarimu patvirtintus Daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų administravimo nuostatus ir kviečia projektui teikti pastabas ir pasiūlymus.
nuotrauka
2022-09-28 06:46
Nuo spalio 3 d. neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, galės teikti paraiškas paramai gauti.
nuotrauka
2022-09-27 07:47
Pagal Valstybinės žemės sklypų perdavimo valdyti, naudoti ir disponuoti jais patikėjimo teise savivaldybėms taisykles ir atsižvelgiant į Marijampolės savivaldybės tarybos prašymą, Marijampolės savivaldybei perduodama 10 valstybinės žemės sklypų gatvėms ir vietiniams keliams, komunaliniams inžinerini...
nuotrauka
2022-09-26 11:20
Nuo 2022 m. lapkričio 1 d. ketindami atsiskaityti grynaisiais pinigais turime įsivertinti, ar mūsų mokamos sumos dydis yra leistinas įstatymais, nes net nenorėdami galime tapti įstatymo pažeidėjais, kai neigiamų pasekmių sulaukia tiek grynųjų pinigų mokėtojas, tiek juos priėmęs asmuo.
nuotrauka
2022-09-26 11:00
Vilnius kviečia architektus teikti projektus ir idėjas naujoms ugdymo įstaigoms. „Vilniaus vystymo kompanija“ skelbia architektūros projektų konkursus, kuriuose ieškoma geriausių idėjų vaikų darželiams Šnipiškėse ir Balsiuose bei Pavilnyje ir Perkūnkiemyje planuojamoms statyti progimnazijoms.
nuotrauka
2022-09-26 07:14
Nusėdęs, pakrypęs, skylantis statinys – gal ir nedažna, bet labai sunki liga, galinti pasibaigti ir avarija ar pastato nugriovimu. Baltijos šalyse ir Lenkijoje lietuviško kapitalo bendrovė „Geolift Baltic“ siūlo konstrukcijų stabilizavimą ir pakėlimą geopolimerinėmis injekcijomis – greita ir elegant...
nuotrauka
2022-09-23 09:27
Šalies ekonomistai prognozuoja, kad situacija Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinkoje netrukus stabilizuosis – kainos turėtų išsilyginti, o naujų butų pasiūla pradėti augti. Todėl svajojantiems apie savo nuosavą būstą sąlygos jį įsigyti, ekspertų teigimu, ateityje vėl numatomos palankios. Tačiau n...
nuotrauka
2022-09-22 14:13
Visoje Lietuvoje vykstant viešame masinio vertinimo dokumentų svarstyme visuomenė gali susipažinti su Registrų centro perskaičiuotomis projektinėmis žemės ir statinių vidutinėmis rinkos vertėmis, kurios įsigalios nuo kitų metų sausio. Vidutinės rinkos vertės ne rečiau kaip kas penkerius metus prilyg...
nuotrauka
2022-09-22 06:20
Valstybės įmonė Turto bankas pajūryje skelbia išskirtinį aukcioną – ketinama parduoti nuo jūros 600 m nutolusius beveik 2000 kv. m dydžio poilsio namus. Pradinė kaina aukcione sieks 2 mln. 168 tūkst. eurų. Iš parduoto turto gautos lėšos bus investuojamos į policijos komisariato Klaipėdoje daugiaaukš...
nuotrauka
2022-09-22 06:17
15 tūkstančių sėdimų vietų, stogas virš tribūnų, du didžiuliai ekranai, automatiškai laistoma ir šildoma žalia veja bei aukščiausios kokybės bėgimo takai. Visa tai – tik dalis nuo pamatų atstatyto naujutėlaičio Dariaus ir Girėno stadiono privalumų. Sportininkai ir žiūrovai juos išbandys jau netrukus...
nuotrauka
2022-09-22 06:02
Dviračių ir pėsčiųjų infrastruktūros plėtra nuo 3 tūkst. iki 5 tūkst. km takų, patogesnės ir saugesnės šių eismo dalyvių kelionės, motyvacija iš nuosavo transporto persėsti ant gamtai ir sveikatai draugiškų dviračių ir daugiau nei 300 mln. eurų investicijų šiems tikslams pasiekti. Tokia dviračių Lie...
nuotrauka
2022-09-21 07:01
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) dažnai sulaukia statytojų klausimų, ką privalu žinoti planuojant ir organizuojant statybos darbus, kieno prievolė ir kompetencija prižiūrėti statybos atitiktį statinio projektui ir kontroliuoti st...
nuotrauka
2022-09-20 06:12
Panevėžyje atnaujinamas dar vienas ypatingos reikšmės sporto infrastruktūros objektas - Panevėžio miesto savivaldybė su AB „Panevėžio statybos trestu“ pasirašė daugiafunkcio sporto ir sveikatinimo centro „Aukštaitija“ rangos darbų sutartį.
nuotrauka
2022-09-19 07:21
Vilniuje, Nacionalinio stadiono statybų aikštelėje, specializuota įmonė AB „Detonas“ susprogdino gelžbetonio pamatų bloką. Nepaisant papildomų saugos priemonių, tikėtina, kad iš statybvietės atskriejusi skeveldra išdaužė netoli teritorijos stovėjusio automobilio lango stiklą.
nuotrauka
2022-09-19 06:38
Šiuo metu biudžetinių įstaigų įgyvendinamiems viešųjų pastatų atnaujinimo projektams, kuriems, įvykdžius viešųjų pirkimų procedūras, nepakanka lėšų projektų tikslams pasiekti dėl padidėjusių statybos darbų rinkos kainų, papildomai skirta 10 mln. eurų iš Klimato kaitos programos lėšų.
nuotrauka
2022-09-14 12:57
Viena didžiausių Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ vykdo uždarą kviestinį architektūrinį konkursą sklypui Justiniškių g. 126, kur vystys naują ekonominės klasės gyvenamųjų namų kompleksą.
nuotrauka
2022-09-14 06:50
Lietuvos oro uostai baigė vykdyti viešąjį pirkimą, kurio metu atrinktas rangovas, statysiantis naują Vilniaus oro uosto keleivių išvykimo terminalą. Juo tapo kompanija „Eikos statyba“. Naujasis terminalas bus statomas tarp VIP terminalo su konferencijų centru ir senojo keleivių terminalo. Bendra pir...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Likviduojant istorinę taršą, bus išvalyta virš 6 tūkst. kub. m užteršto grunto

Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje

Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pak...