2024 gegužės 22 d. trečiadienis, 23:12
Reklama  |  facebook

Šviesos valdymo sprendimai šiuolaikiniame biure: suteikia jaukumo, slopina garsą bei gina nuo saulės ir kaitros

2016-02-02 17:05
Roletai arba ritininės užuolaidos bei žaliuzės, – tai ne tik interjero detalė ir universalus langų dekoravimo būdas. Tai vienas iš populiariausių sprendimų tiems, kurie vertina patogumą ir funkcionalumą bei siekia apsaugoti patalpas nuo tiesioginių saulės spindulių ir karščio.
nuotrauka
Roletai su „Screen“ audiniais praleidžia šviesą, tačiau pritemdo tiesioginius saulės spindulius. „Domus Lumina“ archyvo nuotr.


Minimos įmonės
Domus Lumina, UAB

Apie naujausias tendencijas, roletų ir žaliuzių įvairovę bei jų funkcijas šiuolaikiniame moderniame biure pasakoja vienos iš mūsų šalies rinkos lyderių apsaugos nuo saulės ir langų dekoravimo priemonių gamybos srityje UAB „Domus Lumina“ atstovai.

Nyksta riba tarp biuro ir namų 

Pagrindinė roletų ir žaliuzių funkcija – efektyvus šviesos srauto reguliavimas. Tačiau jos ne tik apsaugo patalpas nuo ryškių saulės spindulių, bet ir pagyvina biuro ar būsto interjerą bei apsaugo nuo smalsių praeivių žvilgsnių. Modernūs langų uždengimai lengvai pritaikomi bet kokiame interjere.

Pasirinkusieji ritinines užuolaidas – roletus, gali rinktis iš kelių šimtų audinių atspalvių, o techninės jų savybės ir unikalūs sprendimai leidžia įgyvendinti visas idėjas: nepermatomas audinys suteiks privatumo, o sistemos iš „Glasgard“ ar „Screen“ audinio netrukdys gėrėtis vaizdu anapus lango.

Mėgstantiems natūralumą „Domus Lumina“ siūlo patvarias medines žaliuzes, o vertinantiems šiuolaikišką ir modernią biuro atmosferą – plisuotas žaliuzes, kurios tinka ir nestandartiniams langams.

Paprašyta apibūdinti pastarojo meto tendencijas, UAB „Domus Lumina“ atstovė Jovita Apanavičienė sako, kad uždengimus langams reikia rinktis atsižvelgiant į biuro interjerą, savitą stiliaus pojūtį, tačiau esminis dalykas 2016 metų tendencijose – vyksta biuro ir namų artėjimas vienas prie kito: „Riba tarp biuro ir namų jau kurį laiką švelnėja, todėl negalima sakyti, kad tam tikras produktas tinka tik biurui, arba tik namams. Siekiama, kad darbo vietoje atmosfera būtų maloni, darbuotojai jaustųsi kuo patogiau ir kuo įprasčiau, nes tokioje aplinkoje ir darbas produktyvesnis“.

Akustiniai roletai slopina garsą 

Modernios architektūros biurai – tai betono ir stiklo sienos, grindys, kurių nedengia kilimas, bendroje salėje dirbantys žmonės. O vienas iš pagrindinių bendrųjų erdvių trūkumų – vadinamasis foninis triukšmas bei garsai, aidintys nuo sienų.

Triukšmas – vienas didžiausių trukdžių darbo aplinkoje. Tyrimais įrodyta, kad triukšmingoje aplinkoje protinį darbą dirbantys žmonės dažniau klysta, greičiau ir labiau pavargsta, todėl mažėja jų darbo efektyvumas. Bet dėl to tikrai nereikia iš modernių biurų išsikraustyti arba vėl kloti kiliminę dangą – sumažinti foninį triukšmą ir aidą galima iš specialių techninių audinių pagamintais garsą slopinančiais uždengimais langams – akustiniais roletais, aiškina „Domus Lumina“ atstovė. 

„Iš akustinių audinių pagamintos ritininės užuolaidos (roletai) slopina garsus. Tyrimai rodo, kad jie sugeria aidą, atsimušantį nuo sienos, kitus patalpose sklindančius foninius garsus, todėl ant langų sumontavus tokius roletus ženkliai pagerės protinį darbą dirbančių žmonių darbo sąlygos. Akustiniai roletai yra puikus sprendimas moderniems biurams“, – aiškina pašnekovė.

Net jei biuras suskirstytas į atskiras erdves, vienoje jo dalyje triukšmo dėl darbo pobūdžio gali būti daugiau negu kitose. Tokiu atveju didesnį triukšmą tam tikroje zonoje tenka papildomai slopinti. Akustiniai roletai tinka ir mokyklos aktų salėje ar kitose viešose patalpose, kuriose vyksta renginiai arba susirinkimai, nes įrengti tinkamoje vietoje jie slopins garsą ir neleis jam sklisti į greta esančias patalpas.

„Architektai, planuodami biurų patalpas, parinkdami jų įrengimui skirtas medžiagas, atsižvelgia į NRC indeksą (angl. triukšmo mažinimo koeficientas) pagal būsimų patalpų paskirtį. Atliekant tyrimus buvo pastebėta, jog garso reverberacijos laikas, naudojant akustinius roletus, gali būti sumažintas 30 proc., o garso sugėrimo koeficientas aw=0,45 (kuo arčiau vieneto, tuo geriau sugeriamas garsas – red. past.). Siūlome klientams aukščiausią įmanomą plonų akustinių audinių roletams – D kategoriją. Aukštesnę kategoriją galima pasiekti tik naudojant veliūro audinius arba specialias statybines medžiagas grindims, sienoms, luboms ir minkštą kiliminę dangą“, – pasakoja J. Apanavičienė.

Vienos iš didžiausių langų uždengimų gamybos ir pardavimų įmonių Baltijos šalyse UAB „Domus Lumina“, kurios produkcija tiekiama į Didžiąją Britaniją, Švediją, Vokietiją, Belgiją, Prancūziją – iš viso į 14 Europos valstybių, – atstovės teigimu, akustinius roletus galima naudoti ir namuose. Tarkime, jie galėtų tapti puikiu sprendimu šeimoms, kuriose yra muzikuojančių vaikų.

„Screen“ ir „Glasgard“ audiniai – galimybė grožėtis vaizdu pro uždengtą langą

Anot pašnekovės, pastaruoju metu atnaujinta ne tik akustinių, bet ir antibakterinių ir kitų audinių, kurie importuojami iš rinkoje aukštai vertinamų gamintojų, tarp kurių – ir garsaus Vokietijos gamintojo „Glasgard AG“ bei „Benthin“ kolekcijos. Permatomi ir tamsinti, vienspalviai ir marginti įvairiais raštais audiniai, kurie pagaminti pasitelkus modernias technologijas, nedegūs, juos galima plauti net rankomis, o svarbiausia – jie padeda sukurti biure saugią, produktyviam darbui nuteikiančią malonią aplinką.

Naujoji kolekcija, kurią sudaro ypatingomis techninėmis savybėmis pasižymintys audiniai roletams, širmoms ir vertikalioms žaliuzėms, atspindi 2016 metų langų uždangalų mados tendencijas. Išskirtinio dizaino audiniai, kuriuose preciziška vokiška kokybė ir funkcionalumas puikiai dera ir su žaismingomis grafinėmis interpretacijomis, ir su natūraliomis spalvomis bei faktūra, tinka ir namams, ir biurui, ir mokyklai ar gydymo įstaigai.

Pavyzdžiui, antibakteriniai audiniai su sidabro jonais nepakeičiami patalpose, kurioms keliami itin griežti higienos reikalavimai – gydymo, sveikatinimo įstaigose – bei patalpose, kuriose didelė oro drėgmė. O naujųjų „Screen“ audinių kolekcija turėtų sudominti tuos, kuriems svarbu ne tik subtilus biuro ar namų interjeras, bet dar labiau rūpi, kaip apsiginti nuo tiesiai į langus ir kompiuterių monitorius plieskiančios saulės.

„Roletai su naujaisiais „Screen“ audiniais – tai roletai, pro kuriuos matysite vaizdą už lango. Jie praleidžia šviesą, tačiau pritemdo tiesioginius saulės spindulius. Ji jūsų neakins, šviesa neatsispindės kompiuterio monitoriuje ar televizoriaus ekrane. Net jeigu dirbsite sėdėdami priešais langą, savęs kompiuterio ekrane nematysite. Refleksijos nebus. O naujoji labai įdomaus ir unikalaus dizaino šių audinių kolekcija tikrai patenkins paties išrankiausio kliento poreikius ir taps puikia interjero detale“, – teigia specialistė.

„Domus Lumina“ atstovė pasakoja, kad dažniausiai roletai su „Screen“ audiniais naudojami biuruose, bet juos galima naudoti ir namuose. Pavyzdžiui, jeigu televizorius stovi netoli lango ir ant jo krenta saulės šviesa, pasirinkus tokį sprendimą kambarys netaps tamsesnis, o pušynu, kurį iki tol matėte pro langą, galėsite grožėtis kaip ir anksčiau.

„Nors audiniai yra tam tikro pločio, užsakovui pageidaujant mūsų įmonės specialistai tikrai galės pasiūlyti tinkamą sprendimą ir sumontuoti, tarkime, ne roletus, o širmą, pritaikytą lango dydžiui, todėl jie tiks ir tuose namuose, kurių fasadai stikliniai ar kuriuose įrengti didžiuliai langai“, – aiškina pašnekovė. 

O jei kelias pastarąsias vasaras saulė perkaitino jūsų patalpas, profesionali ir kūrybinga „Domus Lumina“ komanda siūlo rinktis specialius „Glasgard“ audinio roletus, apsaugančius nuo karščio. Pasak J. Apanavičienės, specialus šviesą atspindintis audinys gali sulaikyti iki 84 proc. infraraudonųjų spindulių, o patalpų įkaitimas sumažės net iki 90 proc.

Pašnekovės teigimu, tai labai efektyvus būdas apsisaugoti nuo saulės ir karščio: „Specialus „Glasgard“ audinys, kaip ir „Screen“, leidžia matyti vaizdą anapus lango, tačiau taip pat padeda ženkliai sumažinti išlaidas patalpų kondicionavimui bei taupyti šilumos energiją žiemą.

Dar vienas produktas – itin plačių galimybių, suderinto dizaino ir funkcijos pavyzdys, skirtas eksterjerui – lamelės. Ilgaamžės, ypatingos priežiūros nereikalaujančios jų sistemos montuojamos pastato išorėje. Jos gali būti paslankios, nepaslankios arba stumdomos.

Lamelės – daugiafunkcinis produktas, ne tik puošiantis eksterjerą, bet ir padedantis užmaskuoti neišvaizdžius kondicionavimo ir kitus įrengimus ant pastatų stogų. Lamelės gali būti įvairaus pločio, plataus spalvų spektro, netgi akustinės, jei pastatas yra arti greitkelio ar kito itin didelį garsą skleidžiančio objekto.

Automatika – maksimaliam komfortui

Sparčiai tobulėjant technologijoms, žaliuzių ir roletų jau nebūtina valdyti specialiai pritvirtintomis virvutėmis. Vis populiaresnės tampa modernios automatinės langų uždengimo sistemos. Panorus pasukti pageidaujamu kampu žaliuzes, pakelti ar nuleisti roletus ir net užfiksuoti juos norimoje padėtyje šiandien galima vienu mygtuko paspaudimu. Dauguma išmaniųjų pultelių, pastebi J. Apanavičienė, net įsimena vietas, kuriose reikia sustabdyti lango uždengimą.

„Pasirinkus automatinę žaliuzių, roletų ar kitų langų uždengimų sistemą, lango nišoje montuojama speciali elektrinė pavara-variklis. Jei neseniai atliktas remontas ir laidus slėpti po apdaila jau vėlu, galima rinktis belaidį variklį, o jei nenorite, kad erzintų standartinio variklio garsas, rekomenduojame ypač tylų „Sonnese“ variklį, kurio skleidžiamas garsas prilygsta žmogaus šnabždesiui. Jie tokie jautrūs, kad automatinę sistemą sujungus su pulteliu, galima įdiegti „Scroll“ funkciją ir roletą ar žaliuzę valdyti tiesiog sukant ratuką ant pultelio“, – aiškina pašnekovė.

Programinei įrangai nuolat tobulėjant, atsiranda vis daugiau įvairių galimybių, tad žaliuzes galima valdyti net mobiliuoju telefonu ar planšetiniu kompiuteriu, esant toli nuo biuro ar namų. Bet ir tai dar ne viskas.

Pavyzdžiui, jei vidurvasarį saulė šviečia į langus kone visą dieną, rekomenduojama sumontuoti specialius šviesos jutiklius. Jie seks saulės padėtį ir žaliuzes ar roletus nuleis tada, kai saulės spinduliai švies tiesiai į juos, o tiesioginiams spinduliams nusisukus – vėl pakels. Išmaniąsias automatizuotų įrenginių sistemas galima diegti ne tik tuomet, kai pastatas statomas, bet ir seniau pastatytuose statiniuose.

(Nuotraukose: viršuje – lamelės, apačioje – šią uždangą valdo automatika)

Svarbiausia – patenkinti kliento poreikius

J. Apanavičienė pastebi, kad dažniausiai sprendimą ar viziją, kaip įrengti biurą, pasiūlo architektas. Bet „Domus Lumina“ specialistas, apžiūrėjęs interjerą ir langą, taip pat gali pasiūlyti savininkui įvairius sprendimus, kurie patenkins jo poreikius.

„Mes galime įgyvendinti architekto viziją, bet galime, atsižvelgdami į pastato architektūrą, kliento poreikius bei jau suformuotą darbo erdvę, ir patys pasiūlyti sprendimą. Turime labai įvairių multifunkcinių produktų, todėl tikrai galėsime parinkti tai, kas geriausiai tinka“, – pabrėžia ji.

Anot pašnekovės, kaip nėra dviejų vienodų biurų, taip nėra ir vienareikšmių taisyklių ar patarimų. Todėl „Domus Lumina“ specialistai pradėdami darbą visuomet vyksta į vietą. Jie ne tik išmatuoja esamas konstrukcijas, bet pastebi ir tokius aspektus ar detales, į kurias klientas paprastai neatkreipia dėmesio, todėl atsižvelgę į užsakovo poreikius ir pageidavimus bei į konkrečią situaciją, dažnai pasiūlo netikėtą, tačiau tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, patyrę specialistai patars, kaip jį naudoti ir prižiūrėti.

(Nuotraukoje apačioje – širmos)

Pabrėžusi, kad svarbiausia yra kliento pageidavimai, svarstančius, kaip uždengti langus, kad būtų ir gražu, ir funkcionalu, J. Apanavičienė ragina visų pirma susipažinti su naujausiomis dizaino tendencijomis, sparčiai tobulėjančiais produktais ir nuolat atnaujinamomis audinių kolekcijomis. Pasak jos, pasitaiko, kad klientas mano, jog geriausiai tiks roletas, tačiau specialistai pasiūlo jam kitą – netikėtą sprendimą.

„Todėl visus kviečiu užsukti į mūsų salonus ir susipažinti su naujomis galimybėmis, o tik po to nuspręsti, ko pageidaujate, nes tai, kas prieš dvejus ar trejus metus galėjo atrodyti neįgyvendinama svajonė, šiandien jau tampa įmanoma“, – sako UAB „Domus Lumina“, kuri naudoja pažangiausias technologijas bei nuolat modernizuoja ir plečia savo gamybinę bazę, atstovė J. Apanavičienė.

Su įmonės siūlomais protingais sprendimais stilingiems langams galima susipažinti ir aplankius interneto svetainę www.domuslumina.lt

Reklama

Bendrovės iliustracijos

Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-14 10:59
XX a. architektūros tyrimai Lietuvoje įgauna naujų atspalvių – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Architektūros fakultete gegužės 9-10 dienomis vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Netobulas Modernizmas".
nuotrauka
2024-05-09 08:58
Virtuvė sujungta kartu su valgomuoju ir svetaine jau seniai tapo norma naujuose būstuose. Tam priežasčių yra įvairių. Vieni tokį namų planą renkasi norėdami erdvesnės virtuvės zonos, o kiti – dėl galimybės vienu metu bendrauti su kitais šeimos nariais, kol ruošiamas maistas. Tad jeigu svarstote įren...
nuotrauka
2024-05-06 13:00
Į parodą atvežėte gerą gaminį, norėjote pristatyti įdomią naujovę, bet prie ekspozicijos priėjo vos vienas kitas žmogus. Priešais įsikūrusioje ekspozicijoje nebuvo nieko naujo, bet žmonės nuolat prie jos būriavosi. Kaip įminti buvimo parodos dalyviu mįslę, kad išleisti pinigai sugrįžtų padidėjusiu ž...
nuotrauka
2024-05-06 09:01
Išmanūs namai – tai pastatas ar butas, suprantantis savininko poreikius. Jame visos valdymo sistemos bendrauja tarpusavyje, o pats valdymas yra labai paprastas. Ar daugiau komforto suteikianti bei sutaupyti leidžianti moderni namų valdymo sistema yra tokia pat patikima ir saugi?
nuotrauka
2024-05-03 10:44
Dar aštuoni moksliniai tyrimai atvers iki šiol nepažintus Vilniaus istorijos sluoksnius. 45 tūkst. eurų šiemet paskirstyti vienuolikai mokslininkų, kurie tirs sostinės istorinę, architektūrinę praeitį. Per visą stipendijų istoriją mokslininkų tyrimams paskirstyta didžiausia paramos suma. Šiemet moks...
nuotrauka
2024-04-29 17:04
Lietuvos architektų rūmų Tarybos sprendimu šiais metais rūmų garbės ženklas „Žiedas" skiriamas architektui, architektūros istorikui, profesoriui Jonui Minkevičiui. Apdovanojimas įteiktas Vilniuje, visuotinio Lietuvos architektų rūmų susirinkimo metu.
nuotrauka
2024-04-29 16:05
Tyrimas apie gyvenimą namuose atskleidžia, kad kas penktam Lietuvos gyventojui vienas iš svarbiausių idealių namų aspektų yra ryšys su gamta. Deja, daugelis žmonių neturi nuosavos lauko erdvės. Todėl interjero dizainerė dalinasi praktiškais patarimais, kaip pajusti ryšį su gamta, būnant namuose.
nuotrauka
2024-04-26 10:08
Įsitikinti, kaip įvairiai interjerą mato ir kokias emocijas juo gali perteikti skirtingi žmonės, galima užsukus į LITEXPO parodos „Baldai ir dizaino sprendimai" garsių nuomonės formuotojų erdvę. Joje dizaineris Robertas Kalinkinas, menininkė Monika Dirsytė ir tinklaraščio susitvarkyk.lt autorė Toma ...
nuotrauka
2024-04-25 07:53
Kultūros ministerija paskelbė konkursą eiti naujai įsteigto Nacionalinio architektūros instituto direktoriaus pareigas.
nuotrauka
2024-04-23 07:26
Iki balandžio 30 d. vilniečiai kviečiami teikti paraiškas istorinių pastatų išorės tvarkymui. Savivaldybė remia nuo 60 iki 80 proc. istorinių pastatų tvarkybos darbų išlaidų. Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos skyriaus vedėja Donata Kabelkė pasakoja svarbiausius dalykus, kuriuos ...
nuotrauka
2024-04-22 14:19
Nuo balandžio pabaigos vyksta medinių Šnipiškių pastatų vertybinis inventorizavimas ir fotogrametriniai matavimai. Šių matavimų prireikia siekiant išsaugoti šio rajono identitetą, restauruojant pastatus ir pretenduojant gauti paveldo apsaugos programų finansavimą. Šnipiškių senų pastatų savininkai k...
nuotrauka
2024-04-19 13:25
Kino filmų vakarai – tai ypatingas atokvėpis nuo varginančios rutinos. Nėra nieko geriau nei patogiame fotelyje įsitaisius žiūrėti mėgstamiausius filmus su šeima arba draugais. Ypač patogu, kai nereikia niekur eiti, o sparčiai gerėjant ir filmų žiūrėjimo namuose galimybėms, namuose žiūrėti filmus ga...
nuotrauka
2024-04-19 07:38
Nekilnojamojo turto pirkėjai šalyje – vis reiklesni, žinantys, ko nori, ir išsianalizavę rinką, pastebi ekspertai. Jie atidžiai renkasi patikimus vystytojus ir jų projektus. Daugėja ir tokių pirkėjų, kurie nori įsigyti pilnai įrengtą būstą gyvenimui čia ir dabar. Tačiau vis dar vyrauja įsitikinimas,...
nuotrauka
2024-04-18 10:42
Išrinktas architektūrinio konkurso nugalėtojas Pavilnio bibliotekos ir aplink ją esančios teritorijos prikėlimui naujam gyvenimui. Avarinės būklės biblioteka bus rekonstruojama – joje įsikurs bendruomenės namai, edukacijų erdvės, vaikų kambarys, skaitykla. Kartu čia įsikurs ir Naujosios Vilnios seni...
nuotrauka
2024-04-16 12:31
Interjero dizaineriai unisonu kalba – namų dekoro įrengimas nėra tik tinkamas daiktų išdėstymas. Tai buities dvasios ir malonios, jaukios erdvės kūrimas, kuris yra ypač aktualus, nes namai yra intymiausia ir artimiausia aplinka, kurioje leidžiame sau būti visiškai atsipalaidavusiems. Ne veltui inter...
nuotrauka
2024-04-15 14:08
Pirmuosiuose Lietuvos architektų rūmų mokymuose apie priedangų projektavimą nuotoliniu būdu dalyvavo beveik 250 dalyvių. Profesionalams skirtuose mokymuose architektas Tumas Mazūras pristatė darbo grupės parengtas rekomendacijas padidinto saugumo patalpoms (priedangoms), supažindino dalyvius su pana...
nuotrauka
2024-04-15 10:06
Apgyvendinti skirtingo amžiaus vaikus viename kambaryje daugeliui tėvų skamba kaip rimtas iššūkis. Ypač, kai vaikų amžius ir poreikiai yra skirtingi, o vietos reikia ne tik namų darbams ruošti, bet ir žaidimams. Kaip padaryti, kad kambaryje vyrautų tvarka, o vietos pakaktų visiems, pademonstravo int...
nuotrauka
2024-04-09 16:37
Aplinkos ministras patvirtino Architektūros kokybės vertinimo metodiką, kuri leis sukurti aiškesnę ir skaidresnę architektūros kokybės vertinimo sistemą, iš anksto žinomą visiems, dalyvaujantiems statinių projektavimo ar teritorijų planavimo procesuose. Tai sudaro dar palankesnes sąlygas kokybiškai ...
nuotrauka
2024-04-04 07:39
Šviesos jungiklis nėra tik dar vienas elektros instaliacijos prietaisas ar nereikšminga interjero detalė. Kūrybingiems žmonėms jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius“ suteikia galimybę patiems dekoruoti jungiklius: parinkti jiems spalvą, norimą grafinį elementą ar nuotrauką ir taip...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras