2023 vasario 7 d. antradienis, 22:50
Reklama  |  facebook

Šviesos valdymo sprendimai šiuolaikiniame biure: suteikia jaukumo, slopina garsą bei gina nuo saulės ir kaitros

2016-02-02 17:05
Roletai arba ritininės užuolaidos bei žaliuzės, – tai ne tik interjero detalė ir universalus langų dekoravimo būdas. Tai vienas iš populiariausių sprendimų tiems, kurie vertina patogumą ir funkcionalumą bei siekia apsaugoti patalpas nuo tiesioginių saulės spindulių ir karščio.
nuotrauka
Roletai su „Screen“ audiniais praleidžia šviesą, tačiau pritemdo tiesioginius saulės spindulius. „Domus Lumina“ archyvo nuotr.


Minimos įmonės
Domus Lumina, UAB

Apie naujausias tendencijas, roletų ir žaliuzių įvairovę bei jų funkcijas šiuolaikiniame moderniame biure pasakoja vienos iš mūsų šalies rinkos lyderių apsaugos nuo saulės ir langų dekoravimo priemonių gamybos srityje UAB „Domus Lumina“ atstovai.

Nyksta riba tarp biuro ir namų 

Pagrindinė roletų ir žaliuzių funkcija – efektyvus šviesos srauto reguliavimas. Tačiau jos ne tik apsaugo patalpas nuo ryškių saulės spindulių, bet ir pagyvina biuro ar būsto interjerą bei apsaugo nuo smalsių praeivių žvilgsnių. Modernūs langų uždengimai lengvai pritaikomi bet kokiame interjere.

Pasirinkusieji ritinines užuolaidas – roletus, gali rinktis iš kelių šimtų audinių atspalvių, o techninės jų savybės ir unikalūs sprendimai leidžia įgyvendinti visas idėjas: nepermatomas audinys suteiks privatumo, o sistemos iš „Glasgard“ ar „Screen“ audinio netrukdys gėrėtis vaizdu anapus lango.

Mėgstantiems natūralumą „Domus Lumina“ siūlo patvarias medines žaliuzes, o vertinantiems šiuolaikišką ir modernią biuro atmosferą – plisuotas žaliuzes, kurios tinka ir nestandartiniams langams.

Paprašyta apibūdinti pastarojo meto tendencijas, UAB „Domus Lumina“ atstovė Jovita Apanavičienė sako, kad uždengimus langams reikia rinktis atsižvelgiant į biuro interjerą, savitą stiliaus pojūtį, tačiau esminis dalykas 2016 metų tendencijose – vyksta biuro ir namų artėjimas vienas prie kito: „Riba tarp biuro ir namų jau kurį laiką švelnėja, todėl negalima sakyti, kad tam tikras produktas tinka tik biurui, arba tik namams. Siekiama, kad darbo vietoje atmosfera būtų maloni, darbuotojai jaustųsi kuo patogiau ir kuo įprasčiau, nes tokioje aplinkoje ir darbas produktyvesnis“.

Akustiniai roletai slopina garsą 

Modernios architektūros biurai – tai betono ir stiklo sienos, grindys, kurių nedengia kilimas, bendroje salėje dirbantys žmonės. O vienas iš pagrindinių bendrųjų erdvių trūkumų – vadinamasis foninis triukšmas bei garsai, aidintys nuo sienų.

Triukšmas – vienas didžiausių trukdžių darbo aplinkoje. Tyrimais įrodyta, kad triukšmingoje aplinkoje protinį darbą dirbantys žmonės dažniau klysta, greičiau ir labiau pavargsta, todėl mažėja jų darbo efektyvumas. Bet dėl to tikrai nereikia iš modernių biurų išsikraustyti arba vėl kloti kiliminę dangą – sumažinti foninį triukšmą ir aidą galima iš specialių techninių audinių pagamintais garsą slopinančiais uždengimais langams – akustiniais roletais, aiškina „Domus Lumina“ atstovė. 

„Iš akustinių audinių pagamintos ritininės užuolaidos (roletai) slopina garsus. Tyrimai rodo, kad jie sugeria aidą, atsimušantį nuo sienos, kitus patalpose sklindančius foninius garsus, todėl ant langų sumontavus tokius roletus ženkliai pagerės protinį darbą dirbančių žmonių darbo sąlygos. Akustiniai roletai yra puikus sprendimas moderniems biurams“, – aiškina pašnekovė.

Net jei biuras suskirstytas į atskiras erdves, vienoje jo dalyje triukšmo dėl darbo pobūdžio gali būti daugiau negu kitose. Tokiu atveju didesnį triukšmą tam tikroje zonoje tenka papildomai slopinti. Akustiniai roletai tinka ir mokyklos aktų salėje ar kitose viešose patalpose, kuriose vyksta renginiai arba susirinkimai, nes įrengti tinkamoje vietoje jie slopins garsą ir neleis jam sklisti į greta esančias patalpas.

„Architektai, planuodami biurų patalpas, parinkdami jų įrengimui skirtas medžiagas, atsižvelgia į NRC indeksą (angl. triukšmo mažinimo koeficientas) pagal būsimų patalpų paskirtį. Atliekant tyrimus buvo pastebėta, jog garso reverberacijos laikas, naudojant akustinius roletus, gali būti sumažintas 30 proc., o garso sugėrimo koeficientas aw=0,45 (kuo arčiau vieneto, tuo geriau sugeriamas garsas – red. past.). Siūlome klientams aukščiausią įmanomą plonų akustinių audinių roletams – D kategoriją. Aukštesnę kategoriją galima pasiekti tik naudojant veliūro audinius arba specialias statybines medžiagas grindims, sienoms, luboms ir minkštą kiliminę dangą“, – pasakoja J. Apanavičienė.

Vienos iš didžiausių langų uždengimų gamybos ir pardavimų įmonių Baltijos šalyse UAB „Domus Lumina“, kurios produkcija tiekiama į Didžiąją Britaniją, Švediją, Vokietiją, Belgiją, Prancūziją – iš viso į 14 Europos valstybių, – atstovės teigimu, akustinius roletus galima naudoti ir namuose. Tarkime, jie galėtų tapti puikiu sprendimu šeimoms, kuriose yra muzikuojančių vaikų.

„Screen“ ir „Glasgard“ audiniai – galimybė grožėtis vaizdu pro uždengtą langą

Anot pašnekovės, pastaruoju metu atnaujinta ne tik akustinių, bet ir antibakterinių ir kitų audinių, kurie importuojami iš rinkoje aukštai vertinamų gamintojų, tarp kurių – ir garsaus Vokietijos gamintojo „Glasgard AG“ bei „Benthin“ kolekcijos. Permatomi ir tamsinti, vienspalviai ir marginti įvairiais raštais audiniai, kurie pagaminti pasitelkus modernias technologijas, nedegūs, juos galima plauti net rankomis, o svarbiausia – jie padeda sukurti biure saugią, produktyviam darbui nuteikiančią malonią aplinką.

Naujoji kolekcija, kurią sudaro ypatingomis techninėmis savybėmis pasižymintys audiniai roletams, širmoms ir vertikalioms žaliuzėms, atspindi 2016 metų langų uždangalų mados tendencijas. Išskirtinio dizaino audiniai, kuriuose preciziška vokiška kokybė ir funkcionalumas puikiai dera ir su žaismingomis grafinėmis interpretacijomis, ir su natūraliomis spalvomis bei faktūra, tinka ir namams, ir biurui, ir mokyklai ar gydymo įstaigai.

Pavyzdžiui, antibakteriniai audiniai su sidabro jonais nepakeičiami patalpose, kurioms keliami itin griežti higienos reikalavimai – gydymo, sveikatinimo įstaigose – bei patalpose, kuriose didelė oro drėgmė. O naujųjų „Screen“ audinių kolekcija turėtų sudominti tuos, kuriems svarbu ne tik subtilus biuro ar namų interjeras, bet dar labiau rūpi, kaip apsiginti nuo tiesiai į langus ir kompiuterių monitorius plieskiančios saulės.

„Roletai su naujaisiais „Screen“ audiniais – tai roletai, pro kuriuos matysite vaizdą už lango. Jie praleidžia šviesą, tačiau pritemdo tiesioginius saulės spindulius. Ji jūsų neakins, šviesa neatsispindės kompiuterio monitoriuje ar televizoriaus ekrane. Net jeigu dirbsite sėdėdami priešais langą, savęs kompiuterio ekrane nematysite. Refleksijos nebus. O naujoji labai įdomaus ir unikalaus dizaino šių audinių kolekcija tikrai patenkins paties išrankiausio kliento poreikius ir taps puikia interjero detale“, – teigia specialistė.

„Domus Lumina“ atstovė pasakoja, kad dažniausiai roletai su „Screen“ audiniais naudojami biuruose, bet juos galima naudoti ir namuose. Pavyzdžiui, jeigu televizorius stovi netoli lango ir ant jo krenta saulės šviesa, pasirinkus tokį sprendimą kambarys netaps tamsesnis, o pušynu, kurį iki tol matėte pro langą, galėsite grožėtis kaip ir anksčiau.

„Nors audiniai yra tam tikro pločio, užsakovui pageidaujant mūsų įmonės specialistai tikrai galės pasiūlyti tinkamą sprendimą ir sumontuoti, tarkime, ne roletus, o širmą, pritaikytą lango dydžiui, todėl jie tiks ir tuose namuose, kurių fasadai stikliniai ar kuriuose įrengti didžiuliai langai“, – aiškina pašnekovė. 

O jei kelias pastarąsias vasaras saulė perkaitino jūsų patalpas, profesionali ir kūrybinga „Domus Lumina“ komanda siūlo rinktis specialius „Glasgard“ audinio roletus, apsaugančius nuo karščio. Pasak J. Apanavičienės, specialus šviesą atspindintis audinys gali sulaikyti iki 84 proc. infraraudonųjų spindulių, o patalpų įkaitimas sumažės net iki 90 proc.

Pašnekovės teigimu, tai labai efektyvus būdas apsisaugoti nuo saulės ir karščio: „Specialus „Glasgard“ audinys, kaip ir „Screen“, leidžia matyti vaizdą anapus lango, tačiau taip pat padeda ženkliai sumažinti išlaidas patalpų kondicionavimui bei taupyti šilumos energiją žiemą.

Dar vienas produktas – itin plačių galimybių, suderinto dizaino ir funkcijos pavyzdys, skirtas eksterjerui – lamelės. Ilgaamžės, ypatingos priežiūros nereikalaujančios jų sistemos montuojamos pastato išorėje. Jos gali būti paslankios, nepaslankios arba stumdomos.

Lamelės – daugiafunkcinis produktas, ne tik puošiantis eksterjerą, bet ir padedantis užmaskuoti neišvaizdžius kondicionavimo ir kitus įrengimus ant pastatų stogų. Lamelės gali būti įvairaus pločio, plataus spalvų spektro, netgi akustinės, jei pastatas yra arti greitkelio ar kito itin didelį garsą skleidžiančio objekto.

Automatika – maksimaliam komfortui

Sparčiai tobulėjant technologijoms, žaliuzių ir roletų jau nebūtina valdyti specialiai pritvirtintomis virvutėmis. Vis populiaresnės tampa modernios automatinės langų uždengimo sistemos. Panorus pasukti pageidaujamu kampu žaliuzes, pakelti ar nuleisti roletus ir net užfiksuoti juos norimoje padėtyje šiandien galima vienu mygtuko paspaudimu. Dauguma išmaniųjų pultelių, pastebi J. Apanavičienė, net įsimena vietas, kuriose reikia sustabdyti lango uždengimą.

„Pasirinkus automatinę žaliuzių, roletų ar kitų langų uždengimų sistemą, lango nišoje montuojama speciali elektrinė pavara-variklis. Jei neseniai atliktas remontas ir laidus slėpti po apdaila jau vėlu, galima rinktis belaidį variklį, o jei nenorite, kad erzintų standartinio variklio garsas, rekomenduojame ypač tylų „Sonnese“ variklį, kurio skleidžiamas garsas prilygsta žmogaus šnabždesiui. Jie tokie jautrūs, kad automatinę sistemą sujungus su pulteliu, galima įdiegti „Scroll“ funkciją ir roletą ar žaliuzę valdyti tiesiog sukant ratuką ant pultelio“, – aiškina pašnekovė.

Programinei įrangai nuolat tobulėjant, atsiranda vis daugiau įvairių galimybių, tad žaliuzes galima valdyti net mobiliuoju telefonu ar planšetiniu kompiuteriu, esant toli nuo biuro ar namų. Bet ir tai dar ne viskas.

Pavyzdžiui, jei vidurvasarį saulė šviečia į langus kone visą dieną, rekomenduojama sumontuoti specialius šviesos jutiklius. Jie seks saulės padėtį ir žaliuzes ar roletus nuleis tada, kai saulės spinduliai švies tiesiai į juos, o tiesioginiams spinduliams nusisukus – vėl pakels. Išmaniąsias automatizuotų įrenginių sistemas galima diegti ne tik tuomet, kai pastatas statomas, bet ir seniau pastatytuose statiniuose.

(Nuotraukose: viršuje – lamelės, apačioje – šią uždangą valdo automatika)

Svarbiausia – patenkinti kliento poreikius

J. Apanavičienė pastebi, kad dažniausiai sprendimą ar viziją, kaip įrengti biurą, pasiūlo architektas. Bet „Domus Lumina“ specialistas, apžiūrėjęs interjerą ir langą, taip pat gali pasiūlyti savininkui įvairius sprendimus, kurie patenkins jo poreikius.

„Mes galime įgyvendinti architekto viziją, bet galime, atsižvelgdami į pastato architektūrą, kliento poreikius bei jau suformuotą darbo erdvę, ir patys pasiūlyti sprendimą. Turime labai įvairių multifunkcinių produktų, todėl tikrai galėsime parinkti tai, kas geriausiai tinka“, – pabrėžia ji.

Anot pašnekovės, kaip nėra dviejų vienodų biurų, taip nėra ir vienareikšmių taisyklių ar patarimų. Todėl „Domus Lumina“ specialistai pradėdami darbą visuomet vyksta į vietą. Jie ne tik išmatuoja esamas konstrukcijas, bet pastebi ir tokius aspektus ar detales, į kurias klientas paprastai neatkreipia dėmesio, todėl atsižvelgę į užsakovo poreikius ir pageidavimus bei į konkrečią situaciją, dažnai pasiūlo netikėtą, tačiau tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, patyrę specialistai patars, kaip jį naudoti ir prižiūrėti.

(Nuotraukoje apačioje – širmos)

Pabrėžusi, kad svarbiausia yra kliento pageidavimai, svarstančius, kaip uždengti langus, kad būtų ir gražu, ir funkcionalu, J. Apanavičienė ragina visų pirma susipažinti su naujausiomis dizaino tendencijomis, sparčiai tobulėjančiais produktais ir nuolat atnaujinamomis audinių kolekcijomis. Pasak jos, pasitaiko, kad klientas mano, jog geriausiai tiks roletas, tačiau specialistai pasiūlo jam kitą – netikėtą sprendimą.

„Todėl visus kviečiu užsukti į mūsų salonus ir susipažinti su naujomis galimybėmis, o tik po to nuspręsti, ko pageidaujate, nes tai, kas prieš dvejus ar trejus metus galėjo atrodyti neįgyvendinama svajonė, šiandien jau tampa įmanoma“, – sako UAB „Domus Lumina“, kuri naudoja pažangiausias technologijas bei nuolat modernizuoja ir plečia savo gamybinę bazę, atstovė J. Apanavičienė.

Su įmonės siūlomais protingais sprendimais stilingiems langams galima susipažinti ir aplankius interneto svetainę www.domuslumina.lt

Reklama

Bendrovės iliustracijos

Statybunaujienos.lt
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-02-01 10:00
Norint geriau suprasti žmones ir jų gyvenimą skirtingais laikmečiais, nebūtina skaityti istorines knygas ar žiūrėti dokumentiką, tam gali užtekti ir lėtai pasivaikščioti miestų gatvėmis, pakelti akis ir gerai įsižiūrėti į namų fasadus. Pasak Kauno Technologijos Universiteto Statybos ir architektūros...
nuotrauka
2023-01-31 06:33
Esamos degalinės Nidoje teritorijoje planuojama teikti naujas paslaugas – įgyvendinus čia esančių pastatų rekonstrukciją numatoma įkurti savitarnos plovyklą, o padidinus prekybos patalpų tūrį – sudaryti galimybes prekybos centro veiklai.
nuotrauka
2023-01-30 13:09
Įsigyti poreikius atitinkantį būstą – nelengvas galvosūkis, kaip ir būsto remontas ar įrengimas, kuris neretai tampa ne tik nesibaigiančių konfliktų ar problemų sprendimu, bet ir daug kainuojančiomis klaidomis. Vienas iš būdų užtikrinti sklandesnį įrengimo procesą – interjero dizainerių konsultacijo...
nuotrauka
2023-01-27 05:27
Tyrimai rodo, kad atnaujinti būstą nusprendę europiečiai, didžiausią dėmesį skiria vonios kambario bei virtuvės pagerinimui, naujų interjero detalių įsigijimui bei įvairių susidėvėjusių baldų pakeitimui. Visgi, net ir minimalūs pokyčiai būste gali pareikalauti gana didelių išlaidų.
nuotrauka
2023-01-26 04:46
Tai, kokiuose namuose gyvename, mus veikia labiau nei galime įsivaizduoti. Namų interjeras ir išplanavimas daro poveikį mūsų hormonų pusiausvyrai, o pastaroji yra atsakinga už tokias psichologinės sveikatos ligas kaip depresija, gali daryti įtaką mūsų miego kokybei ir virškinimui. Tad kas namuose ve...
nuotrauka
2023-01-23 11:17
Bendrovė „Baltisches Haus“ viešam svarstymui pateikė prekybos centro „Mada“ rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus. Vienas pirmųjų Vilniaus prekybos centrų, užimantis beveik 28 000 kv. m plotą, paskutinį kartą buvo rekonstruotas prieš dešimtmetį, todėl šiuo metu analizuojama dabartinė rinkos situac...
nuotrauka
2023-01-20 09:59
Iki šiol uždara ir tik Lietuvos geležinkelių veiklai tarnaujanti ~40 hektarų teritorija Naujamiestyje atsivers miestui. Pradiniai teritorijos naujo pritaikymo vizijos kūrimo etapai – puikus metas į procesą įsitraukti ir miestiečiams. Projekto partneriai kviečia gyventojus dalyvauti apklausoje ir išs...
nuotrauka
2023-01-19 17:32
Sostinėje netrukus bus renkami geriausi Vilniaus standartus atitinkantys ugdymo įstaigų projektai. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė idėjas, pagal kurias bus projektuojamos mokyklos Perkūnkiemyje ir Pavilnyje bei vaikų darželiai Balsiuose ir Šnipiškėse. „Vilniaus vystymo kompanija“ kv...
nuotrauka
2023-01-19 11:26
Visi norime gyventi jaukiuose namuose, kuriuose jaustumėmės geriausiai, nesvarbu, ar tai nedidelis studijos tipo butas miesto centre, ar namas užmiestyje. Internete ar specializuotuose leidiniuose galima rasti nemažai interjero kūrimo idėjų, vis dėlto tai, kas gražiai atrodo nuotraukose, nebūtinai b...
nuotrauka
2023-01-19 04:49
Vyriausybė pritarė A. Goštauto ir Lukiškių gatvėse Vilniuje esančių pastatų atnaujinimo koncepcijai. Ji leis sukurti modernias darbo vietas dirbantiems viešajame sektoriuje, didinti valstybės turimo turto valdymo ir energinį efektyvumą, o kartu ir – sukurti naują miesto veidą keičiantį kvartalą. Pla...
nuotrauka
2023-01-18 09:38
Virtuvės projektavimas neretai pasirodo tikru iššūkiu, kuris reikalauja specifinių žinių, laiko, įdirbio ir finansų. Tačiau dizainerė Jūratė Sventickienė sako, kad ją susikurti galima lengvai, be specialistų pagalbos bei sekant karščiausias 2023-ųjų interjero tendencijas.
nuotrauka
2023-01-17 15:06
Nekilnojamojo turto vystytojas „Releven“ praėjusią savaitę visuomenei pristatė projektinius sprendinius naujam kvartalui šalia Vilniaus Konstitucijos prospekto, Lvivo gatvėje 59. Perspektyvioje Vilniaus vietoje ketinama kurti visapusišką traukos centrą, kuris priešingai nei iki šiol – liktų gyvybing...
nuotrauka
2023-01-13 14:08
Vilniaus miesto savivaldybė skelbia preliminarius atviro Pilaitės baseino projekto idėjos konkurso nugalėtojus. Ekspertų komisijos vertinimu, geriausią architektūrinę viziją pasiūlė UAB INBLUM ir UAB „Projektų Rengimo Biuras".
nuotrauka
2023-01-11 16:02
Pirmojo būsto apdailos paruošimas – procesas, apipintas įvairiais mitais ir baimėmis apie ilgus, daug rūpesčių keliančius darbus. Vis dėlto, kruopščiai jam pasiruošus, jis gali būti kur kas greitesnis, paprastesnis ir malonesnis nei yra manoma. Ką reikia žinoti naujakuriams ir kaip pasirengti būsto ...
nuotrauka
2023-01-05 14:22
Projekto viešinimo posėdžio, vykusio nuotoliniu būdu, metu visuomenei buvo pristatytas šalia sostinės prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ planuojamo statyti naujo pastato projektiniai pasiūlymai ir jo architektūriniai sprendiniai.
nuotrauka
2023-01-02 09:37
Pastaruoju metu vis labiau nyksta skirtis tarp namų ir biurų interjerų. Pandemijos paskatinti bent kelerius metus žmonės daug dirbo iš namų. Todėl dabar, siekiant darbuotojus sugrąžinti į biurus ir stengiantis, kad jie čia gerai jaustųsi, darbo aplinkoje atsiranda vis daugiau elementų, kurie anksčia...
nuotrauka
2023-01-02 09:29
Paskelbti nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ vykdyto uždaro kviestinio architektūrinio konkurso projektui sostinės Parodų g. 1 nugalėtojai. Komisija geriausiu pripažino projektą „Upė“, kurį naujam vidutinės klasės gyvenamųjų namų kompleksui Lazdynų mikrorajone pateikė architektų stu...
nuotrauka
2023-01-02 07:29
Pasaulio gyventojų skaičius kasdien išauga po 200 tūkstančių. Visas šis populiacijos augimas koncentruojasi miestuose. Prognozuojama, kad 2050 metais miestiečių pasaulyje bus jau dukart daugiau nei provincijos gyventojų. Tai reiškia, kad itin sparčiai didėja ir būsto mieste poreikis. Anot ekspertų, ...
nuotrauka
2022-12-29 14:03
Kuriant stilingą, jaukią ir patogią vonios kambario erdvę, itin svarbu išsirinkti tinkamas plyteles. Jos atlieka ne tik sienų ar grindų dangos funkciją, bet ir yra puikus namų dekoro elementas, suteikiantis erdvei išskirtinumo.
nuotrauka
2022-12-29 10:01
Akimirksniu besikeičiančios namų stiliaus tendencijos neleidžia atsipalaiduoti, todėl tik tuo besidomintys geba nepasimesti įvairių interjero dizaino akcentų ir elementų gausoje. Kas bus populiariausia kitąmet, pasakoja „MOKI VEŽI“ ekspertai.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras