Šviesos valdymo sprendimai šiuolaikiniame biure: suteikia jaukumo, slopina garsą bei gina nuo saulės ir kaitros
Apie naujausias tendencijas, roletų ir žaliuzių įvairovę bei jų funkcijas šiuolaikiniame moderniame biure pasakoja vienos iš mūsų šalies rinkos lyderių apsaugos nuo saulės ir langų dekoravimo priemonių gamybos srityje UAB „Domus Lumina“ atstovai.
Nyksta riba tarp biuro ir namų
Pagrindinė roletų ir žaliuzių funkcija – efektyvus šviesos srauto reguliavimas. Tačiau jos ne tik apsaugo patalpas nuo ryškių saulės spindulių, bet ir pagyvina biuro ar būsto interjerą bei apsaugo nuo smalsių praeivių žvilgsnių. Modernūs langų uždengimai lengvai pritaikomi bet kokiame interjere.
Pasirinkusieji ritinines užuolaidas – roletus, gali rinktis iš kelių šimtų audinių atspalvių, o techninės jų savybės ir unikalūs sprendimai leidžia įgyvendinti visas idėjas: nepermatomas audinys suteiks privatumo, o sistemos iš „Glasgard“ ar „Screen“ audinio netrukdys gėrėtis vaizdu anapus lango.
Mėgstantiems natūralumą „Domus Lumina“ siūlo patvarias medines žaliuzes, o vertinantiems šiuolaikišką ir modernią biuro atmosferą – plisuotas žaliuzes, kurios tinka ir nestandartiniams langams.
Paprašyta apibūdinti pastarojo meto tendencijas, UAB „Domus Lumina“ atstovė Jovita Apanavičienė sako, kad uždengimus langams reikia rinktis atsižvelgiant į biuro interjerą, savitą stiliaus pojūtį, tačiau esminis dalykas 2016 metų tendencijose – vyksta biuro ir namų artėjimas vienas prie kito: „Riba tarp biuro ir namų jau kurį laiką švelnėja, todėl negalima sakyti, kad tam tikras produktas tinka tik biurui, arba tik namams. Siekiama, kad darbo vietoje atmosfera būtų maloni, darbuotojai jaustųsi kuo patogiau ir kuo įprasčiau, nes tokioje aplinkoje ir darbas produktyvesnis“.
Akustiniai roletai slopina garsą
Modernios architektūros biurai – tai betono ir stiklo sienos, grindys, kurių nedengia kilimas, bendroje salėje dirbantys žmonės. O vienas iš pagrindinių bendrųjų erdvių trūkumų – vadinamasis foninis triukšmas bei garsai, aidintys nuo sienų.
Triukšmas – vienas didžiausių trukdžių darbo aplinkoje. Tyrimais įrodyta, kad triukšmingoje aplinkoje protinį darbą dirbantys žmonės dažniau klysta, greičiau ir labiau pavargsta, todėl mažėja jų darbo efektyvumas. Bet dėl to tikrai nereikia iš modernių biurų išsikraustyti arba vėl kloti kiliminę dangą – sumažinti foninį triukšmą ir aidą galima iš specialių techninių audinių pagamintais garsą slopinančiais uždengimais langams – akustiniais roletais, aiškina „Domus Lumina“ atstovė.
„Iš akustinių audinių pagamintos ritininės užuolaidos (roletai) slopina garsus. Tyrimai rodo, kad jie sugeria aidą, atsimušantį nuo sienos, kitus patalpose sklindančius foninius garsus, todėl ant langų sumontavus tokius roletus ženkliai pagerės protinį darbą dirbančių žmonių darbo sąlygos. Akustiniai roletai yra puikus sprendimas moderniems biurams“, – aiškina pašnekovė.
Net jei biuras suskirstytas į atskiras erdves, vienoje jo dalyje triukšmo dėl darbo pobūdžio gali būti daugiau negu kitose. Tokiu atveju didesnį triukšmą tam tikroje zonoje tenka papildomai slopinti. Akustiniai roletai tinka ir mokyklos aktų salėje ar kitose viešose patalpose, kuriose vyksta renginiai arba susirinkimai, nes įrengti tinkamoje vietoje jie slopins garsą ir neleis jam sklisti į greta esančias patalpas.
„Architektai, planuodami biurų patalpas, parinkdami jų įrengimui skirtas medžiagas, atsižvelgia į NRC indeksą (angl. triukšmo mažinimo koeficientas) pagal būsimų patalpų paskirtį. Atliekant tyrimus buvo pastebėta, jog garso reverberacijos laikas, naudojant akustinius roletus, gali būti sumažintas 30 proc., o garso sugėrimo koeficientas aw=0,45 (kuo arčiau vieneto, tuo geriau sugeriamas garsas – red. past.). Siūlome klientams aukščiausią įmanomą plonų akustinių audinių roletams – D kategoriją. Aukštesnę kategoriją galima pasiekti tik naudojant veliūro audinius arba specialias statybines medžiagas grindims, sienoms, luboms ir minkštą kiliminę dangą“, – pasakoja J. Apanavičienė.Vienos iš didžiausių langų uždengimų gamybos ir pardavimų įmonių Baltijos šalyse UAB „Domus Lumina“, kurios produkcija tiekiama į Didžiąją Britaniją, Švediją, Vokietiją, Belgiją, Prancūziją – iš viso į 14 Europos valstybių, – atstovės teigimu, akustinius roletus galima naudoti ir namuose. Tarkime, jie galėtų tapti puikiu sprendimu šeimoms, kuriose yra muzikuojančių vaikų.
„Screen“ ir „Glasgard“ audiniai – galimybė grožėtis vaizdu pro uždengtą langą
Anot pašnekovės, pastaruoju metu atnaujinta ne tik akustinių, bet ir antibakterinių ir kitų audinių, kurie importuojami iš rinkoje aukštai vertinamų gamintojų, tarp kurių – ir garsaus Vokietijos gamintojo „Glasgard AG“ bei „Benthin“ kolekcijos. Permatomi ir tamsinti, vienspalviai ir marginti įvairiais raštais audiniai, kurie pagaminti pasitelkus modernias technologijas, nedegūs, juos galima plauti net rankomis, o svarbiausia – jie padeda sukurti biure saugią, produktyviam darbui nuteikiančią malonią aplinką.
Naujoji kolekcija, kurią sudaro ypatingomis techninėmis savybėmis pasižymintys audiniai roletams, širmoms ir vertikalioms žaliuzėms, atspindi 2016 metų langų uždangalų mados tendencijas. Išskirtinio dizaino audiniai, kuriuose preciziška vokiška kokybė ir funkcionalumas puikiai dera ir su žaismingomis grafinėmis interpretacijomis, ir su natūraliomis spalvomis bei faktūra, tinka ir namams, ir biurui, ir mokyklai ar gydymo įstaigai.
Pavyzdžiui, antibakteriniai audiniai su sidabro jonais nepakeičiami patalpose, kurioms keliami itin griežti higienos reikalavimai – gydymo, sveikatinimo įstaigose – bei patalpose, kuriose didelė oro drėgmė. O naujųjų „Screen“ audinių kolekcija turėtų sudominti tuos, kuriems svarbu ne tik subtilus biuro ar namų interjeras, bet dar labiau rūpi, kaip apsiginti nuo tiesiai į langus ir kompiuterių monitorius plieskiančios saulės.
„Roletai su naujaisiais „Screen“ audiniais – tai roletai, pro kuriuos matysite vaizdą už lango. Jie praleidžia šviesą, tačiau pritemdo tiesioginius saulės spindulius. Ji jūsų neakins, šviesa neatsispindės kompiuterio monitoriuje ar televizoriaus ekrane. Net jeigu dirbsite sėdėdami priešais langą, savęs kompiuterio ekrane nematysite. Refleksijos nebus. O naujoji labai įdomaus ir unikalaus dizaino šių audinių kolekcija tikrai patenkins paties išrankiausio kliento poreikius ir taps puikia interjero detale“, – teigia specialistė.
„Domus Lumina“ atstovė pasakoja, kad dažniausiai roletai su „Screen“ audiniais naudojami biuruose, bet juos galima naudoti ir namuose. Pavyzdžiui, jeigu televizorius stovi netoli lango ir ant jo krenta saulės šviesa, pasirinkus tokį sprendimą kambarys netaps tamsesnis, o pušynu, kurį iki tol matėte pro langą, galėsite grožėtis kaip ir anksčiau.
„Nors audiniai yra tam tikro pločio, užsakovui pageidaujant mūsų įmonės specialistai tikrai galės pasiūlyti tinkamą sprendimą ir sumontuoti, tarkime, ne roletus, o širmą, pritaikytą lango dydžiui, todėl jie tiks ir tuose namuose, kurių fasadai stikliniai ar kuriuose įrengti didžiuliai langai“, – aiškina pašnekovė.
O jei kelias pastarąsias vasaras saulė perkaitino jūsų patalpas, profesionali ir kūrybinga „Domus Lumina“ komanda siūlo rinktis specialius „Glasgard“ audinio roletus, apsaugančius nuo karščio. Pasak J. Apanavičienės, specialus šviesą atspindintis audinys gali sulaikyti iki 84 proc. infraraudonųjų spindulių, o patalpų įkaitimas sumažės net iki 90 proc.Pašnekovės teigimu, tai labai efektyvus būdas apsisaugoti nuo saulės ir karščio: „Specialus „Glasgard“ audinys, kaip ir „Screen“, leidžia matyti vaizdą anapus lango, tačiau taip pat padeda ženkliai sumažinti išlaidas patalpų kondicionavimui bei taupyti šilumos energiją žiemą.
Dar vienas produktas – itin plačių galimybių, suderinto dizaino ir funkcijos pavyzdys, skirtas eksterjerui – lamelės. Ilgaamžės, ypatingos priežiūros nereikalaujančios jų sistemos montuojamos pastato išorėje. Jos gali būti paslankios, nepaslankios arba stumdomos.
Lamelės – daugiafunkcinis produktas, ne tik puošiantis eksterjerą, bet ir padedantis užmaskuoti neišvaizdžius kondicionavimo ir kitus įrengimus ant pastatų stogų. Lamelės gali būti įvairaus pločio, plataus spalvų spektro, netgi akustinės, jei pastatas yra arti greitkelio ar kito itin didelį garsą skleidžiančio objekto.
Automatika – maksimaliam komfortuiSparčiai tobulėjant technologijoms, žaliuzių ir roletų jau nebūtina valdyti specialiai pritvirtintomis virvutėmis. Vis populiaresnės tampa modernios automatinės langų uždengimo sistemos. Panorus pasukti pageidaujamu kampu žaliuzes, pakelti ar nuleisti roletus ir net užfiksuoti juos norimoje padėtyje šiandien galima vienu mygtuko paspaudimu. Dauguma išmaniųjų pultelių, pastebi J. Apanavičienė, net įsimena vietas, kuriose reikia sustabdyti lango uždengimą.
„Pasirinkus automatinę žaliuzių, roletų ar kitų langų uždengimų sistemą, lango nišoje montuojama speciali elektrinė pavara-variklis. Jei neseniai atliktas remontas ir laidus slėpti po apdaila jau vėlu, galima rinktis belaidį variklį, o jei nenorite, kad erzintų standartinio variklio garsas, rekomenduojame ypač tylų „Sonnese“ variklį, kurio skleidžiamas garsas prilygsta žmogaus šnabždesiui. Jie tokie jautrūs, kad automatinę sistemą sujungus su pulteliu, galima įdiegti „Scroll“ funkciją ir roletą ar žaliuzę valdyti tiesiog sukant ratuką ant pultelio“, – aiškina pašnekovė.
Programinei įrangai nuolat tobulėjant, atsiranda vis daugiau įvairių galimybių, tad žaliuzes galima valdyti net mobiliuoju telefonu ar planšetiniu kompiuteriu, esant toli nuo biuro ar namų. Bet ir tai dar ne viskas.
Pavyzdžiui, jei vidurvasarį saulė šviečia į langus kone visą dieną, rekomenduojama sumontuoti specialius šviesos jutiklius. Jie seks saulės padėtį ir žaliuzes ar roletus nuleis tada, kai saulės spinduliai švies tiesiai į juos, o tiesioginiams spinduliams nusisukus – vėl pakels. Išmaniąsias automatizuotų įrenginių sistemas galima diegti ne tik tuomet, kai pastatas statomas, bet ir seniau pastatytuose statiniuose.
(Nuotraukose: viršuje – lamelės, apačioje – šią uždangą valdo automatika)
Svarbiausia – patenkinti kliento poreikiusJ. Apanavičienė pastebi, kad dažniausiai sprendimą ar viziją, kaip įrengti biurą, pasiūlo architektas. Bet „Domus Lumina“ specialistas, apžiūrėjęs interjerą ir langą, taip pat gali pasiūlyti savininkui įvairius sprendimus, kurie patenkins jo poreikius.
„Mes galime įgyvendinti architekto viziją, bet galime, atsižvelgdami į pastato architektūrą, kliento poreikius bei jau suformuotą darbo erdvę, ir patys pasiūlyti sprendimą. Turime labai įvairių multifunkcinių produktų, todėl tikrai galėsime parinkti tai, kas geriausiai tinka“, – pabrėžia ji.
Anot pašnekovės, kaip nėra dviejų vienodų biurų, taip nėra ir vienareikšmių taisyklių ar patarimų. Todėl „Domus Lumina“ specialistai pradėdami darbą visuomet vyksta į vietą. Jie ne tik išmatuoja esamas konstrukcijas, bet pastebi ir tokius aspektus ar detales, į kurias klientas paprastai neatkreipia dėmesio, todėl atsižvelgę į užsakovo poreikius ir pageidavimus bei į konkrečią situaciją, dažnai pasiūlo netikėtą, tačiau tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, patyrę specialistai patars, kaip jį naudoti ir prižiūrėti.
(Nuotraukoje apačioje – širmos)
Pabrėžusi, kad svarbiausia yra kliento pageidavimai, svarstančius, kaip uždengti langus, kad būtų ir gražu, ir funkcionalu, J. Apanavičienė ragina visų pirma susipažinti su naujausiomis dizaino tendencijomis, sparčiai tobulėjančiais produktais ir nuolat atnaujinamomis audinių kolekcijomis. Pasak jos, pasitaiko, kad klientas mano, jog geriausiai tiks roletas, tačiau specialistai pasiūlo jam kitą – netikėtą sprendimą.„Todėl visus kviečiu užsukti į mūsų salonus ir susipažinti su naujomis galimybėmis, o tik po to nuspręsti, ko pageidaujate, nes tai, kas prieš dvejus ar trejus metus galėjo atrodyti neįgyvendinama svajonė, šiandien jau tampa įmanoma“, – sako UAB „Domus Lumina“, kuri naudoja pažangiausias technologijas bei nuolat modernizuoja ir plečia savo gamybinę bazę, atstovė J. Apanavičienė.
Su įmonės siūlomais protingais sprendimais stilingiems langams galima susipažinti ir aplankius interneto svetainę www.domuslumina.lt
Reklama
Bendrovės iliustracijos