2021 birželio 14 d. pirmadienis, 20:35
Reklama  |  facebook

Šviesos valdymo sprendimai šiuolaikiniame biure: suteikia jaukumo, slopina garsą bei gina nuo saulės ir kaitros

2016-02-02 17:05
Roletai arba ritininės užuolaidos bei žaliuzės, – tai ne tik interjero detalė ir universalus langų dekoravimo būdas. Tai vienas iš populiariausių sprendimų tiems, kurie vertina patogumą ir funkcionalumą bei siekia apsaugoti patalpas nuo tiesioginių saulės spindulių ir karščio.
nuotrauka
Roletai su „Screen“ audiniais praleidžia šviesą, tačiau pritemdo tiesioginius saulės spindulius. „Domus Lumina“ archyvo nuotr.


Minimos įmonės
Domus Lumina, UAB

Apie naujausias tendencijas, roletų ir žaliuzių įvairovę bei jų funkcijas šiuolaikiniame moderniame biure pasakoja vienos iš mūsų šalies rinkos lyderių apsaugos nuo saulės ir langų dekoravimo priemonių gamybos srityje UAB „Domus Lumina“ atstovai.

Nyksta riba tarp biuro ir namų 

Pagrindinė roletų ir žaliuzių funkcija – efektyvus šviesos srauto reguliavimas. Tačiau jos ne tik apsaugo patalpas nuo ryškių saulės spindulių, bet ir pagyvina biuro ar būsto interjerą bei apsaugo nuo smalsių praeivių žvilgsnių. Modernūs langų uždengimai lengvai pritaikomi bet kokiame interjere.

Pasirinkusieji ritinines užuolaidas – roletus, gali rinktis iš kelių šimtų audinių atspalvių, o techninės jų savybės ir unikalūs sprendimai leidžia įgyvendinti visas idėjas: nepermatomas audinys suteiks privatumo, o sistemos iš „Glasgard“ ar „Screen“ audinio netrukdys gėrėtis vaizdu anapus lango.

Mėgstantiems natūralumą „Domus Lumina“ siūlo patvarias medines žaliuzes, o vertinantiems šiuolaikišką ir modernią biuro atmosferą – plisuotas žaliuzes, kurios tinka ir nestandartiniams langams.

Paprašyta apibūdinti pastarojo meto tendencijas, UAB „Domus Lumina“ atstovė Jovita Apanavičienė sako, kad uždengimus langams reikia rinktis atsižvelgiant į biuro interjerą, savitą stiliaus pojūtį, tačiau esminis dalykas 2016 metų tendencijose – vyksta biuro ir namų artėjimas vienas prie kito: „Riba tarp biuro ir namų jau kurį laiką švelnėja, todėl negalima sakyti, kad tam tikras produktas tinka tik biurui, arba tik namams. Siekiama, kad darbo vietoje atmosfera būtų maloni, darbuotojai jaustųsi kuo patogiau ir kuo įprasčiau, nes tokioje aplinkoje ir darbas produktyvesnis“.

Akustiniai roletai slopina garsą 

Modernios architektūros biurai – tai betono ir stiklo sienos, grindys, kurių nedengia kilimas, bendroje salėje dirbantys žmonės. O vienas iš pagrindinių bendrųjų erdvių trūkumų – vadinamasis foninis triukšmas bei garsai, aidintys nuo sienų.

Triukšmas – vienas didžiausių trukdžių darbo aplinkoje. Tyrimais įrodyta, kad triukšmingoje aplinkoje protinį darbą dirbantys žmonės dažniau klysta, greičiau ir labiau pavargsta, todėl mažėja jų darbo efektyvumas. Bet dėl to tikrai nereikia iš modernių biurų išsikraustyti arba vėl kloti kiliminę dangą – sumažinti foninį triukšmą ir aidą galima iš specialių techninių audinių pagamintais garsą slopinančiais uždengimais langams – akustiniais roletais, aiškina „Domus Lumina“ atstovė. 

„Iš akustinių audinių pagamintos ritininės užuolaidos (roletai) slopina garsus. Tyrimai rodo, kad jie sugeria aidą, atsimušantį nuo sienos, kitus patalpose sklindančius foninius garsus, todėl ant langų sumontavus tokius roletus ženkliai pagerės protinį darbą dirbančių žmonių darbo sąlygos. Akustiniai roletai yra puikus sprendimas moderniems biurams“, – aiškina pašnekovė.

Net jei biuras suskirstytas į atskiras erdves, vienoje jo dalyje triukšmo dėl darbo pobūdžio gali būti daugiau negu kitose. Tokiu atveju didesnį triukšmą tam tikroje zonoje tenka papildomai slopinti. Akustiniai roletai tinka ir mokyklos aktų salėje ar kitose viešose patalpose, kuriose vyksta renginiai arba susirinkimai, nes įrengti tinkamoje vietoje jie slopins garsą ir neleis jam sklisti į greta esančias patalpas.

„Architektai, planuodami biurų patalpas, parinkdami jų įrengimui skirtas medžiagas, atsižvelgia į NRC indeksą (angl. triukšmo mažinimo koeficientas) pagal būsimų patalpų paskirtį. Atliekant tyrimus buvo pastebėta, jog garso reverberacijos laikas, naudojant akustinius roletus, gali būti sumažintas 30 proc., o garso sugėrimo koeficientas aw=0,45 (kuo arčiau vieneto, tuo geriau sugeriamas garsas – red. past.). Siūlome klientams aukščiausią įmanomą plonų akustinių audinių roletams – D kategoriją. Aukštesnę kategoriją galima pasiekti tik naudojant veliūro audinius arba specialias statybines medžiagas grindims, sienoms, luboms ir minkštą kiliminę dangą“, – pasakoja J. Apanavičienė.

Vienos iš didžiausių langų uždengimų gamybos ir pardavimų įmonių Baltijos šalyse UAB „Domus Lumina“, kurios produkcija tiekiama į Didžiąją Britaniją, Švediją, Vokietiją, Belgiją, Prancūziją – iš viso į 14 Europos valstybių, – atstovės teigimu, akustinius roletus galima naudoti ir namuose. Tarkime, jie galėtų tapti puikiu sprendimu šeimoms, kuriose yra muzikuojančių vaikų.

„Screen“ ir „Glasgard“ audiniai – galimybė grožėtis vaizdu pro uždengtą langą

Anot pašnekovės, pastaruoju metu atnaujinta ne tik akustinių, bet ir antibakterinių ir kitų audinių, kurie importuojami iš rinkoje aukštai vertinamų gamintojų, tarp kurių – ir garsaus Vokietijos gamintojo „Glasgard AG“ bei „Benthin“ kolekcijos. Permatomi ir tamsinti, vienspalviai ir marginti įvairiais raštais audiniai, kurie pagaminti pasitelkus modernias technologijas, nedegūs, juos galima plauti net rankomis, o svarbiausia – jie padeda sukurti biure saugią, produktyviam darbui nuteikiančią malonią aplinką.

Naujoji kolekcija, kurią sudaro ypatingomis techninėmis savybėmis pasižymintys audiniai roletams, širmoms ir vertikalioms žaliuzėms, atspindi 2016 metų langų uždangalų mados tendencijas. Išskirtinio dizaino audiniai, kuriuose preciziška vokiška kokybė ir funkcionalumas puikiai dera ir su žaismingomis grafinėmis interpretacijomis, ir su natūraliomis spalvomis bei faktūra, tinka ir namams, ir biurui, ir mokyklai ar gydymo įstaigai.

Pavyzdžiui, antibakteriniai audiniai su sidabro jonais nepakeičiami patalpose, kurioms keliami itin griežti higienos reikalavimai – gydymo, sveikatinimo įstaigose – bei patalpose, kuriose didelė oro drėgmė. O naujųjų „Screen“ audinių kolekcija turėtų sudominti tuos, kuriems svarbu ne tik subtilus biuro ar namų interjeras, bet dar labiau rūpi, kaip apsiginti nuo tiesiai į langus ir kompiuterių monitorius plieskiančios saulės.

„Roletai su naujaisiais „Screen“ audiniais – tai roletai, pro kuriuos matysite vaizdą už lango. Jie praleidžia šviesą, tačiau pritemdo tiesioginius saulės spindulius. Ji jūsų neakins, šviesa neatsispindės kompiuterio monitoriuje ar televizoriaus ekrane. Net jeigu dirbsite sėdėdami priešais langą, savęs kompiuterio ekrane nematysite. Refleksijos nebus. O naujoji labai įdomaus ir unikalaus dizaino šių audinių kolekcija tikrai patenkins paties išrankiausio kliento poreikius ir taps puikia interjero detale“, – teigia specialistė.

„Domus Lumina“ atstovė pasakoja, kad dažniausiai roletai su „Screen“ audiniais naudojami biuruose, bet juos galima naudoti ir namuose. Pavyzdžiui, jeigu televizorius stovi netoli lango ir ant jo krenta saulės šviesa, pasirinkus tokį sprendimą kambarys netaps tamsesnis, o pušynu, kurį iki tol matėte pro langą, galėsite grožėtis kaip ir anksčiau.

„Nors audiniai yra tam tikro pločio, užsakovui pageidaujant mūsų įmonės specialistai tikrai galės pasiūlyti tinkamą sprendimą ir sumontuoti, tarkime, ne roletus, o širmą, pritaikytą lango dydžiui, todėl jie tiks ir tuose namuose, kurių fasadai stikliniai ar kuriuose įrengti didžiuliai langai“, – aiškina pašnekovė. 

O jei kelias pastarąsias vasaras saulė perkaitino jūsų patalpas, profesionali ir kūrybinga „Domus Lumina“ komanda siūlo rinktis specialius „Glasgard“ audinio roletus, apsaugančius nuo karščio. Pasak J. Apanavičienės, specialus šviesą atspindintis audinys gali sulaikyti iki 84 proc. infraraudonųjų spindulių, o patalpų įkaitimas sumažės net iki 90 proc.

Pašnekovės teigimu, tai labai efektyvus būdas apsisaugoti nuo saulės ir karščio: „Specialus „Glasgard“ audinys, kaip ir „Screen“, leidžia matyti vaizdą anapus lango, tačiau taip pat padeda ženkliai sumažinti išlaidas patalpų kondicionavimui bei taupyti šilumos energiją žiemą.

Dar vienas produktas – itin plačių galimybių, suderinto dizaino ir funkcijos pavyzdys, skirtas eksterjerui – lamelės. Ilgaamžės, ypatingos priežiūros nereikalaujančios jų sistemos montuojamos pastato išorėje. Jos gali būti paslankios, nepaslankios arba stumdomos.

Lamelės – daugiafunkcinis produktas, ne tik puošiantis eksterjerą, bet ir padedantis užmaskuoti neišvaizdžius kondicionavimo ir kitus įrengimus ant pastatų stogų. Lamelės gali būti įvairaus pločio, plataus spalvų spektro, netgi akustinės, jei pastatas yra arti greitkelio ar kito itin didelį garsą skleidžiančio objekto.

Automatika – maksimaliam komfortui

Sparčiai tobulėjant technologijoms, žaliuzių ir roletų jau nebūtina valdyti specialiai pritvirtintomis virvutėmis. Vis populiaresnės tampa modernios automatinės langų uždengimo sistemos. Panorus pasukti pageidaujamu kampu žaliuzes, pakelti ar nuleisti roletus ir net užfiksuoti juos norimoje padėtyje šiandien galima vienu mygtuko paspaudimu. Dauguma išmaniųjų pultelių, pastebi J. Apanavičienė, net įsimena vietas, kuriose reikia sustabdyti lango uždengimą.

„Pasirinkus automatinę žaliuzių, roletų ar kitų langų uždengimų sistemą, lango nišoje montuojama speciali elektrinė pavara-variklis. Jei neseniai atliktas remontas ir laidus slėpti po apdaila jau vėlu, galima rinktis belaidį variklį, o jei nenorite, kad erzintų standartinio variklio garsas, rekomenduojame ypač tylų „Sonnese“ variklį, kurio skleidžiamas garsas prilygsta žmogaus šnabždesiui. Jie tokie jautrūs, kad automatinę sistemą sujungus su pulteliu, galima įdiegti „Scroll“ funkciją ir roletą ar žaliuzę valdyti tiesiog sukant ratuką ant pultelio“, – aiškina pašnekovė.

Programinei įrangai nuolat tobulėjant, atsiranda vis daugiau įvairių galimybių, tad žaliuzes galima valdyti net mobiliuoju telefonu ar planšetiniu kompiuteriu, esant toli nuo biuro ar namų. Bet ir tai dar ne viskas.

Pavyzdžiui, jei vidurvasarį saulė šviečia į langus kone visą dieną, rekomenduojama sumontuoti specialius šviesos jutiklius. Jie seks saulės padėtį ir žaliuzes ar roletus nuleis tada, kai saulės spinduliai švies tiesiai į juos, o tiesioginiams spinduliams nusisukus – vėl pakels. Išmaniąsias automatizuotų įrenginių sistemas galima diegti ne tik tuomet, kai pastatas statomas, bet ir seniau pastatytuose statiniuose.

(Nuotraukose: viršuje – lamelės, apačioje – šią uždangą valdo automatika)

Svarbiausia – patenkinti kliento poreikius

J. Apanavičienė pastebi, kad dažniausiai sprendimą ar viziją, kaip įrengti biurą, pasiūlo architektas. Bet „Domus Lumina“ specialistas, apžiūrėjęs interjerą ir langą, taip pat gali pasiūlyti savininkui įvairius sprendimus, kurie patenkins jo poreikius.

„Mes galime įgyvendinti architekto viziją, bet galime, atsižvelgdami į pastato architektūrą, kliento poreikius bei jau suformuotą darbo erdvę, ir patys pasiūlyti sprendimą. Turime labai įvairių multifunkcinių produktų, todėl tikrai galėsime parinkti tai, kas geriausiai tinka“, – pabrėžia ji.

Anot pašnekovės, kaip nėra dviejų vienodų biurų, taip nėra ir vienareikšmių taisyklių ar patarimų. Todėl „Domus Lumina“ specialistai pradėdami darbą visuomet vyksta į vietą. Jie ne tik išmatuoja esamas konstrukcijas, bet pastebi ir tokius aspektus ar detales, į kurias klientas paprastai neatkreipia dėmesio, todėl atsižvelgę į užsakovo poreikius ir pageidavimus bei į konkrečią situaciją, dažnai pasiūlo netikėtą, tačiau tinkamiausią sprendimą. Sumontavę pasirinktą produktą, patyrę specialistai patars, kaip jį naudoti ir prižiūrėti.

(Nuotraukoje apačioje – širmos)

Pabrėžusi, kad svarbiausia yra kliento pageidavimai, svarstančius, kaip uždengti langus, kad būtų ir gražu, ir funkcionalu, J. Apanavičienė ragina visų pirma susipažinti su naujausiomis dizaino tendencijomis, sparčiai tobulėjančiais produktais ir nuolat atnaujinamomis audinių kolekcijomis. Pasak jos, pasitaiko, kad klientas mano, jog geriausiai tiks roletas, tačiau specialistai pasiūlo jam kitą – netikėtą sprendimą.

„Todėl visus kviečiu užsukti į mūsų salonus ir susipažinti su naujomis galimybėmis, o tik po to nuspręsti, ko pageidaujate, nes tai, kas prieš dvejus ar trejus metus galėjo atrodyti neįgyvendinama svajonė, šiandien jau tampa įmanoma“, – sako UAB „Domus Lumina“, kuri naudoja pažangiausias technologijas bei nuolat modernizuoja ir plečia savo gamybinę bazę, atstovė J. Apanavičienė.

Su įmonės siūlomais protingais sprendimais stilingiems langams galima susipažinti ir aplankius interneto svetainę www.domuslumina.lt

Reklama

Bendrovės iliustracijos

Statybunaujienos.lt
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2021-06-07 17:19
„Lietuvos geležinkeliai" (LTG) kartu su Vilniaus miesto savivaldybe praneša, kad žengtas dar vienas svarbus žingsnis Vilniaus stoties rajono atgimimo link – 2021 m. kovo mėnesį paskelbtame tarptautiniame architektūros konkurse gauti net 33 pasiūlymai.
nuotrauka
2021-06-03 14:51
Verslo klasės lėktuvas „Bombardier CRJ200“, „nutūpęs“ biurų komplekso viduje. Tokią unikalią architektūrinę idėją įgyvendino nekilnojamojo turto valdymo bendrovė „VA Reals“ kartu su architektų komanda iš „2 Bricks Architects“. Jie tapo pirmieji pasaulyje, integravę orlaivį į kubo formos pastato kons...
nuotrauka
2021-04-30 11:22
Balandžio 22 d. tarptautiniame Europos fasadų konkurse „Baumit Life Challenge“ absoliučiu nugalėtoju išrinktas MO muziejus. Vilniuje įkurtas modernaus meno muziejus nurungė beveik 400 konkurentų iš 26 Europos šalių.
nuotrauka
2021-04-29 17:03
Vilniaus miesto savivaldybė pritarė dviejų naujų vaikų darželių Pilaitėje projektiniams pasiūlymams. Pagal savivaldybės užsakymą, vienas jų suprojektuotas Pajautos g. 7, kitas – Tolminkiemio g. 11A. Iš viso abiejuose darželiuose galės būti ugdoma apie 650 vaikų. Po praėjusį spalį įvykusio viešo pris...
nuotrauka
2021-04-29 13:30
Artėjant vasarai, norisi daugiau laiko praleisti gryname ore. Be didelių pastangų savo terasą, balkoną ar namų kiemą galima paversti patogia ir jaukia erdve, kurioje mėgausitės kavos pertraukėlėmis, susitikimais su artimaisiais ar mėgstama knyga.
nuotrauka
2021-04-29 11:21
Vilniaus Konstitucijos pr. intensyviai statomas pasaulinio garso architekto Danielio Libeskindo suprojektuotas pastatas suteiks naują veidą šalies biurų rinkai. Planuojama, kad 2023 m. vasarą iškils išskirtinis, 20 aukštų verslo centras ARTERY.
nuotrauka
2021-04-20 10:02
Gyvenamųjų namų su komercinėmis patalpomis projektas vietoj užmiesčio tipo prekybos centro – 1,14 ha teritorijos tarp Šeimyniškių, Raitininkų ir Sporto gatvės plėtros planai vis tikslesni ir vis artimesni tam, ko vyriausiasis Vilniaus architektas Mindaugas Pakalnis linkėtų centrinei miesto daliai. T...
nuotrauka
2021-04-15 12:11
Beveik trečdalis (31 proc.) lietuvių mano galintys būstą įsirengti patys, ir tik kiek daugiau nei dešimtadalis (13 proc.) planuoja kreiptis į interjero dizainerius. 26 proc. naujakurių teigia atsisakantys profesionalių interjero konsultacijų, nes jos jiems per brangios.
nuotrauka
2021-04-08 10:41
Sakoma, kad atnaujinti vonios kambario interjerą žmonės ryžtasi gana retai – maždaug kas dešimt metų, todėl įsirenginėjant svajonių ramybės oazę būtina atsižvelgti ne tik į vyraujančias tendencijas, bet ir tinkamai įvertinti kokybinį technikos svertą.
nuotrauka
2021-04-08 09:31
Vilniuje, šalia Lukiškių aikštės esanti Kražių arba dar kitaip vadinama Montvilos kolonija – vienas pirmųjų Vilniaus mikrorajonų. Šis nedidelis gyvenamųjų namų kvartalas 1911–1913 metais pastatytas bankininko, filantropo, žymaus visuomenės veikėjo Juozapo Montvilos užsakymu.
nuotrauka
2021-03-31 14:33
Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė miesto autobusų stoties su požemine automobilių stovėjimo aikštele projekto įgyvendinimui.
nuotrauka
2021-03-31 14:16
Vilniaus miesto taryba šiandien, kovo 31 d., priėmė svarstymui komitetuose siūlymą papildyti ir patikslinti sąrašą objektų, kurių architektūrinėms idėjoms įvertinti privaloma skelbti projektų konkursus.
nuotrauka
2021-03-31 13:43
Sapiegų parko atnaujinimo planai atidedami – vienintelį architektūriniam parko ir jo prieigų tvarkybos konkursui pateiktą darbą konkurso įgyvendintojo, „Vilniaus vystymo kompanijos", viešųjų pirkimų komisija šiandien, kovo 31 d., atmetė dėl pasiūlytos kainos – ji (447 700,00 Eur) viršija projektui s...
nuotrauka
2021-03-31 13:28
Kaip atlikti būsto apdailą, kad erdvė būtų lanksti pokyčiams, darbui skirtą vietą nesudėtinga perkelti ir susikurtumėme patogią aplinką gyventi? Klausimai, į kuriuos dažnai atsakymo ieško naujakuriai.
nuotrauka
2021-03-30 10:59
1250 SEB grupės paslaugų centro („SEB Global Services“) darbuotojų kraustosi į naują biurų pastatą NOVA. Tai Suomijos nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Technopolis“ pastatytas 9 aukštų A+ energinio efektyvumo klasės biurų pastatas, suprojektuotas ir pastatytas pagal LEED aukso naujos statybos r...
nuotrauka
2021-03-25 10:46
Vonios kambaryje prasideda mūsų rytiniai ritualai, o vakare – pasiruošimas poilsio metui. Todėl norint įsirengti šią asmeninę erdvę ne tik jaukiai, bet ir patogiai, verta atkreipti dėmesį į dažniausiai kylančias vonios kambario dilemas.
nuotrauka
2021-03-24 11:29
Šeimos pagausėjimą planuojančios poros neretai ieško nuosavo, lūkesčius atitinkančio būsto, kuriame būtų erdvės ir vaiko kambariui. Interjero dizainerė Paulina Biežytė ir šeimos finansų ekspertė Giedrė Štuopė dalijasi patarimais, apie ką reikėtų pagalvoti įrengiant vaiko kambarį bei kaip elgtis, kad...
nuotrauka
2021-03-23 08:23
Kranto alėjos prieigose Kaune iki šiol besidriekiantį žvyrkelį pakeisianti tvarkinga gatvelė nepalieka abejingų. Į šančiškių pastabas ir pageidavimus įsiklausę projektuotojai kauniečiams pristatys planą, kaip turėtų būti atnaujinta vaizdinga erdvė Nemuno krantinėje. Atnaujinti projektiniai sprendini...
nuotrauka
2021-03-17 10:09
Sausį su Vilniaus miesto savivaldybės administracija sutartį dėl sostinės ledo arenos architektūrinio projektavimo pasirašiusios UAB „Projektų rengimo centras“ ir UAB „Tiksli forma“ pristatė pirmuosius pastato planus ir vizualizacijas. Vilniaus miesto savivaldybė kviečia visuomenę susipažinti su pir...
nuotrauka
2021-03-15 10:51
Stasio Eidrigevičiaus menų centras (SEMC) lankytojus pakvies jau 2023 metais. Šis projektas išsiskiria estetika ir modernumu, o saikingumas – išskirtinis jo bruožas. Apie architektūrinę SEMC idėją, pastato ypatybes ir išskirtinius architektūrinius sprendimus pasakoja vienas projekto autorių – archit...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras

nuotrauka

Požeminis vanduo ir geoterminė energija – tvarumo ir naudos garantija

Gręžiniai, skirti požeminio vandens gavybai ar geoterminei energijai išgauti, yra svarbūs įrenginiai. Netinkamai naudojami žemės gelmių turtai gali brangiai kainuoti sveikatai ir biudžetui.