2024 liepos 25 d. ketvirtadienis, 11:54
Reklama  |  facebook

Termostatas. Prietaisas, kuris padės sumažinti sąskaitas už šildymą: svarbu tinkamai parinkti jo įrengimo vietą

2023-12-12 12:30
Jei norime, kad mūsų namų temperatūra išliktų daugiau ar mažiau pastovi, turime nuolat įjungti ir išjungti šildymo prietaisus arba pasikliauti išmaniaisiais prietaisais, vadinamais termostatais, kurie atliks šį darbą už mus. Tam, kad pastarieji optimaliai šildytų ar vėsintų būstą, jie turi būti įrengti ne ant lauko sienų, toliau nuo radiatorių bei pakankamai nutolę nuo lubų, grindų ar langų, kad termostatuose esantys davikliai nebūtų veikiami pašalinių veiksnių.
nuotrauka
Baltas, skaitmeninis JUNG HOME termostatas. JUNG nuotr.


Minimos įmonės
JUNG Vilnius, UAB
Interjero dizainerės Agnės Stanikūnaitės-Pocienės teigimu, namuose termostatai turėtų būti derinami prie kitų elektros instaliacijos prietaisų taip pat sienų, baldų apdailos, o esant galimybei būti perkelti ten, kur yra mažiau šviesos jungiklių ar kištukinių lizdų, kad interjero dizainas nebūtų perkrautas.

Pasak jos, jeigu statomas ir įrengiamas naujas būstas, projektuojant gana nesunku iš anksto numatyti tinkamas vietas visiems elektros instaliacijos prietaisams: šviesos jungikliams, kištukiniams lizdams ar termostatui.

„Pastarojo vietą tuomet galime nusimatyti kur norime: svarbu, kad ji būtų patogi savininkui, o prietaisas efektyviai veiktų. Ir tikrai nebūtina jo įrenginėti šalia jungiklių, kaip dažnai to prašo užsakovai, nes termostatas ir dar keli jungikliai ar kištukai gali labai stipriai vizualiai apkrauti sieną“, – aiškina dizainerė.

Termostatas geriau atrodo ne prietaisų grupėje

Jos teigimu, dažniausiai problemų kyla, kuomet įsigyjamas būstas su daline apdaila, o statytojas jau iš anksto būna įrengęs konkrečias elektros instaliacijos vietas, kurių iš anksto nederino nei su interjero dizaineriu, nei su savininku.

JUNG VILNIUS„Tuomet, jei savininkas ryžtasi papildomiems darbams, visada rekomenduoju kompoziciškai termostatus perkelti ant kitos sienos, nes dažniausiai tiek termostatas, tiek jungikliai yra projektuojami vienoje vietoje, visiškai nepagalvojant, kad dizaino prasme, toks „prietaisų blokas“ labai apkrauna sieną, pablogina bendrą vaizdą“, – sako A.Stanikūnaitė-Pocienė.

Anot dizainerės, jei nėra galimybių pakeisti prietaisų išdėstymo, tuomet galima eksperimentuoti su jų spalvomis.

Pavyzdžiui, JUNG mechaniniai termostatai gali turėti net keliasdešimt įvairių atspalvių ir keliolika dizaino formų, visiškai suderinamų su tos pačios serijos šviesos jungikliais ir kištukiniais lizdais.

„Tarkime, norint, kad termostato vizualiai nesimatytų, labai gera vieta jam yra ant baldų, kur jis puikiai gali būti priderintas prie faneruotės ir praktiškai susilieja su medžio furnitūra. Jeigu tai išmanusis JUNG termostatas su ekranu, o pastarasis gali būti tik juodos arba baltos spalvos, tuomet siekiant išgauti kuo dailesnę kompoziciją galima žaisti su dizainu, sienų ir baldų apdaila, prie jų derinant paauksuotą, chromuotą ar šlifuoto metalo spalvos termostato rėmelį“, – sako pašnekovė.

Dizainerės teigimu, svarbiausia yra laikytis pagrindinės taisyklės: vienoje grupėje elektros instaliacijos prietaisai turi būti kuo vienodesni – tiek savo spalva, tiek dizainu.

Termostatas veiks efektyviau nesant pašalinių veiksnių

Jungiklių ir protingų namų sistemų centro „JUNG Vilnius“ atstovo Artūro Kriukovo, cituojamo pranešime, teigimu, siekiant, kad oro temperatūrą būste užtikrinantys termostatai ne tik atrodytų estetiškai patraukliai, bet ir atliktų svarbiausią savo funkciją – tolygiai šildytų ar vėsintų, juos būtina įrengti tinkamoje vietoje.

JUNG VILNIUS„Yra kelios pagrindinės termostatų įrengimo gairės. Visų pirma šis prietaisas turi būti montuojamas tokiame aukštyje, kuriame būsto šeimininkas praleidžia daugiausia laiko – tai yra jo tikrai nereikėtų įrenginėti apačioje, prie grindų ar palubėje. Praktika rodo, kad optimalus termostato montavimo aukštis yra intervale nuo 90 iki 150 cm, skaičiuojant nuo grindų paviršiaus. Termostato taip pat nerekomenduojama montuoti ant būsto lauko sienos, šalia radiatorių, langų ar labiausiai saulėtoje kambario vietoje, nes visi minėti išoriniai veiksniai gali lemti netikslius prietaiso rodmenis. Dėl šių pašalinių veiksnių termostatas galėtų ir perkaitinti, ir per mažai sušildyti ar atvėsinti patalpą, kas lemtų energijos švaistymą bei dėl padidėjusių energijos sąnaudų galimai augintų sąskaitas“, – sako A.Kriukovas.

Eksperto teigimu, šios rekomendacijos yra labiau pritaikomas projektuojant naują būstą. Tuo tarpu nesant galimybių ar nenorint keisti jau įrengtos elektros instaliacijos, į pagalbą gali ateiti inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME, kurioje kištukiniai lizdai, jungikliai ir termostatas yra sujungiami į vieną sistemą naudojant saugų „Bluetooth Mesh“ ryšį.

„Tokiu atveju, jeigu turime būstą, kur termostatui jau yra numatyta ne pati tinkamiausia vieta, tuomet įsirengus JUNG HOME sistemą, termostato davikliai yra sumontuojami ten, kur reikia, o duomenis bei komandas termostatui nusiunčia Bluetooth ryšiu. Šiuo atveju nebereikia ardyti sienų bei iš naujo kloti laidų. Be to, ši inovatyvi sistema leidžia valdyti kambario temperatūrą̨ balso komandomis, programėle telefone, į ją gali būti įtraukiami ir įvairūs šildymo scenarijai“, – aiškina A. Kriukovas.

Pasak jo, išmanieji temperatūros reguliatoriai su jutikliniu ekranu padeda užtikrinti ne tik gerą savijautą, bet ir taupyti energiją – laikmačio pagalba galima nustatyti, jog norima temperatūra patalpoje būtų pasiekta reikiamu laiku.

„Elektroniniu termostatu galima nustatyti šildymo temperatūrą atskirose patalpose bei pageidaujamos temperatūros laiko intervalus. Pavyzdžiui, automatiškai sumažinti temperatūrą dienos metu, kai nieko nėra namuose, arba nakties metu miegamajame. Laikmatis taip pat leidžia programuoti sistemos veikimą per dieną, savaitę, mėnesį. Tai ypač aktualu turint kelis būstus, kuomet užmiesčio sodyboje visą savaitę šildymas gali būti taupiame režime, tuo tarpu vykstant į ją savaitgalį, per programėlę, nustatomas komfortiškas šilumos režimas ir per kelias valandas būstas įšyla“, – sako „JUNG Vilnius“ atstovas.  

„JUNG Vilnius“ nuotr.

Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-07-24 09:47
Daiktų perteklius namuose neišvengiamai kuria netvarką, kuri blaško tiek vaikų, tiek tėvų dėmesį. Todėl psichologai su interjero dizaineriais siūlo skirtingų, tačiau to paties tikslo siekiančių būdų tvarkai ir gerai nuotaikai palaikyti.
nuotrauka
2024-07-23 15:54
LR Vyriausybės kanceliarija ir Latvijos investicijų ir plėtros agentūra paskelbė 3 geriausius Baltijos paviljono tarptautinėje parodoje „Expo 2025 Osaka“ dizaino idėjos projektus. Pirmoji vieta skirta interaktyviai instaliacijai „Mes esame viena“ (We are One), akcentuojančiai gamtos, žmonių ir tech...
nuotrauka
2024-07-19 13:49
Abipus sostinės Konstitucijos prospekto išsidėstę aukštybiniai pastatai sudaro vadinamąją „Architektūrinę kalvą" – tai vienas iš skiriamųjų šiuolaikinio Vilniaus bruožų. Tam, kad ši centrinė miesto teritorija vystytųsi darniai, buvo atnaujintos jos formavimo gairės.
nuotrauka
2024-07-16 12:35
Daugiausiai šalyje investuojančios nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Darnu Group“ inicijuotų trijų architektūros konkursų, skirtų pirmiesiems dviem naujojo rajono „Launagiai“ Vilniaus pietinėje dalyje etapams, laimėtojai jau aiškūs: pirmosios vietos skirtos architektų studijoms „Aketuri archite...
nuotrauka
2024-07-16 07:23
Tvarumo tema šiuolaikinėje visuomenėje įgauna vis didesnę reikšmę. Pastebima, kad dėmesys aplinkosaugai vis dažniau skiriamas įsirenginėjant būstą: gyventojai ieško interjero sprendimų, kurie galėtų sumažinti poveikį aplinkai, todėl populiarėja produktai, pagaminti iš biologinės kilmės atliekų ir pe...
nuotrauka
2024-07-15 09:41
Pastatai bei juos supanti aplinka turi didelę įtaką žmogaus veiksmams. Tyrimai rodo, kad prie estetiškai patrauklių pastatų esame labiau linkę padėti vieni kitiems, o pro nuobodžius pastatus net nenorime eiti – trečdalis „Darnu Group“ inicijuotame tyrime apklaustų Lietuvos didmiesčių gyventojų teigi...
nuotrauka
2024-07-11 09:22
Baigti Panevėžio autobusų stoties statybų rangos darbai. Šiuo metu tvarkoma aplinka, gaminami baldai, pagal sutartį iki spalio mėnesio turi būti baigti sutvarkyti statybos užbaigimo dokumentai. Su kelis dešimtmečius lauktu nauju statiniu panevėžiečiams ir miesto svečiams sudaryta galimybė susipažint...
nuotrauka
2024-07-10 11:01
Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo galimybę detaliau susipažinti su būsimąja arena, užduoti rūpimus klausimus, pateikti savo pasiūlymus bei išsakyti pastebėjimus.
nuotrauka
2024-07-08 15:46
NT plėtros bendrovė „Homa Group“ buvusio Panevėžio mėsos kombinato teritorijoje Smėlynės g. 85 ketvirtadienį oficialiai pradės beveik 9000 kv. m ploto prekybos parko „TOWER" statybas. Kompanija jau yra susitarusi dėl didesnės dalies ploto nuomos, o 14 mln. Eur vertės projektą planuojama atidaryti ki...
nuotrauka
2024-07-03 13:29
Lietuvoje vystomi verslo centrų projektai vis dažniau pritraukia ne tik vietinius, bet ir žymius užsienio architektus. Vieni naujausių pavyzdžių – Vilniaus veidą gerokai pakeitęs Danielio Libeskindo suprojektuotas verslo centras „Artery“ ir šalia jo Konstitucijos pr. 14A kylantis investicijų valdymo...
nuotrauka
2024-07-02 07:56
Terminas „tvarumas“, ekologų imtas naudoti praėjusio amžiaus 7-ojo dešimtmečio pradžioje, anglų kalboje reiškia maždaug „gebėjimą palaikyti, paremti, patvirtinti“ arba „pastatyta, kad išliktų“. Terminas išpopuliarėjo, imtas plačiai naudotis įvairiausiose gyvenimo srityse – nuo gyvenimo būdo, politik...
nuotrauka
2024-06-28 14:11
Išlaikyti vėsą namuose pačiame vasaros įkarštyje gali būti tikras iššūkis. Čia gali padėti išmanesnių namų sistema JUNG HOME. Vienas iš šios sistemos produktų yra specialus valdiklis, kuris gali automatiškai kontroliuoti ne tik žaliuzes, bet ir užuolaidas, roletus nuo saulės bei markizes. Tai inovat...
nuotrauka
2024-06-27 10:18
Vilniaus Jeruzalės rajone esantis sklypas ties Braškių ir Maumedžių gatvių sankryža taps naujo vaikų darželio erdve – skelbiamas atviras jo architektūrinio projekto konkursas.
nuotrauka
2024-06-25 12:02
Niujorke atidengtas 10 Europos šalių ir JAV menininkų viešojo meno kūrinys – freska „Kolektyvinės ateities sodas“. Tarp freską kūrusių menininkų – ir Niujorke gyvenantis lietuvių tapytojas Julius Ludavičius. Ši 25 metrų ilgio freska nutapyta ant viešbučio „The Standard“ sodo išorinės sienos Manhatan...
nuotrauka
2024-06-24 08:44
Įrenginėjant vonios kambarį, svarbu atsižvelgti ne tik į patogumą ir baldų kokybę, bet ir išsaugoti erdvės bei švaros pojūtį. Interjero dizainerė papasakojo, kaip viską suderinti net ir nedidelės kvadratūros vonios kambaryje ir atskleidė, koks sprendimas visada pasiteisina apjungiant estetiką bei fu...
nuotrauka
2024-06-20 15:17
Tvarkingas vonios kambarys leidžia dieną pradėti ir ją pabaigti be papildomo streso. Tačiau dažnai dėl netinkamo baldų išdėstymo šios erdvės potencialas lieka neišnaudotas. Interjero dizainerė sako, kad, protingai suplanavus erdvę, net ir mažiausiame vonios kambaryje galima palaikyti tvarką. Geriaus...
nuotrauka
2024-06-19 11:05
Paėjusią savaitę ambasadoje Vilniuje įteikti Suomijos valstybiniai apdovanojimai nusipelniusiems lietuviams. Suomijos Liūto ordino riterio kryžiumi apdovanotas architektas, LAS Tarybos narys, prof. Gintaras Čaikauskas.
nuotrauka
2024-06-19 10:23
Dažnas įsivaizduoja, kaip turėtų atrodyti svajonių namas, o tie, kuriems pritrūksta idėjų ar įkvėpimo, pagalbos gali kreiptis į dirbtinį intelektą. Anot dirbtinio intelekto programos „ChatGPT", lietuviai nori gyventi miškingoje vietovėje prie vandens telkinio, mediniame name su atviru išplanavimu, t...
nuotrauka
2024-06-14 12:18
Paskelbti prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ kviestinio architektūrinio projekto konkurso nugalėtojai, žadantys dideles šalia prekybos centro esančios teritorijos transformacijas. Konkursui savo projektus pateikė penki architektų biurai iš Lietuvos bei užsienio šalių, o geriausiais išrinkti ...
nuotrauka
2024-06-14 10:40
Turto bankas baigė derybas ir pasirašė projektavimo sutartį su „Studija Archispektras“, laimėjusia tarptautinį A. Goštauto kvartalo architektūrinį-urbanistinį konkursą. Projektas „Demokratijos uostas“ apima senų kvartalo pastatų atnaujinimą, naują statybą ir aplinkos sutvarkymą. Sutarties vertė siek...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras