2025 m. liepos 9 d. trečiadienis, 12:22:52
Reklama  |  facebook

Termostatas. Prietaisas, kuris padės sumažinti sąskaitas už šildymą: svarbu tinkamai parinkti jo įrengimo vietą

2023-12-12 12:30
Jei norime, kad mūsų namų temperatūra išliktų daugiau ar mažiau pastovi, turime nuolat įjungti ir išjungti šildymo prietaisus arba pasikliauti išmaniaisiais prietaisais, vadinamais termostatais, kurie atliks šį darbą už mus. Tam, kad pastarieji optimaliai šildytų ar vėsintų būstą, jie turi būti įrengti ne ant lauko sienų, toliau nuo radiatorių bei pakankamai nutolę nuo lubų, grindų ar langų, kad termostatuose esantys davikliai nebūtų veikiami pašalinių veiksnių.
nuotrauka
Baltas, skaitmeninis JUNG HOME termostatas. JUNG nuotr.


Minimos įmonės
JUNG Vilnius, UAB
Interjero dizainerės Agnės Stanikūnaitės-Pocienės teigimu, namuose termostatai turėtų būti derinami prie kitų elektros instaliacijos prietaisų taip pat sienų, baldų apdailos, o esant galimybei būti perkelti ten, kur yra mažiau šviesos jungiklių ar kištukinių lizdų, kad interjero dizainas nebūtų perkrautas.

Pasak jos, jeigu statomas ir įrengiamas naujas būstas, projektuojant gana nesunku iš anksto numatyti tinkamas vietas visiems elektros instaliacijos prietaisams: šviesos jungikliams, kištukiniams lizdams ar termostatui.

„Pastarojo vietą tuomet galime nusimatyti kur norime: svarbu, kad ji būtų patogi savininkui, o prietaisas efektyviai veiktų. Ir tikrai nebūtina jo įrenginėti šalia jungiklių, kaip dažnai to prašo užsakovai, nes termostatas ir dar keli jungikliai ar kištukai gali labai stipriai vizualiai apkrauti sieną“, – aiškina dizainerė.

Termostatas geriau atrodo ne prietaisų grupėje

Jos teigimu, dažniausiai problemų kyla, kuomet įsigyjamas būstas su daline apdaila, o statytojas jau iš anksto būna įrengęs konkrečias elektros instaliacijos vietas, kurių iš anksto nederino nei su interjero dizaineriu, nei su savininku.

JUNG VILNIUS„Tuomet, jei savininkas ryžtasi papildomiems darbams, visada rekomenduoju kompoziciškai termostatus perkelti ant kitos sienos, nes dažniausiai tiek termostatas, tiek jungikliai yra projektuojami vienoje vietoje, visiškai nepagalvojant, kad dizaino prasme, toks „prietaisų blokas“ labai apkrauna sieną, pablogina bendrą vaizdą“, – sako A.Stanikūnaitė-Pocienė.

Anot dizainerės, jei nėra galimybių pakeisti prietaisų išdėstymo, tuomet galima eksperimentuoti su jų spalvomis.

Pavyzdžiui, JUNG mechaniniai termostatai gali turėti net keliasdešimt įvairių atspalvių ir keliolika dizaino formų, visiškai suderinamų su tos pačios serijos šviesos jungikliais ir kištukiniais lizdais.

„Tarkime, norint, kad termostato vizualiai nesimatytų, labai gera vieta jam yra ant baldų, kur jis puikiai gali būti priderintas prie faneruotės ir praktiškai susilieja su medžio furnitūra. Jeigu tai išmanusis JUNG termostatas su ekranu, o pastarasis gali būti tik juodos arba baltos spalvos, tuomet siekiant išgauti kuo dailesnę kompoziciją galima žaisti su dizainu, sienų ir baldų apdaila, prie jų derinant paauksuotą, chromuotą ar šlifuoto metalo spalvos termostato rėmelį“, – sako pašnekovė.

Dizainerės teigimu, svarbiausia yra laikytis pagrindinės taisyklės: vienoje grupėje elektros instaliacijos prietaisai turi būti kuo vienodesni – tiek savo spalva, tiek dizainu.

Termostatas veiks efektyviau nesant pašalinių veiksnių

Jungiklių ir protingų namų sistemų centro „JUNG Vilnius“ atstovo Artūro Kriukovo, cituojamo pranešime, teigimu, siekiant, kad oro temperatūrą būste užtikrinantys termostatai ne tik atrodytų estetiškai patraukliai, bet ir atliktų svarbiausią savo funkciją – tolygiai šildytų ar vėsintų, juos būtina įrengti tinkamoje vietoje.

JUNG VILNIUS„Yra kelios pagrindinės termostatų įrengimo gairės. Visų pirma šis prietaisas turi būti montuojamas tokiame aukštyje, kuriame būsto šeimininkas praleidžia daugiausia laiko – tai yra jo tikrai nereikėtų įrenginėti apačioje, prie grindų ar palubėje. Praktika rodo, kad optimalus termostato montavimo aukštis yra intervale nuo 90 iki 150 cm, skaičiuojant nuo grindų paviršiaus. Termostato taip pat nerekomenduojama montuoti ant būsto lauko sienos, šalia radiatorių, langų ar labiausiai saulėtoje kambario vietoje, nes visi minėti išoriniai veiksniai gali lemti netikslius prietaiso rodmenis. Dėl šių pašalinių veiksnių termostatas galėtų ir perkaitinti, ir per mažai sušildyti ar atvėsinti patalpą, kas lemtų energijos švaistymą bei dėl padidėjusių energijos sąnaudų galimai augintų sąskaitas“, – sako A.Kriukovas.

Eksperto teigimu, šios rekomendacijos yra labiau pritaikomas projektuojant naują būstą. Tuo tarpu nesant galimybių ar nenorint keisti jau įrengtos elektros instaliacijos, į pagalbą gali ateiti inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME, kurioje kištukiniai lizdai, jungikliai ir termostatas yra sujungiami į vieną sistemą naudojant saugų „Bluetooth Mesh“ ryšį.

„Tokiu atveju, jeigu turime būstą, kur termostatui jau yra numatyta ne pati tinkamiausia vieta, tuomet įsirengus JUNG HOME sistemą, termostato davikliai yra sumontuojami ten, kur reikia, o duomenis bei komandas termostatui nusiunčia Bluetooth ryšiu. Šiuo atveju nebereikia ardyti sienų bei iš naujo kloti laidų. Be to, ši inovatyvi sistema leidžia valdyti kambario temperatūrą̨ balso komandomis, programėle telefone, į ją gali būti įtraukiami ir įvairūs šildymo scenarijai“, – aiškina A. Kriukovas.

Pasak jo, išmanieji temperatūros reguliatoriai su jutikliniu ekranu padeda užtikrinti ne tik gerą savijautą, bet ir taupyti energiją – laikmačio pagalba galima nustatyti, jog norima temperatūra patalpoje būtų pasiekta reikiamu laiku.

„Elektroniniu termostatu galima nustatyti šildymo temperatūrą atskirose patalpose bei pageidaujamos temperatūros laiko intervalus. Pavyzdžiui, automatiškai sumažinti temperatūrą dienos metu, kai nieko nėra namuose, arba nakties metu miegamajame. Laikmatis taip pat leidžia programuoti sistemos veikimą per dieną, savaitę, mėnesį. Tai ypač aktualu turint kelis būstus, kuomet užmiesčio sodyboje visą savaitę šildymas gali būti taupiame režime, tuo tarpu vykstant į ją savaitgalį, per programėlę, nustatomas komfortiškas šilumos režimas ir per kelias valandas būstas įšyla“, – sako „JUNG Vilnius“ atstovas.  

„JUNG Vilnius“ nuotr.

Statybunaujienos.lt



Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2025-07-09 09:49
Kairysis Nemuno krantas Kaune netrukus pasikeis neatpažįstamai – išrinkta trečiojo ir tolesnių „Nemunaičių“ kvartalo etapų architektūrinė vizija. Tarptautiniame „SBA Urban“ rengtame architektūros konkurse dalyvavo 15 architektų komandų iš viso pasaulio. Konkursą laimėjo 3 architektų komandos – I vie...
nuotrauka
2025-07-07 08:17
Naujamiestis – vienas iš greičiausiai augančių sostinės rajonų ir strateginė Vilniaus teritorija, kur sprendimai dėl plėtros šiandien gali nulemti ne tik šio rajono, bet ir miesto gyvybingumo ateitį, sako NT ir verslo ekspertai. Sparčiai besikeičiantis buvęs pramoninis rajonas vis dar neturi aiškaus...
nuotrauka
2025-07-04 13:49
Daugeliui kava yra daugiau nei rytinis gėrimas. Tai ritualas, malonumas ir jėgų suteikiantis eliksyras, galintis į gerą pakeisti net sunkiausią dieną. Tačiau kalbant apie tokį svarbų gėrimą, dažnas nesusimąsto, kaip pasirinktas kavos ruošimo būdas gali paveikti jos skonį. Net ir naudojant tą pačią k...
nuotrauka
2025-07-03 10:02
Tęsdama ilgalaikį įsipareigojimą remti Ukrainos pokario atsigavimą, Italijos architektų studija „Scandurra Studio" buvo pakviesta pristatyti projektą „Ateities mokykla Ukrainai" 2025 m. Lvivo urbanistiniame forume, kuris vyko birželio 11-13 d.
nuotrauka
2025-07-02 11:59
Nacionalinis plėtros bankas ILTE skyrė kiek daugiau nei pusę milijono eurų Kėdainių rajone esančio Kalnaberžės dvaro atnaujinimui. Pasak projektą įgyvendinančios UAB „Rangon“ vadovo, siekiama atgaivinti nykstantį kultūros paveldą ir pritaikyti jį šiuolaikiniams visuomenės poreikiams.
nuotrauka
2025-07-01 08:41
Pirmadienį, birželio 30 d., Panevėžyje, Juozo Miltinio dramos teatre įvyko Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA) 2025 ceremonija, kurios metu pagerbti geriausi architektūriniai kūriniai Lietuvoje.
nuotrauka
2025-06-30 14:39
Vilniaus centrinėje dalyje, tarp A.Juozapavičiaus ir Žvejų gatvių, esantis sklypas įgys naują veidą – baigėsi konkursas, kuriame penkios architektūros studijos varžėsi dėl galimybės sukurti gyvenamąjį kvartalą prie Mindaugo tilto. Laimėtoju pripažintas studijos „Aketuri Architektai“ projektas „FLUME...
nuotrauka
2025-06-30 08:34
Bet kuris kokybiškas produktas gimsta dar braižymo lentoje, o jo kelionė tęsiasi tol, kol patikimai tarnauja daugelį metų. Todėl renkantis jungiklius, svarbu ne tik dizainas – dar svarbiau, iš ko ir kaip jie pagaminti. Originalūs JUNG jungikliai išsiskiria išgaamžėmis medžiagomis, pažangiomis gamybo...
nuotrauka
2025-06-27 15:46
Stresas, įtampa, nuovargis – dažni šiuolaikinio žmogaus palydovai. Todėl vis svarbesniu tampa klausimas – kur mes galime atgauti jėgas? Pasak psichologo, atsakymas slypi ten, kur praleidžiame daugiausia laiko – mūsų namuose. Tinkamai kuriama namų aplinka gali tapti ne tik atsipalaidavimo erdve, bet ...
nuotrauka
2025-06-27 14:46
Klaipėdos centrinio pašto pastate, kur numatoma įkurti F. W. Argelanderio mokslo ir meno centrą – pažintis su navigacijos, astronomijos, pašto istorijos ekspozicijomis, pačiu Argelanderiu bei Prūsijos karališkąja šeima, interaktyvūs sprendimai, erdvės mokslui, menui, bendruomenėms. Jau išnagrinėtos ...
nuotrauka
2025-06-27 14:34
Naujausias Turto banko užsakymu atliktas tyrimas parodė, kad, renkantis darbdavį, kas penktam gyventojui svarbi ergonomiška darbo vieta. Psichologas-psichoterapeutas Erikas Siudikas pritaria – kai darbo erdvė jauki, yra oro, šviesos, darnos, kūnas atsipalaiduoja, imama giliau kvėpuoti, mąstyti ir ku...
nuotrauka
2025-06-27 10:31
Vilniaus Dailės akademijos ir Islandijos menų universiteto tyrėjos Viltės Adomavičiūtės vystomas projektas „Hempforma“ pateko tarp 22 finalininkų prestižiniame pasauliniame Naujojo europinio bauhauzo (NEB) prizo konkurse. „Hempforma“ siūlo gaminti tyrimais pagrįstas tvarias biokompozitines akustines...
nuotrauka
2025-06-27 10:19
Kultūros infrastruktūros centro (KIC) Kultūros paveldo objektų priežiūros ir konsultavimo grupės „FIXUS Mobilis“ įgyvendinamas edukacinis projektas „PASIDAIRYK PATS“ (oficialus pavadinimas „Apsaugok ir sutaupyk: paveldo prevencinė priežiūra“) sulaukė didelio susidomėjimo. Tą patvirtino ir surengta k...
nuotrauka
2025-06-27 08:52
Vilniaus koncertų ir sporto rūmai – išskirtinės architektūros ir istorinės atminties objektas – šiandien išgyvena tylų irimo procesą. Neeksploatuojamo pastato priežiūra reikalauja vis daugiau valstybės lėšų, o nesiimant sprendimų dėl jo įveiklinimo, šios investicijos tėra laikinos priemonės, – rašom...
nuotrauka
2025-06-26 15:07
Tarptautinės rinkos tyrimų kompanijos „Kantar“ (UAB „TNS LT“) Vilniaus biuras praėjusią savaitę persikėlė į naujas patalpas baigiamo rekonstruoti Šv. Jokūbo komplekso teritorijoje. Atskirame 19 amžiaus pabaigos pastate bendrovė suderino istorinį paveldą su šiuolaikiniu darbo organizavimu.
nuotrauka
2025-06-26 14:36
Lietuvos oro uostai (LTOU) skelbia, kad jau sudaryta geriausių architektūrinių idėjų naujam Vilniaus oro uosto atvykimo terminalui pasiūlymų eilė. Tarptautinė komisija, kuri buvo sudaryta iš oro uostų atstovų ir gerai žinomų Lietuvos bei užsienio architektų, įvardino penkias geriausias idėjas, o pir...
nuotrauka
2025-06-20 16:31
Istorija be mitų: ekspertų žvilgsnis į Atgimimo aikštę – į taip pavadintą diskusiją archeologus, istorikus, kitų sričių ekspertus bei visuomenę pakvietė Klaipėdos savivaldybė. Prieš tęsiant projekto įgyvendinimą, dar kartą siekta išgirsti įžvalgas apie aikštės istorinį kontekstą bei šiandieninius mi...
nuotrauka
2025-06-20 15:13
Ilguvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčioje (Šakių r.) baigiami tvarkybos darbai, pradėti 2022 metų spalį. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu buvo tvarkoma ne tik bažnyčios pastatas, bet ir šalia esant varpinė. Šie darbai yra labai svarbūs siekiant išsaugoti vertingą regiono sakralinį stati...
nuotrauka
2025-06-20 07:45
Ottas Alveris, vienas iš Mustamäe valstybinės vidurinės mokyklos projektuotojų, teigia, kad natūralios šviesos įnešimas į šiuolaikinius viešuosius pastatus yra iššūkis bet kuriam architektui.
nuotrauka
2025-06-17 13:04
Daugelį Vilniaus rajonų iš pirmo žvilgsnio pažįstame, tačiau apie jų istoriją žinome labai nedaug. Miesto rajonai dažnai slepia daugybę savo veidų, ne išimtis – ir Viršuliškės. Kaip atrodė rajonas iki 8-ojo dešimtmečio? Kaip keitėsi Viršuliškės išdygus pirmiesiems daugiabučiams? Visa tai galima suži...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras