2021 gegužės 13 d. ketvirtadienis, 11:18
Reklama  |  facebook

UAB „Enerstena“ inicijuoja restruktūrizacijos procedūrą ir planuoja kreditorių susirinkimą

2021-04-16 15:13,      Papildyta Pagalbos verslui fondo pranešimu 2021-04-16 16:40
Šią savaitę UAB „Enerstena“ išsiuntė informacinius laiškus kreditoriams informuodama apie inicijuojamą restruktūrizacijos procesą ir pakviesdama į kreditorių susirinkimą.
nuotrauka
Portalo Statybunaujienos.lt (ENERSTENA) archyvo nuotr.


Minimos įmonės
Enerstena, UAB
VIVA (Valstybės investicijų valdymo agentūra), UAB

Tikisi, kad restruktūrizacija leis pertvarkyti ir stabilizuoti finansinius srautus

Įmonė praneša parengusi restruktūrizavimo planą, o gegužės 7 d. bus šaukiamas UAB „Enerstena“ kreditorių susirinkimas, kuriame bus balsuojama dėl pritarimo šiam planui ir administratoriaus patvirtinimo.

„Dėl užsitęsusios pandeminės situacijos tapo itin sunku planuoti finansinius srautus: sutrikusi gamybos grandinė, stabdomi projektai ir nesėkmingi konkursai užsienyje bei esamų projektų atidėjimai nulėmė, kad patyrėme papildomą likvidumo poreikį, todėl valdyba priėmė sprendimą perorganizuoti įmonės verslo procesus ir inicijuoti restruktūrizacijos procedūrą“, – sprendimo priežastis komentavo UAB „Enerstena“ direktorius ir pagrindinis akcininkas Virginijus Ramanauskas.

Pasak įmonės vadovo, cituojamo išplatintame pranešime, įmonės prioritetu išliks darbuotojai, jų motyvacija ir kvalifikacijos kėlimas. Taip pat suplanuotas aiškus ilgalaikis atsikaitymo su tiekėjais grafikas, sustiprinta įmonės valdyba, parengta ilgojo laikotarpio įmonės veikos strategija ir detalus ketverių metų veiklos planas.

„Matome, kad mūsų produkto rinka auga, o Europos Sąjunga kelia vis aukštesnius reikalavimus CO2 mažinimui, turime unikalią gamybos technologiją ir galime pasiūlyti tikrai vienetinius sprendimus. Jau šiandien planuojame, kad artimiausiu metu pradėsime vykdyti naujus kontraktus. Tikiu, kad restruktūrizacija leis pertvarkyti ir stabilizuoti finansinius srautus, o mes dėsime visas pastangas, kad verslas išgyvenęs sunkų periodą toliau galėtų tęsti veiklą“, – ateities planus įvardijo „Enerstena“ vadovas.

Gruodžio mėnesį įmonė „Enerstena“ pritraukė Pagalbos verslui fondo investiciją ir sudarė sutartį, pagal kurią Fondas bendrovei skyrė 7 milijonų eurų finansavimą, iš kurių 5,5 milijonus eurų – paprastosiomis obligacijomis 6 metų terminui, 1,5 milijonų eurų – konvertuojamomis obligacijomis 5 metų terminui.

Pagalbos verslui fondas vertins įmonės „Enerstena“ restruktūrizacijos galimybes

„Enerstenai“ 7 mln. eurų investiciją skyręs Pagalbos verslui fondas (PVF) praneša analizuosiąs įmonės paruoštą restruktūrizacijos planą, iš naujo įsivertinsiąs bendrovės ateities perspektyvas ir įsipareigojimus prieš kreditorius bei priimsiąs spendimą, ar pritarti restruktūrizavimo planui.

„Įmonė, kurianti apčiuopiamą pridėtinę vertę, tačiau patirianti stiprių finansinių sunkumų gali tikslingai suplanuoti restruktūrizacijos procesą. Gavus kreditorių pritarimą restruktūrizacijos planui, bendrovė turės daugiau laiko persitvarkyti finansų srautus ir perorganizuoti verslo procesus. Mūsų investicija jau leido „Enerstenai“ atsiskaityti su dalimi tiekėjų ir sumokėti vėluojančius atlyginimus. Tikėtina, kad be PVF pagalbos ne tik „Enerstena“, bet ir keletas jos tiekėjų jau šiandien būtų nebegrįžtamai sudėtingoje situacijoje. Planuodami fondo investicijų portfelį, suprantame, kad daliai itin sudėtingoje finansinėje situacijoje esančių įmonių gali tekti pradėti restruktūrizavimo procesus. Mūsų tikslas – padėti įmonėms, kad ilguoju periodu jos galėtų tęsti veiklą. Kartais restruktūrizacija gali būti vienas iš būdų tai padaryti“, – situaciją komentavo PVF valdančios Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA) generalinis direktorius Dainius Vilčinskas, cituojamas išplatintame pranešime.

Šiuo metu, kaip pranešama, VIVA vidinis auditas atlieka „Enerstenos“ sandorio vertinimą. Taip pat PVF Investicinis komitetas, sudarytas iš nepriklausomų investavimo ir rizikų valdymo ekspertų, spręs, ar reikia nusimatyti papildomų pareiškėjų vertinimo procedūrų, kurios užtikrintų daugiau investicijų saugumo, bet  tuo pačiu minimaliai lėtintų investavimo ir pagalbos teikimo greitį. „Enerstenos“ sandorio detales taip pat nagrinės ir vertins PVF Stebėtojų tarybos Rizikos ir Patariamasis komitetai, kurių nariai yra nepriklausomi ekspertai ir Lietuvos banko atstovai. VIVA taip pat nagrinėja, ar Fondui pateikta informacija, kuria jis operavo priimant sprendimus, buvo pateikta teisinga ir pilna apimtimi. Be to, VIVA pasirašė sutartį su dar viena reitingo agentūra, į kurią pagal poreikį kreipsis dėl antrosios nuomonės vertinant įmonių kredito reitingą. Daugiapakopė PVF valdymo struktūra užtikrina, kad Fondo valdymo procesai ir tvarkos yra nuolat tobulinami, atsižvelgiant į kaupiamą patirtį ir gerąsias praktikas.

„Fondas yra naujas valstybės finansinės inžinerijos instrumentas, pirmieji sandoriai gali suteikti naujų įžvalgų jį tobulinant, o mums vertinant bendrą fondo portfelį, svarbu nepamiršti mūsų pagrindinės misijos – padėti kuo didesniam skaičiui vidutinių ir stambių įmonių, nukentėjusių nuo COVID-19 situacijos. Fondas siekia ne tik finansinės grąžos investuotojams, bet kartu ir sukurti pridėtinę vertę valstybei: išsaugoti darbo vietas, išskirtines specialistų kompetencijas ir aukštos pridėtinės vertės inovacijas, mokesčius į biudžetą bei prisidėti prie tvarios ekonomikos vystymosi Lietuvoje. Toliau dirbame su keliomis dešimtimis bendrovių ir siekiame padėti joms ilguoju periodu tęsti veiklą. Esu tikras, kad, nepaisant sudėtingų situacijų, Fondo investicinė grąža pasibaigus investavimo periodui bus teigiama“, – cituojamas D. Vilčinskas.

Prieš priimant investavimo sprendimą PVF vertina pareiškėjo finansinę padėtį, įmonės sukurtų darbo vietų skaičių, kuriamą pridėtinę vertę, analizuoja finansinius rezultatus iki pandemijos, dabartinę situaciją ir įmonės planus ilguoju periodu. Sandorio su „Enerstena“ atveju buvo atliktas papildomas veiklos, teisinis, mokestinis, finansinis vertinimas. PVF investicija leido „Enerstenai“ atsiskaityti su dalimi tiekėjų ir darbuotojais, tačiau naujai atsiradęs likvidumo trūkumas lėmė tai, kad įmonės valdyba priėmė sprendimą restruktūrizuoti įmonę.

Apie Enerstenos grupę

„Enerstenos“ grupė įkurta 2002 metais ir veikia 5-25 MW biomasės katilinių projektavimo, gamybos ir įrengimo srityje, taip pat kuria ir gamina biomasės deginimo technologijas. Grupė yra sukūrusi savą technologiją ir įsteigusi mokslo ir tyrimų centrą, kuriame eksperimentuoja su naujos kartos technologijomis bei kuru. Tyrimų centre sukaupta laboratorinė įranga ir mokslinis kolektyvas, kuriame dirba 11 mokslininkų. Bioenergetikos sektoriuje vis plačiau naudojamos pažangios technologijos, o nuosavas mokslo ir tyrimų padalinys sukuria konkurencinį pranašumą verslui. Pasitelkdama tvarius energijos gamybos sprendimus „Enerstenos“ grupė svariai prisideda prie aplinkos taršos mažinimo Lietuvoje ir pažangios energetikos vystymosi. Apie 90 proc. pajamų įmonė gauna eksportuodama Lietuvoje suprojektuotą ir pagamintą įrangą į 10 skirtingų Europos šalių. 

Apie Pagalbos verslui fondą 

Pagrindinis Pagalbos verslui fondo tikslas – padėti vidutinėms ir didelėms Lietuvoje veikiančioms įmonėms, susidūrusioms su COVID-19 sukeltais iššūkiais. PVF siekia tapti tvariu partneriu vidutinėms ir stambioms įmonėms, kurios negauna finansavimo iš tokias paslaugas teikiančių rinkos dalyvių. Valstybės investicijos prisideda prie stambių ir vidutinių verslų išsaugojimo bei atskirų ekonomikos sektorių skatinimo ir vystymosi.

Pagalbos verslui fondą valdo Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA). 

Statybunaujienos.lt
Pandemijos iššūkiai

nuotrauka
2021-05-04 07:44
Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki gegužės 3 d. patvirtino 104 mln. eurų paramą nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui.
nuotrauka
2021-04-27 14:40
Išaugus Covid-19 pandemijai valdyti skirtų gaminių paklausai, Lietuvos ir visos Europos gamintojai fiksuoja kylančias plastiko gaminių kainas. Pandemijos sąlygomis dėl logistikos konteinerių trūkumo ir sulėtėjusios JAV plastiko sektoriaus gamybos kainas dar labiau kelia žaliavų trūkumas.
nuotrauka
2021-04-19 10:09
Metai Vilniaus biurų rinkoje prasidėjo pozityviai – sudarytų nuomos sutarčių plotas per pirmąjį ketvirtį pasiekė 31 tūkst. kv. m. Kaip skelbiama tarptautinės nekilnojamojo turto (NT) konsultacijų bendrovės „Newsec“ parengtoje Vilniaus biurų rinkos 2021 m. I ketvirčio apžvalgoje, dėl pandemijos sukel...
nuotrauka
2021-04-13 10:59
Laikinai stojančios įvairių objektų statybos mūsų šalyje yra tapusios ganėtinai įprastu reiškiniu. Lazdynų baseinas Vilniuje, Kauno centre stūksantis viešbutis-vaiduoklis, Nidos kultūros centras yra tik keletas to neišvengusių pastatų. Su kliūtimis susiduria ir infrastruktūros projektai, o papildomų...
nuotrauka
2021-03-23 13:02
Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki kovo 23 dienos patvirtino 27,33 mln. eurų dydžio subsidijas nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui, taip pat suteikė 18,34 mln. eurų lengvatinių paskolų, dar 1,07 mln. eurų skirta turgavietės mokesčio kompensacijoms.
nuotrauka
2021-03-23 11:09
VĮ Lietuvos oro uostai ir statybų bendrovė „Mitnija“ sutarė nutraukti rangos sutartį dėl naujo Vilniaus oro uosto keleivių išvykimo terminalo statybos. Toks sprendimas priimtas dėl to, kad pandemijos sukelti finansiniai iššūkiai aviacijos sektoriui apsunkino projekto finansavimo paieškas ir neleido ...
nuotrauka
2021-03-16 09:45
Lygiai prieš metus šalyje buvo įvestas pirmasis karantinas, o didžioji dalis verslo persikėlė dirbti į virtualią erdvę. Nestandartinė situacija ypatingų gebėjimų pareikalavo ir iš aukščiausio lygio vadovų, kurie, pasak Šarūno Dyburio, vadovų paieškos įmonės „AIMS International Lietuva“ vadovaujančio...
nuotrauka
2021-03-15 08:13
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitiko su Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) vadovu Aurimu Želviu ir Valstybinės mokesčių inspekcijos vadove Edita Janušiene. Ministrė pabrėžė, kad nuo pandemijos nukentėjusio verslo netenkina paramos teikimo tempai, susitikimo metu numatyti...
nuotrauka
2021-03-12 10:56
Kovo 16 d. sueis metai nuo pirmojo karantino pradžios Lietuvoje. Nors per pastaruosius 12 mėnesių Lietuvoje karantinas buvo paskelbtas daugiau nei 220 dienų, ekonomika per šį sudėtingą laikotarpį nesugriuvo. Priešingai, teigiamai nustebinome ir save, ir visą pasaulį.
nuotrauka
2021-03-12 10:38
Per pandemiją trijų Baltijos šalių gyventojai būstus perka itin aktyviai, tačiau kauniečiai, klaipėdiečiai ir Rygos gyventojai su pavydu žiūri į Vilnių ir Taliną, kur naujos statybos butų nuperkama kelis kartus daugiau.
nuotrauka
2021-02-22 07:19
Užklupusi pandemija diktuoja naujas ne tik gyvenimo, bet ir darbo taisykles, o modernių sprendimų ieškantis verslas vis dažniau kuriasi moduliniuose statiniuose.
nuotrauka
2021-02-19 16:04
Per nepilną mėnesį nuo subsidijų skirstymo pradžios daugiausiai paramos gavo prekybos, apgyvendinimo ir maitinimo bei apdirbamosios gamybos sektoriaus įmonės – jos sudarė daugiau kaip pusę (55 proc.) visų paramos gavėjų, o šių sektorių įmonėms išmokėta 61 proc. visos paramos.
nuotrauka
2021-02-19 08:04
Iki vasario 18 dienos nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui jau patvirtinta 17,8 mln. eurų subsidijų, parama paskirstyta 8489 įmonėms. Taip pat 197 įmonėms jau suteikta 8,53 mln. eurų lengvatinių paskolų.
nuotrauka
2021-02-11 13:57
Iki vasario 10 dienos nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui jau pervesta 14,6 mln. eurų subsidijų, parama pasiekė 7050 įmonių sąskaitas. Taip pat 121 įmonei jau suteikta 6,27 mln. eurų lengvatinių paskolų.
nuotrauka
2021-02-10 07:52
Iki vasario 8 d. nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui jau pervesta 12 mln. eurų subsidijų, parama pasiekė 5 704 įmonių sąskaitas. Taip pat 89 įmonėms jau suteikta 4,4 mln. eurų lengvatinių paskolų.
nuotrauka
2021-02-03 09:29
Atsižvelgdama į besitęsiančius ūkinės veiklos ribojimus ir siekdama paremti dėl COVID-19 protrūkio nukentėjusią ekonomiką, Europos Komisija (EK) iki 2021 m. gruodžio 31 d. pratęsė valstybės pagalbos laikinąjį komunikatą ir padidino paramos priemonėms taikomas ribas.
nuotrauka
2021-02-02 11:58
Lietuvos verslas šiuo metu susiduria ne tik su įvairiais karantino apribojimais, darbo jėgos trūkumu, bet ir su dvejopu įstatymų taikymu.
nuotrauka
2021-01-27 10:50
Nuo šiandien, sausio 27 dienos, įsigalioja nauja pranešimų apie prastovas Valstybinei darbo inspekcijai (VDI) teikimo tvarka. Darbdaviai, skelbiantys prastovas nuo šios dienos, turės pateikti detalesnę informaciją apie kiekvieną darbuotoją, kuriam skelbiama prastova bei galės rinktis vieną iš dviejų...
nuotrauka
2021-01-22 08:39
Kas yra savarankiška ir nesavarankiška verslo įmonė, kaip kiekvienos grupės subjektas turi pildyti paraiškas, siekiant gauti subsidiją nuo COVID-19 finansiškai nukentėjusioms įmonėms, kokius duomenis ir kaip pateikti, kaip paraiškos bus vertinamos, atliekamos pareiškėjų atitikimo Vyriausybės nustaty...
nuotrauka
2021-01-20 09:14
Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, jog nuo šiandien, sausio 20 d., savarankiškos įmonės gali teikti paraišką vienkartinei negrąžintinai subsidijai gauti.

Statybunaujienos.lt » Pandemijos iššūkiai