2024 gegužės 21 d. antradienis, 15:30
Reklama  |  facebook

UAB „Enerstena“ inicijuoja restruktūrizacijos procedūrą ir planuoja kreditorių susirinkimą

2021-04-16 15:13,      Papildyta Pagalbos verslui fondo pranešimu 2021-04-16 16:40
Šią savaitę UAB „Enerstena“ išsiuntė informacinius laiškus kreditoriams informuodama apie inicijuojamą restruktūrizacijos procesą ir pakviesdama į kreditorių susirinkimą.
nuotrauka
Portalo Statybunaujienos.lt (ENERSTENA) archyvo nuotr.


Minimos įmonės
Enerstena, UAB
VIVA (Valstybės investicijų valdymo agentūra), UAB

Tikisi, kad restruktūrizacija leis pertvarkyti ir stabilizuoti finansinius srautus

Įmonė praneša parengusi restruktūrizavimo planą, o gegužės 7 d. bus šaukiamas UAB „Enerstena“ kreditorių susirinkimas, kuriame bus balsuojama dėl pritarimo šiam planui ir administratoriaus patvirtinimo.

„Dėl užsitęsusios pandeminės situacijos tapo itin sunku planuoti finansinius srautus: sutrikusi gamybos grandinė, stabdomi projektai ir nesėkmingi konkursai užsienyje bei esamų projektų atidėjimai nulėmė, kad patyrėme papildomą likvidumo poreikį, todėl valdyba priėmė sprendimą perorganizuoti įmonės verslo procesus ir inicijuoti restruktūrizacijos procedūrą“, – sprendimo priežastis komentavo UAB „Enerstena“ direktorius ir pagrindinis akcininkas Virginijus Ramanauskas.

Pasak įmonės vadovo, cituojamo išplatintame pranešime, įmonės prioritetu išliks darbuotojai, jų motyvacija ir kvalifikacijos kėlimas. Taip pat suplanuotas aiškus ilgalaikis atsikaitymo su tiekėjais grafikas, sustiprinta įmonės valdyba, parengta ilgojo laikotarpio įmonės veikos strategija ir detalus ketverių metų veiklos planas.

„Matome, kad mūsų produkto rinka auga, o Europos Sąjunga kelia vis aukštesnius reikalavimus CO2 mažinimui, turime unikalią gamybos technologiją ir galime pasiūlyti tikrai vienetinius sprendimus. Jau šiandien planuojame, kad artimiausiu metu pradėsime vykdyti naujus kontraktus. Tikiu, kad restruktūrizacija leis pertvarkyti ir stabilizuoti finansinius srautus, o mes dėsime visas pastangas, kad verslas išgyvenęs sunkų periodą toliau galėtų tęsti veiklą“, – ateities planus įvardijo „Enerstena“ vadovas.

Gruodžio mėnesį įmonė „Enerstena“ pritraukė Pagalbos verslui fondo investiciją ir sudarė sutartį, pagal kurią Fondas bendrovei skyrė 7 milijonų eurų finansavimą, iš kurių 5,5 milijonus eurų – paprastosiomis obligacijomis 6 metų terminui, 1,5 milijonų eurų – konvertuojamomis obligacijomis 5 metų terminui.

Pagalbos verslui fondas vertins įmonės „Enerstena“ restruktūrizacijos galimybes

„Enerstenai“ 7 mln. eurų investiciją skyręs Pagalbos verslui fondas (PVF) praneša analizuosiąs įmonės paruoštą restruktūrizacijos planą, iš naujo įsivertinsiąs bendrovės ateities perspektyvas ir įsipareigojimus prieš kreditorius bei priimsiąs spendimą, ar pritarti restruktūrizavimo planui.

„Įmonė, kurianti apčiuopiamą pridėtinę vertę, tačiau patirianti stiprių finansinių sunkumų gali tikslingai suplanuoti restruktūrizacijos procesą. Gavus kreditorių pritarimą restruktūrizacijos planui, bendrovė turės daugiau laiko persitvarkyti finansų srautus ir perorganizuoti verslo procesus. Mūsų investicija jau leido „Enerstenai“ atsiskaityti su dalimi tiekėjų ir sumokėti vėluojančius atlyginimus. Tikėtina, kad be PVF pagalbos ne tik „Enerstena“, bet ir keletas jos tiekėjų jau šiandien būtų nebegrįžtamai sudėtingoje situacijoje. Planuodami fondo investicijų portfelį, suprantame, kad daliai itin sudėtingoje finansinėje situacijoje esančių įmonių gali tekti pradėti restruktūrizavimo procesus. Mūsų tikslas – padėti įmonėms, kad ilguoju periodu jos galėtų tęsti veiklą. Kartais restruktūrizacija gali būti vienas iš būdų tai padaryti“, – situaciją komentavo PVF valdančios Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA) generalinis direktorius Dainius Vilčinskas, cituojamas išplatintame pranešime.

Šiuo metu, kaip pranešama, VIVA vidinis auditas atlieka „Enerstenos“ sandorio vertinimą. Taip pat PVF Investicinis komitetas, sudarytas iš nepriklausomų investavimo ir rizikų valdymo ekspertų, spręs, ar reikia nusimatyti papildomų pareiškėjų vertinimo procedūrų, kurios užtikrintų daugiau investicijų saugumo, bet  tuo pačiu minimaliai lėtintų investavimo ir pagalbos teikimo greitį. „Enerstenos“ sandorio detales taip pat nagrinės ir vertins PVF Stebėtojų tarybos Rizikos ir Patariamasis komitetai, kurių nariai yra nepriklausomi ekspertai ir Lietuvos banko atstovai. VIVA taip pat nagrinėja, ar Fondui pateikta informacija, kuria jis operavo priimant sprendimus, buvo pateikta teisinga ir pilna apimtimi. Be to, VIVA pasirašė sutartį su dar viena reitingo agentūra, į kurią pagal poreikį kreipsis dėl antrosios nuomonės vertinant įmonių kredito reitingą. Daugiapakopė PVF valdymo struktūra užtikrina, kad Fondo valdymo procesai ir tvarkos yra nuolat tobulinami, atsižvelgiant į kaupiamą patirtį ir gerąsias praktikas.

„Fondas yra naujas valstybės finansinės inžinerijos instrumentas, pirmieji sandoriai gali suteikti naujų įžvalgų jį tobulinant, o mums vertinant bendrą fondo portfelį, svarbu nepamiršti mūsų pagrindinės misijos – padėti kuo didesniam skaičiui vidutinių ir stambių įmonių, nukentėjusių nuo COVID-19 situacijos. Fondas siekia ne tik finansinės grąžos investuotojams, bet kartu ir sukurti pridėtinę vertę valstybei: išsaugoti darbo vietas, išskirtines specialistų kompetencijas ir aukštos pridėtinės vertės inovacijas, mokesčius į biudžetą bei prisidėti prie tvarios ekonomikos vystymosi Lietuvoje. Toliau dirbame su keliomis dešimtimis bendrovių ir siekiame padėti joms ilguoju periodu tęsti veiklą. Esu tikras, kad, nepaisant sudėtingų situacijų, Fondo investicinė grąža pasibaigus investavimo periodui bus teigiama“, – cituojamas D. Vilčinskas.

Prieš priimant investavimo sprendimą PVF vertina pareiškėjo finansinę padėtį, įmonės sukurtų darbo vietų skaičių, kuriamą pridėtinę vertę, analizuoja finansinius rezultatus iki pandemijos, dabartinę situaciją ir įmonės planus ilguoju periodu. Sandorio su „Enerstena“ atveju buvo atliktas papildomas veiklos, teisinis, mokestinis, finansinis vertinimas. PVF investicija leido „Enerstenai“ atsiskaityti su dalimi tiekėjų ir darbuotojais, tačiau naujai atsiradęs likvidumo trūkumas lėmė tai, kad įmonės valdyba priėmė sprendimą restruktūrizuoti įmonę.

Apie Enerstenos grupę

„Enerstenos“ grupė įkurta 2002 metais ir veikia 5-25 MW biomasės katilinių projektavimo, gamybos ir įrengimo srityje, taip pat kuria ir gamina biomasės deginimo technologijas. Grupė yra sukūrusi savą technologiją ir įsteigusi mokslo ir tyrimų centrą, kuriame eksperimentuoja su naujos kartos technologijomis bei kuru. Tyrimų centre sukaupta laboratorinė įranga ir mokslinis kolektyvas, kuriame dirba 11 mokslininkų. Bioenergetikos sektoriuje vis plačiau naudojamos pažangios technologijos, o nuosavas mokslo ir tyrimų padalinys sukuria konkurencinį pranašumą verslui. Pasitelkdama tvarius energijos gamybos sprendimus „Enerstenos“ grupė svariai prisideda prie aplinkos taršos mažinimo Lietuvoje ir pažangios energetikos vystymosi. Apie 90 proc. pajamų įmonė gauna eksportuodama Lietuvoje suprojektuotą ir pagamintą įrangą į 10 skirtingų Europos šalių. 

Apie Pagalbos verslui fondą 

Pagrindinis Pagalbos verslui fondo tikslas – padėti vidutinėms ir didelėms Lietuvoje veikiančioms įmonėms, susidūrusioms su COVID-19 sukeltais iššūkiais. PVF siekia tapti tvariu partneriu vidutinėms ir stambioms įmonėms, kurios negauna finansavimo iš tokias paslaugas teikiančių rinkos dalyvių. Valstybės investicijos prisideda prie stambių ir vidutinių verslų išsaugojimo bei atskirų ekonomikos sektorių skatinimo ir vystymosi.

Pagalbos verslui fondą valdo Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA). 

Statybunaujienos.ltPandemijos iššūkiai

nuotrauka
2024-02-06 10:38
Mus nuolat supa galybė ligų sukėlėjų bei bakterijų. Jie aktyvūs būna ten, kur lankosi daug žmonių, pavyzdžiui, ligoninėse, mokyklose, sporto klubuose, biuruose. Pasak specialistų, ypač šaltuoju metų laiku, kai gerokai padaugėja kosinčių ir čiaudinčių žmonių, užkrečiamų ligų prevencijai gali būti pan...
nuotrauka
2023-12-27 10:21
Dauguma Vilniaus darbdavių taiko hibridinį darbo modelį ir ieško būdų, kaip pritraukti darbuotojus į biurus, o į šią tendenciją atsižvelgia ir nekilnojamo turto vystytojai.
nuotrauka
2023-11-27 11:46
Didžiosios dalies Lietuvos savivaldybių faktinės išlaidos beveik kasmet viršija modeliuojamas, o didžiausias išlaidų perviršis patiriamas komunalinių paslaugų, būsto bei aplinkosaugos srityse. Tą parodė savivaldybių išlaidų analizė, atlikta Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) kartu su Finans...
nuotrauka
2022-11-23 06:09
COVID-19 pandemija gyvenimo tempą pakeitė visame pasaulyje, nors apie tokios ligos atsiradimo galimybę mokslininkai skelbė dešimtis metų. Ligos išplitimo išvengti nepavyko. Ir tai nėra paskutinis panašios epidemijos protrūkis – terpių, patogių naujiems virusams vystytis, tik gausėja.
nuotrauka
2022-07-01 08:40
Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (Fondą), investuos 1,5 mln. Eur į pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvių nuomos sprendimus teikiančią įmonę „Workland“.
nuotrauka
2022-03-22 08:30
Šių metų kovo 16 d. sukako dveji metai, kai Lietuvos verslas veikia pandemijos sąlygomis. Siekdamas įvertinti, kuriuos sektorius pandemija paveikė labiausiai, kredito biuras „Creditinfo Lietuva" palygino įmonių vėlavimo atsiskaityti ir bankroto rizikos rodiklius 2022, 2021 ir 2020 metais. Dėl anksči...
nuotrauka
2021-12-01 09:05
Pastaraisiais metais nemenkas iššūkis teko tiek komercinių palatų nuomininkams, tiek nuomotojams. Dėl pandemijos kaita buvo intensyvi ir dažnai nenuspėjama. Šiandien situacija šioje sferoje gana stabili ir labiau prognozuojama, tačiau tiek nuomininkai, tiek nuomotojai vis dar patiria specifinių sunk...
nuotrauka
2021-08-13 09:03
Apskritai Baltijos šalyse biurai yra vienas didžiausių ir labiausiai kredituojamų komercinio nekilnojamojo turto sričių. Lietuvoje ši sritis yra pritraukusi maždaug 1 mlrd. eurų, arba apie 30–40 proc., visų kredito įstaigų suteiktų nekilnojamojo turto verslo paskolų dalį.
nuotrauka
2021-07-28 09:10
Pandemijos metu medicinos produktų tiekimas strigo ne tik dėl viešųjų pirkimų, tiekėjų pajėgumų, ar dėl koronaviruso pandemijos pakitusių tiekimo grandinių. Daugeliu atvejų nebuvo įvertinti poreikiai, pokyčiai, nesuplanuoti ir nesuprojektuoti scenarijai, nes daugeliui net nekilo mintis, kad šiuos ve...
nuotrauka
2021-07-22 09:27
Pirmąjį pusmetį investicijos į komercinio nekilnojamojo turto (NT) projektus Baltijos šalyse siekė 640 mln. eurų – beveik du kartus daugiau nei 2020 m. pirmoje pusėje. Lietuva išlieka aktyviausiu regionu komercinio NT rinkoje – čia įdarbinta beveik pusė Baltijos šalyse fiksuotų investicijų, antroje ...
nuotrauka
2021-07-15 06:29
2020-ieji supurtė ramų Norvegijos gyvenimą: pandemija, nedarbas, karantinas, Norvegijos kronos nuvertėjimas, naftos kainų svyravimai. Tačiau nepraėjus nė metams, šios šalies ekonomika atsigavo – planuojamas augimas sveikatos priežiūros, statybos, informacinių ir ryšių technologijų, mažmeninės prekyb...
nuotrauka
2021-06-29 07:19
Nuo praėjusių metų lapkričio 7 d., kai šalyje buvo paskelbtas karantinas, iki birželio 28 d. Ekonomikos ir inovacijų ministerija iš viso yra patvirtinusi 164,6 mln. eurų paramą nukentėjusiam verslui. Subsidijoms skirta 124,9 mln. eurų, lengvatinėms paskoloms – 32 mln. eurų, turgavietės mokesčio komp...
nuotrauka
2021-06-23 06:21
Pandemija privertė peržvelgti biurų plėtros ypatumus ir atskleidė naujas tendencijas. Nekilnojamojo turto (NT) projektų plėtotojai bando įvertinti augančias statybų kainas, vis didesnius pastatų tvarumo ir aplinkos reikalavimus, taip pat nuotolinio darbo įtaką. Tad komercinio NT rinkoje iššūkių apst...
nuotrauka
2021-06-14 07:36
Europos Komisija (EK) yra paskelbusi šešis prioritetus 2019–2024 metams: „Europos žaliasis kursas“, „Žmonėms tarnaujanti ekonomika“, „Prie skaitmeninio amžiaus prisitaikiusi Europa“, „Europinės gyvensenos propagavimas“, „Pasaulyje stipresnė Europa“ ir „Naujas postūmis Europos demokratijai“.
nuotrauka
2021-06-10 11:21
Per praėjusius metus darbas iš namų tapo norma, kurią į savo kasdienybę adaptavo daug įmonių. Darbdaviai gali nebesukti galvos kaip organizuoti veiklą darbuotojams dirbant iš namų, tačiau kyla nauji klausimai. Vis garsiau ir dažniau šnekama apie biurų eros pabaigą – ar šios prognozės turi realų pagr...
nuotrauka
2021-06-07 10:56
Nors statistika fiksuoja mažiau bankrotų, tačiau tai tik laikinas reiškinys dėl pasikeitusio juridinių asmenų nemokumo reguliavimo. Beveik neabejotina, jog Seimo sprendimas karantino metu ir 3 mėnesius po jo įmonių vadovams netaikyti pareigos inicijuoti bankrotą bus atšauktas ir tada bankrotų skaiči...
nuotrauka
2021-06-07 10:47
Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki birželio 7 d. iš viso yra patvirtinusi 148,1 mln. eurų paramą nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui.
nuotrauka
2021-06-04 10:06
Karantinas Lietuvos gyventojams atskleidė jų būsto ypatumus: išryškino ne tik namų privalumus, bet ir trūkumus. Didžiąją laiko dalį praleisdami namuose žmonės įvertino būsto plotą, jo išplanavimą ir funkcionalumą.
nuotrauka
2021-06-03 10:55
Staiga sustabdyta valstybės pagalba, lėtesnis, nei tikimasi, ekonomikos atsigavimas ar dar vienas išorės šokas ekonomikai pablogintų suvaržymų paveiktų įmonių finansinę būklę ir padidintų vadinamųjų įmonių zombių skaičių.
nuotrauka
2021-06-02 07:57,      papildyta 2021-06-09 15:00, Papildyta
Statybinių medžiagų ir gaminių trūkumas, tiekimo sutrikimai paprastai yra kompensuojami augančiomis kainomis. Todėl kaip pagrindinė šiuo metu žaliavų kainų augimo priežastis yra įvardijamas atsigaunantis vartojimas, kuriam patenkinti nebepakanka žaliavų pasiūlos.

Statybunaujienos.lt » Pandemijos iššūkiai