2024 kovo 3 d. sekmadienis, 3:34
Reklama  |  facebook

Verslą jau pasiekė 22 mln. eurų finansinė parama

2020-04-16 17:39
Įgyvendinant valstybės pagalbos priemones verslui, nukentėjusiam nuo COVID-19, jau pasiektas finišas – balandžio 1 d. startavo didžioji dalis naujų finansinių priemonių verslui. Nuo vasario mėn. verslas jau pasinaudojo 22 mln. eurų priemonių lėšų.
nuotrauka
INVEGA (FB) iliustr.


Minimos įmonės
INVEGA (Investicijų ir verslo garantijos), UAB
Finansinės priemonės verslui išaugo 2,5 karto iki 1,3 mlrd. eurų, kurie per įvairias INVEGA priemones pasieks verslą jau netrukus. Nuo balandžio 16 d. finansų įstaigos kviečiamos dalyvauti naujose garantijų ir paskolų priemonėse.
Šiuo metu jau veikiančiose ir INVEGA įgyvendinamose priemonėse yra akumuliuota 1,3 mlrd. eur., o startuojančioms naujoms finansinėms priemonėms verslui skirta daugiau kaip 650 mln. eurų, kuriais galės pasinaudoti labiausiai nuo COVID-19 paveiktas verslas.
Jau startavo smulkiajam ir vidutiniam verslui bei fiziniams asmenims, užsiimantiems individualia veikla, nauja finansinė priemonė „Paskolos labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams“, kuri palengvins galimybę gauti finansavimą ir išsaugoti veiklos tęstinumą verslui, kuris prarado didelę dalį apyvartos. Paskolos bus skiriamos smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų bei individualia veikla užsiimančių asmenų išlaidoms finansuoti, tokioms kaip darbuotojų darbo užmokestis, nuoma ar komunalinės išlaidos. Priemonei įgyvendinti numatyta 50 mln. eurų.

Kita priemonė „Portfelinės garantijos paskoloms 2“, pagal kurią nuo šiandien atrenkami finansų tarpininkai lanksčiau teiks paskolas ir lizingo sandorius, skirtus įmonių likvidumui palaikyti bei suteiks galimybę performinti jau esamų negarantuotų investicinių paskolų (įskaitant lizingo sandorius) ir apyvartinių paskolų (išskyrus atgręžtinius lizingo sandorius) grąžinimo grafikus. Įgyvendinant priemonę numatyta 425 mln. eurų galima garantijų suma. Šiandien finansų įstaigos, kurios formuos portfelius iš verslo rizikingų paskolų ir lizingo sandorių, bus kviečiamos pasirašyti sutartis.

Verslas jau gali teikti paraiškas pagal priemonę „Apmokėtinų sąskaitų paskolos“, kuriai skirta 50 mln. eurų. Priemonė leis nedidelėms įmonėms pasiskolinti lėšų, kurios negautos už išrašytas ir neapmokėtas sąskaitas faktūras. Maksimali paskolos suma galės siekti iki 100 tūkst. Eur. Jau gautos 166 paraiškos už 595,7 tūkst. eurų sumą. Paraiškas galima teikti per elektroninę paraiškų teikimo sistemą.

Kita netrukus pradėsianti veikianti priemonė „Portfelinės garantijos faktoringui 2“, kuria siekiama sudaryti palankesnes sąlygas labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms gauti finansavimą faktoringo forma jų prekybiniams sandoriams įgyvendinti. Priemonei numatyta 50 mln. eurų. Finansų įstaigos kviečiamos pasirašyti sutartis dėl garantijų faktoringo sandoriams teikimo.

Kita greitu metu startuosianti aktuali priemonė – „Alternatyva“ – smulkusis ir vidutinis verslas galės gauti paskolas naujos veiklos pradėjimui, esamos veiklos palaikymui, stiprinimui ir plėtrai. Priemonei įgyvendinti skirta 50 mln. eurų. Jau rytoj, balandžio 17 d., finansų įstaigos bus kviečiamos pasirašyti sutartis dėl paskolų dalinimo.

Taip pat šiuo metu yra kuriamas Pagalbos verslui fondas – COVID 19, kuris padės užtikrinti vidutinių ir didelių įmonių likvidumą, galimybes gauti finansavimą ir leis verslui greičiau atsigauti po krizinės situacijos. Skolinimui bus naudojamos įvairios finansų rinkoje taikomos priemonės: paskolos, obligacijos, konvertuojamosios obligacijos, akcijos, taip pat pritraukiamos kitų investuotojų lėšos. Pradiniame etape fondui planuojama skirti 100 mln. eurų.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva, kuriai pritarė Vyriausybė, bus subsidijuojama iki 50 proc. nuomos mokesčio verslui. Subsidijas dėl nuomos mokesčio galės gauti visi verslo subjektai (tiek įmonės, tiek ir verslininkai), kurių veikla uždrausta dėl karantino paskelbimo. Subsidijavimas vyks pagal „solidarumo“ principą: maksimali subsidija – 50 proc. nuomos mokesčio – bus skiriama, jeigu nekilnojamojo turto valdytojas sutiktų padaryti bent 30 proc. nuolaidą. Esant minimaliai nuolaidai, nuomininkui liktų prisidėti 20 proc. Šioms subsidijoms numatoma skirti iki 100 mln. eurų. Subsidijas verslui teiks INVEGA.

Sunkumų dėl COVID-19 patiriantys smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai gali teikti paraiškas INVEGAI dėl atidėtų paskolų ar finansinės nuomos (lizingo) mokėjimų palūkanų kompensavimo. Atidėtųjų paskolų palūkanų kompensavimui skirta 23,5 mln. eur, iš kurių jau rezervuota apie 8 mln. eurų.

Pradedantieji verslininkai, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai gali kreiptis ir dėl individualių garantijų, kurios padeda išspręsti nepakankamo ar nepatrauklaus finansų įstaigoms užstato problemą ir palengvina priėjimą prie finansavimo šaltinių. Individualioms garantijoms numatyta 178 mln. eurų, jau panaudota 5,8 mln. eurų.

Verslui siūloma palankesnėmis sąlygomis naudotis sutelktinio finansavimo priemone „Sutelktinės paskolos „Avietė“. Šiuo verslui sudėtingu laikotarpiu iš „Avietės“ lėšų teikiamos paskolos, kurios finansuojamos iki 100 proc., bet ne daugiau kaip 25 tūkst. Eur. Šiemet per kovą ir balandį sutelktinių paskolų smulkiajam ir vidutiniam verslui buvo išduota 5 kartus daugiau nei sausio-vasario mėn. Per sutelktinio finansavimo platformą („Avietė“) jau paimta 110 paskolų ir išskolinta 730 tūkst. eurų.

Ministrija praneša, kad per bankus ir kredito unijas išduotos 48 lengvatinės paskolos ir jau panaudota 3,4 mln. eurų iš skirtų 34 mln. eurų. 
Statybunaujienos.ltPandemijos iššūkiai

nuotrauka
2024-02-06 10:38
Mus nuolat supa galybė ligų sukėlėjų bei bakterijų. Jie aktyvūs būna ten, kur lankosi daug žmonių, pavyzdžiui, ligoninėse, mokyklose, sporto klubuose, biuruose. Pasak specialistų, ypač šaltuoju metų laiku, kai gerokai padaugėja kosinčių ir čiaudinčių žmonių, užkrečiamų ligų prevencijai gali būti pan...
nuotrauka
2023-12-27 10:21
Dauguma Vilniaus darbdavių taiko hibridinį darbo modelį ir ieško būdų, kaip pritraukti darbuotojus į biurus, o į šią tendenciją atsižvelgia ir nekilnojamo turto vystytojai.
nuotrauka
2023-11-27 11:46
Didžiosios dalies Lietuvos savivaldybių faktinės išlaidos beveik kasmet viršija modeliuojamas, o didžiausias išlaidų perviršis patiriamas komunalinių paslaugų, būsto bei aplinkosaugos srityse. Tą parodė savivaldybių išlaidų analizė, atlikta Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) kartu su Finans...
nuotrauka
2022-11-23 06:09
COVID-19 pandemija gyvenimo tempą pakeitė visame pasaulyje, nors apie tokios ligos atsiradimo galimybę mokslininkai skelbė dešimtis metų. Ligos išplitimo išvengti nepavyko. Ir tai nėra paskutinis panašios epidemijos protrūkis – terpių, patogių naujiems virusams vystytis, tik gausėja.
nuotrauka
2022-07-01 08:40
Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (Fondą), investuos 1,5 mln. Eur į pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvių nuomos sprendimus teikiančią įmonę „Workland“.
nuotrauka
2022-03-22 08:30
Šių metų kovo 16 d. sukako dveji metai, kai Lietuvos verslas veikia pandemijos sąlygomis. Siekdamas įvertinti, kuriuos sektorius pandemija paveikė labiausiai, kredito biuras „Creditinfo Lietuva" palygino įmonių vėlavimo atsiskaityti ir bankroto rizikos rodiklius 2022, 2021 ir 2020 metais. Dėl anksči...
nuotrauka
2021-12-01 09:05
Pastaraisiais metais nemenkas iššūkis teko tiek komercinių palatų nuomininkams, tiek nuomotojams. Dėl pandemijos kaita buvo intensyvi ir dažnai nenuspėjama. Šiandien situacija šioje sferoje gana stabili ir labiau prognozuojama, tačiau tiek nuomininkai, tiek nuomotojai vis dar patiria specifinių sunk...
nuotrauka
2021-08-13 09:03
Apskritai Baltijos šalyse biurai yra vienas didžiausių ir labiausiai kredituojamų komercinio nekilnojamojo turto sričių. Lietuvoje ši sritis yra pritraukusi maždaug 1 mlrd. eurų, arba apie 30–40 proc., visų kredito įstaigų suteiktų nekilnojamojo turto verslo paskolų dalį.
nuotrauka
2021-07-28 09:10
Pandemijos metu medicinos produktų tiekimas strigo ne tik dėl viešųjų pirkimų, tiekėjų pajėgumų, ar dėl koronaviruso pandemijos pakitusių tiekimo grandinių. Daugeliu atvejų nebuvo įvertinti poreikiai, pokyčiai, nesuplanuoti ir nesuprojektuoti scenarijai, nes daugeliui net nekilo mintis, kad šiuos ve...
nuotrauka
2021-07-22 09:27
Pirmąjį pusmetį investicijos į komercinio nekilnojamojo turto (NT) projektus Baltijos šalyse siekė 640 mln. eurų – beveik du kartus daugiau nei 2020 m. pirmoje pusėje. Lietuva išlieka aktyviausiu regionu komercinio NT rinkoje – čia įdarbinta beveik pusė Baltijos šalyse fiksuotų investicijų, antroje ...
nuotrauka
2021-07-15 06:29
2020-ieji supurtė ramų Norvegijos gyvenimą: pandemija, nedarbas, karantinas, Norvegijos kronos nuvertėjimas, naftos kainų svyravimai. Tačiau nepraėjus nė metams, šios šalies ekonomika atsigavo – planuojamas augimas sveikatos priežiūros, statybos, informacinių ir ryšių technologijų, mažmeninės prekyb...
nuotrauka
2021-06-29 07:19
Nuo praėjusių metų lapkričio 7 d., kai šalyje buvo paskelbtas karantinas, iki birželio 28 d. Ekonomikos ir inovacijų ministerija iš viso yra patvirtinusi 164,6 mln. eurų paramą nukentėjusiam verslui. Subsidijoms skirta 124,9 mln. eurų, lengvatinėms paskoloms – 32 mln. eurų, turgavietės mokesčio komp...
nuotrauka
2021-06-23 06:21
Pandemija privertė peržvelgti biurų plėtros ypatumus ir atskleidė naujas tendencijas. Nekilnojamojo turto (NT) projektų plėtotojai bando įvertinti augančias statybų kainas, vis didesnius pastatų tvarumo ir aplinkos reikalavimus, taip pat nuotolinio darbo įtaką. Tad komercinio NT rinkoje iššūkių apst...
nuotrauka
2021-06-14 07:36
Europos Komisija (EK) yra paskelbusi šešis prioritetus 2019–2024 metams: „Europos žaliasis kursas“, „Žmonėms tarnaujanti ekonomika“, „Prie skaitmeninio amžiaus prisitaikiusi Europa“, „Europinės gyvensenos propagavimas“, „Pasaulyje stipresnė Europa“ ir „Naujas postūmis Europos demokratijai“.
nuotrauka
2021-06-10 11:21
Per praėjusius metus darbas iš namų tapo norma, kurią į savo kasdienybę adaptavo daug įmonių. Darbdaviai gali nebesukti galvos kaip organizuoti veiklą darbuotojams dirbant iš namų, tačiau kyla nauji klausimai. Vis garsiau ir dažniau šnekama apie biurų eros pabaigą – ar šios prognozės turi realų pagr...
nuotrauka
2021-06-07 10:56
Nors statistika fiksuoja mažiau bankrotų, tačiau tai tik laikinas reiškinys dėl pasikeitusio juridinių asmenų nemokumo reguliavimo. Beveik neabejotina, jog Seimo sprendimas karantino metu ir 3 mėnesius po jo įmonių vadovams netaikyti pareigos inicijuoti bankrotą bus atšauktas ir tada bankrotų skaiči...
nuotrauka
2021-06-07 10:47
Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki birželio 7 d. iš viso yra patvirtinusi 148,1 mln. eurų paramą nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui.
nuotrauka
2021-06-04 10:06
Karantinas Lietuvos gyventojams atskleidė jų būsto ypatumus: išryškino ne tik namų privalumus, bet ir trūkumus. Didžiąją laiko dalį praleisdami namuose žmonės įvertino būsto plotą, jo išplanavimą ir funkcionalumą.
nuotrauka
2021-06-03 10:55
Staiga sustabdyta valstybės pagalba, lėtesnis, nei tikimasi, ekonomikos atsigavimas ar dar vienas išorės šokas ekonomikai pablogintų suvaržymų paveiktų įmonių finansinę būklę ir padidintų vadinamųjų įmonių zombių skaičių.
nuotrauka
2021-06-02 07:57,      papildyta 2021-06-09 15:00, Papildyta
Statybinių medžiagų ir gaminių trūkumas, tiekimo sutrikimai paprastai yra kompensuojami augančiomis kainomis. Todėl kaip pagrindinė šiuo metu žaliavų kainų augimo priežastis yra įvardijamas atsigaunantis vartojimas, kuriam patenkinti nebepakanka žaliavų pasiūlos.

Statybunaujienos.lt » Pandemijos iššūkiai