2022 rugpjūčio 20 d. šeštadienis, 9:03
Reklama  |  facebook

Viešasis sektorius – didžiųjų objektų kainos agresyviai nemažins, lauks rinkos atsigavimo

2020-04-29 08:19
Bendrovė „Newsec“ pastebi, kad koronaviruso pandemijos krizei spręsti ir neišvengiamiems jos padariniams Lietuvoje mažinti susitelkė ne tik visuomeninės organizacijos, privatus verslas, bet ir valstybės valdomos įmonės (VVĮ).
nuotrauka
„Newsec“ (FB) iliustr.


Minimos įmonės
Newsec LT, UAB
Turto bankas, VĮ,

„Newsec“ analizės ir tyrimų paslaugų grupės vadovo Baltijos šalyse Mindaugo Kulboko teigimu, stojant nekilnojamojo turto rinkai, vis didesnę reikšmę NT rinkai įgauna valstybiniai užsakymai ir viešieji konkursai, viešosios ir privačiosios partnerystės projektai. Nemažiau svarbus - ir privataus bei valstybinio sektoriaus bendradarbiavimas sprendžiant užklupusius COVID-19 sukeltus sunkumus.

„Šiuo laikotarpiu valstybės valdomos įmonės, kaip ir privataus kapitalo verslas, susiduria su dideliais iššūkiais. Dauguma VVĮ vykdo valstybės pavestas socialines funkcijas ir užtikrina tolesnį jų vykdymą nepaisant radikaliai besikeičiančių aplinkos sąlygų. Negana to, dalis VVĮ, pasitelkdamos savo infrastruktūrą ir resursus, rodo aukštą socialinės atsakomybės brandą ir ryžtingai imasi papildomų iniciatyvų, padedančių valdyti koronaviruso pandemijos krizę“, - teigia „Newsec“ Valdymo koordinavimo centro (VKC) vadovas Vidas Danielius, cituojamas pranešime.

Kaip nekilnojamojo turto srityje veikiantį pavyzdį jis pateikia valstybės nekilnojamąjį turtą valdančią ir jo priežiūrą užtikrinančią valstybės įmonę Turto banką. Prasidėjus pandemijai Turto bankas kreipėsi į šalies savivaldybes su siūlymu pagal poreikį karantinui ir kitoms būtinosioms reikmėms naudoti jos valdomas patalpas. Taip pat Turto bankas yra paskelbęs, kad neskaičiuos instituciniams ir privatiems klientams delspinigių už karantino laikotarpiu suteiktų paslaugų mokėjimo pradelsimus.

Turto banko vadovo Mindaugo Sinkevičiaus teigimu, įmonė į rinkos pokyčius reaguoja ne tik peržiūrėdama savo pardavimų strategiją: planuojama daugiau dėmesio skirti iki 10 tūkst. eurų vertės NT objektų pardavimams, bet ir reikšmingai prisidėti prie ekonomikos atsigavimo per modernizacijos apimčių didinimą.

„Šiemet turėjome labai ambicingus planus – planavome parduoti nekilnojamojo turto už 50 mln. eurų, t. y. apie 500 objektų. Tai turėjo būti rekordiniai metai. Tačiau šiandien situacija kardinaliai pasikeitė – domėjimasis nekilnojamu turtu yra labai stipriai sumažėjęs. Jei nesulauksime reikiamo susidomėjimo, tuomet didžiųjų objektų kainos agresyviai nemažinsime, pasiliksime juos savo portfelyje, kol rinka atsigaus, o pardavinėsime mažesnius, iki 10 tūkst. eurų vertės, objektus“, - teigia M. Sinkevičius. 

Anot M. Sinkevičiaus, Turto bankas, kaip viešojo sektoriaus subjektas, kartu su Finansų ministerija supranta, kad šiuo laikotarpiu svarbu „įlieti“ į rinka pinigų ir deda tam daug pastangų.

„Šiemet planavome padėti modernizuoti 30 tūkst. kv. m patalpų. Šių projektų bendra suma per kelis metus sudarytų apie 40 mln. eurų. Mes esame gavę garantiją, kad pinigų turėsime, bet reikia turėti projektų – prieš pradedant rangos darbus, reikia pastatus suprojektuoti. Šiandien turime projektus tik 10-iai objektų ir esame atsirinkę dar 15, kuriems bus paskelbti projektavimo pirkimai. Dar tiek pat objektų turime rezervinių ir, jei pinigų būtų kaip planuojama, dar galėtume apie 40 tūkst. kv. m pateikti projektavimui“, - apie galimybes kalba Turto banko generalinis direktorius M. Sinkevičius.

Statybunaujienos.lt
Pandemijos iššūkiai

nuotrauka
2022-07-01 08:40
Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (Fondą), investuos 1,5 mln. Eur į pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvių nuomos sprendimus teikiančią įmonę „Workland“.
nuotrauka
2022-03-22 08:30
Šių metų kovo 16 d. sukako dveji metai, kai Lietuvos verslas veikia pandemijos sąlygomis. Siekdamas įvertinti, kuriuos sektorius pandemija paveikė labiausiai, kredito biuras „Creditinfo Lietuva" palygino įmonių vėlavimo atsiskaityti ir bankroto rizikos rodiklius 2022, 2021 ir 2020 metais. Dėl anksči...
nuotrauka
2021-12-01 09:05
Pastaraisiais metais nemenkas iššūkis teko tiek komercinių palatų nuomininkams, tiek nuomotojams. Dėl pandemijos kaita buvo intensyvi ir dažnai nenuspėjama. Šiandien situacija šioje sferoje gana stabili ir labiau prognozuojama, tačiau tiek nuomininkai, tiek nuomotojai vis dar patiria specifinių sunk...
nuotrauka
2021-08-13 09:03
Apskritai Baltijos šalyse biurai yra vienas didžiausių ir labiausiai kredituojamų komercinio nekilnojamojo turto sričių. Lietuvoje ši sritis yra pritraukusi maždaug 1 mlrd. eurų, arba apie 30–40 proc., visų kredito įstaigų suteiktų nekilnojamojo turto verslo paskolų dalį.
nuotrauka
2021-07-28 09:10
Pandemijos metu medicinos produktų tiekimas strigo ne tik dėl viešųjų pirkimų, tiekėjų pajėgumų, ar dėl koronaviruso pandemijos pakitusių tiekimo grandinių. Daugeliu atvejų nebuvo įvertinti poreikiai, pokyčiai, nesuplanuoti ir nesuprojektuoti scenarijai, nes daugeliui net nekilo mintis, kad šiuos ve...
nuotrauka
2021-07-22 09:27
Pirmąjį pusmetį investicijos į komercinio nekilnojamojo turto (NT) projektus Baltijos šalyse siekė 640 mln. eurų – beveik du kartus daugiau nei 2020 m. pirmoje pusėje. Lietuva išlieka aktyviausiu regionu komercinio NT rinkoje – čia įdarbinta beveik pusė Baltijos šalyse fiksuotų investicijų, antroje ...
nuotrauka
2021-07-15 06:29
2020-ieji supurtė ramų Norvegijos gyvenimą: pandemija, nedarbas, karantinas, Norvegijos kronos nuvertėjimas, naftos kainų svyravimai. Tačiau nepraėjus nė metams, šios šalies ekonomika atsigavo – planuojamas augimas sveikatos priežiūros, statybos, informacinių ir ryšių technologijų, mažmeninės prekyb...
nuotrauka
2021-06-29 07:19
Nuo praėjusių metų lapkričio 7 d., kai šalyje buvo paskelbtas karantinas, iki birželio 28 d. Ekonomikos ir inovacijų ministerija iš viso yra patvirtinusi 164,6 mln. eurų paramą nukentėjusiam verslui. Subsidijoms skirta 124,9 mln. eurų, lengvatinėms paskoloms – 32 mln. eurų, turgavietės mokesčio komp...
nuotrauka
2021-06-23 06:21
Pandemija privertė peržvelgti biurų plėtros ypatumus ir atskleidė naujas tendencijas. Nekilnojamojo turto (NT) projektų plėtotojai bando įvertinti augančias statybų kainas, vis didesnius pastatų tvarumo ir aplinkos reikalavimus, taip pat nuotolinio darbo įtaką. Tad komercinio NT rinkoje iššūkių apst...
nuotrauka
2021-06-14 07:36
Europos Komisija (EK) yra paskelbusi šešis prioritetus 2019–2024 metams: „Europos žaliasis kursas“, „Žmonėms tarnaujanti ekonomika“, „Prie skaitmeninio amžiaus prisitaikiusi Europa“, „Europinės gyvensenos propagavimas“, „Pasaulyje stipresnė Europa“ ir „Naujas postūmis Europos demokratijai“.
nuotrauka
2021-06-10 11:21
Per praėjusius metus darbas iš namų tapo norma, kurią į savo kasdienybę adaptavo daug įmonių. Darbdaviai gali nebesukti galvos kaip organizuoti veiklą darbuotojams dirbant iš namų, tačiau kyla nauji klausimai. Vis garsiau ir dažniau šnekama apie biurų eros pabaigą – ar šios prognozės turi realų pagr...
nuotrauka
2021-06-07 10:56
Nors statistika fiksuoja mažiau bankrotų, tačiau tai tik laikinas reiškinys dėl pasikeitusio juridinių asmenų nemokumo reguliavimo. Beveik neabejotina, jog Seimo sprendimas karantino metu ir 3 mėnesius po jo įmonių vadovams netaikyti pareigos inicijuoti bankrotą bus atšauktas ir tada bankrotų skaiči...
nuotrauka
2021-06-07 10:47
Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki birželio 7 d. iš viso yra patvirtinusi 148,1 mln. eurų paramą nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui.
nuotrauka
2021-06-04 10:06
Karantinas Lietuvos gyventojams atskleidė jų būsto ypatumus: išryškino ne tik namų privalumus, bet ir trūkumus. Didžiąją laiko dalį praleisdami namuose žmonės įvertino būsto plotą, jo išplanavimą ir funkcionalumą.
nuotrauka
2021-06-03 10:55
Staiga sustabdyta valstybės pagalba, lėtesnis, nei tikimasi, ekonomikos atsigavimas ar dar vienas išorės šokas ekonomikai pablogintų suvaržymų paveiktų įmonių finansinę būklę ir padidintų vadinamųjų įmonių zombių skaičių.
nuotrauka
2021-06-02 07:57,      papildyta 2021-06-09 15:00, Papildyta
Statybinių medžiagų ir gaminių trūkumas, tiekimo sutrikimai paprastai yra kompensuojami augančiomis kainomis. Todėl kaip pagrindinė šiuo metu žaliavų kainų augimo priežastis yra įvardijamas atsigaunantis vartojimas, kuriam patenkinti nebepakanka žaliavų pasiūlos.
nuotrauka
2021-05-28 09:54
Kauno miesto taryba priėmė mokestines lengvatas orientuotas į verslus, sunkiai išgyvenančius COVID–19 pandemiją. Siekiant sušvelninti „karantininius“ padarinius mokesčiai už NT, žemės ir valstybinės žemės nuomą sumažės ketvirtadaliu, o apgyvendinimo paslaugų sektoriui – net 50 proc.
nuotrauka
2021-05-04 07:44
Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki gegužės 3 d. patvirtino 104 mln. eurų paramą nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui.
nuotrauka
2021-04-27 14:40
Išaugus Covid-19 pandemijai valdyti skirtų gaminių paklausai, Lietuvos ir visos Europos gamintojai fiksuoja kylančias plastiko gaminių kainas. Pandemijos sąlygomis dėl logistikos konteinerių trūkumo ir sulėtėjusios JAV plastiko sektoriaus gamybos kainas dar labiau kelia žaliavų trūkumas.
nuotrauka
2021-04-19 10:09
Metai Vilniaus biurų rinkoje prasidėjo pozityviai – sudarytų nuomos sutarčių plotas per pirmąjį ketvirtį pasiekė 31 tūkst. kv. m. Kaip skelbiama tarptautinės nekilnojamojo turto (NT) konsultacijų bendrovės „Newsec“ parengtoje Vilniaus biurų rinkos 2021 m. I ketvirčio apžvalgoje, dėl pandemijos sukel...

Statybunaujienos.lt » Pandemijos iššūkiai