2021 gegužės 14 d. penktadienis, 19:02
Reklama  |  facebook

Viešbučiai konkuruoja su butų nuoma – kambarius siūlo trigubai pigiau nei įprastai

2020-11-20 11:25
Įvedus antrąjį karantiną Lietuvoje, viešbučiams beveik nebeliko būdų išgyventi. Verslo viešbučiai vasaros periodu galėjo priimti konferencijas bei restorano svečius: drastiškai sumažėjus turistų, renginių bei maitinimo pajamos buvo gyvybiškai svarbios. Tuščias erdves viešbučiai stengiasi užpildyti naujais būdais, tarp jų – ir ilgalaikė nuoma, kaina prilygstanti buto nuomai.
nuotrauka
„Radisson“ nuotr.


Minimos įmonės
Litexpo,
Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija,
Estijoje sulaukė pasisekimo

Estijos viešbučiai ilgalaikės nuomos paslaugą pasiūlė spalio viduryje ir sulaukė susidomėjimo. Už 400 eurų kambarius su tvarkymo paslaugomis, greitu nemokamu Wi-Fi ir sporto sale siūlantis viešbutis gali konkuruoti su vieno kambario butais. Viešbučio „Park Inn by Radisson Central Tallinn“ vadovė Toma Torseke, cituojama pranešime, pasakoja, kad paklausa pati padiktavo imtis šio sprendimo ir kol kas jis puikiai pasiteisina.

„Paskutiniais metais Estijos rinkoje išaugo butų nuomos poreikis ir atsidarinėjo vis daugiau apartamentų nuomos kompanijų, skirtų korporatyviniams klientams, atvykstantiems ilgesniam laikui, kai viešbučio nuoma tampa per brangi, kadangi viešbučio kainos yra dinaminės, priklausančios nuo paklausos ir sezoniškumo. Atėjus sunkiam metui, mūsų korporatyviniai klientai patys paklausė, ar siūlome tokią paslaugą, ir mes, nieko nelaukę, pasinaudojome ta idėja bei sukūrėme patrauklų pasiūlymą ilgalaikiams svečiams. Įmonėms reikėjo patikimo partnerio, kad greitai ir patogiai rezervuotų kambarius už buto nuomos kainą savo darbuotojams, kurie atvyksta ilgesniam laikui dėl tam tikrų projektų“ – cituojama T. Torseke.

Sunkų laikotarpį išgyvenančiam sektoriui šis žingsnis padėjo pritraukti naujų klientų.

Vilniuje siūlo ilgalaikę nuomą ir ofisus

Naujas viešbutis „Park Inn by Radisson Vilnius Airport Hotel & Business Centre“ standartinio kambario nuomą mėnesiui siūlo už 400 Eur. Tai kone trigubai pigiau nei įprasta viešbučio dienos kaina. Į kambario kainą, kaip rašoma pranešime, taip pat įskaičiuotas nemokamas parkavimas, internetas, kambario tvarkymas bei sporto salė. Ilgalaikę nuomą siūlo ir „Courtyard by Marriott Vilnius City Center“, o „Grand Hotel Kempinski“ jau anksčiau skelbė apie ilgalaikę prabangių apartamentų nuomą.

Orientuojasi į studentus ir ieškančius laikino būsto

Irma Rudelytė-Kasputienė, viešbučio „Park Inn by Radisson Vilnius Airport“ pardavimų ir marketingo direktorė, cituojama pranešime, teigia, jog šiuo pasiūlymu tikisi pritraukti studentus, ilgesniam laikui grįžtančius emigrantus bei laikinai būsto ieškančius žmones.

„Vilniuje studentų apgyvendinimo klausimas – sena ir sunkiai spręstina problema. Universitetai ir kitos aukštosios mokyklos nėra pajėgios bendrabučiais aprūpinti visų studentų. Šiuo metu tendencingai auganti konkurencija su AirBnB sektoriumi ir rinkoje siūlomais butais ilgalaikes apgyvendinimo paslaugas teikiančius viešbučius verčia būti išradingais ir siūlyti ne tik apgyvendinimą, bet ir ofiso nuomos paslaugas ar pietus bei vakarienę viešbučio kambaryje“, – cituojama Irma Rudelytė-Kasputienė.

Anot viešbučio atstovės, pagrindinis klientas - tarptautinių studijų auditorija iš Vokietijos, Izraelio, Skandinavijos šalių. Šiuo metu – ir kaimyninės Baltarusijos studentai, ir švietimo bendruomenė, taip pat trumpalaikiams projektams atvykstantys paskaitų skaityti lektoriai iš viso pasaulio.

„Galimybės nuomotis būstą viešbutyje ieško tie, kuriems norisi mažesnės kontrolės. Paprastai, tai laikina stotelė iki susirandant jų poreikius bei kainos ir kokybės santykį pilnai atitinkantį būstą. Pas mus jiems garantuojamas nemokamai, sporto salė, greitasis internetinis ryšys, parkingas, pastarojo labai trūksta. Vilniaus miesto centre tai – didelė problema kaštų atžvilgiu, arba vietos prasme (jos nėra) miegamuose rajonuose. Taip pat vietoje esanti sporto salė leidžia sutaupyti lėšų ir laiko propaguojantiems aktyvų gyvenimo būdą. Tvarkomi kambariai ir siūlomas pilnas maitinimas, akademinei bendruomenei – didelis privalumas, nes jie gali visą savo dėmesį koncentruoti į studijas nesiblaškydami ties buities klausimais“ – viešbučio privalumus vardija I. Rudelytė-Kasputienė.

Karantinas pakoregavo ilgalaikės ir trumpalaikės būtų nuomos paklausą

Vieno iš nekilnojamojo turto portalo duomenimis, įprastai trumpalaikės nuomos pasiūla ima didėti žiemai baigiantis ar pavasario pradžioje ir vasaros viduryje pasiekia aukščiausią laiptelį - būtent vidurvasarį portale Aruodas.lt stebimas didžiausias trumpalaikės nuomos skelbimų skaičius.

„Šiemet statistika kitokia: maždaug nuo kovo vidurio trumpalaikės nuomos pasiūla mažėjo - iki balandžio pabaigos nukrito apie 15%. Rodikliai ėmė stiebtis aukštyn ėmus šilti orams, gegužės pradžioje, o didžiausia pasiūla šiemet buvo liepos viduryje. Vis dėlto palyginti su praėjusiais metais, trumpalaikės nuomos pasiūla nepasiekė 2019 m. lygio - buvo mažesnė vidutiniškai ketvirtadaliu“, – cituojami portalo atstovai.

„Radisson“ nuotr.

Portalo analitikai pastebi, jog paskutiniu metu daugėja skelbimų, kai ilgalaikė nuoma siūloma viešbučiuose, nuomojantis kambarį, apartamentus mėnesiui, keliems mėnesiams, teikiama papildomų paslaugų, pavyzdžiui, maitinimas už tam tikrą kainą, kambarių tvarkymas, skalbimo paslaugos ir pan. Taip pat dalį trumpalaikės nuomos objektų pradėta siūlyti kaip ilgalaikės nuomos. Tai rodo ir skelbimų statistika - trumpalaikės nuomos pasiūlymų skaičiui krintant, ilgalaikės nuomos pasiūla augo.

Anot nekilnojamojo turto portalo ekspertų, susidomėjimas nekilnojamojo turto pasiūlymais taip pat kito. Nors trumpalaikės nuomos pasiūla mažėjo, tai nesumenkino gyventojų domėjimosi - paklausa šiemet yra beveik penktadaliu didesnė nei tuo pačiu laiku pernai. Susidomėjimas ilgalaike nuoma taip pat didesnis - portale peržiūrėta beveik ketvirtadaliu daugiau skelbimų puslapių.

Viešbučiai užsidaro ir laukia

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė teigia, jog, asociacijos duomenimis, keli viešbučiai bandė siūlyti kambarius ilgalaikei nuomai, tačiau sekasi sudėtingai.

„Dabar viešbučiai labiau planuoja užsidaryti negu dirbti – žiūrės, kokios bus subsidijos ir parama iš Ateities ekonomikos DNR plano ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (RRF) projektų. Visi dar žiūri, kaip išgyventi, ir negali atsipalaiduoti bei pagalvoti, ką toliau daryti. Paskelbus apie vakciną, „Hiltono“ akcijos biržoje pakilo 20 %, taip pat ir aviakompanijų. Visi stebime akcijų rinką ir žiūrime, ar bus matyti šviesa tunelio gale. Žinoma, Lietuva nebus ta šalis, kur pirmiausia ims plūsti turistai“, – cituojama Evalda Šiškauskienė.

Net ir vasaros periodu kiek atsigavus viešbučių veiklai, pajamų užteko tik išlaikyti darbuotojus ir palaikyti sistemas. Apie pelną nekalbama, viešbučiai praleido labiau vegetacijos būsenoje, o dabar, įvedus papildomus ribojimus, dirba nuostolingai arba užsidaro.

„Man įdomu, kodėl ligonines norima daryti Litexpo, o ne 2-3 žvaigždučių viešbučiuose. Įdomu, kur bus tualetai prie palatų ir ar keli šimtai sergančių naudosis vienu tualetu. Dabar viešbučiai stovi tušti. Ar ne geriau būtų padaryti ligonines, kur ligoniai gyventų po vieną“, – svarsto Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė.

Viešbučių užimtumas pandemijos metu krito daugiau nei 60 % , o paskutiniu metu Vilniaus mieste nesiekia 20 %. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  Karantinas, Nuoma
Pandemijos iššūkiai

nuotrauka
2021-05-04 07:44
Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki gegužės 3 d. patvirtino 104 mln. eurų paramą nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui.
nuotrauka
2021-04-27 14:40
Išaugus Covid-19 pandemijai valdyti skirtų gaminių paklausai, Lietuvos ir visos Europos gamintojai fiksuoja kylančias plastiko gaminių kainas. Pandemijos sąlygomis dėl logistikos konteinerių trūkumo ir sulėtėjusios JAV plastiko sektoriaus gamybos kainas dar labiau kelia žaliavų trūkumas.
nuotrauka
2021-04-19 10:09
Metai Vilniaus biurų rinkoje prasidėjo pozityviai – sudarytų nuomos sutarčių plotas per pirmąjį ketvirtį pasiekė 31 tūkst. kv. m. Kaip skelbiama tarptautinės nekilnojamojo turto (NT) konsultacijų bendrovės „Newsec“ parengtoje Vilniaus biurų rinkos 2021 m. I ketvirčio apžvalgoje, dėl pandemijos sukel...
nuotrauka
2021-04-16 15:13,      papildyta 2021-04-16 16:40, Papildyta Pagalbos verslui fondo pranešimu
Šią savaitę UAB „Enerstena“ išsiuntė informacinius laiškus kreditoriams informuodama apie inicijuojamą restruktūrizacijos procesą ir pakviesdama į kreditorių susirinkimą.
nuotrauka
2021-04-13 10:59
Laikinai stojančios įvairių objektų statybos mūsų šalyje yra tapusios ganėtinai įprastu reiškiniu. Lazdynų baseinas Vilniuje, Kauno centre stūksantis viešbutis-vaiduoklis, Nidos kultūros centras yra tik keletas to neišvengusių pastatų. Su kliūtimis susiduria ir infrastruktūros projektai, o papildomų...
nuotrauka
2021-03-23 13:02
Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki kovo 23 dienos patvirtino 27,33 mln. eurų dydžio subsidijas nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui, taip pat suteikė 18,34 mln. eurų lengvatinių paskolų, dar 1,07 mln. eurų skirta turgavietės mokesčio kompensacijoms.
nuotrauka
2021-03-23 11:09
VĮ Lietuvos oro uostai ir statybų bendrovė „Mitnija“ sutarė nutraukti rangos sutartį dėl naujo Vilniaus oro uosto keleivių išvykimo terminalo statybos. Toks sprendimas priimtas dėl to, kad pandemijos sukelti finansiniai iššūkiai aviacijos sektoriui apsunkino projekto finansavimo paieškas ir neleido ...
nuotrauka
2021-03-16 09:45
Lygiai prieš metus šalyje buvo įvestas pirmasis karantinas, o didžioji dalis verslo persikėlė dirbti į virtualią erdvę. Nestandartinė situacija ypatingų gebėjimų pareikalavo ir iš aukščiausio lygio vadovų, kurie, pasak Šarūno Dyburio, vadovų paieškos įmonės „AIMS International Lietuva“ vadovaujančio...
nuotrauka
2021-03-15 08:13
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitiko su Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) vadovu Aurimu Želviu ir Valstybinės mokesčių inspekcijos vadove Edita Janušiene. Ministrė pabrėžė, kad nuo pandemijos nukentėjusio verslo netenkina paramos teikimo tempai, susitikimo metu numatyti...
nuotrauka
2021-03-12 10:56
Kovo 16 d. sueis metai nuo pirmojo karantino pradžios Lietuvoje. Nors per pastaruosius 12 mėnesių Lietuvoje karantinas buvo paskelbtas daugiau nei 220 dienų, ekonomika per šį sudėtingą laikotarpį nesugriuvo. Priešingai, teigiamai nustebinome ir save, ir visą pasaulį.
nuotrauka
2021-03-12 10:38
Per pandemiją trijų Baltijos šalių gyventojai būstus perka itin aktyviai, tačiau kauniečiai, klaipėdiečiai ir Rygos gyventojai su pavydu žiūri į Vilnių ir Taliną, kur naujos statybos butų nuperkama kelis kartus daugiau.
nuotrauka
2021-02-22 07:19
Užklupusi pandemija diktuoja naujas ne tik gyvenimo, bet ir darbo taisykles, o modernių sprendimų ieškantis verslas vis dažniau kuriasi moduliniuose statiniuose.
nuotrauka
2021-02-19 16:04
Per nepilną mėnesį nuo subsidijų skirstymo pradžios daugiausiai paramos gavo prekybos, apgyvendinimo ir maitinimo bei apdirbamosios gamybos sektoriaus įmonės – jos sudarė daugiau kaip pusę (55 proc.) visų paramos gavėjų, o šių sektorių įmonėms išmokėta 61 proc. visos paramos.
nuotrauka
2021-02-19 08:04
Iki vasario 18 dienos nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui jau patvirtinta 17,8 mln. eurų subsidijų, parama paskirstyta 8489 įmonėms. Taip pat 197 įmonėms jau suteikta 8,53 mln. eurų lengvatinių paskolų.
nuotrauka
2021-02-11 13:57
Iki vasario 10 dienos nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui jau pervesta 14,6 mln. eurų subsidijų, parama pasiekė 7050 įmonių sąskaitas. Taip pat 121 įmonei jau suteikta 6,27 mln. eurų lengvatinių paskolų.
nuotrauka
2021-02-10 07:52
Iki vasario 8 d. nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui jau pervesta 12 mln. eurų subsidijų, parama pasiekė 5 704 įmonių sąskaitas. Taip pat 89 įmonėms jau suteikta 4,4 mln. eurų lengvatinių paskolų.
nuotrauka
2021-02-03 09:29
Atsižvelgdama į besitęsiančius ūkinės veiklos ribojimus ir siekdama paremti dėl COVID-19 protrūkio nukentėjusią ekonomiką, Europos Komisija (EK) iki 2021 m. gruodžio 31 d. pratęsė valstybės pagalbos laikinąjį komunikatą ir padidino paramos priemonėms taikomas ribas.
nuotrauka
2021-02-02 11:58
Lietuvos verslas šiuo metu susiduria ne tik su įvairiais karantino apribojimais, darbo jėgos trūkumu, bet ir su dvejopu įstatymų taikymu.
nuotrauka
2021-01-27 10:50
Nuo šiandien, sausio 27 dienos, įsigalioja nauja pranešimų apie prastovas Valstybinei darbo inspekcijai (VDI) teikimo tvarka. Darbdaviai, skelbiantys prastovas nuo šios dienos, turės pateikti detalesnę informaciją apie kiekvieną darbuotoją, kuriam skelbiama prastova bei galės rinktis vieną iš dviejų...
nuotrauka
2021-01-22 08:39
Kas yra savarankiška ir nesavarankiška verslo įmonė, kaip kiekvienos grupės subjektas turi pildyti paraiškas, siekiant gauti subsidiją nuo COVID-19 finansiškai nukentėjusioms įmonėms, kokius duomenis ir kaip pateikti, kaip paraiškos bus vertinamos, atliekamos pareiškėjų atitikimo Vyriausybės nustaty...

Statybunaujienos.lt » Pandemijos iššūkiai

nuotrauka

Stotelėse saugesnė judėjimo galimybė riboto judumo asmenims

Riboto judumo asmenys dėl įvairiausių priežasčių vis dar susiduria su jų poreikiams nepritaikyta aplinka. Viena iš dažniausiai pasitaikančių kliūčių – nepritaikyti viešojo susisiekimo stotel...