2024 birželio 18 d. antradienis, 4:22
Reklama  |  facebook

Viešbučiai konkuruoja su butų nuoma – kambarius siūlo trigubai pigiau nei įprastai

2020-11-20 11:25
Įvedus antrąjį karantiną Lietuvoje, viešbučiams beveik nebeliko būdų išgyventi. Verslo viešbučiai vasaros periodu galėjo priimti konferencijas bei restorano svečius: drastiškai sumažėjus turistų, renginių bei maitinimo pajamos buvo gyvybiškai svarbios. Tuščias erdves viešbučiai stengiasi užpildyti naujais būdais, tarp jų – ir ilgalaikė nuoma, kaina prilygstanti buto nuomai.
nuotrauka
„Radisson“ nuotr.


Minimos įmonės
LITEXPO Lietuvos parodų ir kongresų centras, UAB
Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija,
Radisson Hotel Group,
Estijoje sulaukė pasisekimo

Estijos viešbučiai ilgalaikės nuomos paslaugą pasiūlė spalio viduryje ir sulaukė susidomėjimo. Už 400 eurų kambarius su tvarkymo paslaugomis, greitu nemokamu Wi-Fi ir sporto sale siūlantis viešbutis gali konkuruoti su vieno kambario butais. Viešbučio „Park Inn by Radisson Central Tallinn“ vadovė Toma Torseke, cituojama pranešime, pasakoja, kad paklausa pati padiktavo imtis šio sprendimo ir kol kas jis puikiai pasiteisina.

„Paskutiniais metais Estijos rinkoje išaugo butų nuomos poreikis ir atsidarinėjo vis daugiau apartamentų nuomos kompanijų, skirtų korporatyviniams klientams, atvykstantiems ilgesniam laikui, kai viešbučio nuoma tampa per brangi, kadangi viešbučio kainos yra dinaminės, priklausančios nuo paklausos ir sezoniškumo. Atėjus sunkiam metui, mūsų korporatyviniai klientai patys paklausė, ar siūlome tokią paslaugą, ir mes, nieko nelaukę, pasinaudojome ta idėja bei sukūrėme patrauklų pasiūlymą ilgalaikiams svečiams. Įmonėms reikėjo patikimo partnerio, kad greitai ir patogiai rezervuotų kambarius už buto nuomos kainą savo darbuotojams, kurie atvyksta ilgesniam laikui dėl tam tikrų projektų“ – cituojama T. Torseke.

Sunkų laikotarpį išgyvenančiam sektoriui šis žingsnis padėjo pritraukti naujų klientų.

Vilniuje siūlo ilgalaikę nuomą ir ofisus

Naujas viešbutis „Park Inn by Radisson Vilnius Airport Hotel & Business Centre“ standartinio kambario nuomą mėnesiui siūlo už 400 Eur. Tai kone trigubai pigiau nei įprasta viešbučio dienos kaina. Į kambario kainą, kaip rašoma pranešime, taip pat įskaičiuotas nemokamas parkavimas, internetas, kambario tvarkymas bei sporto salė. Ilgalaikę nuomą siūlo ir „Courtyard by Marriott Vilnius City Center“, o „Grand Hotel Kempinski“ jau anksčiau skelbė apie ilgalaikę prabangių apartamentų nuomą.

Orientuojasi į studentus ir ieškančius laikino būsto

Irma Rudelytė-Kasputienė, viešbučio „Park Inn by Radisson Vilnius Airport“ pardavimų ir marketingo direktorė, cituojama pranešime, teigia, jog šiuo pasiūlymu tikisi pritraukti studentus, ilgesniam laikui grįžtančius emigrantus bei laikinai būsto ieškančius žmones.

„Vilniuje studentų apgyvendinimo klausimas – sena ir sunkiai spręstina problema. Universitetai ir kitos aukštosios mokyklos nėra pajėgios bendrabučiais aprūpinti visų studentų. Šiuo metu tendencingai auganti konkurencija su AirBnB sektoriumi ir rinkoje siūlomais butais ilgalaikes apgyvendinimo paslaugas teikiančius viešbučius verčia būti išradingais ir siūlyti ne tik apgyvendinimą, bet ir ofiso nuomos paslaugas ar pietus bei vakarienę viešbučio kambaryje“, – cituojama Irma Rudelytė-Kasputienė.

Anot viešbučio atstovės, pagrindinis klientas - tarptautinių studijų auditorija iš Vokietijos, Izraelio, Skandinavijos šalių. Šiuo metu – ir kaimyninės Baltarusijos studentai, ir švietimo bendruomenė, taip pat trumpalaikiams projektams atvykstantys paskaitų skaityti lektoriai iš viso pasaulio.

„Galimybės nuomotis būstą viešbutyje ieško tie, kuriems norisi mažesnės kontrolės. Paprastai, tai laikina stotelė iki susirandant jų poreikius bei kainos ir kokybės santykį pilnai atitinkantį būstą. Pas mus jiems garantuojamas nemokamai, sporto salė, greitasis internetinis ryšys, parkingas, pastarojo labai trūksta. Vilniaus miesto centre tai – didelė problema kaštų atžvilgiu, arba vietos prasme (jos nėra) miegamuose rajonuose. Taip pat vietoje esanti sporto salė leidžia sutaupyti lėšų ir laiko propaguojantiems aktyvų gyvenimo būdą. Tvarkomi kambariai ir siūlomas pilnas maitinimas, akademinei bendruomenei – didelis privalumas, nes jie gali visą savo dėmesį koncentruoti į studijas nesiblaškydami ties buities klausimais“ – viešbučio privalumus vardija I. Rudelytė-Kasputienė.

Karantinas pakoregavo ilgalaikės ir trumpalaikės būtų nuomos paklausą

Vieno iš nekilnojamojo turto portalo duomenimis, įprastai trumpalaikės nuomos pasiūla ima didėti žiemai baigiantis ar pavasario pradžioje ir vasaros viduryje pasiekia aukščiausią laiptelį - būtent vidurvasarį portale Aruodas.lt stebimas didžiausias trumpalaikės nuomos skelbimų skaičius.

„Šiemet statistika kitokia: maždaug nuo kovo vidurio trumpalaikės nuomos pasiūla mažėjo - iki balandžio pabaigos nukrito apie 15%. Rodikliai ėmė stiebtis aukštyn ėmus šilti orams, gegužės pradžioje, o didžiausia pasiūla šiemet buvo liepos viduryje. Vis dėlto palyginti su praėjusiais metais, trumpalaikės nuomos pasiūla nepasiekė 2019 m. lygio - buvo mažesnė vidutiniškai ketvirtadaliu“, – cituojami portalo atstovai.

„Radisson“ nuotr.

Portalo analitikai pastebi, jog paskutiniu metu daugėja skelbimų, kai ilgalaikė nuoma siūloma viešbučiuose, nuomojantis kambarį, apartamentus mėnesiui, keliems mėnesiams, teikiama papildomų paslaugų, pavyzdžiui, maitinimas už tam tikrą kainą, kambarių tvarkymas, skalbimo paslaugos ir pan. Taip pat dalį trumpalaikės nuomos objektų pradėta siūlyti kaip ilgalaikės nuomos. Tai rodo ir skelbimų statistika - trumpalaikės nuomos pasiūlymų skaičiui krintant, ilgalaikės nuomos pasiūla augo.

Anot nekilnojamojo turto portalo ekspertų, susidomėjimas nekilnojamojo turto pasiūlymais taip pat kito. Nors trumpalaikės nuomos pasiūla mažėjo, tai nesumenkino gyventojų domėjimosi - paklausa šiemet yra beveik penktadaliu didesnė nei tuo pačiu laiku pernai. Susidomėjimas ilgalaike nuoma taip pat didesnis - portale peržiūrėta beveik ketvirtadaliu daugiau skelbimų puslapių.

Viešbučiai užsidaro ir laukia

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė teigia, jog, asociacijos duomenimis, keli viešbučiai bandė siūlyti kambarius ilgalaikei nuomai, tačiau sekasi sudėtingai.

„Dabar viešbučiai labiau planuoja užsidaryti negu dirbti – žiūrės, kokios bus subsidijos ir parama iš Ateities ekonomikos DNR plano ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (RRF) projektų. Visi dar žiūri, kaip išgyventi, ir negali atsipalaiduoti bei pagalvoti, ką toliau daryti. Paskelbus apie vakciną, „Hiltono“ akcijos biržoje pakilo 20 %, taip pat ir aviakompanijų. Visi stebime akcijų rinką ir žiūrime, ar bus matyti šviesa tunelio gale. Žinoma, Lietuva nebus ta šalis, kur pirmiausia ims plūsti turistai“, – cituojama Evalda Šiškauskienė.

Net ir vasaros periodu kiek atsigavus viešbučių veiklai, pajamų užteko tik išlaikyti darbuotojus ir palaikyti sistemas. Apie pelną nekalbama, viešbučiai praleido labiau vegetacijos būsenoje, o dabar, įvedus papildomus ribojimus, dirba nuostolingai arba užsidaro.

„Man įdomu, kodėl ligonines norima daryti Litexpo, o ne 2-3 žvaigždučių viešbučiuose. Įdomu, kur bus tualetai prie palatų ir ar keli šimtai sergančių naudosis vienu tualetu. Dabar viešbučiai stovi tušti. Ar ne geriau būtų padaryti ligonines, kur ligoniai gyventų po vieną“, – svarsto Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė.

Viešbučių užimtumas pandemijos metu krito daugiau nei 60 % , o paskutiniu metu Vilniaus mieste nesiekia 20 %. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  Karantinas, NuomaPandemijos iššūkiai

nuotrauka
2024-02-06 10:38
Mus nuolat supa galybė ligų sukėlėjų bei bakterijų. Jie aktyvūs būna ten, kur lankosi daug žmonių, pavyzdžiui, ligoninėse, mokyklose, sporto klubuose, biuruose. Pasak specialistų, ypač šaltuoju metų laiku, kai gerokai padaugėja kosinčių ir čiaudinčių žmonių, užkrečiamų ligų prevencijai gali būti pan...
nuotrauka
2023-12-27 10:21
Dauguma Vilniaus darbdavių taiko hibridinį darbo modelį ir ieško būdų, kaip pritraukti darbuotojus į biurus, o į šią tendenciją atsižvelgia ir nekilnojamo turto vystytojai.
nuotrauka
2023-11-27 11:46
Didžiosios dalies Lietuvos savivaldybių faktinės išlaidos beveik kasmet viršija modeliuojamas, o didžiausias išlaidų perviršis patiriamas komunalinių paslaugų, būsto bei aplinkosaugos srityse. Tą parodė savivaldybių išlaidų analizė, atlikta Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) kartu su Finans...
nuotrauka
2022-11-23 06:09
COVID-19 pandemija gyvenimo tempą pakeitė visame pasaulyje, nors apie tokios ligos atsiradimo galimybę mokslininkai skelbė dešimtis metų. Ligos išplitimo išvengti nepavyko. Ir tai nėra paskutinis panašios epidemijos protrūkis – terpių, patogių naujiems virusams vystytis, tik gausėja.
nuotrauka
2022-07-01 08:40
Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (Fondą), investuos 1,5 mln. Eur į pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvių nuomos sprendimus teikiančią įmonę „Workland“.
nuotrauka
2022-03-22 08:30
Šių metų kovo 16 d. sukako dveji metai, kai Lietuvos verslas veikia pandemijos sąlygomis. Siekdamas įvertinti, kuriuos sektorius pandemija paveikė labiausiai, kredito biuras „Creditinfo Lietuva" palygino įmonių vėlavimo atsiskaityti ir bankroto rizikos rodiklius 2022, 2021 ir 2020 metais. Dėl anksči...
nuotrauka
2021-12-01 09:05
Pastaraisiais metais nemenkas iššūkis teko tiek komercinių palatų nuomininkams, tiek nuomotojams. Dėl pandemijos kaita buvo intensyvi ir dažnai nenuspėjama. Šiandien situacija šioje sferoje gana stabili ir labiau prognozuojama, tačiau tiek nuomininkai, tiek nuomotojai vis dar patiria specifinių sunk...
nuotrauka
2021-08-13 09:03
Apskritai Baltijos šalyse biurai yra vienas didžiausių ir labiausiai kredituojamų komercinio nekilnojamojo turto sričių. Lietuvoje ši sritis yra pritraukusi maždaug 1 mlrd. eurų, arba apie 30–40 proc., visų kredito įstaigų suteiktų nekilnojamojo turto verslo paskolų dalį.
nuotrauka
2021-07-28 09:10
Pandemijos metu medicinos produktų tiekimas strigo ne tik dėl viešųjų pirkimų, tiekėjų pajėgumų, ar dėl koronaviruso pandemijos pakitusių tiekimo grandinių. Daugeliu atvejų nebuvo įvertinti poreikiai, pokyčiai, nesuplanuoti ir nesuprojektuoti scenarijai, nes daugeliui net nekilo mintis, kad šiuos ve...
nuotrauka
2021-07-22 09:27
Pirmąjį pusmetį investicijos į komercinio nekilnojamojo turto (NT) projektus Baltijos šalyse siekė 640 mln. eurų – beveik du kartus daugiau nei 2020 m. pirmoje pusėje. Lietuva išlieka aktyviausiu regionu komercinio NT rinkoje – čia įdarbinta beveik pusė Baltijos šalyse fiksuotų investicijų, antroje ...
nuotrauka
2021-07-15 06:29
2020-ieji supurtė ramų Norvegijos gyvenimą: pandemija, nedarbas, karantinas, Norvegijos kronos nuvertėjimas, naftos kainų svyravimai. Tačiau nepraėjus nė metams, šios šalies ekonomika atsigavo – planuojamas augimas sveikatos priežiūros, statybos, informacinių ir ryšių technologijų, mažmeninės prekyb...
nuotrauka
2021-06-29 07:19
Nuo praėjusių metų lapkričio 7 d., kai šalyje buvo paskelbtas karantinas, iki birželio 28 d. Ekonomikos ir inovacijų ministerija iš viso yra patvirtinusi 164,6 mln. eurų paramą nukentėjusiam verslui. Subsidijoms skirta 124,9 mln. eurų, lengvatinėms paskoloms – 32 mln. eurų, turgavietės mokesčio komp...
nuotrauka
2021-06-23 06:21
Pandemija privertė peržvelgti biurų plėtros ypatumus ir atskleidė naujas tendencijas. Nekilnojamojo turto (NT) projektų plėtotojai bando įvertinti augančias statybų kainas, vis didesnius pastatų tvarumo ir aplinkos reikalavimus, taip pat nuotolinio darbo įtaką. Tad komercinio NT rinkoje iššūkių apst...
nuotrauka
2021-06-14 07:36
Europos Komisija (EK) yra paskelbusi šešis prioritetus 2019–2024 metams: „Europos žaliasis kursas“, „Žmonėms tarnaujanti ekonomika“, „Prie skaitmeninio amžiaus prisitaikiusi Europa“, „Europinės gyvensenos propagavimas“, „Pasaulyje stipresnė Europa“ ir „Naujas postūmis Europos demokratijai“.
nuotrauka
2021-06-10 11:21
Per praėjusius metus darbas iš namų tapo norma, kurią į savo kasdienybę adaptavo daug įmonių. Darbdaviai gali nebesukti galvos kaip organizuoti veiklą darbuotojams dirbant iš namų, tačiau kyla nauji klausimai. Vis garsiau ir dažniau šnekama apie biurų eros pabaigą – ar šios prognozės turi realų pagr...
nuotrauka
2021-06-07 10:56
Nors statistika fiksuoja mažiau bankrotų, tačiau tai tik laikinas reiškinys dėl pasikeitusio juridinių asmenų nemokumo reguliavimo. Beveik neabejotina, jog Seimo sprendimas karantino metu ir 3 mėnesius po jo įmonių vadovams netaikyti pareigos inicijuoti bankrotą bus atšauktas ir tada bankrotų skaiči...
nuotrauka
2021-06-07 10:47
Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki birželio 7 d. iš viso yra patvirtinusi 148,1 mln. eurų paramą nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui.
nuotrauka
2021-06-04 10:06
Karantinas Lietuvos gyventojams atskleidė jų būsto ypatumus: išryškino ne tik namų privalumus, bet ir trūkumus. Didžiąją laiko dalį praleisdami namuose žmonės įvertino būsto plotą, jo išplanavimą ir funkcionalumą.
nuotrauka
2021-06-03 10:55
Staiga sustabdyta valstybės pagalba, lėtesnis, nei tikimasi, ekonomikos atsigavimas ar dar vienas išorės šokas ekonomikai pablogintų suvaržymų paveiktų įmonių finansinę būklę ir padidintų vadinamųjų įmonių zombių skaičių.
nuotrauka
2021-06-02 07:57,      papildyta 2021-06-09 15:00, Papildyta
Statybinių medžiagų ir gaminių trūkumas, tiekimo sutrikimai paprastai yra kompensuojami augančiomis kainomis. Todėl kaip pagrindinė šiuo metu žaliavų kainų augimo priežastis yra įvardijamas atsigaunantis vartojimas, kuriam patenkinti nebepakanka žaliavų pasiūlos.

Statybunaujienos.lt » Pandemijos iššūkiai