2020 liepos 10 d. penktadienis, 12:48
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Karantino sąlygos švelnėja. Kaip tai veikia ekonomiką

2020-05-27 08:26
Naujausi duomenys, kuriais dalijasi LR Vyriausybė, rodo, kad šalies ekonominė situacija išlieka stabili, pastebimas karantino atpalaidavimo efektas.
nuotrauka
Užimtumo tarnybos (FB) iliustr.


Darbo rinka

Praeitą savaitę įdarbintų asmenų skaičius nuosekliai didesnis nei atleistų: samdomą darbą pradėjo 224 asmenimis daugiau nei baigė. Svarbu, kad kaip ir ankstesnę savaitę įdarbinimo atvejai viršijo atleidimus visuose ekonominės veiklos sektoriuose. Sparčiausiai apdraustųjų skaičius augo keliuose labiausiai karantino laikotarpiu nukentėjusiuose sektoriuose (apgyvendinimo ir maitinimo paslaugos, administracinės ir aptarnavimo veiklos) – juose apdraustųjų skaičiaus augimas viršijo 1 proc. Nuo mėnesio pradžios priėmimų į darbą skaičius atleidimų skaičių viršijo 8 509.

Gegužės 13–19 d. naujų privačiuose portaluose įdėtų darbo skelbimų skaičius buvo 5 proc. didesnis nei prieš savaitę iki tol ir 34 proc. mažesnis nei 2019 m. atitinkamą savaitę. Tai reiškia, kad darbuotojų paklausa ataskaitinę savaitę, palyginti su praėjusia, toliau augo, bet vis dar tebėra trečdaliu mažesnė nei praėjusiais metais.

Registruotas nedarbas per tą patį laikotarpį padidėjo 0,1 proc. punkto ir gegužės 25 d. siekė 11,7 proc. Atkreiptinas dėmesys, kad nedarbo rodiklio šuolis matomas kiekvieną pirmadienį, tačiau per savaitę sumažėja.

Palyginti su gegužės 15 d., gegužės 22 d. galiojančių nedarbingumo pažymėjimų skaičius sumažėjo 7 proc. Dėl epideminės situacijos galiojančių nedarbingumo pažymėjimų skaičius sumažėjo 10 proc. punktų ir laikotarpio pabaigoje siekė 52 tūkst.

Ekonomikos skatinimo plano vykdymo stebėsena

„Ekonomikos skatinimo plano priemonės yra nuosekliai įgyvendinamos ir lėšų sumos tolygiai didėja“, – pranešime cituojamas Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Lukas Savickas.
Pasak vicekanclerio, vykdant šio plano antrojo tikslo priemones, kuriomis siekiama padėti verslui išsaugoti darbo vietas, o gyventojams – pajamas, iš viso išmokėta beveik 202 mln. eurų iš suplanuotų 500 mln. eurų. Per paskutinę savaitę, gegužės 15–22 d., išmokėta 38,6 mln. eurų.
Prisidedant prie darbdavių pastangų išsaugoti darbo vietas, prastovoms kompensuoti iš priemonei skirtų 250 mln. eurų iš viso išmokėta 54,7 mln. eurų (per savaitę nuo gegužės 15 iki 22 d. išmokėta virš 18, 3 mln. eurų), t. y. išmokėta daugiau nei 27 proc. skirtų lėšų.

Gegužės 18–22 d. subsidijų prašymų dėl prastovų sumažėjo: darbdaviai Užimtumo tarnybai pateikė 7,3 tūkst. prašymų dėl prastovų kompensavimo 57,8 tūkst. darbuotojų. Palyginti su ankstesne savaite, pateikta 17 proc. mažiau prašymų dėl 4 proc. mažesnio darbuotojų skaičiaus.

Toliau siekiama padėti verslui išsaugoti likvidumą. Palyginti su gegužės antrąja savaite, per kurią mokestinių nepriemokų suma didėjo 5 mln. eurų, praėjusią savaitę atidėtų mokesčių pokytis buvo ženklus: mokestinių nepriemokų suma padidėjo beveik 25 mln. eurų ir šiuo metu artėja prie 400 mln. eurų ribos.

Jau kelias savaites sparčiau įgyvendinamos INVEGA administruojamos priemonės. Išmokų dydis pagal INVEGA priemones per savaitę padidėjo 14 mln. eurų ir šiuo metu siekia daugiau nei 75 mln. eurų (gegužės pradžioje ši suma buvo kiek didesnė nei 34 mln. eurų, tad per kelias savaites lėšų naudojimas išaugo daugiau nei 2 kartus). Įgyvendinant INVEGA priemones, lėšos ir toliau sparčiausiai naudojamos paskoloms teikti labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams (per savaitę lėšų naudojimas išaugo beveik 10 mln. – iki 31 mln. eurų).

Pradėta vykdyti subsidijų teikimo mažoms įmonėms priemonė. Kvietimai gauti paramą išsiųsti beveik 33 tūkst. įmonių. Beveik 23 tūkst. (t. y. 70 proc. gavusiųjų kvietimus) pateikė prašymus dėl subsidijos išmokėjimo. Pažymėtina, kad iš 22 925 gautų įmonių prašymų finansavimas skirtas daugiau nei 97 proc. įmonių, kurios dėl jo kreipėsi. Kitoms įmonėms mokėjimai bus atlikti artimiausiu metu.

Duomenys apie ekonomikos skatinimo paketo vykdymą skelbiami tinklalapyje. Ši informacija reguliariai atnaujinama ir pildoma.

Svarbiausią informaciją dėl koronaviruso rasite čia. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


KARANTINO iššūkiai

nuotrauka
2020-07-03 12:54
Iki liepos 31 d. įmonėms ir verslininkams, kurie kreipiasi į finansų tarpininkus dėl nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) paskolų labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams, turi būti išmokėtos visos paskolos lėšos. Nuo paskolų teikimo pradžios, kaip praneša...
nuotrauka
2020-07-01 13:17
Paskolų labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams populiarumas muša rekordus. Iš viso pagal šią INVEGA finansuojamą priemonę įmonėms jau išmokėta 115 mln. eurų. Remiantis viešais duomenimis, programos kriterijus galėjo atitikti apie 10 tūkst. labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių, iš viso šalyj...
nuotrauka
2020-06-29 09:48
Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), įvertinusi beveik 3 tūkst. paraiškų, pateiktų dėl palūkanų kompensavimo, primena, į ką reikia atkreipti dėmesį, kad procesas būtų sklandus, o paraiška – sėkmingai patvirtinta.
nuotrauka
2020-06-18 10:44
Pasibaigus karantinui aktyvią veiklą stabdo ir finansų ministro Viliaus Šapokos įkurtas COVID-19 pasekmių mažinimo fondas. Per tris veiklos mėnesius gyventojai ir įmonės fondui skyrė beveik 822 tūkst. eurų, už kuriuos šalies ligoninėms, nevyriausybinėms organizacijoms nupirkta asmens apsaugos priemo...
nuotrauka
2020-06-16 16:00
Trečiadienio naktį šalyje baigiasi tris mėnesius trukęs karantinas. Nuo birželio 17 d. įsigalioja valstybės lygio ekstremaliosios situacijos režimas. Jo metu bus taikomi tam tikri apribojimai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį.
nuotrauka
2020-06-16 08:49
Artėjant tris mėnesius trukusio karantino pabaigai, Vyriausybės strateginės analizės centro (STRATA) parengta pirmoji mėnesinė apžvalga rodo, kad švelninant karantino sąlygas sektoriai atsigauna, tačiau netolygiai.
nuotrauka
2020-06-15 08:54
Ekonomikos ir inovacijų ministerija informuoja, kad nuo birželio 12 d. įsigaliojo priemonės „Dalinis nuomos mokesčio kompensavimas“ pakeitimai. Atsižvelgiant į verslo atstovų siūlymus ir sprendžiant kylančias problemas gerinamos šios priemonės sąlygos pareiškėjams.
nuotrauka
2020-06-10 12:04
Lietuvos ir Estijos valdžios sprendimų lyginimas jau yra tapęs tautosaka. Nors estai ir laikomi lėtapėdžiais, tačiau pasaulinės pandemijos metu Estija veikė ne tik greičiau, o kartais ir dosniau. Estai teikė pagalbą kur kas platesniam skaičiui verslo sektorių, sumažino socialinius mokesčius, akcizus...
nuotrauka
2020-06-08 15:49
KOG instituto atlikto tyrimo duomenimis, daugiau kaip pusė smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) atstovų mano, kad Vyriausybė skyrė per mažai dėmesio verslo situacijai, o skiriama parama yra per maža normaliam verslo funkcionavimui.
nuotrauka
2020-05-28 07:58
Vyriausybė pratęsė karantino režimą iki birželio 16 dienos 24 val., tačiau sušvelnino karantino sąlygas. Numatyta, kad artimiausiu metu bus didinamas leistinas žiūrovų ir dalyvių skaičių renginiuose bei ilginamas restoranų, kavinių ir kitų maitinimo įstaigų darbo laikas.
nuotrauka
2020-05-27 12:52
Dabartinė vadovų karta mokosi veikti karo sąlygomis. Karantinas apvertė daugumos įmonių veiklą ir privertė griebtis žinių, kuriomis iki šiol rėmėsi kariuomenės atstovai. Pandemijos sąlygomis, siekiant patirti kuo mažesnių nuostolių ar nugalėti konkurencinėje kovoje, įmonių vadovams pravers „Karo kam...
nuotrauka
2020-05-26 13:00
Įmonėms, kurios dėl pandemijos buvo priverstos stabdyti veiklą, valstybė kompensuoja dalį karantino laikotarpiu patirtų patalpų nuomos išlaidų. Kompensacijas gauti gali tiek smulkusis ir vidutinis verslas, tiek ir kai kurios didelės įmonės. Paraiškų nuomai kompensacijoms gauti pildymui įsibėgėjus, v...
nuotrauka
2020-05-26 10:50
Dviračių ir pėsčiųjų takams tiesti ir rekonstruoti bei kitoms kelių saugumo priemonėms įrengti šiemet skirta beveik 14,7 mln. eurų. Šios investicijos suteikiamos iš Vyriausybės skirtų 150 mln. eurų valstybinės ir vietinės reikšmės kelių infrastruktūrai.
nuotrauka
2020-05-26 07:50
Jau keletas savaičių praėjo nuo paskelbtos dar vienos priemonės verslui – dalinio nuomos mokesčio kompensavimo labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms. Komercinių patalpų nuomotojai ir šio verslo vystytojai bei nuomininkai jau seniai laukė šios priemonėmis. Tiesa, buvo daug diskutuojama vieša...
nuotrauka
2020-05-22 13:50
Nuomos sutarčių registravimas pastarosiomis dienomis yra viena populiariausių Registrų centro paslaugų. Pastebimai išaugus klientų, pageidaujančių Nekilnojamojo turto registre įregistruoti juridinį faktą apie sudarytą nuomos sutartį, šiam procesui skiriamas itin didelis dėmesys.
nuotrauka
2020-05-22 13:21
Statybos – tai vienas iš sektorių, kuris per visas ekonominės krizes paveikiamas labiausiai. Vyriausybė nutarė sekti kitų ES valstybių pavyzdžiu ir gelbėti ekonomiką per statybos ir infrastruktūros projektus. Tačiau priimti sprendimai, kaip pastebi Lietuvos statybininkų asociacija, sulaukia švietimo...
nuotrauka
2020-05-20 13:56
Karantino metu prastovas darbuotojams paskelbusioms įmonėms valstybė moka subsidijas, padengiančias dalį darbuotojų darbo užmokesčio, kuris per prastovą negali būti mažesnis nei minimalioji mėnesio alga už visą įprastą darbo laiką. Švelnėjant karantinui ir darbuotojams sugrįžtant į darbus, valstybės...
nuotrauka
2020-05-19 10:52
Pramonės įmonių skaitmeninimams ir perorientavimas, naujų investicijų pritraukimas, dirbančiųjų perkvalifikavimas aukštos pridėtinės vertės sritims, biotechnologijos, medicinos paslaugos, atsinaujinančiųjų energijos išteklių diegimas. Tai tik keletas iš Finansų ministerijos siūlomų ilgalaikių invest...
nuotrauka
2020-05-15 14:44
Patikslinus nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) mokamų palūkanų kompensacijų sąlygas, ši priemonė tapo dar plačiau prieinama tiek įmonėms ir verslininkams, plėtojantiems savo veiklą ir siekiantiems gauti dalinę 95 proc. palūkanų kompensaciją iki 36 mėnesių laiko...
nuotrauka
2020-05-14 15:55
Subsidija nuomos mokesčiui galima tik tuo atveju, jeigu nuomotojas suteikia bent 30 proc. nuolaidą. Tačiau apie tokią galimybę sužinojus, kai jau susitarta dėl nuomos mokesčio kitaip, verslas gali patirti išlaidų. Ar galima persitarti dėl nuomos mokesčio mažinimo? Teisininkai sako, kad tokia galimyb...

Statybunaujienos.lt » KARANTINO iššūkiai