2021 balandžio 10 d. šeštadienis, 18:12
Reklama  |  facebook

Planuojate parduoti būstą: ar verta laukti karantino pabaigos?

2021-01-29 09:39
Nepaisant menkesnių rodiklių, susidomėjimas NT rinka išliko bene toks pats. Tad kaip vertėtų elgtis, jei norite įsigyti ar parduoti būstą? Laukti karantino pabaigos, ar atvirkščiai – naudotis esama situacija?
nuotrauka
Edita LINKELĖ, NT brokerė


Minimos įmonės
Capital Realty, UAB

Pasak „Capital“ NT brokerės Editos Linkelės, išnaudoti esamą rinką – pravartu. Pastebimi ir pasikeitę pirkėjų bei pardavėjų įpročiai, kurie praplėtė norimų įsigyti ar parduoti būstų spektrą. Išaugo susidomėjimas rajonais, didesnėmis erdvėmis, pajūriu.

„Pirmojo karantino metu įvairūs ekspertai prognozavo būsimą NT nuosmukį, bet jų prognozės nepasitvirtino. Registrų Centro duomenimis, 2020-tieji metai praktiškai neatsiliko nuo rekordinių 2019-tųjų metų: nors 8 proc. krito butų pardavimai, atitinkamai 7 proc. išaugo individualių namų ir kotedžų pardavimai, 1 proc. žemės sklypų pardavimai. Žmonės po pirmojo karantino suprato, kad laisvai gali dirbti iš namų, nori daugiau privatumo, didesnių erdvių ir nuosavo žemės ploto, todėl yra pasiruošę mokėti daugiau. Be to, labai stipriai atsigavo rinka ir už Vilniaus rajono ribų, matyti ir ženklus susidomėjimas pajūriu – butai ten praeitais metais buvo tiesiog šluojami. Todėl ir šįmet tikimės panašių rodiklių“, – cituojama E. Linkelė.

E. Linkelės teigimu, numatomi ir du kainų scenarijai, kurie galimai nebus naudingi planuojantiems nekilnojamo turto investiciją tolimoje ateityje. Pirma – kainos nekris, atvirkščiai įmanomas nežymus postūmis aukštesnių kainų link. Su tuo susiję ir nuo 2021 m. sausio mėn. įsigalioję visuomeniniai pastatų pasikeitimai, pereita prie A++ energinio naudingumo klasės. Reikalavimai statytojams griežtėja, statybų sąnaudos brangsta, todėl tikėtina, kad ir vartotojui galutinė kaina bus didesnė. Tad pirkimas artimiausiu metu pasiteisins, laukti kainų sprogimo nereiktų.

„ NT rinka yra aktyvi ir juda į priekį. Tai tokia sritis, kuri visiškai sustoti negali. Kainos, suprantama, gali keistis, tačiau žmonių norai, poreikiai bei motyvacija pirkti arba parduoti vargu ar išgaruos. Tai pastebime ir prasidėjus 2021-tiesiems metams: negalėdami leisti pinigų kitur (kelionėms, pramogoms) žmonės sutelkia visą savo dėmesį į tai, į ką gali investuoti. O nekilnojamas turtas yra viena iš populiariausių investicinių priemonių. Tiesa, įžvelgiama ir nemažai pliusų – karantino metu laiko būsto paieškoms žymiai daugiau, pirkti jį galima be jokių apribojimų, darbą ir toliau vykdo brokeriai ir notarai, apžiūros vykdomos internetu, atliekamos ir trumpos gyvos apžiūros iki 15 min. laikantis visų saugumo reikalavimų. Tad noriu pabrėžti, kad nors šiai dienai pasiūla yra kiek ribota, tai reiškia mažesnę konkurenciją, o tai jau savaime yra privalumas planuojantiems šiuo metu parduoti būstą“, - vardino E. Linkelė.

Kaip pasakojo E. Linkelė, visi NT ir bankiniai procesai karantino metu veikia įprastai, todėl keblumų su NT pardavimais ar pirkimais neturėtų kilti. Nors baimių šiomis dienomis ir daugiau, tačiau ekspertai užtikrina sklandų ir greitą darbą.

„Dažniausiai pirkėjai bijo permokėti, negauti finansavimo iš banko, baiminasi nusipirkti „katę maiše”, „nesusigaudant“ dokumentacijoje. Tačiau išgyventi nėra prasmės. Bankai skolinti būsto įsigijimui pasiruošę, finansavimo tempai nesikeičia, net jei į pirkėją ir jo finansines galimybes žvelgiama atsargiau. Brokerių darbas šiomis dienomis taip pat vyksta įprastai – viso pardavimo-pirkimo proceso metu visais veiksmais rūpinamasi nuo A iki Z. Todėl būkite ramūs, iškilus sunkumams ar klausimas kreipkitės pagalbos. Specialistai yra pasiruošę padėti ir patarti, net ir karantino metu“, - sako NT brokerė.
Statybunaujienos.lt
Komentaras

nuotrauka
2021-04-09 13:49
Lietuviškų šaknų turintis ekonomikos Nobelio premijos laureatas Robertas Šileris sugebėjo įrodyti, kad realiąja verte JAV gyvenamųjų būstų kainos, nepaisant tam tikrų svyravimų, iš esmės nepasikeitė nuo 1890 m. Šileris pažymi, kad pasauliniu mastu dominuoja nuomonė, kad gyvenamųjų būstų kainos nuola...
nuotrauka
2021-04-08 15:43
Saulės energetikai skaičiuoja, kad pastaruoju metu vis daugiau saulės elektrines įsirengusių žmonių nori montuoti papildomus saulės modulius. Dabar tuo domisi maždaug kas septintas pasistatęs saulės elektrinę. Dažniausios priežastys – karantino laikotarpiu išaugusios arba pirmos elektrinės įrengimo ...
nuotrauka
2021-04-07 11:20
Visiems puikiai žinoma frazė, kad gerai reputacijai sukurti reikia daugelio metų, o jai sugadinti pakanka penkių minučių. Teisininkai greičiausiai pridurtų, kad kartais ilgai kurtą dalykinę įmonės reputaciją gali sugriauti viena melaginga nuomonė. Tai itin aktualu tapo pandemijos metu, kai žala repu...
nuotrauka
2021-04-07 11:05
Seimas po Vyriausybės išvadų ketina svarstyti Žemės įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo numatoma įvesti naują mokestį už nekilnojamojo turto projektų plėtrą valstybinėje žemėje. Naujas įstatymas gali pabranginti planuojamą įsigyti būstą 25 tūkst. eurų.
nuotrauka
2021-04-07 10:49
Žemės įstatymo pataisos gali sukurti sniego gniūžtės efektą. Todėl jau šiandien privalome imtis veiksmų dėl bręstančios būsto prieinamumo problemos.
nuotrauka
2021-04-01 13:08
Pernai metų gale rinkoje prasidėjęs staigus pakilimas gyvenamojo nekilnojamojo turto (NT) rinkoje toliau tęsiasi. NT plėtros bendrovė „Omberg“ per pirmus tris šių metų mėnesius pardavė 147 butus – tai sudaro daugiau nei pusę pernai per visus metus parduotų butų ir 80 proc. daugiau nei pernai pirmąjį...
nuotrauka
2021-04-01 10:36
Baigiant 2020 m. metus atrodė, kad Vilniaus būsto pardavimai jau pasiekė kulminaciją ir jau nebėra kur kilti aukščiau, tačiau 2021 m. pirmas ketvirtis atskleidžia, kad dar ir toliau sukamės ypatingai greitu ir svaiginančiu „bugivugi“ ritmu.
nuotrauka
2021-03-31 11:24
Seimas priėmė Notariato įstatymo pataisas, kurios reglamentuoja notarų paslaugų teikimą ir kurios jau po kelių mėnesių – nuo liepos 1 dienos – leis notarų biurams beveik visas paslaugas teikti nuotoliniu būdu.
nuotrauka
2021-03-25 08:24
Lūkesčiai dėl būsto kainų šiemet Lietuvoje šoktelėjo iki aukščiausio lygio per pastaruosius devynerius metus. Du trečdaliai apklaustųjų kovą teigė, kad būsto kainos Lietuvoje per artimiausius dvylika mėnesių didės. Prieš metus pirmo karantino metu situacija buvo visiškai kitokia – kad būstas brangs,...
nuotrauka
2021-03-18 10:22
Antra pandemijos banga didina įtampą darbo rinkoje. Sustojo verslai, vyksta etatų mažinimai ir darbuotojų atleidimai.
nuotrauka
2021-03-17 13:07
Galimai neskaidrūs viešieji pirkimai yra tema, kuri turbūt jau kelia nuobodulį – kasmet, ir ne po sykį, viešojoje erdvėje informuojama apie dėl tokių atvejų tarnybų pradėtus tyrimus. Šie metai taip pat pasiėmė savo duoklę, Specialiųjų tyrimų tarnybai pareiškus apie daug metų galimai neskaidriai vykd...
nuotrauka
2021-03-16 09:45
Lygiai prieš metus šalyje buvo įvestas pirmasis karantinas, o didžioji dalis verslo persikėlė dirbti į virtualią erdvę. Nestandartinė situacija ypatingų gebėjimų pareikalavo ir iš aukščiausio lygio vadovų, kurie, pasak Šarūno Dyburio, vadovų paieškos įmonės „AIMS International Lietuva“ vadovaujančio...
nuotrauka
2021-03-12 10:56
Kovo 16 d. sueis metai nuo pirmojo karantino pradžios Lietuvoje. Nors per pastaruosius 12 mėnesių Lietuvoje karantinas buvo paskelbtas daugiau nei 220 dienų, ekonomika per šį sudėtingą laikotarpį nesugriuvo. Priešingai, teigiamai nustebinome ir save, ir visą pasaulį.
nuotrauka
2021-03-12 09:38
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2021 metų vasario mėnesio reikšmė išaugo 0,9% (2021 metų sausį buvo fiksuojamas 1,4% augimas). Bendras butų kainų lygis...
nuotrauka
2021-03-08 09:27
Jau dabar pramonėje pradedama jausti penktoji pramonės revoliucija arba kitaip – modernizavimo laikotarpis, kai visiškai skaitmenizuotos gamybos linijos ir žmogaus kūrybiškumas atranda naujas gamybos ir produktyvumo galimybes. Tuo tarpu Pramonės 4.0 procesas Lietuvos gamybos įmonėse vis dar vyksta.
nuotrauka
2021-03-02 07:39
2019 m. pabaigoje liberalizuotas savivaldybių vidaus sandorių reguliavimas gali grįžti bumerangu. Nepraėjo nei metai, kai teismus pasiekė pirmosios bylos dėl savivaldybių sudarytų sutarčių su joms pačioms priklausančiomis įmonėmis. O šių metų vasario 24 d. ir Konstitucinis Teismas nutarė ištirti nau...
nuotrauka
2021-03-01 09:23
Vilniaus būsto rinka toliau stebina: išankstiniai „Citus“ rinkos duomenys rodo, kad vasaris sostinėje pažymėtas dar vienu rekordu. Net ir atėmus galimus „sukritimus“ (tikėtina, anksčiau įvykusias rezervacijas) antrąjį metų mėnesį buvo rezervuota net 720 naujų būstų (butų ir kotedžų).
nuotrauka
2021-02-25 15:59
Konkrečiai prognozuoti, kaip pandemija pakeis būsto rinką Lietuvoje ir jos klientų bei dalyvių lūkesčius bei elgseną, kol kas dar per anksti: nepraėjo ir pats koronaviruso pavojus, o rinkos aktyvumo svarstyklės, kaip matėme, per metus gali apsiversti ne vieną kartą.
nuotrauka
2021-02-23 15:00
Stiprų sąlytį su sovietmečiu turėjusios Lietuvos kartos vis dar stebina paradoksais, kuomet savo statusą bando parodyti kuo prabangesniu automobiliu. Tačiau pokyčiai visuomenės savimonėje jau ryškėja: sėkmingi naujosios kartos atstovai nesistengia investuoti į nuosavą automobilį ir tiesiog sėda į tr...
nuotrauka
2021-02-22 09:10
Nauji įpročiai – nuotolinis darbas ir internetinė prekyba, keičia ir NT rinkos veidą. Anot Šiaulių banko projektų vadovės Dovilės Kalvaitienės, net Lietuvai ir grįžus į priešpandeminį lygį, dalis darbuotojų liks dirbti iš namų arba naudosis lanksčiu darbo grafiku.

Statybunaujienos.lt » Komentaras