2024 balandžio 18 d. ketvirtadienis, 10:14
Reklama  |  facebook

Renovacijos darbų pirkimas: dažniausiai girdimi priekaištai dėl investicijų planų, kainų ir kokybės Fotogalerija

2015-03-01 16:30,      Papildyta vaizdo įrašu 2015-03-12 15:25
Portalo www.statybunaujienos.lt organizuotoje diskusijoje „Kaip tobulinti viešuosius renovacijos ir statybos darbų pirkimus, vykdomus per CPO LT?“ absoliuti dauguma auditorijos buvo bendrijų ir administratorių, kurie yra atsakingi už daugiabučių namų renovaciją, atstovai. Tai rodo, kad šis katalogas yra patrauklus renovacijos darbų pirkimo būdas, taip pat sudarantis galimybes renovacijos darbus įsigyti iki kovo 31 dienos. Laikas svarbus todėl, kad 40 proc. valstybės parama teikiama tiems projektams, kurių rangos darbų sutartys bus pasirašytos iki 2015 m. kovo 31 dienos.
nuotrauka
Diskusija „Kaip tobulinti viešuosius renovacijos ir statybos darbų pirkimus, vykdomus per CPO LT?“ Portalo nuotr.


Minimos įmonės
CPO LT, VŠĮ
VPT (Viešųjų pirkimų tarnyba),
TRINITI, advokatų profesinė bendrija,
BETA (Būsto energijos taupymo agentūra), VŠĮ

Diskusijoje dalyvavo institucijų, betarpiškai susijusių su viešaisiais pirkimais, atstovai, kurie pasidalino klausimais, problemomis, pastebėtomis vykdant, kontroliuojant ar stebint renovacijos darbų pirkimus.

VšĮ „Atnaujinkime miestą“ direktorius Vilmantas JANKŪNAS (nuotr. kairėje) ir jo vadovaujama įstaiga renovacijos procesuose dalyvauja nuo to momento, kai gyventojai apsisprendžia dalyvauti renovacijoje, iki rangos darbų užbaigimo. „Vienas esminių dalykų, su kuriais susiduriame, yra gyventojų klausimas – kodėl taip brangu, – sakė V Jankūnas. – Antras klausimas – kaip greitai rangovai atliks darbus.“ 

Seimo biudžeto ir finansų komiteto narys Andrius PALIONIS (nuotr. dešinėje) apie renovacijos problemas girdi tiek iš gyventojų, tiek iš verslo. Gyventojai, jo žodžiais, dažniausiai skundžiasi dėl investicijų planų parengimo kokybės ir šio plano pristatymo. Užuot suteikę galimybę apsispręsti, kaip bus renovuojamas namas, kokios priemonės naudojamos, gyventojai pirmiausia yra užverčiami informacija, kiek kuris butas mokės už vieno kvadratinio metro renovaciją. Toks pristatymas, Seimo nario pastebėjimu, neretai supykdo kaimynus, nes tampa neaišku, kodėl už renovaciją gyventojai mokės skirtingai.

Kalbėdamas apie verslo įmones, kurios kreipiasi į parlamentarą, A. Palionis sakė, kad pirmiausia tai yra netinkama investicijų planų kokybė, kurių didžiausia problema – kiekių, darbų neatitikimas planuose ir realybėje.

Advokatų kontoros TRINITI partneris, NT ir statybos praktikos grupės vadovas Vytautas KALMATAVIČIUS (nuotr. kairėje), kaip ir Seimo narys, atstovauja kelioms pusėms. „Mums yra tekę atstovauti trims pusėms: rangovams, subrangovams ir užsakovams – skirtinguose miestuose, skirtinguose projektuose, – sakė jis. – Kalbėdamas apie rangovus, pritarčiau Seimo nariui, jiems aktualiausia – neatitikimai tarp investicijų projektų ir techninio projekto. Užsakovams, administratoriams ypač svarbu – suvaldyti kokybę ir atstovauti gyventojų interesams. Esame turėję atvejų, kai subrangovai, atlikę darbą, negauna pinigų dėl nesąžiningo rangovo, kuris neatliko jokio darbo, tik laimėjo konkursą. Subrangovai atlieka darbą, investuoja savo lėšas ir lieka nieko nepešę.“

Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) tikslinės grupės, kaip sakė tarnybos direktorė Diana VILYTĖ (nuotr. kairėje), yra dvi: perkančiosios organizacijos, kurios kreipiasi dėl problemų, ir verslas, rangovai, kurie įvardina savo problemas. „Perkančiosios organizacijos susiduria su investicijų projektų klaidomis, kurios lemia pakeitimus – medžiagų, darbų, apimčių ir laiko“, – kalbėjo D. Vilytė. Verslas, jos pastebėjimais, dėl šių klaidų yra priverstas prisidėti savo lėšomis. Viešųjų pirkimų tarnybos kol kas nepasiekė nei gyventojų, nei subrangovų nusiskundimai. 

„Esame už visų dalyvių interesus ir siekiame kataloge apjungti visų norus, derinant juos su galimybėmis, – patikino CPO LT direktorius Rolandas ČERNIAUSKAS (nuotr. dešinėje), primindamas, kad CPO LT yra tik priemonė arba įrankis vykdyti pirkimus. – Klausimai, su kuriais susiduriame, yra: nežinojau, ko norėjau; gavau ne tai, ko norėjau; noriu išsiaiškinti, kas kaltas. Nors tokių atvejų nėra daug.“

Per mėnesį sudaromos vidutiniškai 65 sutartys, o gaunama tik 1 –2 skundai. Nemažą dalį skundų sudaro nusiskundimai dėl investicinių planų, pagal kuriuos neva administratoriams sunku įrašyti duomenis į elektroninį katalogą. Rangovai gi tokius užsakovų įrašus vadina nesąmone ir klausia, kaip elgtis, nes kataloge jie negali keisti – yra konkreti pozicija ir konkretus įkainis. Kaip pastebėjo CPO LT vadovas, ryškėja naudojimosi elektroniniu katalogu problemos – bendrijų, administratorių, kai jie neatidžiai suveda duomenis, tuo keldami didelių problemų rangovams.

Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) Projektų įgyvendinimo kokybės priežiūros skyriaus vedėjas Edvardas PETRAUSKAS (nuotr. dešinėje) pastebėjo, BETA taip pat susiduria su dvejopomis problemomis – administratorių ir gyventojų. Pagrindinė problema administratoriams yra rangos darbų konkursai, nes, jo tvirtinimu, įvyksta tik kas trečias konkursas. Todėl yra didelis iššūkis, kaip spėti nusipirkti darbus iki kovo 31 dienos. Gyventojai nerimauja dėl rangos darbų kokybės. „Raminu gyventojus, kad įdiegus naują renovacijos modelį, sukurta yra veiksminga kokybės priežiūros ir kontrolės sistema. Be techninio prižiūrėtojo, pačių gyventojų, statybą tikrina ir Statybos inspekcija, BETA specialistai, kvalifikuoti inžinieriai“, – sakė E. Petrauskas.

Aplinkos ministerijos Statybos ir būsto departamento direktorės Elvyros RADAVIČIENĖS (nuotr. kairėje) žodžiais, ministerija taip pat dažniausiai girdi nusiskundimus, kad renovacijos darbų nepavyksta nusipirkti iš pirmo karto. Kita girdima problema – vienu kartu perkant daug namų, norima, kad kaina būtų išskaidyta pagal kiekvieną namą – šiuo metu tokių galimybių nėra. E. Radavičienė pastebėjo, kad kuriant naują katalogą tokią galimybę derėtų numatyti. 

Gyventojai, AM atstovės tvirtinimu, vienu balsu sako, kad jiems kainos yra per didelės, rangovai dirba per lėtai, o kokybė yra prasta. Investicijų planų – nei kokybė, nei pristatymas – jų netenkina. Rangovai išsako nepasitenkinimą dėl mažų kainų, todėl prašo rezervo. „Galiu atsakyti vienareikšmiškai: tai nėra sudėtingi objektai, renovacija nėra netgi kapitalinis remontas. Rezervą, be abejo, rangovas sieks paimti“, – kalbėjo E. Radavičienė, primindama, kad Valstybės kontrolė yra pasisakiusi, jog rezervai negali būti numatyti. Jeigu reikia rezervo, tai yra projektavimo klaidos, kurios turi būti ištaisytos.

AM Būsto skyriaus vedėjas Ramūnas ŠVEIKAUSKAS (nuotr. dešinėje), pritardamas kolegoms, pastebėjo, kad renovacija nėra vien finansavimas, projektavimas, statyba, bet ir socialinis aspektas, įtraukiantis kiekvieną gyventoją, dalyvaujantį procese. „Vertinant visų dalyvių interesus ir lūkesčius, svarbiausia problema – kaina, kuria nepatenkintos visos pusės. Vieni nori uždirbti daugiau, kiti – sumokėti mažiau“, – sakė R. Šveikauskas. 

Išsamiau apie įvardintas problemas – kitose publikacijose.
Portalo nuotr. 
 
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka




Diskusijos

nuotrauka
2023-10-20 11:11
Lietuvos nekilnojamojo turto plėtotojų asociacijos (LNTPA) valdybos ir Lietuvos architektų rūmų (LAR) tarybos narių susitikime buvo sutarta apjungti organizacijų jėgas siekiant realių pokyčių valstybės teisėkūriniuose procesuose.
nuotrauka
2023-09-12 15:56
Profesinės statybos inžinierių asociacijos paskelbė apklausą, skirtą visiems inžinieriaus profesijos atstovams, ir kviečia anonimiškai išsakyti savo nuomonę apie profesinę savivaldą ir jos principus.
nuotrauka
2021-02-25 16:13
Vyriausybės, savivaldos, NT vystytojų, statybininkų, architektų, inžinierių bei verslo atstovai sutaria, kad toliau stringant renovacijos programai, o statybų sektoriui susiduriant su našumo problema, būtini reglamentavimo pokyčiai. Išeitis matoma Europos Sąjungos žaliajame kurse ir tvarių statybini...
nuotrauka
2020-05-04 13:37
Kiekviena krizė atveria ir galimybių langą, o Lietuva gali suskubti jį išnaudoti tam, kad įgyvendintų pokyčius, reikalingus šalies klestėjimui, įsitikinę Lietuvos ekonomikos, verslo, pramonės, politikos, mokslo bei kultūros atstovai.
nuotrauka
2019-07-10 15:41
Daugiau kaip šimtmetį Vilniaus centre veikęs Lukiškių kalėjimas uždarytas. Kas galėtų jame įsikurti, kokias veiklas būtų galima plėtoti šiame specifiniame, kultūros paveldo statusą turinčiame komplekse? Apie tai buvo kalbama čia vykusioje diskusijoje, kurioje dalyvavo valstybės institucijų, Vilniaus...
nuotrauka
2019-02-18 15:00
„Britų patirtis rodo, kad norint sėkmingai įdiegti skaitmeninės statybos standartą reikia pasirūpinti ne tik įranga, technologijomis, įstatymine baze, bet ir paruošti žmones, įrodyti jiems viso to naudą“, – Kauno technologijos universiteto (KTU) „Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centro“ atidarymo...
nuotrauka
2019-02-14 10:50
Apie pramonės revoliuciją 4.0 kasdien girdime vis garsiau ir daugiau, tačiau kaip tai paveiks Lietuvos darbo rinką? Kokios profesijos išnyks, o kurių specialistų poreikis augs? Apie būsimus karjeros sprendimus ir pramonės industrijos iššūkius diskutavo Lietuvos pramonės ir švietimo sistemos atstovai...
nuotrauka
2018-11-28 15:59
Vakar (11 27) Kaune vyko viešojo ir privataus sektoriaus diskusija „Atsparumo korupcijai užtikrinimas vykdant ūkio subjektų priežiūrą statybos srityje“. Diskusiją inicijavo Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).
nuotrauka
2018-11-19 17:26
Lietuvos architektų rūmai (toliau – Rūmai) surengė viešą diskusiją Architektūros įstatymo įsigaliojimo metinėms pažymėti. Į ją susirinko įvairių organizacijų – bendruomenių, savivaldybės, Seimo, investuotojų, Architektų sąjungos ir rūmų – atstovai. Kaip pažymėjo Rūmų pirmininkė Daiva Veličkaitė, šio...
nuotrauka
2016-11-14 10:55
Viešieji pirkimai turi veikti kaip sinchroninis plaukimas, kurio dalyviai – Centrinė perkančioji organizacija (CPO LT), tiekėjai ir perkančiosios organizacijos (PO) – turi veikti išvien. Tačiau ar tai įmanoma, kalbant apie teikiamų ir įsigyjamų prekių bei paslaugų kokybę?
nuotrauka
2016-05-01 09:17,      papildyta 2016-05-03 17:30, papildyta vaizdo įrašu
Versle viskas prasideda nuo pirmojo įspūdžio. Jeigu pavyksta jį padaryti, tikimybė, jog susitikimas pasibaigs sėkmingu kontraktu – stipriai išauga. „Įvaizdis yra įmonės vizitinė kortelė. Ir mums smalsu sužinoti, išmokti, kaip tinkamai reprezentuoti įmonę“, – statybų ir remonto parodoje „RESTA“ pradė...
nuotrauka
2016-04-29 20:30,      papildyta 2016-05-03 17:30, papildyta vaizdo įrašu
It nulietas ant kūno gulantis kostiumas, brangūs aksesuarai, nuoširdus bendravimas ir paprastumas – kai viskas prasideda nuo tokio pirmojo įspūdžio, tikimybė, jog susitikimas pasibaigs sėkmingu kontraktu – išauga. „Įvaizdis yra įmonės vizitinė kortelė. Ir mums smalsu sužinoti, išmokti, kaip tinkamai...
nuotrauka
2016-04-21 06:30
Verslininko įvaizdis – tai ne tik jo ar jos batai ar apranga. Asmenybė, kalbėsena yra tokia pati svarbi įvaizdžio dalis. Konkuruoti dėl klientų, bendrauti su partneriais reikia išmokti. Tai ne visada lengva ir ne visiems pavyksta pasiekti. Gerą įvaizdį bei reputaciją susikurti labai sunku, o prarast...
nuotrauka
2016-01-13 15:00
Antrojoje straipsnio „Korozija, moderni antikorozija ir statybos ateitis“ dalyje tęsiame pirmojoje dalyje pradėtą diskusiją apie korozijos sukeltus nuostolius, žalą, kuri Lietuvos ūkiui sudaro 984 mln. € kasmet. Tai tik tiesioginiai nuostoliai, o netiesioginiai, Tarptautinės korozijos organizacijos ...
nuotrauka
2015-12-21 06:01
Nieko nenustebinsime, pasakę, kad metalas, plienas rūdija visur ir visada, – net esantis betone, o ypač sparčiai – atviroje atmosferoje ar vandenyje. Gelbsti, bet tik laikinai, įvairios antikorozinės dangos. Ir daug kas žino, jog sąlygos korozijai kasmet tik stiprėja, nes rūgštėja lietūs, vis stipri...
nuotrauka
2015-11-25 14:36
Šiuo metu portalo www.statybunaujienos.lt redakcijoje vyksta VšĮ „Propagandos ministerija“ organizuota diskusija „VIEŠIEJI PIRKIMAI IR KORUPCIJOS PREVENCIJA (statybos ir sveikatos apsaugos sektoriuose)“.
nuotrauka
2015-05-27 18:42
Būta rangovų, kurie jau seniai pastebėjo, kad reikalavimai rangovams neadekvatūs darbams, šiuo atveju – renovacijos. Tai, ką pastebėjo praktikai, pagaliau pamatė ir ėmėsi keisti ir valdžia. Netrukus, tikimasi, startuos alternatyvus CPO LT katalogas, kurį kuriant dar gali sudalyvauti ir rangovai, adm...
nuotrauka
2015-04-02 08:29
Baigiantis diskusijai „Kaip pastatyti taupų vienbutį ar dvibutį namą iš blokelių?“ vilnietė Viktorija nusprendė, kad koreguos savo svajonių namo projektą – statys 80 kv. m mažesnį, negu buvo sugalvojusi su savo šeima.
nuotrauka
2015-03-29 22:35
Pirmą namą reikia nugriauti, antrą parduoti, trečiame gali gyventi pats. Šį mitą nuvainikuoja specialistai, primindami, kad nesame tokie turtingai, kad statytume blogus namus, o tuolab – griautume. Diskusijoje „Kaip pastatyti taupų vienbutį ar dvibutį namą iš blokelių?“, kurią organizavo portalas ww...
nuotrauka
2015-03-25 11:04
Diskusijos „Kaip pastatyti taupų namą“ dalyviai aiškinosi, kaip, naudojant silikatinius blokelius, pastatyti namą šeimai – kad jis būtų ne tik stilingas, jaukus, bet ir taupytų šilumą.

Statybunaujienos.lt » Diskusijos