2024 rugsėjo 20 d. penktadienis, 21:28
Reklama  |  facebook

Namo statyba. Geras projektas yra aukso vertės Fotogalerija Video

2015-03-29 22:35
Pirmą namą reikia nugriauti, antrą parduoti, trečiame gali gyventi pats. Šį mitą nuvainikuoja specialistai, primindami, kad nesame tokie turtingai, kad statytume blogus namus, o tuolab – griautume. Diskusijoje „Kaip pastatyti taupų vienbutį ar dvibutį namą iš blokelių?“, kurią organizavo portalas www.statybunaujienos.lt, specialistai paaiškino, ką reikia žinoti, kad jau pirmas namas taptų šeimos svajonių namu.
nuotrauka
Individualus namas iš ARKO blokelių. AB „Silikatas“ iliustr.


Minimos įmonės
Silikatas, AB
Descon, UAB
Net ir geriausios medžiagos negarantuoja kokybės

Klausiama, kokio namo norėtų, diskusijos pašnekovė Viktorija, vardindama savo šeimos svajonių namo savybes, minėjo jo sandarumą, mažas šildymo sąnaudas. Diskusijoje dalyvavęs AB „Silikatas“ direktorius Vytautas Česnauskas pristatė silikatinius blokelius ARKO, gaminamus iš vietinių ekologiškų medžiagų – smėlio, kalkių ir vandens, – apibūdindamas jų poveikį namui. Diskusijoje dalyvavę įvairių sričių specialistai atkreipė dėmesį, kad blokeliai gali būti labai tobuli, apšiltinimo medžiagos – pačios efektyviausios, bet tai dar nėra garantija, kad namas bus sandarus ir patikimas. „Blogų medžiagų nėra, bet jas galima sugadinti, – sakė Aidas Vaičiulis, Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos direktorius. – Prieš pradedant statybas reikia pašalinti žmogiškąją įtaką, nes būtent žmogus daro klaidų.“

Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos direktorius taip pat pastebėjo, kad Lietuvoje prisibijoma inovatyvių sprendimų manant, kad namas dėl jų bus ne toks sandarus, ne toks patvarus.

Jis atkreipė dėmesį ir į tinkamo sklypo pasirinkimą, pabrėždamas, kad statybos kaip tik nuo jo ir turėtų prasidėti, nes jo vieta gali lemti namo sandarumą, jo energinį efektyvumą. „Yra daugybė sklypų, kuriuose nepastatysi labai efektyvaus pastato. Tiesiog jį gali užstoti kalva arba reljefas. Ir net labai norėdamas efektyviau išnaudoti visus nemokamus dalykus, to nepadarysi, nes sklypas jau toks yra“, – sako jis.

Tinkamas pasirengimas taupo laiką ir pinigus

Lietuvoje yra ne tik trys milijonai krepšinio specialistų, bet ir tiek pat statybininkų. Pono Vaičiulio teigimu, neretai žmogus, statydamas namą, įsivaizduoja, kad be pasiruošimo ir projekto suręs kokybišką ir sandarų pastatą.

„Kokybiškai padaryti ir išlaikyti procesą, susifokusuoti ir išspręsti problemas projektavimo metu – tai iššūkis. Esame įpratę – turime sklypą, išliejame pamatus, o paskui galvosim, kaip spręsim. Pasirinkus sklypą, reikia rasti ir komandą, kuri padėtų suprojektuoti, nes geras projektas yra aukso vertės. Priešingu atveju, esame pasmerkti nesėkmei“, – diskusijoje kalbėjo p. Vaičiulis.

Pasistatyti namą tampa vis sudėtingiau, nes tai yra nebe paprastas, o inžinerinis statinys. Todėl klausimus, susijusius su energijos taupymu, reikėtų spręsti projektavimo metu. Ypač tai svarbu, p. Vaičiulio manymu, kuomet namas statomas ne rangos, o ūkio būdu. Geras projektas , anot p. Vaičiulio, yra tvarumo ir ilgaamžiškumo garantas.

„Prasidėjus statybos darbams turi būti kuo mažiau pokyčių, nes visi jie brangiai kainuoja ir gali daugiau sugadinti negu padaryti. Projektas – vienas iš pirmųjų etapų, kurį gerai ir tinkamai padarius, gali tikėtis, kad pastatysi gerą pastatą“, – sako p. Vaičiulis.

Statybininkas turi atlikti tai, ką sukūrė architektas ir konstruktorius

UAB „Descon“ direktorius konstruktoriaus Mindaugas Dagys, pastebi, kad, pavyzdžiui, pats blokelis yra sandarus, tačiau mūras iš jo, nepriklausomai nuo blokelio savybių, gali toks ir nebūti. „Jeigu ant fasado uždėsime vatą neteisingai, nebus sandaru, nors gamintojas gali sakyti, kad tai šilta medžiaga. Nusipirkus gaminį, inžinieriai turėtų išspręsti visą konstrukciją. Ir nuo to priklausys galutinė kaina“, – kalbėjo p. Dagys.

Pritardamas konstruktoriui, Andrėjus Kožemiakinas, UAB „Verslo ekspresas“ direktorius, pastebėjo, kad šiais laikais užtenka nusipirkti patentą ir tampi statybininku. Tačiau, jo nuomone, vienas žmogus negali žinoti visko.

„Bendrovė turi turėti savo darbų vadovus, atestuotus specialistus, kurie išmano, ką daryti, kokiomis medžiagomis, turi išmanyti technologijų procesus, kad nepridarytų nesąmonių“, – mano p. Kožemiakinas.

Specialisto žodžiais, pagrindinė statybininko pareiga – laikytis technologinių procesų. Jeigu kažkas kelia įtarimų, yra neaišku, privalu teirautis konstruktorių, architektą ir nuolat su jais bendrauti. Ponas Vaičiulis tarstelėjo, kad šiuolaikinėje statyboje prarasta tai, kas gero buvo sovietmečiu, t. y. reglamentavimas, kurio laikytis ir dirbti griežtai pagal projektą – buvo privalu, tai buvo taisyklė.

„Architektas, konstruktorius, – kaip kompozitoriai, kurie tą kūrinį sukuria, o statybininkas – atlikėjas“, – sako p. Vaičiulis, pabrėždamas, kad statybininkai turi atlikti tai, kas nurodyta projekte, o jeigu neaišku, reikia klausti tuos, kurie tą projektą parengė. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Kaip pastatyti taupų vienbutį ar dvibutį namą iš blokelių?




Diskusijos

nuotrauka
2023-10-20 11:11
Lietuvos nekilnojamojo turto plėtotojų asociacijos (LNTPA) valdybos ir Lietuvos architektų rūmų (LAR) tarybos narių susitikime buvo sutarta apjungti organizacijų jėgas siekiant realių pokyčių valstybės teisėkūriniuose procesuose.
nuotrauka
2023-09-12 15:56
Profesinės statybos inžinierių asociacijos paskelbė apklausą, skirtą visiems inžinieriaus profesijos atstovams, ir kviečia anonimiškai išsakyti savo nuomonę apie profesinę savivaldą ir jos principus.
nuotrauka
2021-02-25 16:13
Vyriausybės, savivaldos, NT vystytojų, statybininkų, architektų, inžinierių bei verslo atstovai sutaria, kad toliau stringant renovacijos programai, o statybų sektoriui susiduriant su našumo problema, būtini reglamentavimo pokyčiai. Išeitis matoma Europos Sąjungos žaliajame kurse ir tvarių statybini...
nuotrauka
2020-05-04 13:37
Kiekviena krizė atveria ir galimybių langą, o Lietuva gali suskubti jį išnaudoti tam, kad įgyvendintų pokyčius, reikalingus šalies klestėjimui, įsitikinę Lietuvos ekonomikos, verslo, pramonės, politikos, mokslo bei kultūros atstovai.
nuotrauka
2019-07-10 15:41
Daugiau kaip šimtmetį Vilniaus centre veikęs Lukiškių kalėjimas uždarytas. Kas galėtų jame įsikurti, kokias veiklas būtų galima plėtoti šiame specifiniame, kultūros paveldo statusą turinčiame komplekse? Apie tai buvo kalbama čia vykusioje diskusijoje, kurioje dalyvavo valstybės institucijų, Vilniaus...
nuotrauka
2019-02-18 15:00
„Britų patirtis rodo, kad norint sėkmingai įdiegti skaitmeninės statybos standartą reikia pasirūpinti ne tik įranga, technologijomis, įstatymine baze, bet ir paruošti žmones, įrodyti jiems viso to naudą“, – Kauno technologijos universiteto (KTU) „Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centro“ atidarymo...
nuotrauka
2019-02-14 10:50
Apie pramonės revoliuciją 4.0 kasdien girdime vis garsiau ir daugiau, tačiau kaip tai paveiks Lietuvos darbo rinką? Kokios profesijos išnyks, o kurių specialistų poreikis augs? Apie būsimus karjeros sprendimus ir pramonės industrijos iššūkius diskutavo Lietuvos pramonės ir švietimo sistemos atstovai...
nuotrauka
2018-11-28 15:59
Vakar (11 27) Kaune vyko viešojo ir privataus sektoriaus diskusija „Atsparumo korupcijai užtikrinimas vykdant ūkio subjektų priežiūrą statybos srityje“. Diskusiją inicijavo Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).
nuotrauka
2018-11-19 17:26
Lietuvos architektų rūmai (toliau – Rūmai) surengė viešą diskusiją Architektūros įstatymo įsigaliojimo metinėms pažymėti. Į ją susirinko įvairių organizacijų – bendruomenių, savivaldybės, Seimo, investuotojų, Architektų sąjungos ir rūmų – atstovai. Kaip pažymėjo Rūmų pirmininkė Daiva Veličkaitė, šio...
nuotrauka
2016-11-14 10:55
Viešieji pirkimai turi veikti kaip sinchroninis plaukimas, kurio dalyviai – Centrinė perkančioji organizacija (CPO LT), tiekėjai ir perkančiosios organizacijos (PO) – turi veikti išvien. Tačiau ar tai įmanoma, kalbant apie teikiamų ir įsigyjamų prekių bei paslaugų kokybę?
nuotrauka
2016-05-01 09:17,      papildyta 2016-05-03 17:30, papildyta vaizdo įrašu
Versle viskas prasideda nuo pirmojo įspūdžio. Jeigu pavyksta jį padaryti, tikimybė, jog susitikimas pasibaigs sėkmingu kontraktu – stipriai išauga. „Įvaizdis yra įmonės vizitinė kortelė. Ir mums smalsu sužinoti, išmokti, kaip tinkamai reprezentuoti įmonę“, – statybų ir remonto parodoje „RESTA“ pradė...
nuotrauka
2016-04-29 20:30,      papildyta 2016-05-03 17:30, papildyta vaizdo įrašu
It nulietas ant kūno gulantis kostiumas, brangūs aksesuarai, nuoširdus bendravimas ir paprastumas – kai viskas prasideda nuo tokio pirmojo įspūdžio, tikimybė, jog susitikimas pasibaigs sėkmingu kontraktu – išauga. „Įvaizdis yra įmonės vizitinė kortelė. Ir mums smalsu sužinoti, išmokti, kaip tinkamai...
nuotrauka
2016-04-21 06:30
Verslininko įvaizdis – tai ne tik jo ar jos batai ar apranga. Asmenybė, kalbėsena yra tokia pati svarbi įvaizdžio dalis. Konkuruoti dėl klientų, bendrauti su partneriais reikia išmokti. Tai ne visada lengva ir ne visiems pavyksta pasiekti. Gerą įvaizdį bei reputaciją susikurti labai sunku, o prarast...
nuotrauka
2016-01-13 15:00
Antrojoje straipsnio „Korozija, moderni antikorozija ir statybos ateitis“ dalyje tęsiame pirmojoje dalyje pradėtą diskusiją apie korozijos sukeltus nuostolius, žalą, kuri Lietuvos ūkiui sudaro 984 mln. € kasmet. Tai tik tiesioginiai nuostoliai, o netiesioginiai, Tarptautinės korozijos organizacijos ...
nuotrauka
2015-12-21 06:01
Nieko nenustebinsime, pasakę, kad metalas, plienas rūdija visur ir visada, – net esantis betone, o ypač sparčiai – atviroje atmosferoje ar vandenyje. Gelbsti, bet tik laikinai, įvairios antikorozinės dangos. Ir daug kas žino, jog sąlygos korozijai kasmet tik stiprėja, nes rūgštėja lietūs, vis stipri...
nuotrauka
2015-11-25 14:36
Šiuo metu portalo www.statybunaujienos.lt redakcijoje vyksta VšĮ „Propagandos ministerija“ organizuota diskusija „VIEŠIEJI PIRKIMAI IR KORUPCIJOS PREVENCIJA (statybos ir sveikatos apsaugos sektoriuose)“.
nuotrauka
2015-05-27 18:42
Būta rangovų, kurie jau seniai pastebėjo, kad reikalavimai rangovams neadekvatūs darbams, šiuo atveju – renovacijos. Tai, ką pastebėjo praktikai, pagaliau pamatė ir ėmėsi keisti ir valdžia. Netrukus, tikimasi, startuos alternatyvus CPO LT katalogas, kurį kuriant dar gali sudalyvauti ir rangovai, adm...
nuotrauka
2015-04-02 08:29
Baigiantis diskusijai „Kaip pastatyti taupų vienbutį ar dvibutį namą iš blokelių?“ vilnietė Viktorija nusprendė, kad koreguos savo svajonių namo projektą – statys 80 kv. m mažesnį, negu buvo sugalvojusi su savo šeima.
nuotrauka
2015-03-25 11:04
Diskusijos „Kaip pastatyti taupų namą“ dalyviai aiškinosi, kaip, naudojant silikatinius blokelius, pastatyti namą šeimai – kad jis būtų ne tik stilingas, jaukus, bet ir taupytų šilumą.
nuotrauka
2015-03-22 10:06
Diskusijoje „Kaip pastatyti taupų vienbutį ar dvibutį namą iš blokelių?“, kurią organizavo portalas www.statybunaujienos.lt, specialistai paaiškino, ką reikia žinoti apie namo statybą: nuo projekto ir statybininkų pasirinkimo iki medžiagų, iš kurių siūlė statyti sienas ir jas apšiltinti.

Statybunaujienos.lt » Diskusijos