2024 rugsėjo 8 d. sekmadienis, 10:24
Reklama  |  facebook

Kaip rinktis svajonių namą ir kodėl specialistai svajoklius nuleidžia ant žemės Fotogalerija Video

2015-03-22 10:06
Diskusijoje „Kaip pastatyti taupų vienbutį ar dvibutį namą iš blokelių?“, kurią organizavo portalas www.statybunaujienos.lt, specialistai paaiškino, ką reikia žinoti apie namo statybą: nuo projekto ir statybininkų pasirinkimo iki medžiagų, iš kurių siūlė statyti sienas ir jas apšiltinti.
nuotrauka
Kaip pastatyti taupų namą, diskutavo (iš kairės): AB „Silikatas“ direktorius Vytautas ČESNAUSKAS, UAB „Descon“ direktorius, konstruktorius Mindaugas DAGYS, Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos direktorius Aidas VAIČIULIS, vilnietė Viktorija, UAB „Roda Architects“ direktorius Rytis KAMINSKAS, UAB „Verslo ekspresas“ direktorius Andrėjus KOŽEMIAKINAS, UAB „Paroc“ pardavimų direktorius Aurimas MATULIONIS. Portalo nuotr.


Minimos įmonės
Silikatas, AB
Descon, UAB
Roda Architects, UAB
Verslo ekspresas, UAB
Paroc, UAB
Sakret LT, UAB

Vilnietės Viktorijos šeima planuoja statyti namą. Moters žodžiais, tai turi būti erdvus, gražus, taupus ir jaukus namas. Keturių asmenų šeima planuoja, kad jų namas turėtų būti 200 kv. metrų ploto, vadinamasis pusantro aukšto. Name pora planuoja įrengti keturis kambarius – miegamuosius ir darbo bei vieną bendrą erdvę, kurioje suktųsi šeimos gyvenimas.

Diskusijoje buvo pasirinkta namą „statyti“ iš AB „Silikatas“ blokelių ir apšiltinti „Paroc“ akmens vata. Tokį pasirinkimą lėmė tai, kad bendrovė „Silikatas“ rinkoje veikia jau 60 metų, tad turi didelės patirties gaminant silikatinius blokelius. UAB „Paroc“, gaminančios mineralinę vatą, pagrindinė įmonė veikia Suomijoje, o suomiškas namas yra tapęs taupaus, šilto ir jaukaus namo sinonimu. 

Balkone planuoja gerti kavą, bet paprastai juo nesinaudoja

UAB „Roda Architects“ direktorius Rytis KAMINSKAS pastebėjo, kad pravėrę architekto biuro duris žmonės paprastai tikina, kad gerai žino, kokio namo nori. Tačiau architekto darbas – pirmiausia įtikinti, kad jie tikrai nežino, ko nori, ir net gali nežinoti, ko jie gali norėt. Nes namo statyba turi labai daug sudėtinių dalių, o pati sritis, pastebėjo architektas, yra pakankamai plati.

„Pasiekti gero rezultato nėra paprasta. Iš pradžių mes provokuojam statytojus klausimais, į kuriuos galbūt jie patys dar nėra sau atsakę ar net to nėra neklausę“, – kalbėjo R. Kaminskas. Paprastai žmonės klausia vieni kitų, kaip ir iš ko statyti, o sužinoję nutaria statyti kitaip. Architektas įspėja, kad svarbiausia – ne statyti kitaip, o atkreipti dėmesį į tai, kodėl vienokia ar kitokia klaida buvo padaryta.

„Aš manau, kad pagrindinės klaidos būna padaromos pačioje projektavimo pradžioje, kai priimami strateginiai sprendimai, – dalijasi patirtimi architektas. – Kai žmogus galvoja, kaip pasistatyti ekonomišką namą, tai jam ima suktis mintys, iš ko bus sienos, koks bus šildymas. Parodose prisirenka visokių bukletų ir reklamų. Tačiau esmė yra pačioje strategijoje, kaip ir bet kokio sudėtingo proceso“. 

Geras architektas visada turi paklausti, kodėl žmogus nori tokio, o ne kitokio ploto namo. Paprastai visi namo dydį apibūdina suskaičiuodami, kiek ir kokio dydžio kambarių turėtų būti name, jis bus pusantrinis ar ne pusantrinis, stogas šlaitinis ar ne. Dažnai žmonės vienokį ar kitokį namą renkasi tik dėl estetinio vaizdo. „Bet po diskusijų su jais galima įtikinti, kad balkonas, kuris iš pradžių galbūt asocijuojasi su romantika, namą pastačius gali būti visiškai nereikalingas. Tad žmones reikia įtikinėti iš pat pradžių, nurodyti keletą žingsnių į priekį ir atkalbėti nuo tos romantikos, nuo tų bereikalingų priedų“, – sako R. Kaminskas.

Su žmonėmis, pastebi architektas, reikia kalbėti apie įvairiausius dalykus. Dažniausiai tik po ilgesnio pokalbio paaiškėja tikrieji jų norai, kriterijai, lemsiantys namo pasirinkimą. 

„Su žmonėmis reikia kalbėtis apie šunis, džiazą, maistą, apie vaikus, draugus, kaip šeima leidžia savaitgalį, – vardija architektas. – Paimkim, pavyzdžiui, svetainę. Jie turi pasakyti, kokie, jų manymu, yra tos svetainės esminiai kriterijai, kas ir kaip ten turėtų būti. Iš pat pradžių net nereikėtų savęs apriboti – reiktų pakalbėti apie tai, ką mes galėtume turėti geriausiu atveju. Architektui tai jau būtų pradinė medžiaga, pagal kurią galima dėlioti, kaip ir kokiomis priemonėm tai įgyvendinti“.

Konstruktorius pataria namą statyti kuo trumpiau, ne tik taupant pinigus

Paprastai žmonės namo kūrimą sieja su architektu, praleisdami tokią svarbią grandį, kaip konstruktorius, nes be jo, kaip sako UAB „Descon“ direktorius, konstruktorius Mindaugas DAGYS, namas nestovės. „Konstruktorius yra inžinierius, kuris konstruoja ir sprendžia, skaičiuoja visas namo konstrukcijas, laikymo galias. O kalbant apie individualų namą, prisideda energiniai dalykai – sienų, stogų varžos, šalčio tiltų skaičiavimas“, – sako jis. 

Konstruktoriai perimam estafetę iš architektų, kurie sukuria namo viziją, jo tūrį, formą, ir sprendžia, iš ko tą namą pastatyti. M. Dagio pastebėjimu, individualus namas pagal savo konstrukciją nėra sudėtingas, tad reikėtų susitelkti į tai, kaip namą pastatyti kuo greičiau. Konstruktorius M. Dagys pataria orientuotis į tokius konstrukcinius sprendimus, kurie namo statybos laikotarpį leidžia sutrumpinti maksimaliai. Nes tik tada žmogus, jo nuomone, statydamas namą, sutaupys daugiausiai pinigų. Kuo ilgiau trunka statybos laikotarpis, tuo didesnės būna sąnaudos ir kyla didesnė rizika, nes tuomet dalyvauja daugiau statybininkų, daugiau atskirų brigadų, kurie kažką padarė ar nepadarė.

„Kaip įmanoma sutrumpinti statybos laikotarpį ir pasirinkti konstrukcinį sprendimą? Konstruktorius turi apskaičiuoti namo energinę klasę, kad ji atitiktų A, A+, A++ ar netgi pasyvų namą. Jis parenka visus konstrukcinius sprendimus – sienos konstrukcijas, stogo ir kitas. Viena svarbiausių konstruktoriaus užduočių – išspręsti situaciją, kad nebūtų šalčio tiltų“, – diskusijoje kalbėjo konstruktorius M. Dagys.

Pigiausia sprendimus keisti, projektuojant namą

Bendras architekto ir konstruktoriaus darbas duoda rezultatą – greitus sprendimus ir paprastus konstrukcijų sprendimus. Individualius namus ne visada stato pačios aukščiausios kvalifikacijos meistrai, tad sudėtingų sprendimų įgyvendinimas gali kelti kainą ir žmogaus klaidų tikimybė padidėja daug kartų.

Kaip pastebėjo architektas R. Kaminskas, nėra taip, kad architektas atiduoda brėžinius ir savo darbą laiko baigtu. Galutinis variantas gimsta dirbant komandoje – užsakovui, architektui ir konstruktoriui. Klientui sprendimus keisti pigiausiai kainuoja pačiame pradiniame etape. „Jeigu kažką keisti norima įsivažiavus projektavimo procesui – kai išduotas statybos leidimas, tai jau yra sudėtinga ir labai brangiai kainuoja, – pastebi architektas. – Daugelis žmonių, statydami individualų namą, prisigaudo visokių minčių ir, norėdami ką nors pakeisti, nukenčia finansiškai. Reikia viską apmąstyti iš pat pradžių“.

Pokalbyje apie tai, kaip pastatyti taupų namą, taip pat dalyvavo AB „Silikatas“ direktorius Vytautas ČESNAUSKAS, UAB „Paroc“ pardavimų direktorius Aurimas MATULIONIS, UAB „Sakret“ direktorius Aleksandras Toropčinas, UAB „Verslo ekspresas“ direktorius Andrėjus KOŽEMIAKINAS, Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos direktorius Aidas VAIČIULIS. 

Kiti patarimai – netrukus.
Fotogalerijoje – portalo nuotr.
Apie diskusiją taip pat skaitykite:

Statant sieną iš ARKO blokelių, sudėtinga ją pastatyti blogai, bet reikia naudoti tam skirtus įrankius
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Kaip pastatyti taupų vienbutį ar dvibutį namą iš blokelių?




Diskusijos

nuotrauka
2023-10-20 11:11
Lietuvos nekilnojamojo turto plėtotojų asociacijos (LNTPA) valdybos ir Lietuvos architektų rūmų (LAR) tarybos narių susitikime buvo sutarta apjungti organizacijų jėgas siekiant realių pokyčių valstybės teisėkūriniuose procesuose.
nuotrauka
2023-09-12 15:56
Profesinės statybos inžinierių asociacijos paskelbė apklausą, skirtą visiems inžinieriaus profesijos atstovams, ir kviečia anonimiškai išsakyti savo nuomonę apie profesinę savivaldą ir jos principus.
nuotrauka
2021-02-25 16:13
Vyriausybės, savivaldos, NT vystytojų, statybininkų, architektų, inžinierių bei verslo atstovai sutaria, kad toliau stringant renovacijos programai, o statybų sektoriui susiduriant su našumo problema, būtini reglamentavimo pokyčiai. Išeitis matoma Europos Sąjungos žaliajame kurse ir tvarių statybini...
nuotrauka
2020-05-04 13:37
Kiekviena krizė atveria ir galimybių langą, o Lietuva gali suskubti jį išnaudoti tam, kad įgyvendintų pokyčius, reikalingus šalies klestėjimui, įsitikinę Lietuvos ekonomikos, verslo, pramonės, politikos, mokslo bei kultūros atstovai.
nuotrauka
2019-07-10 15:41
Daugiau kaip šimtmetį Vilniaus centre veikęs Lukiškių kalėjimas uždarytas. Kas galėtų jame įsikurti, kokias veiklas būtų galima plėtoti šiame specifiniame, kultūros paveldo statusą turinčiame komplekse? Apie tai buvo kalbama čia vykusioje diskusijoje, kurioje dalyvavo valstybės institucijų, Vilniaus...
nuotrauka
2019-02-18 15:00
„Britų patirtis rodo, kad norint sėkmingai įdiegti skaitmeninės statybos standartą reikia pasirūpinti ne tik įranga, technologijomis, įstatymine baze, bet ir paruošti žmones, įrodyti jiems viso to naudą“, – Kauno technologijos universiteto (KTU) „Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centro“ atidarymo...
nuotrauka
2019-02-14 10:50
Apie pramonės revoliuciją 4.0 kasdien girdime vis garsiau ir daugiau, tačiau kaip tai paveiks Lietuvos darbo rinką? Kokios profesijos išnyks, o kurių specialistų poreikis augs? Apie būsimus karjeros sprendimus ir pramonės industrijos iššūkius diskutavo Lietuvos pramonės ir švietimo sistemos atstovai...
nuotrauka
2018-11-28 15:59
Vakar (11 27) Kaune vyko viešojo ir privataus sektoriaus diskusija „Atsparumo korupcijai užtikrinimas vykdant ūkio subjektų priežiūrą statybos srityje“. Diskusiją inicijavo Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).
nuotrauka
2018-11-19 17:26
Lietuvos architektų rūmai (toliau – Rūmai) surengė viešą diskusiją Architektūros įstatymo įsigaliojimo metinėms pažymėti. Į ją susirinko įvairių organizacijų – bendruomenių, savivaldybės, Seimo, investuotojų, Architektų sąjungos ir rūmų – atstovai. Kaip pažymėjo Rūmų pirmininkė Daiva Veličkaitė, šio...
nuotrauka
2016-11-14 10:55
Viešieji pirkimai turi veikti kaip sinchroninis plaukimas, kurio dalyviai – Centrinė perkančioji organizacija (CPO LT), tiekėjai ir perkančiosios organizacijos (PO) – turi veikti išvien. Tačiau ar tai įmanoma, kalbant apie teikiamų ir įsigyjamų prekių bei paslaugų kokybę?
nuotrauka
2016-05-01 09:17,      papildyta 2016-05-03 17:30, papildyta vaizdo įrašu
Versle viskas prasideda nuo pirmojo įspūdžio. Jeigu pavyksta jį padaryti, tikimybė, jog susitikimas pasibaigs sėkmingu kontraktu – stipriai išauga. „Įvaizdis yra įmonės vizitinė kortelė. Ir mums smalsu sužinoti, išmokti, kaip tinkamai reprezentuoti įmonę“, – statybų ir remonto parodoje „RESTA“ pradė...
nuotrauka
2016-04-29 20:30,      papildyta 2016-05-03 17:30, papildyta vaizdo įrašu
It nulietas ant kūno gulantis kostiumas, brangūs aksesuarai, nuoširdus bendravimas ir paprastumas – kai viskas prasideda nuo tokio pirmojo įspūdžio, tikimybė, jog susitikimas pasibaigs sėkmingu kontraktu – išauga. „Įvaizdis yra įmonės vizitinė kortelė. Ir mums smalsu sužinoti, išmokti, kaip tinkamai...
nuotrauka
2016-04-21 06:30
Verslininko įvaizdis – tai ne tik jo ar jos batai ar apranga. Asmenybė, kalbėsena yra tokia pati svarbi įvaizdžio dalis. Konkuruoti dėl klientų, bendrauti su partneriais reikia išmokti. Tai ne visada lengva ir ne visiems pavyksta pasiekti. Gerą įvaizdį bei reputaciją susikurti labai sunku, o prarast...
nuotrauka
2016-01-13 15:00
Antrojoje straipsnio „Korozija, moderni antikorozija ir statybos ateitis“ dalyje tęsiame pirmojoje dalyje pradėtą diskusiją apie korozijos sukeltus nuostolius, žalą, kuri Lietuvos ūkiui sudaro 984 mln. € kasmet. Tai tik tiesioginiai nuostoliai, o netiesioginiai, Tarptautinės korozijos organizacijos ...
nuotrauka
2015-12-21 06:01
Nieko nenustebinsime, pasakę, kad metalas, plienas rūdija visur ir visada, – net esantis betone, o ypač sparčiai – atviroje atmosferoje ar vandenyje. Gelbsti, bet tik laikinai, įvairios antikorozinės dangos. Ir daug kas žino, jog sąlygos korozijai kasmet tik stiprėja, nes rūgštėja lietūs, vis stipri...
nuotrauka
2015-11-25 14:36
Šiuo metu portalo www.statybunaujienos.lt redakcijoje vyksta VšĮ „Propagandos ministerija“ organizuota diskusija „VIEŠIEJI PIRKIMAI IR KORUPCIJOS PREVENCIJA (statybos ir sveikatos apsaugos sektoriuose)“.
nuotrauka
2015-05-27 18:42
Būta rangovų, kurie jau seniai pastebėjo, kad reikalavimai rangovams neadekvatūs darbams, šiuo atveju – renovacijos. Tai, ką pastebėjo praktikai, pagaliau pamatė ir ėmėsi keisti ir valdžia. Netrukus, tikimasi, startuos alternatyvus CPO LT katalogas, kurį kuriant dar gali sudalyvauti ir rangovai, adm...
nuotrauka
2015-04-02 08:29
Baigiantis diskusijai „Kaip pastatyti taupų vienbutį ar dvibutį namą iš blokelių?“ vilnietė Viktorija nusprendė, kad koreguos savo svajonių namo projektą – statys 80 kv. m mažesnį, negu buvo sugalvojusi su savo šeima.
nuotrauka
2015-03-29 22:35
Pirmą namą reikia nugriauti, antrą parduoti, trečiame gali gyventi pats. Šį mitą nuvainikuoja specialistai, primindami, kad nesame tokie turtingai, kad statytume blogus namus, o tuolab – griautume. Diskusijoje „Kaip pastatyti taupų vienbutį ar dvibutį namą iš blokelių?“, kurią organizavo portalas ww...
nuotrauka
2015-03-25 11:04
Diskusijos „Kaip pastatyti taupų namą“ dalyviai aiškinosi, kaip, naudojant silikatinius blokelius, pastatyti namą šeimai – kad jis būtų ne tik stilingas, jaukus, bet ir taupytų šilumą.

Statybunaujienos.lt » Diskusijos