2024 birželio 17 d. pirmadienis, 19:57
Reklama  |  facebook

Biurų įrengimo inovacijos: nuotoliniai susitikimai gulomis, instagraminiai kambariai ir kitos tendencijos

2023-01-02 09:37
Pastaruoju metu vis labiau nyksta skirtis tarp namų ir biurų interjerų. Pandemijos paskatinti bent kelerius metus žmonės daug dirbo iš namų. Todėl dabar, siekiant darbuotojus sugrąžinti į biurus ir stengiantis, kad jie čia gerai jaustųsi, darbo aplinkoje atsiranda vis daugiau elementų, kurie anksčiau būdavo siejami išskirtinai tik su namais.
nuotrauka
IKEA nuotr.


Minimos įmonės
IKEA Industry Lietuva, UAB
Vaizdo skambučiai gulomis, instagraminiai susitikimų kambariai, augalai, minkštieji baldai, jaukios poilsio erdvės ir daugiau dėmesio privatumui bei gerai savijautai – tai tik dalis naujausių reikalavimų biurams.

Namų jausmas

IKEA interjero dizaino skyriaus vadovė Eimantė Nemanė, cituojama įmonės pranešime, sako, kad ateityje vis daugiau biurų primins namus: „Žmonės estetikos ir jaukumo dabar tikisi ne tik iš savo namų, bet ir iš darbo aplinkos. Įpratome savo užduotis atlikti ir prie rašomojo stalo, ir patogiai įsitaisę fotelyje, todėl sugrįžę į biurus ir čia norime rasti įvairesnės paskirties erdvių, kur būtų galima atsikvėpti, susikaupti arba jaukiai pabendrauti su kolegomis.“

Eimantė Nemanė.IKEA interjero
dizaino skyriaus
vadovė Eimantė Nemanė

Anot pašnekovės, įrenginėjant naujus biurus, dizaineriai apie tai galvoja nuo pat pradžių: pritaiko tiek apšvietimą, tiek grindų dangą, šiek tiek kitaip planuoja pačias patalpas. Tačiau namų jausmą galima atnešti ir į jau turimą bei įrengtą biurą, šiek tiek perdėliojant baldus ir atnaujinant erdves.

„Jaukumo suteikia paprasti dalykai, pavyzdžiui, interjero detalės, kilimai, skirtingi apšvietimo sprendimai. Galbūt jums nebereikia tiek darbo stalų kaip anksčiau ir vietoje dalies jų gali atsirasti keli papildomi minkšti baldai poilsiui, o šalia – pastatomi šviestuvai, skleidžiantys šiltą šviesą. Taip pat drąsiname žaisti spalvomis, kurti įvairovę, pavyzdžiui, neseniai atnaujintame IKEA Lietuva biure vienas susitikimų kambarys yra mėlynas, kitas – rožinis, trečias – languotas ir t.t. Tokie, nesunkiai įgyvendinami sprendimai leis atnaujinti darbo aplinką ir padaryti ją dar labiau įkvepiančią“, – pataria pranešime cituojama interjero dizainerė.

Jaukumas ir jausmas lyg namie taip pat vis dažniau akcentuojami, įrengiant virtuvėles ar susitikimų kambarius biuruose. Jie tampa mažiau formalūs, tinkantys tiek savo tiesioginėms funkcijoms, tiek kaip vieta, kurioje galima tiesiog pakeisti darbo aplinką, pabendrauti su kolegomis.

Susitikimai išsitiesus ant sofos? Įmanoma!

E. Nemanė pataria biuruose, jei tik įmanoma, įrengti ir atskirų mažesnių susitikimų kambarių, nes didelė dalis darbinių pokalbių vis dar vyksta nuotoliu ir ten dalyvauja vos vienas ar keli žmonės. Todėl didelės erdvės su stalais ir kėdėmis nėra efektyviai panaudojamos.

ikea biuro interjeras„Susitikimų kambariuose taip pat vis dažniau atsiranda minkštųjų baldų – sofų, fotelių. Jie nebėra siejami tik su poilsio zonomis. Pavyzdžiui, naujajame IKEA biure Vilniuje turime nedidelius tik minkštaisiais baldais apstatytus kambarėlius, kuriuos vadiname nameliais. Čia darbuotojai gali ateiti tiek atsikvėpti, tiek pakeisti darbo aplinką arba, pavyzdžiui, patogiai gulomis įsitaisę ant sofos dalyvauti susitikime ar nuotoliniuose mokymuose. Tai labai pasiteisino. Kai susitikimuose reikia mažesnio įsitraukimo, pastebiu, kad darbuotojai visiškai atsipalaiduoja ir net patogiai prigula“, – pasakoja specialistė.

Ji pabrėžia, kad atviro plano erdvės, kur kolegos vieni kitus gerai mato, vis dar įrengiamos, nes taip komandos sėdi greta, efektyviau sprendžia iškilusias problemas, planuoja darbus. Tačiau tokios erdvės mažėja, kad darbuotojai sėdėtų nedidelėmis grupelėmis. Be to, kuriamos papildomos erdvės privatumui ar susikaupimo reikalaujantiems darbams.

„Kai norisi atsiraukti iš bendrosios zonos ar susikaupti, kolegos naudoja vienviečius darbo kambarius, kuriuose yra tik du dalykai – sofa ir nešiojamojo kompiuterio staliukas. Taip pat įrengdami biurą atsižvelgėme ir į darbuotojų poreikius turėti tokių patalpų, kuriose būtų patogu susitikti ir pasitarti, kai nereikia nei kompiuterio, nei rašymo lentos. Būtent nuo apklausos ar pokalbio su darbuotojais ir rekomenduoju pradėti, planuojant pokyčius biure. Pirmiausia svarbu suprasti, kokios darbo aplinkos reikia kolegoms“, – pataria E. Nemanė.

Žaliosios erdvės ir natūrali šviesa

Ji taip pat siūlo gerai apgalvoti apšvietimą, įvertinti, kur labiausiai reikia natūralios dienos šviesos. Erdves galime perplanuoti net jau įrengtuose biuruose.

„Tai buvo vienas iš pokyčių, kurį įgyvendinome ir savo biure. Nusprendėme, kad dienos šviesa yra žymiai svarbiau, sėdint savo darbo vietoje, todėl susitikimų kambarius perkėleme į vidines patalpas, kuriose nėra langų, tačiau sumaniu apšvietimu ir tekstile užtikriname reikalingą jaukumą ir net instagraminę patalpos išvaizdą. O darbo vietos perkeltos prie langų, taip užtikrinant natūralios šviesos šaltinį“, – pasakoja IKEA interjero dizaino skyriaus vadovė.

Taip pat dienos šviesa aktuali ir parenkant vietą augalams. Anot E. Nemanės, augalai biure yra dar vienas paprastas sprendimas, padėsiantis užtikrinti namų jausmą. Jie ne tik kuria jaukumą, bet gali prisidėti mažinant darbuotojų streso lygį, didina susikaupimą bei kūrybiškumą. Pastaruoju metu Lietuvoje atsirado ir atskiro pobūdžio paslaugos, kai profesionalai biurui ne tik specialiai parenka labiausiai tinkančius augalus, bet ir juos nuolat prižiūri, laisto, rūpinasi persodinimu.

Apstatant biurus augalais, galima pastebėti ir mažiau įprastų, dėmesį prikaustančių sprendimų kaip žalios vijoklių sienos, palubėse sukabinti gėlių vazonai, augalų terariumai ir panašiai.

„Komandose paprastai visada yra žmonių, kurie mėgsta rūpintis augalais patys, todėl tai gali būti dar viena prasminga proga, raginanti žmones bendradarbiauti ir trumpam atsitraukti nuo darbų. Tačiau suprantu, kad ne visi turi galimybių jais rūpintis arba sąlygos augti nėra pačios geriausios, todėl biure puikiai tinka ir dirbtiniai augalai“, – teigia IKEA interjero dizainerė.

Tvarumas ir ergonomika

Dėmesys gerai savijautai ir augalams neatsiejamas ir nuo kitos tendencijos – įrenginėjant savo biurus, įmonės vis daugiau dėmesio skiria tvarumui. „Ši kryptis į darbo erdvę taip pat atkeliauja iš namų interjerų. Daugeliui mąstant apie žalesnę gyvenseną, verslai ir patys darbuotojai rūpinasi, kaip galėtų sumažinti neigiamą poveikį aplinkai. Pastebime, kad tarp mūsų klientų vis populiaresni iš natūralių ar perdirbtų medžiagų pagaminti baldai ir interjero detalės. Itin aktualios tampa tokios prekės kaip perdirbto plastiko baldai, iš rotango pinti foteliai ir panašiai“, – vardija E. Nemanė.

Dėmesys aplinkai ir pasauliui vis dažniau pasireiškia ir tiesioginiu rūpesčiu pačiais darbuotojais: tiek jų emocine, tiek fizine sveikata darbe. Pasak dizainerės, pastarasis faktorius dar labiau išpopuliarino ergonominių baldų ir pačių darbo vietų universalumą.

„Turėdami skirtingiems poreikiams tinkančias erdves arba darbo vietas, kuriomis kolegos dalinasi tarpusavyje, ne tik protingai bei tvariai panaudojame resursus, bet ir turime mažiau pirkti naujų daiktų. Kad darbo vieta būtų ir universali, ir ergonomiška, geriausia rinktis reguliuojamo aukščio darbo stalus ir kėdes, tada jais galės naudotis keli darbuotojai. Tokį sprendimą rinkomės ir patys, įrenginėdami naują IKEA biurą Vilniuje ir kol kas jis puikiai pasiteisina“, – sako E. Nemanė. 

IKEA nuotr.

Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-06-14 12:18
Paskelbti prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ kviestinio architektūrinio projekto konkurso nugalėtojai, žadantys dideles šalia prekybos centro esančios teritorijos transformacijas. Konkursui savo projektus pateikė penki architektų biurai iš Lietuvos bei užsienio šalių, o geriausiais išrinkti ...
nuotrauka
2024-06-14 10:40
Turto bankas baigė derybas ir pasirašė projektavimo sutartį su „Studija Archispektras“, laimėjusia tarptautinį A. Goštauto kvartalo architektūrinį-urbanistinį konkursą. Projektas „Demokratijos uostas“ apima senų kvartalo pastatų atnaujinimą, naują statybą ir aplinkos sutvarkymą. Sutarties vertė siek...
nuotrauka
2024-06-14 08:40
Interjero dizainas – tai ne vien tik gražūs baldai ir sienų spalvos. Norint sukurti harmoningą ir jaukią erdvę, net ir tokia smulki detalė kaip jungiklis ar kištukinis lizdas tampa labai svarbia. Todėl kartais įprastų sprendimų – paprastų plastikinių elektros instaliacijos elementų – neužtenka. Namų...
nuotrauka
2024-06-12 11:01
Baigėsi nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Darnu Group“ inicijuotų trijų kviestinių architektūrinių konkursų pasiūlymų teikimo terminas pirmiesiems dviem „Launagių“ rajono etapams. Kviestiniuose konkursuose dalyvavo 19 Lietuvos architektūros įmonių, kurios pasiūlė savo vizijas, kaip vystyti dalį...
nuotrauka
2024-06-12 10:29
MB „Lapukas ir pieštukas“, kaip mozaikinio betono tiekimo ir įrengimo lyderė Lietuvoje, buvo vienintelė Baltijos šalių regiono įmonė, pakviesta į didžiausio Europoje mozaikinio betono (terrazzo) gamintojo (AGGLOTECH) organizuojamą išskirtinį renginį Italijoje.
nuotrauka
2024-06-11 12:37
Lietui ir tiesioginiams saulės spinduliams atsparūs lauko baldai gali būti ne tik funkcionalūs, bet ir stilingi. Jie gali tapti išskirtiniu jūsų kiemo akcentu ir sukurti erdvę patogiai bei jaukiai leisti laisvalaikį.
nuotrauka
2024-06-05 11:16
Kultūros ministerijos konkursą vadovauti naujai įsteigtam Nacionaliniam architektūros institutui laimėjo menotyrininkas ir kuratorius Kęstutis Kuizinas. Iš konkurse dalyvavusių aštuonių pretendentų jis surinko daugiausiai komisijos balų.
nuotrauka
2024-06-03 16:26
Nuo metų pradžios Vilniaus miesto savivaldybė kvietė pastatų savininkus dalyvauti paveldotvarkos programoje ir pasinaudoti parama susitvarkyti namų, tarp jų ir daugiabučių, išorę, balkonus, atkurti senus medinius langus ir duris. Iš viso gauti 145 prašymai, paramos vertė siekia apie 10 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-31 14:39
Klaipėdos miesto savivaldybė pradeda rengti uostamiesčio centrinio pašto įveiklinimo koncepciją. Pasirašyta paslaugų teikimo sutartis dėl Frydricho Vilhelmo Augusto Argelanderio mokslo ir meno centro – buvusio Klaipėdos centrinio pašto – įveiklinimo koncepcijos parengimo tarp Klaipėdos miesto saviv...
nuotrauka
2024-05-30 14:38
Sostinės A. Goštauto kvartalas, kur Turto bankas plėtoja didžiausią valstybės biurų projektą, šiuo metu atrodo nykiai, tačiau, pasak vyriausiosios Vilniaus architektės Lauros Kairienės, turi didžiulį potencialą sukurti reprezentatyvią valdžios institucijų būstinę, kokybiškai išplėsti vaikščiojamąją ...
nuotrauka
2024-05-30 10:04
Šiuolaikiniuose namuose, biuruose ir komercinėse patalpose interjero sprendimai vis labiau prisideda prie tvaresnės ir gražesnės ateities kūrimo. Tai apima LED apšvietimo, energiją taupančių prietaisų ir kitų gaminių, pagamintų iš perdirbtų medžiagų, diegimą. Tačiau dažnai pamirštamas vienas aspekta...
nuotrauka
2024-05-29 15:09
Kiekvienas savo namuose norime jaustis saugiai, o kur nors išvykę – būti ramūs, kad saugūs išliks ir jie. Interjero dizainerė dalijasi keturiais paprastais ir nebrangiais sprendimais, kurie padės užtikrinti namų saugumą atostogų metu.
nuotrauka
2024-05-29 11:02
Lietuvos oro uostai (LTOU) ir Lietuvos architektų sąjunga pasirašė architektūrinių idėjų konkurso organizavimo paslaugų sutartį. LTOU kartu su šalies ekspertais iki šių metų pabaigos arba kitų pradžioje siekia atrinkti ir vėliau įgyvendinti geriausias architektų idėjas iki 2028 metų pabaigos planuoj...
nuotrauka
2024-05-23 10:29
Tvarumas nekilnojamojo turto (NT) ir statybų rinkai šiandien aktualus kaip niekada. Tačiau tvari sektoriaus strategija gali būti sutelkta ne tik į atliekų, neigiamo poveikio aplinkai ir CO2 mažinimą, žaliųjų sprendimų bei atsinaujinančios energijos naudojimą, bet ir teritorijų konversiją. Tai – tars...
nuotrauka
2024-05-23 10:01
2024 m. padėtas pagrindas ilgai lauktam architektūros ir urbanistikos kokybės proveržiui Lietuvoje. Sukurti įrankiai savivaldybėms, regioninėms architektų taryboms, architektams ir projektuotojams, kurie suteikia daugiau aiškumo, skaidrumo verslui, įtvirtina gyventojų ir bendruomenių lūkesčius.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-14 10:59
XX a. architektūros tyrimai Lietuvoje įgauna naujų atspalvių – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Architektūros fakultete gegužės 9-10 dienomis vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Netobulas Modernizmas".
nuotrauka
2024-05-09 08:58
Virtuvė sujungta kartu su valgomuoju ir svetaine jau seniai tapo norma naujuose būstuose. Tam priežasčių yra įvairių. Vieni tokį namų planą renkasi norėdami erdvesnės virtuvės zonos, o kiti – dėl galimybės vienu metu bendrauti su kitais šeimos nariais, kol ruošiamas maistas. Tad jeigu svarstote įren...
nuotrauka
2024-05-06 13:00
Į parodą atvežėte gerą gaminį, norėjote pristatyti įdomią naujovę, bet prie ekspozicijos priėjo vos vienas kitas žmogus. Priešais įsikūrusioje ekspozicijoje nebuvo nieko naujo, bet žmonės nuolat prie jos būriavosi. Kaip įminti buvimo parodos dalyviu mįslę, kad išleisti pinigai sugrįžtų padidėjusiu ž...
nuotrauka
2024-05-06 09:01
Išmanūs namai – tai pastatas ar butas, suprantantis savininko poreikius. Jame visos valdymo sistemos bendrauja tarpusavyje, o pats valdymas yra labai paprastas. Ar daugiau komforto suteikianti bei sutaupyti leidžianti moderni namų valdymo sistema yra tokia pat patikima ir saugi?

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras