2025 m. liepos 23 d. trečiadienis, 8:38:52
Reklama  |  facebook

Biurų įrengimo inovacijos: nuotoliniai susitikimai gulomis, instagraminiai kambariai ir kitos tendencijos

2023-01-02 09:37
Pastaruoju metu vis labiau nyksta skirtis tarp namų ir biurų interjerų. Pandemijos paskatinti bent kelerius metus žmonės daug dirbo iš namų. Todėl dabar, siekiant darbuotojus sugrąžinti į biurus ir stengiantis, kad jie čia gerai jaustųsi, darbo aplinkoje atsiranda vis daugiau elementų, kurie anksčiau būdavo siejami išskirtinai tik su namais.
nuotrauka
IKEA nuotr.


Minimos įmonės
IKEA Industry Lietuva, UAB
Vaizdo skambučiai gulomis, instagraminiai susitikimų kambariai, augalai, minkštieji baldai, jaukios poilsio erdvės ir daugiau dėmesio privatumui bei gerai savijautai – tai tik dalis naujausių reikalavimų biurams.

Namų jausmas

IKEA interjero dizaino skyriaus vadovė Eimantė Nemanė, cituojama įmonės pranešime, sako, kad ateityje vis daugiau biurų primins namus: „Žmonės estetikos ir jaukumo dabar tikisi ne tik iš savo namų, bet ir iš darbo aplinkos. Įpratome savo užduotis atlikti ir prie rašomojo stalo, ir patogiai įsitaisę fotelyje, todėl sugrįžę į biurus ir čia norime rasti įvairesnės paskirties erdvių, kur būtų galima atsikvėpti, susikaupti arba jaukiai pabendrauti su kolegomis.“

Eimantė Nemanė.IKEA interjero
dizaino skyriaus
vadovė Eimantė Nemanė

Anot pašnekovės, įrenginėjant naujus biurus, dizaineriai apie tai galvoja nuo pat pradžių: pritaiko tiek apšvietimą, tiek grindų dangą, šiek tiek kitaip planuoja pačias patalpas. Tačiau namų jausmą galima atnešti ir į jau turimą bei įrengtą biurą, šiek tiek perdėliojant baldus ir atnaujinant erdves.

„Jaukumo suteikia paprasti dalykai, pavyzdžiui, interjero detalės, kilimai, skirtingi apšvietimo sprendimai. Galbūt jums nebereikia tiek darbo stalų kaip anksčiau ir vietoje dalies jų gali atsirasti keli papildomi minkšti baldai poilsiui, o šalia – pastatomi šviestuvai, skleidžiantys šiltą šviesą. Taip pat drąsiname žaisti spalvomis, kurti įvairovę, pavyzdžiui, neseniai atnaujintame IKEA Lietuva biure vienas susitikimų kambarys yra mėlynas, kitas – rožinis, trečias – languotas ir t.t. Tokie, nesunkiai įgyvendinami sprendimai leis atnaujinti darbo aplinką ir padaryti ją dar labiau įkvepiančią“, – pataria pranešime cituojama interjero dizainerė.

Jaukumas ir jausmas lyg namie taip pat vis dažniau akcentuojami, įrengiant virtuvėles ar susitikimų kambarius biuruose. Jie tampa mažiau formalūs, tinkantys tiek savo tiesioginėms funkcijoms, tiek kaip vieta, kurioje galima tiesiog pakeisti darbo aplinką, pabendrauti su kolegomis.

Susitikimai išsitiesus ant sofos? Įmanoma!

E. Nemanė pataria biuruose, jei tik įmanoma, įrengti ir atskirų mažesnių susitikimų kambarių, nes didelė dalis darbinių pokalbių vis dar vyksta nuotoliu ir ten dalyvauja vos vienas ar keli žmonės. Todėl didelės erdvės su stalais ir kėdėmis nėra efektyviai panaudojamos.

ikea biuro interjeras„Susitikimų kambariuose taip pat vis dažniau atsiranda minkštųjų baldų – sofų, fotelių. Jie nebėra siejami tik su poilsio zonomis. Pavyzdžiui, naujajame IKEA biure Vilniuje turime nedidelius tik minkštaisiais baldais apstatytus kambarėlius, kuriuos vadiname nameliais. Čia darbuotojai gali ateiti tiek atsikvėpti, tiek pakeisti darbo aplinką arba, pavyzdžiui, patogiai gulomis įsitaisę ant sofos dalyvauti susitikime ar nuotoliniuose mokymuose. Tai labai pasiteisino. Kai susitikimuose reikia mažesnio įsitraukimo, pastebiu, kad darbuotojai visiškai atsipalaiduoja ir net patogiai prigula“, – pasakoja specialistė.

Ji pabrėžia, kad atviro plano erdvės, kur kolegos vieni kitus gerai mato, vis dar įrengiamos, nes taip komandos sėdi greta, efektyviau sprendžia iškilusias problemas, planuoja darbus. Tačiau tokios erdvės mažėja, kad darbuotojai sėdėtų nedidelėmis grupelėmis. Be to, kuriamos papildomos erdvės privatumui ar susikaupimo reikalaujantiems darbams.

„Kai norisi atsiraukti iš bendrosios zonos ar susikaupti, kolegos naudoja vienviečius darbo kambarius, kuriuose yra tik du dalykai – sofa ir nešiojamojo kompiuterio staliukas. Taip pat įrengdami biurą atsižvelgėme ir į darbuotojų poreikius turėti tokių patalpų, kuriose būtų patogu susitikti ir pasitarti, kai nereikia nei kompiuterio, nei rašymo lentos. Būtent nuo apklausos ar pokalbio su darbuotojais ir rekomenduoju pradėti, planuojant pokyčius biure. Pirmiausia svarbu suprasti, kokios darbo aplinkos reikia kolegoms“, – pataria E. Nemanė.

Žaliosios erdvės ir natūrali šviesa

Ji taip pat siūlo gerai apgalvoti apšvietimą, įvertinti, kur labiausiai reikia natūralios dienos šviesos. Erdves galime perplanuoti net jau įrengtuose biuruose.

„Tai buvo vienas iš pokyčių, kurį įgyvendinome ir savo biure. Nusprendėme, kad dienos šviesa yra žymiai svarbiau, sėdint savo darbo vietoje, todėl susitikimų kambarius perkėleme į vidines patalpas, kuriose nėra langų, tačiau sumaniu apšvietimu ir tekstile užtikriname reikalingą jaukumą ir net instagraminę patalpos išvaizdą. O darbo vietos perkeltos prie langų, taip užtikrinant natūralios šviesos šaltinį“, – pasakoja IKEA interjero dizaino skyriaus vadovė.

Taip pat dienos šviesa aktuali ir parenkant vietą augalams. Anot E. Nemanės, augalai biure yra dar vienas paprastas sprendimas, padėsiantis užtikrinti namų jausmą. Jie ne tik kuria jaukumą, bet gali prisidėti mažinant darbuotojų streso lygį, didina susikaupimą bei kūrybiškumą. Pastaruoju metu Lietuvoje atsirado ir atskiro pobūdžio paslaugos, kai profesionalai biurui ne tik specialiai parenka labiausiai tinkančius augalus, bet ir juos nuolat prižiūri, laisto, rūpinasi persodinimu.

Apstatant biurus augalais, galima pastebėti ir mažiau įprastų, dėmesį prikaustančių sprendimų kaip žalios vijoklių sienos, palubėse sukabinti gėlių vazonai, augalų terariumai ir panašiai.

„Komandose paprastai visada yra žmonių, kurie mėgsta rūpintis augalais patys, todėl tai gali būti dar viena prasminga proga, raginanti žmones bendradarbiauti ir trumpam atsitraukti nuo darbų. Tačiau suprantu, kad ne visi turi galimybių jais rūpintis arba sąlygos augti nėra pačios geriausios, todėl biure puikiai tinka ir dirbtiniai augalai“, – teigia IKEA interjero dizainerė.

Tvarumas ir ergonomika

Dėmesys gerai savijautai ir augalams neatsiejamas ir nuo kitos tendencijos – įrenginėjant savo biurus, įmonės vis daugiau dėmesio skiria tvarumui. „Ši kryptis į darbo erdvę taip pat atkeliauja iš namų interjerų. Daugeliui mąstant apie žalesnę gyvenseną, verslai ir patys darbuotojai rūpinasi, kaip galėtų sumažinti neigiamą poveikį aplinkai. Pastebime, kad tarp mūsų klientų vis populiaresni iš natūralių ar perdirbtų medžiagų pagaminti baldai ir interjero detalės. Itin aktualios tampa tokios prekės kaip perdirbto plastiko baldai, iš rotango pinti foteliai ir panašiai“, – vardija E. Nemanė.

Dėmesys aplinkai ir pasauliui vis dažniau pasireiškia ir tiesioginiu rūpesčiu pačiais darbuotojais: tiek jų emocine, tiek fizine sveikata darbe. Pasak dizainerės, pastarasis faktorius dar labiau išpopuliarino ergonominių baldų ir pačių darbo vietų universalumą.

„Turėdami skirtingiems poreikiams tinkančias erdves arba darbo vietas, kuriomis kolegos dalinasi tarpusavyje, ne tik protingai bei tvariai panaudojame resursus, bet ir turime mažiau pirkti naujų daiktų. Kad darbo vieta būtų ir universali, ir ergonomiška, geriausia rinktis reguliuojamo aukščio darbo stalus ir kėdes, tada jais galės naudotis keli darbuotojai. Tokį sprendimą rinkomės ir patys, įrenginėdami naują IKEA biurą Vilniuje ir kol kas jis puikiai pasiteisina“, – sako E. Nemanė. 

IKEA nuotr.

Statybunaujienos.lt



Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2025-07-23 07:00
Geriausia viešąja erdve Nacionaliniuose architektūros apdovanojimuose paskelbtas Panevėžio Skaistakalnio parkas, kuris regeneruoja daugiasluoksnę socialinę ir kultūrinę jungtį deformuotoje miesto struktūroje. Jį projektavo architektų studija „PUPA / Life Over Space“ (architektai Tadas Jonauskis, Jus...
nuotrauka
2025-07-22 10:00
Druskininkuose netrukus bus prikeltas naujam gyvenimui vienas tarpukario kurortinės architektūros simbolių – medinė vila „Oazė“. Nacionalinis plėtros bankas ILTE ir UAB „Mokykla vaikams“ pasirašė sutartį dėl paskolos vilos atnaujinimui. Projektas siekia ne tik atkurti unikalų kultūros paveldą, bet i...
nuotrauka
2025-07-22 08:25
Nacionaliniuose architektūros apdovanojimuose (NAA) geriausio urbanistikos kūrinio kategorijoje triumfavo „Kauno krantinių atgimimo“ projektas. Už moksliniais tyrimais paremtą urbanistinę studiją apdovanotos VILNIUS TECH Urbanistikos katedros architektės prof. dr. Dalia Dijokienė ir doc. dr. Inesa A...
nuotrauka
2025-07-21 07:47
NAA Geriausio komercinės architektūros kūrinio apdovanojimas šiemet atiteko A klasės verslo centrui „Artery“, iškilusiam Vilniaus centre, Konstitucijos prospekte. Projektą kūrė tarptautinė architektų komanda – žymi JAV studija „Studio Libeskind“ (Daniel Libeskind, Yama Karim, Michael Ashley) ir Liet...
nuotrauka
2025-07-16 11:16
Klaipėdos rajono savivaldybė žengė reikšmingą žingsnį aiškios priemiesčio teritorijų plėtros link – pasirašyta sutartis su tarptautine architektų komanda MB „Pupa – strateginė urbanistika“. Ji atliks išsamų priemiesčių urbanistinį tyrimą.
nuotrauka
2025-07-16 07:17
Projektavimo ir restauravimo institutas NACIONALINIUOSE ARCHITEKTŪROS APDOVANOJIMUOSE (NAA) pelnė prestižinį Geriausio kultūros paveldo objekto atnaujinimo apdovanojimą už sėkmingai įgyvendintą Sapiegų rūmų kapitalinį remontą. Šis projektas yra svarbus ne tik dėl architektūrinės vertės, bet ir dėl r...
nuotrauka
2025-07-14 13:51
Keisis skveras šalia vienos ryškiausių Vilniaus senamiesčio architektūrinių ikonų ir populiaraus turistų traukos objekto – Šv. Onos bažnyčios. Išduotas statybą leidžiantis dokumentas Vilniaus vystymo kompanijos parengtam šios viešosios erdvės pertvarkymo projektui. Projektu siekiama įprasminti vieto...
nuotrauka
2025-07-09 15:25
Lietuvoje žinoma architektė, dvi kadencijas Lietuvos architektų sąjungai vadovavusi Rūta Leitanaitė pavasarį sugrįžo į KTU Statybos ir architektūros fakultetą kaip Architektūros studijų programos vadovė.
nuotrauka
2025-07-09 09:49
Kairysis Nemuno krantas Kaune netrukus pasikeis neatpažįstamai – išrinkta trečiojo ir tolesnių „Nemunaičių“ kvartalo etapų architektūrinė vizija. Tarptautiniame „SBA Urban“ rengtame architektūros konkurse dalyvavo 15 architektų komandų iš viso pasaulio. Konkursą laimėjo 3 architektų komandos – I vie...
nuotrauka
2025-07-07 08:17
Naujamiestis – vienas iš greičiausiai augančių sostinės rajonų ir strateginė Vilniaus teritorija, kur sprendimai dėl plėtros šiandien gali nulemti ne tik šio rajono, bet ir miesto gyvybingumo ateitį, sako NT ir verslo ekspertai. Sparčiai besikeičiantis buvęs pramoninis rajonas vis dar neturi aiškaus...
nuotrauka
2025-07-04 13:49
Daugeliui kava yra daugiau nei rytinis gėrimas. Tai ritualas, malonumas ir jėgų suteikiantis eliksyras, galintis į gerą pakeisti net sunkiausią dieną. Tačiau kalbant apie tokį svarbų gėrimą, dažnas nesusimąsto, kaip pasirinktas kavos ruošimo būdas gali paveikti jos skonį. Net ir naudojant tą pačią k...
nuotrauka
2025-07-03 10:02
Tęsdama ilgalaikį įsipareigojimą remti Ukrainos pokario atsigavimą, Italijos architektų studija „Scandurra Studio" buvo pakviesta pristatyti projektą „Ateities mokykla Ukrainai" 2025 m. Lvivo urbanistiniame forume, kuris vyko birželio 11-13 d.
nuotrauka
2025-07-02 11:59
Nacionalinis plėtros bankas ILTE skyrė kiek daugiau nei pusę milijono eurų Kėdainių rajone esančio Kalnaberžės dvaro atnaujinimui. Pasak projektą įgyvendinančios UAB „Rangon“ vadovo, siekiama atgaivinti nykstantį kultūros paveldą ir pritaikyti jį šiuolaikiniams visuomenės poreikiams.
nuotrauka
2025-07-01 08:41
Pirmadienį, birželio 30 d., Panevėžyje, Juozo Miltinio dramos teatre įvyko Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA) 2025 ceremonija, kurios metu pagerbti geriausi architektūriniai kūriniai Lietuvoje.
nuotrauka
2025-06-30 14:39
Vilniaus centrinėje dalyje, tarp A.Juozapavičiaus ir Žvejų gatvių, esantis sklypas įgys naują veidą – baigėsi konkursas, kuriame penkios architektūros studijos varžėsi dėl galimybės sukurti gyvenamąjį kvartalą prie Mindaugo tilto. Laimėtoju pripažintas studijos „Aketuri Architektai“ projektas „FLUME...
nuotrauka
2025-06-30 08:34
Bet kuris kokybiškas produktas gimsta dar braižymo lentoje, o jo kelionė tęsiasi tol, kol patikimai tarnauja daugelį metų. Todėl renkantis jungiklius, svarbu ne tik dizainas – dar svarbiau, iš ko ir kaip jie pagaminti. Originalūs JUNG jungikliai išsiskiria išgaamžėmis medžiagomis, pažangiomis gamybo...
nuotrauka
2025-06-27 15:46
Stresas, įtampa, nuovargis – dažni šiuolaikinio žmogaus palydovai. Todėl vis svarbesniu tampa klausimas – kur mes galime atgauti jėgas? Pasak psichologo, atsakymas slypi ten, kur praleidžiame daugiausia laiko – mūsų namuose. Tinkamai kuriama namų aplinka gali tapti ne tik atsipalaidavimo erdve, bet ...
nuotrauka
2025-06-27 14:46
Klaipėdos centrinio pašto pastate, kur numatoma įkurti F. W. Argelanderio mokslo ir meno centrą – pažintis su navigacijos, astronomijos, pašto istorijos ekspozicijomis, pačiu Argelanderiu bei Prūsijos karališkąja šeima, interaktyvūs sprendimai, erdvės mokslui, menui, bendruomenėms. Jau išnagrinėtos ...
nuotrauka
2025-06-27 14:34
Naujausias Turto banko užsakymu atliktas tyrimas parodė, kad, renkantis darbdavį, kas penktam gyventojui svarbi ergonomiška darbo vieta. Psichologas-psichoterapeutas Erikas Siudikas pritaria – kai darbo erdvė jauki, yra oro, šviesos, darnos, kūnas atsipalaiduoja, imama giliau kvėpuoti, mąstyti ir ku...
nuotrauka
2025-06-27 10:31
Vilniaus Dailės akademijos ir Islandijos menų universiteto tyrėjos Viltės Adomavičiūtės vystomas projektas „Hempforma“ pateko tarp 22 finalininkų prestižiniame pasauliniame Naujojo europinio bauhauzo (NEB) prizo konkurse. „Hempforma“ siūlo gaminti tyrimais pagrįstas tvarias biokompozitines akustines...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras