2024 balandžio 14 d. sekmadienis, 23:33
Reklama  |  facebook

Namai – kas lemia psichologinę būseną

2022-07-12 11:58
Savarankiškai identifikuoti, kodėl jaučiatės prislėgtas ar įsitempęs, sudėtinga. Psichologų teigimu, yra trys faktoriai, kurie daro didžiausią įtaką tam, kaip jaučiamės: fizinė sveikata, santykiai su artimiausiais žmonėmis bei namai ir aplinka, kurioje gyvename. Būtent trečiasis daugelio būna pamirštamas. Ar namai tikrai daro įtaką mūsų psichologinei būklei ir ką daryti, kad juose jaustumėmės geriau?
nuotrauka
HOMA / unsplash.com nuotr.


Minimos įmonės
Homa, UAB
Retas geba identifikuoti, kad būtent namai lemia blogą psichologinę savijautą

Psichologės Genovaitės Petronienės teigimu, namai įtaką psichologinei sveikatai daro didelę, tik ne visi žmonės tai geba identifikuoti.

„Kaip yra žmonių, kurie sėdi ant nepatogios kėdės, bet to nejaučia, kol neprasideda radikulitas, taip yra ir tokių, kurie gyvena nejaukiuose namuose, juose jaučiasi blogai, bet to nepastebi ir neidentifikuoja tikrųjų priežasčių. Namai savijautą keičia: psichologai yra įrodę, kad net interjero spalvos daro įtaką tam, kaip jaučiamės. Jei jos šiltesnės – labiau atpalaiduoja, jei šaltesnės – mobilizuoja. Mūsų smegenis veikia kontrastai, rėmai, raštai, taip pat – vaizdas, garsas. Pavyzdžiui, dažnai nesusimąstome, kokį vaizdą matome namuose sėdėdami skirtingose vietose: ant sofos, prie valgomojo ar darbo stalo. O visa tai labai svarbu, nes sėdėdami kiekvienoje vietoje galime jaustis skirtingai ir tai yra svarbu mūsų bendrai būsenai", – cituojama psichologė.

PetronienėNuotraukoje –
Psichologė Genovaitė Petronienė

Pasak jos, jei namų darbo stalas stovi prie sienos, dirbant į ją žiūrima ir nesuprantama, kodėl matant pilką sieną prieš akis sunku dirbti. Jei dirbdami žiūrėsime pro langą, būti produktyviam ir atsipalaidavusiam bus gerokai lengviau.

Paklausta, kaip identifikuoti, kad būtent namai daro neigiamą įtaką tam, kaip jaučiamės, G. Petronienė teigia, kad tai nėra lengva, bet sprendimai egzistuoja: „Dažnas namų įtaką savo jausenai suvokia apsilankę svečiuose: nueina pas draugus, jaučiasi gerai, jaukiai, tuomet grįžę namo bando kažką keisti, perstumdyti baldus, rasti naujų interjero detalių, spalvų. Kartais ir vienas kilimas ar sofos perstūmimas į kitą vietą gali pakeisti namus į gerąją pusę psichologiniu aspektu.“ Pasak jos, jei jaučiamės negerai, galima tiesiog pabandyti kažką pakeisti ir žiūrėti, ar tai nulemia pokyčius kasdienėje savijautoje.

Gamta prie namų yra vienas svarbiausių geros savijautos faktorių


Psichologė kaip itin svarbų aspektą išskiria ir gamtą aplink namus, žalumą pro langus: „Nustatyta, kad gamta žmones veikia atpalaiduojančiai ir harmonizuojančiai, todėl jos aplink namus būti privalo", – pataria G. Petronienė.

Nekilnojamo turto vystytojai teigia jaučiantys, kad poreikis gamtai prie namų auga. „Pastebime, kad kuo toliau, tuo šalies gyventojai kelia didesnius kriterijus naujiems namams ir galimybė gyventi gamtos apsuptyje tampa vis svarbesnė. Projektai, pastatyti prie tvenkinių, upių, ežerų, parkų, miško susilaukia gerokai didesnio dėmesio nei tie, kurių aplinkoje – vien betonas", – įmonės pranešime cituojama Jurgita Cicėnaitė, „HOMA" pardavimų ir rinkodaros departamento vadovė.

Pasak J. Cicėnaitės, stebint NT rinką šiandien, nesunku pamatyti, kad objektų gamtos apsuptyje nėra daug: „Pastaraisiais metais Lietuvos NT rinka augo ir plėtėsi itin sparčiai, mat lietuvių perkamoji galia buvo stipriai išaugusi, tad sklypų būstams gamtos apsuptyje mieste lieka vis mažiau. Dėl to vystytojai ima ieškoti apželdinimo sprendimų, kurie užtikrintų ramybės jausmą kuriančią žalumą aplink namus. Itin svarbu, kad vystytojai, kurdami naujus produktus, augintų NT rinką ne tik į plotį, bet ir į gylį, ieškodami sprendimų, kaip projektą paversti namais, kuriuose žmonės jaustųsi gerai. O gamta, kaip ir teigia psichologė, yra itin svarbus to kriterijus".

Psichologės G. Petronienės nuomone, per langus žmonės privalo matyti bent kažkiek žalumos, nes tai yra itin svarbus kriterijus tiems, kas šiandien renkasi būstą, mat tokiuose namuose žmogus jaučiasi geriau. 

Gerai psichologinei būklei namuose naudingas gali būti BIYOMA magnio aliejus

Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-04-09 16:37
Aplinkos ministras patvirtino Architektūros kokybės vertinimo metodiką, kuri leis sukurti aiškesnę ir skaidresnę architektūros kokybės vertinimo sistemą, iš anksto žinomą visiems, dalyvaujantiems statinių projektavimo ar teritorijų planavimo procesuose. Tai sudaro dar palankesnes sąlygas kokybiškai ...
nuotrauka
2024-04-04 07:39
Šviesos jungiklis nėra tik dar vienas elektros instaliacijos prietaisas ar nereikšminga interjero detalė. Kūrybingiems žmonėms jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius“ suteikia galimybę patiems dekoruoti jungiklius: parinkti jiems spalvą, norimą grafinį elementą ar nuotrauką ir taip...
nuotrauka
2024-04-02 14:39
Jau šį savaitgalį – balandžio 5-7 dienomis – visus svajojančius atsinaujinti ar statančius savo namus, norinčius pagyvinti namų interjerą, susikurti jaukias ir patogias lauko erdves ar ieškančius modernių ir stilingų interjero dekoro elementų, į Kauno „Žalgirio" areną apsilankyti pakvies net dvi par...
nuotrauka
2024-03-26 15:09
Mančesteryje vykusioje „Civic Trust Awards“ apdovanojimų ceremonijoje verslo ir laisvalaikio kompleksas „Bokšto skveras“ pripažintas nugalėtoju ir specialaus prizo laimėtoju, kuris įteikiamas išskirtiniams rekonstrukcijos projektams, įgyvendintiems saugomose teritorijose.
nuotrauka
2024-03-26 10:18
Architektai pastebi, kad dėmesys aplinkosaugai jau skiriamas ir įsirenginėjant būstą: gyventojai ieško sprendimų, kurie galėtų sumažinti poveikį aplinkai, todėl populiarėja produktai, pagaminti iš biologinės kilmės atliekų. Biocikliniai elektros instaliacijos gaminiai – naujovė tvariems namams, kuri...
nuotrauka
2024-03-15 15:55
Dabartinėje nekilnojamojo turto rinkoje itin didelis mažesnių būstų pasirinkimas. Jų kainos labiau prieinamos, tad perkant galima gerokai sutaupyti, o pasitelkus keletą gudrybių įrengti taip, kad atrodytų kur kas erdvesni. Pasak ekspertų, žinant vos kelias taisykles, keliolikos kvadratinių metrų lo...
nuotrauka
2024-03-07 20:15
Pasirašyta projektavimo sutartis dėl Kirdiejų rūmų komplekso (pagrindinio pastato, oficinos, vežiminės, kiemo ir tvoros) sutvarkymo bei įveiklinimo. Būtent čia įsikurs Vilniaus miesto muziejus, kuris šiuo metu laikinai veikia Vokiečių gatvėje.
nuotrauka
2024-03-07 09:32
Interjeras yra derinamas prie aplinkos: vienoks jis, kai gyvenama naujos statybos name užmiestyje, kitoks – kai esate įsikūręs miesto centre. Pagaliau, svarbu ir tai, kas matosi pro jūsų būsto langą. Todėl interjero dizaineriai akcentuoja, kad įsikuriantieji istoriniuose senamiesčių pastatuose turėt...
nuotrauka
2024-03-04 10:49
Turto bankas paskelbė Vilniuje, ties Pamėnkalnio ir V. Kudirkos gatvių sankryža esančio, Valstybės kontrolės pastato atnaujinimo architektūrinį konkursą. Jo dalyvių prašoma pateikti interjero ir pastato modernizavimo pasiūlymus. Tai pirmasis tokios apimties konkursas skelbiamas valstybės pastatui.
nuotrauka
2024-03-04 10:42
Vilniuje esančio A. Goštauto kvartalo konversijos tarptautinio architektūrinio-urbanistinio konkurso nugalėtoju išrinktas projektas „Demokratijos uostas“, kurį sukūrė „Studija Archispektras“. Su projekto autoriais bus pradedamos derybos dėl kainos ir kitų sutarties aspektų, sutartį tikimasi pasirašy...
nuotrauka
2024-02-29 07:45
Būstuose populiarėja plačios ir aukštos stumdomos sistemos į terasą, balkoną ar kiemą. Tačiau kartu kyla problema – kaip apsisaugoti nuo vabzdžių ir valdyti šviesos srautą. Amerikiečių gamintojas CENTOR pasiūlė modernų sprendimą: stilingus ištraukiamus tinklelius ir susukamas vertikalias žaliuzes. Š...
nuotrauka
2024-02-26 12:46
Vasario 23 dieną, antrųjų Rusijos karo prieš Ukrainą metinių išvakarėse, Europos, Ukrainos ir pasaulio architektūros ir urbanistikos profesionalams buvo pristatyta naujai steigiama Naujojo Europos Bauhauso (NEB) laboratorija „Viešoji infrastruktūra Ukrainai“. Tai pirmoji lietuviškos organizacijos in...
nuotrauka
2024-02-22 10:12
Daugeliui neatskiriamas kiekvieno ryto įprotis yra mėgstamos kavos puodelis. Modernūs ir funkcionalūs kavos aparatai tapo patikimais pagalbininkais ruošiant šį nepakeičiamą ryto gėrimą. Visgi rytinis kavos ruošimo ritualas toks svarbus ne tik dėl rezultato, bet ir paties proceso. Kad jis būtų lengve...
nuotrauka
2024-02-15 10:10
Dalimis tvarkomi Astravo dvaro sodybos rūmai pamažu atgauna savo buvusį grožį. Šią savaitę pasirašytas Astravo dvaro sodybos rūmų Belvederio fasadų remonto darbų priėmimo aktas.
nuotrauka
2024-02-14 08:42
Kuriant namų interjerą, vienas iš svarbiausių uždavinių yra grindų ir baldų derinimas. Grindys yra interjero pagrindas, o baldai – akcentai, kurie suteikia asmeninio charakterio. Šiame straipsnyje suteiksime gaires, kaip derinti grindis ir baldus, kad sukurtumėte jaukią ir patrauklią namų aplinką.
nuotrauka
2024-02-09 12:31
Vasario 16-ąją apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai bus įteiktas entuziastingiems kultūros paveldo puoselėtojams – verslininkui Augustinui Jankevičiui ir paramos fondo „Augustus“ vadovui Arvydui Urbiui. Jų pastangomis buvusiame Klaipėdos dujų fabriko pastatų komplekse atgimė du išskirtiniai past...
nuotrauka
2024-02-07 07:27
Naujos kartos „hansgrohe iBox universal 2“ – tai patobulintas „hansgrohe iBox universal“, kuris nepraranda populiarumo jau 23-jus metus. Patobulinto įrenginio esmė – novatoriška paslėpta potinkinė technologija „iBox universal 2“, kuri idealiai tinka vonios kambariui įrengti.
nuotrauka
2024-02-06 11:07
Kaip ir ieškant naujų namų, taip ir renkantis biurą – klausimų daugelis turi daugiau nei atsakymų. Kaip išsirinkti biurą, kurio nereikėtų palikti po vienerių metų?
nuotrauka
2024-02-06 10:46
Vilniaus Antakalnio kapinėse baigiami sovietinius karius vaizdavusio paminklo demontavimo darbai – nukeliamas postamentas ir aukuras.
nuotrauka
2024-02-06 08:43
Turto banko, kartu su Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija skelbtame naujojo teismų pastato Klaipėdoje architektūriniame konkurse sulaukta 11 projektų pasiūlymų. Geriausią projektą išrinks komisija, sutartį su laimėtoju ketinama pasirašyti antrąjį metų ketvirtį.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras